Brat a švagriná "pískajú," moji rodičia "skáču"

9. sep 2023

Baby, prosím vás ako vysvetliť rodičom , že nemôžu skákať tak ako brat so švagrinou pískajú?
To som ja čo som písala tu vtedy o tej švagrinej ,čo máme po kradla šperky , a čo už 9 rokov nechodí do práce, majú exekúcie, automaty atď..
Strašné využívajú našich , celé víkendy tam nechávajú deti, ( koníčky im platí ,moja mama) , ono by to bolo všetko v poriadku, naši deti majú radi , ale moja mama ma ťažkú prácu a momentálne veľké zdravotné ťažkosti ..
dohovoriť bratovi nemôžem , strašné ma neznášajú , nenávidí má..aj môjho muža a moje deti ..
Ja neviem máme vysvetlit, že darmo bude brať drahé vitamíny a objednávať sa na dráhe vyšetrenia (súkromné) keď si nemá kedy oddýchnuť a keď sa bude naďalej stresovať kvôli nim..ide o malé deti , nie sú veľké aby sedeli pred televízorom..stále ju využívajú , platí im nájom ( veľa krát mesiac čo.mesiac) ,lebo princezná robiť brigádu za 3 e na hodinu nepôjde..čo není veľa, ale nemajú na nájom , nemajú na nič ..v takej situácii aj za 2 by som šla..majú exekúcie , ktoré platia jak nemtavy ..proste ja to všetko počúvam , prežívam , som nervózna ,lebo viem aký dopad to má na ňu..ona neje už dva mesiace, vybavujeme vyšetrenia,všetko ..má zápal žalúdka , kopu vredov , už som. Zúfalá z toho ..
Vážne poradíte mi niečo , ja už nevládzem , už neviem čo s ňou ..
Ozaj sa musí tak rodič kvôli dieťatu obetovať, aby mu pomaly išlo o život?

lulupulu
9. sep 2023

Ťažko sa to číta, ja nijak nepomôžem, len sa budem modliť za vás 🙂

3009
9. sep 2023

Poradím ti nestaraj sa. Rodičia sami musia pochopiť škodlivosť takéhoto pomáhania ak majú deti rodičov. Však samozrejme, ak im rodičia dajú tak brat so švagrinou nemajú záujem chodiť do roboty. Ak budú mať exekúcie a nebudú mať deti čo do úsť príde sociálka a deti zoberú. Ak ináč nejde tak nech si dajú deti do osobnej starostlivosti o ne nech sa starajú a na brata so švagrinou nech sa vykašlú nech aj nemajú čo jesť to je ich vec.

autor
9. sep 2023

@3009 to sa nedá, vyšetrenia vybavujem aj vitamíny objednávam , všade prvé čo doktor povie ,hlavne sa nestresovat ..a ona vodopády reve kvôli nim?

3009
9. sep 2023

keď si nedá povedať, tak jej nepomôžeš, až kým sa mama nezosype. Samozrejme zo stresu je 90% chorôb.

bajka16
9. sep 2023

Švagriná aj brat sú evidentne zdraví, dospelí ľudia. Keby chcú, tak sa z toho vymocu. Zdravý človek má vždy možnosť pracovať. A toto si musí uvedomiť tvoja mama. Oni nie sú ťažko chorí v ťažkej situácii. Majú zdravé ruky, nohy? Nevidím problém.

mamina7070
9. sep 2023

ty umelo predlzujes mamino trapenie

co sa stane ked sa zosype? ostane na pn nizsi prijem neda im
ona musi sama pochopit ze sebe ublizuje by som je povedala ja ti mami pomozem ale prvy krok musis urobit ty a to utat to co ta nici a trapi

autor
9. sep 2023

@mamina7070 áno hovorim jej to ,stále jej to hovorim

mamina7070
9. sep 2023

a v prvom rade ju vezmi psychiatrovi a co najskor

ona si to musi usporiafat v hlave najprv

a co ti ona na to povie?

autor
9. sep 2023

@mamina7070 tam nejde o to že sa zosype, ona už zosypana je , tam ide o to že jej hrozí rakovina

lubkovaandrejka
9. sep 2023

Je pravda, co ti pisali vyssie. Ak to nebude chciet sama mozes jej dohovorit xy-krat a efekt to bude mat nulovy. Dufam,ze si to uvedomi skor, nez uz bude prilis neskoro. Budem drzat palce. Brata a svagrinu sa neda ani komentovat, tym nech sa to v zivote vrati...

