Auto verzus byt

4. nov 2020

Ahojte, už dlhšiu dobu mame ja spolocne s manželom výmenu názorov so svokrovcami u ktorých momentálne bývame. Mame už dieťa a samozrejme ako každá mladá rodina potrebujeme auto.. problém je v tom že svokra stále vykrikuje že manželovi ho nedovoli kúpiť, že najskôr si mame zabezpečiť vlastne bývanie (čo by som veľmi rada ale hypo si teraz nemozme brat a nájom sú vyhodené peniaze). Mne príde logické že pokial mame kde bývať, zatiaľ si kúpime auto aby sme neboli odkázaný na spoje alebo niekoho iného keď sa konečne osamostatnime (aj teraz). Aký názor máte vy? Najskôr vlastne bývanie alebo auto?

poopsie
4. nov 2020

Da sa aj obidve naraz 🤷‍♀️

denden77
4. nov 2020

byvanie ✌

nyusika
4. nov 2020

ja suhlasim s tvoju svokrou - rieste si najskor byvanie.
logicke je totiz jedine - to, ze vas svokrovci prichylili neznamena, ze je to dlhodobe riesenie.

cervenaruza123
4. nov 2020

Riesila by som urcite byvanie. Bez ohladu na to, co je praktickejsie, byvate u svokrovcov, ktorym to ocividne nevyhovuje, takze by som sa snazila co najskor odist. Ich dom, ich pravidla. Cim neskor odidete, tym vacsie problemy z toho este mozu vzniknut.

autor
4. nov 2020

@poopsie nie kazdemu

lucilaines
4. nov 2020

No ocividne vas svokra u seba nejako velmi nechce a len vas docasne toleruje, takze ja by som to nenazvala, ze “mate kde byvat”. Podla mna nemate kde byvat a to treba urgentne riesit. Ak nejde hypo tak najom, ved aj svokre nieco prispievate hadam, takze najom by ste smad utiahli. A auto potom nejake lacnejsie ked bude nevyhnutne.

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
4. nov 2020

Samozrejme,že vlastné bývanie...

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca84
4. nov 2020

urcite byvanie, svokra ma pravdu

petulda333
4. nov 2020

@strapatapupava ak niekto zije s rodicmi ci svokrovcami je nezodpovedny? Zaujimava uvaha 🤦‍♀️
Autorka-ja osobne byvanie. Zalezi ake mate vztahy, ale zrejme nic moc ked vas aj svokra,, odhana,,

poopsie
4. nov 2020

Noo podľa toho aké auto vyberáte.. Niektoré stoja tak ako malý byt na dedine

tatiana1329
4. nov 2020

Urcite byvanie. Z tvojho pisania mi pride ze vas tam svokra nechce. Kvoli comu si nemozete brat hypo? My sme mali komplikovanu situaciu a nasli sme uzasnu poradkynu a zrazu vsetko islo.

autor
4. nov 2020

Ja skôr myslím že ona ma problém s tým, že manžel by to auto kúpil viac menej pre mna pretože on zatiaľ nemá vodičský, len ja. A o tom bývaní, chceli sme dávno odísť no vtedy nás práve ona prehovorila aby sme ostali že si aspoň nasporime viac... a sama povedala že keby sme odisli tak by to “neprezila” pretože je veľmi naviazaná na malého

vikusjk
4. nov 2020

Jednoznacne byvanie. Tu nie je o com. Pozri sa na to aj z opacneho pohladu, ty pises, ze mate kde byvat a ste odkazani na spoje, ale opacne sa to da tiez vysvetlit, ste odkazani byvanim na svokrovcov, ktori kedze vas urguju do riesenia byvania, zjavne to neberu ako ze pohoda jahoda a na druhej strane imobilni nie ste, kedze mate moznost vyuzivat spoje hromadnej dopravy.
Dalsia vec - kupis si auto, ktore uz o rok bude mat omnoho nizsiu hodnotu, pretoze hodnota auta klesa velmi rychlo, zatial co nehnutelnosti sa zhodnocuju a ich hodnota stupa. A kedze si podla informacii od teba momentalne hypoteku nemozete dovolit, tak si tie peniaze, ktore chcete dat za auto radsej odlozte a dalej pekne sporte, lebo banky dnes davaju povacsine 80% hodnoty nehnutelnosti, cize nejaky cash na to budete potrebovat.

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
4. nov 2020

Auto je luxus a bývanie je nutnosť. Keď som vyrastala, auto sme nemali a bývali sme na dedine a všetko sa dalo zvládnuť, autobusov a vlakov chodí dosť.

petulda333
4. nov 2020

@strapatapupava ako to ma byt a co je spravne, zalezi od konkretnych ludi. Poznam dost ludi co ziju takto spolu a su zodpovedni, to mi ver. A ziju tak prave preto. Kamos tak ostal zit s mamou v rodicovskom dome, po smrti otca. Ziju tam so zenou aj synom. Nesud ludi ked nevies. A nie nezila by som tak. Zili sme tak 3r na skusku a stacilo. No su ludia co ziju spolu a vychadzaju bez problemov

fokuska
4. nov 2020

Ty chces minut nasetrene peniaze na auto, lebo mate kde byvat? Ocividne nemate kde byvat a preto ste u svokrovcov. A ze aby ste mali auto ked sa osamostatnite - a ako sa chcete osamostatnit, ked uspory miniete na auto?
Trosku nelogicke to je... urcite by som ako prve riesila byvanie. Dokonca byvanim vies vyriesit aj problem s presuvanim, lebo nebudes odkazana na medzimestske spoje, ale mozno budes mat vsetko v pesej dostupni, pripadne budes vyuzivat MHD.

petulda333
4. nov 2020

@strapatapupava a este nieco. Pises, najst si este jednu oracu. Ty kde zijes? Ved tu ludia maju problem si najst jednu. Maju problem zladit prac. dobu aby mal kto byt s detmi a pod. Lahko sa pise, ked to robit nemusis.

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulda333
4. nov 2020

@strapatapupava ja ta kde sudim? 🙄🙄

bluebriggs
4. nov 2020

Urcite vlasrne byvanie. Cudujem sa inak ze manzel nema vodicsky.. u mna je zaklad aby mal muz vodicsky vlastne auto a vlastne byvanie.. je to potom ovela lahsie... nedokazala by som tak zit ze mam deti ale ani byvat nemam kde a ani sa dostat z bodu A do bodu B nemam cim...

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluebriggs
4. nov 2020

Ale medzi tymi dvomi urcite vlastne byvanie. To sa neda so svokrou byt pod jednou strechou

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina14m
4. nov 2020

Veď na začiatok sa dá kúpiť lacné auto...hoci aj staré, za "pár" stovák eur...uplne by stačilo ako náhrada za autobusy, príp.poziciavanie si auta od iných ľudí...a tým pádom je po probleme-kupim staré auto+vyriešim byvanie

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz