Brali by ste muža, ktorý je na nižšej pozícii?

28. máj 2023

Otázka hlavne na baby ktoré pracujú na vyšších pozíciách: brali by ste muža, ktorý má "nižšiu" pozíciu od vás? Alebo napríklad nemá VŠ, zarába o dosť menej? Je to pre vás podmienka aby bol aspoň tak "dobrý" ako vy?

(Pojmy ako nizsia vyššia pozícia, lepší horší píšem v úvodzovkách lebo to samozrejme nemusí znamenať, že je niekto viac inteligentný, pracovitý a čo ja viem čo... chápeme sa. Proste chcem teraz len hodnotit nejake dajme tomu postavenie v spolocnosti na zaklade kariery a školy,dúfam že to bude pochopené spravne😊)

sajmonka_1216
29. máj 2023

povaha a charakter sú pre mňa viac ako postavenie, alebo písmená pred menom...
ja síce mám VŠ, manžel maturitu, ale je šikovnejší, zručnejší a zarába oveľa viac.. narozdiel do neho mám kolegu s VŠ, ktorý nesformuluje ani gramaticky správnu vetu a je primitívny...
a je smutné, že človek ako ty, si myslí, že niekto kto je na nižšej pozícii nie je taký dobrý ako ty... môže byť oveľa lepší... a úprimne dúfam, že on si nebude chcieť začať s tebou... kam tento svet speje s takým prístupom.. hrať sa tu kto je viac a kto je menej..

katkami123
29. máj 2023

Skôr to poviem tak, že raz keď je chlap šikovný a bystrý, je jedno či má alebo nemá VŠ, vždy sa uchytí a bude sa mať dobre. Dnes si šikovný remeselník a odborník môže vypýtať na hodinu 2-3x viac ako chlap v kancelárii a má aj 2-3 mesiace dopredu vybookované. Taktiež ako napripklad povolanie kaderníčka, barberka, kozmetička, ozaj šikovné majú aj brutálne ceny, ale aj tak je problém sa k ním dostať, mnohé už nových zskazníkov ani neberú. Jednoducho, keď je raz niekto usilovný a šikovný, bude sa mat dobre a tu cestičku si nájde. Ja osobne možem povedať, ze poznám 2 prípady chlapov, ktorí by sa hodili iba na večné štúdium. Jeden má 2 VŠ, druhy študuje tretiu a nedokážu sa zaradiť do normálneho pracovného života. Študovanie a študentský život im išiel, ale ten pracovný 0 bodov, nikde nevydržia, hlavne v kolektívoch. Tým nechcem dehonestovať VŠ vzdelaných ľudí, ale sú rôzne prípady.

ropucha6
29. máj 2023

@drahomirrra tiez ma toto zaujalo 🙂) ja by som si netrufla povedat z nas dvoch, kto ma vyssie IQ, kazdy sme lepsi a sikovnejsi v uplne inych oblastiach.

katkami123
29. máj 2023

@ropucha6
Tiež ma to zarazilo, že toto bude niekto suverénne o sebe tvrdiť. Dotyčná je možno len vzdelanejšia, ale určite nie inteligentnejšia, lebo toto múdra žena z úst nevypustí a ešte na svojho priateľa. Pritom dotyčný môže mať ďaleko viac taktu a úroveň čo z úst vypustiť a ako sa chovat v spoločnosti.

sheila121
29. máj 2023

@zmrzlinka2021 to áno, ja som myslela že sa bavíme o slobodných ľuďoch ktorí zacinaju spolu randiť. Materská je o inom.

autor
29. máj 2023

@nyusika ja som tu nikde nenapísala že ja by som o takého ktorý nemá také vzdelanie ako ja ani nezakopla. Len ma úprimne zaujíma názor iných žien, podľa mňa to spadá do normálnych kritérií výberu🙂

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nety19
30. máj 2023

VŠ musí byť