Bezpečnostnoprávne služby vo verejnej správe na policajnej akadémii verzus Ekonomická univerzita

policewoman
29. jún 2017

Potrebujem súrnu radu, neviem kde je lepšie študovať na ekonomickej alebo policajnej? Túžim sa stať vyšetrovateľkou, ale vraj absolventi PA nemajú veľkú šancu, ešte rátam aj s tým, že keby ma nezoberú do zboru tak čo s takou školou? Ale zas ekonomika ma veľmi nebaví, no má viac možností. Chcem robiť niečo čo ma bude baviť aj ma uživí.
Môžem sa stať vyšetrovateľkou aj z ekonomickej univerzity? Aké sú tam kritériá? Máte skúsenosti?

Ďakujem veľmi pekne.

inull5
1. júl 2017

@natalienka12 ak si myslela mňa,ok.napísala som to tak ako to vidím ja.

natalienka12
1. júl 2017

@inull5 Teba určite nie.

inull5
1. júl 2017

@natalienka12 pohoda🙂 chápeme sa😉

adriannaa
4. júl 2017

a

michaelammm111
28. jan 2023

@inull5 ahoj, prosím vedeli by sme si napísať súkromnú správu? Mala by som zopár otázok k tejto/podobnej téme (APZ) ak by si mala čas. Ďakujem

lindalindusa
25. apr 2024

@inull5 ahoj prosim ťa chcela by som sa len uistiť, ja som končila v roku 2018 APZ v Bratislave zameranie som mala 831 ochrana osôb a majetku ale štátnice som mala finančne a daňové právo, aj v takomto prípade budem musieť absolvovať dôstojnicke skúšky na APZ ak chcem pracovať ako vyšetrovateľka? Lebo tie dôstojnicke na apz trvajú 7 mesiacov a to by sme mali mat uznané ako štúdium na APZ či sa mýlim? Ty si mala zameranie verejnú správu keď ta poslali na dôstojnicke skúšky?

inull5
25. apr 2024

@lindalindusa ahoj, ja som v civile už a neviem momentálne ako sa zmenili, ci nezmenili podmienky. Ja som APZ končila v roku 2008.a nie vtedy ešte tuším verejná správa ani ako odbor nebola. Aspoň teda ja som v tomto odbore neskončila. Nastúpila som ako vyšetrovateľ čakateľ a musela som absolvovať dôstojnícku školu. Pokiaľ nemáš štátnicu z vyšetrovania, APZ vtedy neuznali. So mnou nastúpila kolegyňa ktorá mala štátnicu a vyšetrovania a ona dôstojnícku nerobila. Takže takto. Mohlo sa to ale zmeniť. Na školu Ťa vyšle potom už keď budeš pracovať nadriadený

lindalindusa
29. apr 2024

@inull5 tak by to malo byť aj teraz..nastúpila som na OR PZ ako vyšetrovateľka a kolegyne mi vravia, ze pokiaľ nemám štatnicu z vyšetrovania tak musim absolvovať okrem vysetrovatelskych a dôstojnicke skúšky, ktoré momentálne trvajú 7 mesiacov a sú na APZ, lebo tým ako píšeš ty, že nemám statnicu z vyšetrovania tak musim absolvovať aj dôstojnicke..a to si pri dvoch malých deťoch nemôžem dovoliť cestovať do blavy..vraj ak by som pracovala na skrátenom isla by som iba na mesiac do Devinskej novej vsi

inull5
29. apr 2024

@lindalindusa co Ti poviem je to postavené na hlavu celé.. Bohužiaľ. Ja som dôstojnicku absolvovala ale nemala som ešte deti v tej dobe, ale na vysetrovatelske skúšky som nešla prezoze z vyšetrovacky som odišla. Neviem ako dlho tam robíš, ale z môjho pohľadu toto nie je na dlhodobú prácu pri malých deťoch a hlavne ak by si robila niekde na násilnej. Výjazdy plus doma deti, co ja viem,za mňa nie. Na skrátenom som nerobila čiže to porovnat neviem. No ak máš APZ tak dôstojnícku by si hravo spravila.

lindalindusa
4. máj 2024

@inull5 ja som nastúpila v januári tohto roka..no iná je realita ako to, čo mi sľúbili..mala som mat 8 hodinovú pracovnú dobu od 7 do 15 lebo viac sa mi pri dvoch škôlkaroch nedá keďže každý je v inej skolke nakoľko mi do spadovej 3 ročného nevzali…nastúpila som na okres v januári a 6 krát do mesiaca mávam dosah službu na oddeleni kedy nemám danú pracovn dobu a vždy sa to natiahne aj do 17-18 tej..teraz prišli s tým, že musim absolvovať dostojnicku školu v Blave , s čím som vôbec nerátala…chcela som predstúpiť na obvodné oddelenie ale riaditeľ ma samozrejme nechce moc pustiť nakoľko je nedostatok vyšetrovateľov..tak čakám či mi povolia a daju ma na obvod kde by som robil iba osmičky bez nejakých dosahov a kde by mi akceptovali apz a nemusela by som na 7 mesiacov na dôstojnicke do blavy..inak som na ekonomickej kriminalite oddeleni…ale nedá sa to pri dvoch malých deckach ani psychicky ani fyzicky…

inull5
5. máj 2024

@lindalindusa no ak si v prípravnej štátnej službe a skúšobnej dobe tak počítaj s tým ze Ťa nadriadený nepustí.. Ja Ťa úplne chápem. Ja by som to s dvomi malými deťmi nedala tiež dlhodobo. A to ešte nemáte školu, úlohy..

lindalindusa
6. máj 2024

@inull5 čakám ako sa mi vyjadria, najskôr bol naklonený k tomu, že by ma pustil..no rozmýšľam že ak skončím v skúšobnej dobe, tak môžem potom opätovne žiadať o prijatie, s tým že budem musieť nanovo absolvovať prijímacie konanie..to by som si už dávala žiadosť o prijatie na obvodné oddelenie, myslíš že takto by sa to dalo? Tam asi nie je ziadny zákon na to, že ak v skúšobnej dobe skončím, kedy mozem opäť žiadať o prijatie do PZ..

inull5
6. máj 2024

@lindalindusa fúú tak toto vôbec neviem ale keďže je nedostatok vyšetrovateľov, pochybujem ze by Ťa dali na obvod s akadémiou..