Boli by ste s mužom, ktorý nechce do vás nič investovať?

28. mar 2021

Ktorý by do vás nechcel nič investovať? Mám na mysli, partnerov (nie manželov,kde sú už deti a iné finančné záväzky). napr. By vám nikdy nič sám od seba nekupil? Povedzme,že by sa jednalo o muža,ktorý má určite nároky na zeny,ale keby prišlo na lámanie chleba,tak by tie "nároky" odmietol financovať? Alebo napr. Situácia,kedy sa vám vyskytne neočakávaný finančný výdavok a vedeli by ste,že vám nijako v tomto smere nepomôže hoci by mohol?

danim
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa je to tvoje rozhodnutie a ja ho rešpektujem. Isto to bude mat istý súvis s tvojimi životnými skúsenosťami. Ja ti chcem len povedať, že deti je oveľa väčší záväzok ako sobáš. No rozsah toho, čo znamená mat deti zistis len vtedy keď ich budeš mat, čo ti samozrejme úprimne prajem nech stretneš lásku a máš v budúcnosti šťastnú rodinku.

lalenka33
30. mar 2021

@danim také ženy ako autorka sú na seba hrdé kým sú mladé a pekné a vedia si zarábať ako k...y, ale o pár rokov,ked už nebudú môcť konkurovať svojim mladším kolegyniam iste veľa z nich ľutuje, že si nenašli normálneho partnera kým mohli..ja keby že som chlap,tak isto netúžim po živote so ženou v ktorej bolo tolko chlapov ako áut v tuneli Branisko.Pokial nevychytá starého páprdu na smrtelnej posteli bez dedičov a nezdedí miliony,ktore jej zabezpečia budúcnosť, tak raz skončí s holou riťou pod mostom.V 40-50 jej ťažko niekto bude platit za sex,ked si môže zaplatiť 20-tku.

danim
30. mar 2021

@lalenka33 🙈😂tak vidíš... síce sme tiež zeny, životne hodnoty a uctu k samej sebe mame na miiiile vzdialene .... našťastie ;)

matkahelka
30. mar 2021

zeny, mlady sa aj ozeni aj deti bude mat 😉 zariekaneho chleba sa najviac najes 🤣 moj svagor bol taky isty, ved manzelstvo je trapny prezitok a on sa nikdy, nikdy neozeni. rozvedene zeny-matky uz maju zit len pre svoje deti a nemaju nadvazovat nove vztahy. aaach, co sme sa my napocuvali 🤣 so svojim bratom (mojim muzom) sa stavili o 1000€, ze do 40 sa ozeni. a ozenil sa na 35, po 2 roc. vztahu, vzal si rozvedenu s 1 malym dietatom 🤣 a na to manzelstvo on presviedcal nakoniec ju 🤣

number19
30. mar 2021
danim
30. mar 2021

@lalenka33 keďže tunel Branisko je často zatvorený... to si jej vlastne aj polichotila🤐🤭

sense
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa ženy sa tu do teba obuli ale myslím ze tvoja mama ma pravdu a úprimne moja mama vraví to isté.... Pri rozvode prišla o veľa a pre pokoj veľa ozelela, v ďalšom vzťahu po x rokoch od rozvodu už takú chybu neurobila...

lalenka33
30. mar 2021

@danim iný tunel ma nenapadol 😀

danim
30. mar 2021

@lalenka33 😂

heleninamama
30. mar 2021

@danim Deti žiaľ nie sú žiadny záväzok. Je to len vedľajší produkt vzťahu - manželského ci mileneckého. (sorry za cynickosť) To sa len tak prezentuje a mnohé ženy tomu veria.
Koľko chlapov po rozvode (nielen po rozchode) odkráča do nového života, deťom pošle 100ku mesačne a má vystarané? Denné sú tu také témy. A ak má chlap nové deti s druhou ženou, na tie prvé aj zabudne.
Dokonca aj náš právny poriadok je nastavený tak, že stretávanie sa s deťmi je len právo, nie povinnosť rodiča. A nedá sa vynútiť. Ak niekto nechce, dieťa má proste smolu.