lucka_ke
9. sep 2023

kontaktovala by som sociálku nech švagrinke dohovoria a mamu nechajte na PN, bude mať nižší príjem a proste nebude z čoho im dať, ideálne ak by ju hospitalizovali a mladí by si museli poradiť sami

januska12323
9. sep 2023

To si musí zariadiť mama.

autor
9. sep 2023

@lubkovaandrejka ale nie je normálny aj ten brat , kriste, výchovany sme boli spolu a on ma nenávidí ,lebo sa mám lepšie? Ale my robíme obaja, Dreme jak kone, aby naše deti mali všetko ..a oni idú pýtať od mamy a vydierajú ju deťmi? 600e každý mesiac od rodičov potrebujú? A to chcú ešte aby všetko dali im,lebo ja nepotrebujem 🤷 ja mám dosť...oni nevidia že my robíme, šetríme a budujeme..že oni fajčia jak duhy a hra ona automaty, lebo veď doma sa cele dni nudí

autor
9. sep 2023

@januska12323 áno, k doktorom ide s ňou môj muž , objednávam ju ja..študujem na internete jak jej pomôcť, Radim sa s doktormi v robote..čo s ňou ..ale zariadiť si to musí sama ..kde je spravodlivosť ?🙄

mamina7070
9. sep 2023

a tvojim detom tiez platia kruzky? beru ich na vikendy na vylet?

autor
9. sep 2023
autor
9. sep 2023

@mamina7070 ale keď potrebujem pomôzu , ale ja vrátim peniaze a oni to vedia,

autor
9. sep 2023

@mamina7070 ale nepotrebujem,raz sa to stalo

mamina7070
9. sep 2023

ak sa venuju len jednym vnucatam od brata tak im to povedz na rovinu ze je to nefer ze je nespravodliva a nie je dobra stara mama
proste treba ju dotlacit k psychiatrovi a pod nech si to urovna v hlave a nepodporuj ju v tom

autor
9. sep 2023

@mamina7070 nie ona sa venuje aj mojim deťom ,ale moje deti majú čo nosiť , aj čo si obuť , nemusí im kupovať aby mali ..

janinah
9. sep 2023

Keď tam raz on8 u mamy budú,tak dôjdi ty s mužom ( aby si na to nebola sama) a porozprávajte sa ako si to oni ďalej predstavujú takto zaťažovať chorú matku.A ci sa potom oni o ňu postarajú ak to bude jej zdrav,stav vyžadovať.Hovor slušne,ale dôrazne a to aj za cenu,že sa s tebou prestanú stretávať,tu ide o vašu mamu.

ckocka
9. sep 2023

Nič. Mama si može so svojím životom robiť čo chce, aj sa ničiť a nechať využívať.

autor
9. sep 2023

@janinah my sa nebavíme, oni popísali mojej mame sms klamstvá ktoré mi mama ukázala , preto viem čo tam bolo v tých sms..strašné ma poohovarali vtedy môj muž spravil razny koniec ..celý život sa snažia aby ma odstrihli od našich

autor
9. sep 2023

@ckocka veď môže , ale ja sa musím na to pozerať a lekárov vybavujem ja

lubkovaandrejka
9. sep 2023

Je to aj hroza si predstavit. Otras fakt. Ja mat takeho brata,tak ho preplieskam. Ja sa cudujem,ze vasi rodicia ich akoby v tom podporuju,tym ze im davaju. Ked si predstavim mna v tejto situacii urcite by mi moji povedali na rozum, a to mame skvely vztah. Ludia su rozni, tvoja mama by to mala cim skor stopnut. Mne by bolo luto ako mame dozit sa toho,aby sa moje dieta tak spustilo a takto ma vyuzivalo...

autor
9. sep 2023

@lubkovaandrejka veď aj mne to trhá srdce..to že už s bratom nebudeme nikdy vychádzať , som sa zmierila a viem to ...ale tí rodičia ,to mi je ľúto

ckocka
9. sep 2023

Nemusíš. Nevybavuj, sťažnosti odmietni počúvať. Inak robíš to isté čo mama, hoci to myslíš dobre.

namornicka
9. sep 2023

Kolko ma mama rokov, ze jej vybavujes lekarov ty a vozite ju tam?

autor
9. sep 2023
domkakvet
9. sep 2023

Ked si nedaju povedat, tak neurobis nic a tiez si asi nechce poslat svoje vnucata na ulicu, skus ju aspon prehovorit na to, nech im povie, ze financie nebude mat stale a tiez tu stale nebude, co budu robit potom