Bojím sa robiť obyčajné veci pred partnerom

5. dec 2020

Mám 19 s priateľom sme spolu rok aj 7 mesiacov. Je to trochu divné no..mame obaja iní životny štyl. Keď niesom s ním tak vstavam o 5 rano,zacvičim si,zameditujem,naraňajkujem sa..berem to ako štart do dňa,aj si navarim..všetko proste. Ale..pred partnerom sa strašne hambim a sama neviem prečo.Hambim sa pred nim cvičit alebo meditovať..myslel by si ze som divna ..lebo on sa do toho nevyzna. Dokonca ked varim..trasu sa mi pri nom ruky. Akoby sa moc kontrolujem..nemali ste to tak aj vy?..ci som uz totalne divna...

andreatytler
6. dec 2020

Si uplne normalna. Asi sa mu snazis prisposobit, co je normalne. Vo vtahu treba neustale brat ohlad na toho druheho.
Ja kludne cvicim alebo varim pred muzom ale on je presne taky isty ako ty. Sice nemedituje ale ked cvici, zavrie sa v izbe a neznasa ked mu tam vojdem a ked vari a ja vojdem do kuchyne, vyhana ma prec. Ja by som tak rada s nim varila ale on to neznasa. Akurat som sa ho teraz pytala ze preco, aby som ta lepsie pochopila ale on nema sajnu. Proste to tak citi.

Otazka je, vadi ti to ze sa takto citis? Ak ano tak sa dohodnite na urcitom kompromise. Napriklad skore ranne stavanie pocas tyzdna a cez vykend zostanes spat dlhsie aby ste vstali spolu.
Hlavne to meditovanie si neviem predstavit bez samoty.

sapetka
6. dec 2020

@ckatka uplne suhlasim. My mame normalny vztah kde sa jeden pred druhym nehanbime. Cvicime v pohode pred sebou a aj ine veci veru... a pre autorku- podla mna to nie je vztah v ktorom by si mala byt 100stastna, ked este stale po skoro 2r si napnuta ako pruzina. Ale zase je pravda ze si este velmi mlada. Neboj sa pride iny chlap ty budes starsia a budes sa inak pozerat na veci a nad touto temou sa raz zasmejes😉

ckatka
6. dec 2020

@anita6666 tak.pardon...ale keď ste po operacii napríklad...tak vám je fakt jedno...A."V dobrom aj zlom" predsa!

katkami123
6. dec 2020

Neponižuje ťa nejak? Alebo ťa nepodceňuje? Alebo naopak, nevyvyšuje sa až príliš, seba, svoje schopnosti?

lujza123
6. dec 2020

Ja tiež radšej cvičím jogu osamote. Keď som začínala tak som sla podľa youtube a teda nič príjemné pred obecenstvom (u nás sa k sledovaniu divadla pridalo aj dieťa, no ohromná zábava fakt)
Tak isto som neznášala keď ma niekto sledoval pri kreslení, normálne sa mi roztriasli ruky. To som sa ale naučila prekonať.

Tým chcem povedať ze sčasti je úplne normálne ze niektoré veci robí človek radšej sám, ale tak isto pokiaľ ide o úplne banality (ako to varenie) tam sa treba trochu zaťať a naučiť sa to robiť aj keď ta niekto sleduje

ss1908
6. dec 2020

podla mna prvy krat robit veci pred partnerom, ked si ich doteraz robila sama je vzdy trochu cudne, ale ide o zvyk. ja mam tiez 19 a presne pri meditovani/cviceni som sa citila trochu blbo pred priatelom ale nakoniec som si uvedomila ze nemam preco, dokonca sa neskor ku mne pridal:D ale je mozne ze sa podvedome pri nom necitis "uvolnene" a jednoducho si nesedite.

ifava
6. dec 2020

Podla mna taketo pocity sme mali mnohe, on by to vsetko pochopil casom, rob na co si zvyknuta a netrap sa co si bude alebo nebude mysliet