danim
30. mar 2021

@heleninamama myslím tým záväzok v tom zmysle, že rozvodom rozchodom odozneje čas a obaja môžu začať od začiatku. No ak už sú deti, s tým partnerom budú spojení navzdy. Aj keď mnohí bezchrbtaci rodičia to tak nevnímajú. Deti si to všetko, že nemajú kompletnú rodinu nesú so sebou cely život.

najk
30. mar 2021

@21oktober teraz pises o pozvani na veceru, darceku, alebo kvete. Predtym si pisala o deleni vydavkov na polovicu pred manzelstvom. To su dve odlisne veci. Akoze po mesacnom vztahu napriklad ma chlap prevziat komplet vydavky za obidvoch len aby ukazal, ze je chlap? Takze najom, strava, vecere, dovolenky? Jeho mesacne vydaje na obidvoch povedzme 800 eur a ona bez vydajov? Tak to by nebol chlap, ale debil 🙂

Ja som na vysokej chodila von povedzme so 4 chalanmi. To som si mala kazdy vecer nechavat platit veceru od ineho, len aby som z nich nerobila onuce? Mohla som mat vystaranu stravu na cely tyzden :D Len by ma asi hanba fackovala takto ich vyuzivat :D

heleninamama
30. mar 2021

@danim O tom píšem a ver, že dieťa sa skôr zatají a poprie ako sobášny list. Manželstvo a následne aj rozvod skôr skomplikuje chlapovi nasledujúci život, hľadanie partnerky... ako nemanželské dieťa s nejakou expriateľkou.
Stretla som sa už aj s názorom, (u žien), že zadaný chlap bez obrúčky je vlastne voľný a nemanželské decko im neprekáža, keď je zanechané v minulosti a otec ho nekontaktuje. Problém sú iba alimenty.
U žien je to naopak - jej to dieťa po rozchode zvyčajne zostáva a nový vzťah padne často práve na ňom. Rozvedená a bezdetná nie je problém.
Aj preto sa ženy zubami-nechtami držia kadejakých idiotov (vydaté aj slobodné), ak už s nimi majú deti a ešte ich aj obhajujú - podvedome si totiž uvedomujú, že tie deti môžu byť pre ne problém pri hľadaní nového vzťahu. A na samotu musí byť človek mentálne zrelý.

danim
30. mar 2021

@heleninamama ty už poukazujes na úplne iné typy ľudi ako ja. Ja som poukazovala na toho chalana čo ma respekt pred svadbou a spomína rozvody v rodine a traumy sesternic... preto mu píšem, že nič nemení na tom ak by nebol ženatý ale ak by mal deti. Lebo ak je ľudsky a normálny milujúci chlap min svojich deti... je jedno či by to mal byt rozvod alebo rozchod- ( v bezdetnej rodine je to o majetku ).. ak sú deti - ide o deti- tie by mali traumu rovnaku. ( lebo v jednom príspevku to spomína v pohľade na majetok... a inokedy sa odvoláva na traumu sesternic. )

78787878
30. mar 2021

Ak som spravne pochopila pointu autorky... Nebola by som s nim. Som konzervativna skola, zaujem muza sa prejavuje aj darcekmi. Napriek tomu, ze si tie veci dokazem zaobstarat aj sama...

autor
30. mar 2021

@78787878 správne si pochopila.

laurika999
30. mar 2021

@78787878 Záujem muža sa prejavuje hlavne skutkami .... nakúpiť darčeky a byť falošný dokáže každý blb....ale pomôcť, niekomu, poradiť, podporiť vie málo kto už v dnešnej dobe ....

78787878
30. mar 2021

@laurika999 Samozrejme, to co pises je elementarny zaklad... my sa bavime o nadstavbe... aj darcekmi

number19
30. mar 2021

Záujem muža sa prejavuje hlavne skutkami (pomôcť, poradiť, podporiť) + darcekmi.

21oktober
31. mar 2021

@najk o delení výdavkov na polovicu som myslela delení napr. pri večeri , pri kine , polovička za dovolenku , polovička na benzín na festival , zakúpenie parfému . Normálne náklady pri balení ženy ktorú chce muž získať, nepoznáš nič také ? Alebo aj v tomto striktne na polovicu ?
Ja som na vysokej chodila von naraz len s jedným a nie so štyrmi , a ak ak som chodila niekde von tak len s týmto jedným a s týmto jedným som mala niečo čo sa vyvíjalo do vzťahu . Ostatní boli kamaráti a tam sa chodilo v partii kde sa potom to spočítalo a rozdelilo počtom ľudí . Takže nie u mňa sa to nestalo že by som bola jeden večer s jedným a druhý večer s druhým tretí večer s tretím , štvrtý s štvrtým zrejme by mi pocit že som dievča ľahších mravov to nedovolil . Ale ak by sa to teoreticky stalo , a ja by som mala tú " mravnosť posunutú niekde inde " tak áno , pokiaľ by som pociťovala záujem z ich strany, nemala by som najmenší problém aby mi zaplatili drink alebo večeru . V konečnom dôsledku aj tak by som si vybrala iba jedného ktorého by som potom " zdierala " 🙂

lalenka33
31. mar 2021

@sisa_s príjemné čítanie 🤣

najk
1. apr 2021

@21oktober ked ides von s kamaratom, tak uz mas mravnost posunutu niekde inde? 🙂 ano, chodila som von aj so styrmi, ale vsetci boli iba kamarati a s nikym nebolo nic viac.

Pozri Ty si na zaciatku napisala, ze delenie vydajov na polovicu pred manzelstvom je hlupost, lebo potom chlap nechce zene davat peniaze pocas manzelstva. Nedefinovala si ake vydaje. Vyznelo to, ze vsetky, teda aj najom a stravu. Preto som napisala, ze my sme si vsetko delili. Na co si pisala siahodlhe traktaty, ako ma platit chlap. A zrazu sa jedna iba o veceru, parfem atd, co su samozrejme uplne normalne veci, ze chlap kupi svojej frajerke, ked uz spolu chodia.

lumiba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
1. apr 2021

@lumiba Lebo sme zobrali byt na hypoteku, ja som mala byt pred sobasom splateny. Moj muz byt nemal, ale mal zdedenu cast domu. Tiez ju nepredaval. Tiez mal nasetrene peniaze, ktore investoval. Tie nie su predmetom delenia. Neviem si predstavit, teraz ked mam takmer 40 rokov - z by som z rozvodu vysla uplne bez majetku. Ze by mal muz svoj byt a po rozvode (ale kludne aj po rozchode, ak by sme neboli manzelia) by som musela riesit, kam s detmi pojdem byvat, lebo vlastne za 15 rokov, co sme boli manzelia som nic nenadobudla. Teda aj teraz som v prenajme 🙂 , ale to len docasne, ale to je uz iny pribeh.

nikyball
1. apr 2021

@najk ja mám pocit , že každý tuto tému pochopil inak a rovnako aj autorka prispievala komentármi , ktoré iné baby zmiatli.
Ja som napísala , že by som s takým chlapom nebola, čo je pravda ale myslela som tým drobné pozornosti typu večera, parfém,kvety atď. A rovnako aj ten neočakávaný výdavok je rozdiel či je 5000 eur alebo 100 eur. Určite by som nečakala , aby mi kúpil vysávač a podobne.

comika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poppy22
30. nov 2023

je nacase prestat zneuzivat a vyuzivat muzov...zeny chcu vsetko-platenie veceri,darceky, drahe zasnubne prstne /co na zasnuby kupili oni muzom? / atd atd-skryte pod liskanim sa, ze muz ma byt ochranca...ano,aby vrazil niekomu, kto ma obtazuje....ale nie, ze som princezna a ty mi dopraj..zvratena feministicka ideologia..,podla mna toto vyuzivanie chlapov nepatri do modernej doby...to je stredovek...je to ok len vtedy ak s tym suhlasia obaja partneri...ale ocakavat to od chlapov je az trapne...

candii
30. nov 2023

Nie. Nie je nič horšie ako zgrlavy muž .. či teraz .. či neskôr keď bude rodina a deti.

mikadooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz