Budúca svokra

22. mar 2022

Ahojte, píšem anonymne, lebo nechcem, aby ma niekto spoznal, ospravedlňujem sa.
Ale prejdem k veci, spravila som niečo za čo sa hanbím, ale už to nevezmem späť. Prečítala som priateľovi sms od jeho matky v mobile a som šokovaná. V tých správam ma nazýva chuderou, píše ako sa jej hnusím, že už nikdy ma nechce vidieť, priateľovi tam píše, že je pod papučov a pod... je toho strašne veľa, vedela som, že ma nemá v láske ale toto?? neviem čo mám robiť, či mu mám povedať, že som to čítala a ako sa cítim? Som neskutočne sklamaná aj z neho, že mi to nepovedal, to všetko čo o mne ona hovorí. On na správy, v ktorých ma uráža neodpisuje. Ďakujem za názor. Máme pred svadbou a ja neviem čo mám robiť, nemôžem ani spať, už to viem 2týždne..

lija22
22. mar 2022

ponala by som to trosku inak. partnerovi by som navarila fajnu veceru a povedala mu, ze som citala sms od mamy a ze si cenim, ze ma v nich s nou neociernuje a viem, ze nereaguje lebo je to zbytocne a aj ze chapem preco mi to nehovoril. aby ma zbytocne nerozculil. istym sposobom je to prejav lasky.
k svokre ja osobne by som uz nikdynesla ale pokracovanie je uz na tebe.

lilyianka
22. mar 2022

Asi jej na spravy neodpoveda preto,že s ňou nesúhlasí. Neviem aký majú oni medzi sebou vzťah. Chlapi proste niektoré veci riešiť nechce,tak radšej neodpisuju

autor
22. mar 2022

Náš vzťah s priateľom je pekný, nemôžem mu nič vytknúť, správa sa dobre, doma mi pomáha, podporujeme sa 🙂 len toto ma zamrzelo, že máme pred svadbou a nepovedal mi to, možno má naozaj chcel chrániť, možno sa hanbí, ach jaj musím si to premyslieť ale určite si chcem s ním pohovoriť, ja som si myslela, že si hovoríme všetko, žiaľ asi nie 😓 tie narážky na moju osobu zo strany svokry boli hrozné, vykresľuje má ako neschopnú lenivú osobu, ale zas ona má takú povahu aj s priateľom sa nebaví pár dní,ani sa neozve, potom ho zas volá no je to ťažké

panelacikova
22. mar 2022

autorka: aj môj ex sa ku mne správal pekne.... všetko by bolo bývalo viac-menej fajn, keby nebol býval k matke pripútaný pupočnou šnúrou, odborne povedané: oidipovský syndróm 🙂 ak si taká povaha, že ti to vadiť nebude, máš absolútne vyhraté. ja som dosť priebojná a mám svoje ciele. mne takýto partner prestal veľmi rýchlo vyhovovať 🙂

zdenka11081983
22. mar 2022

Ahoj milá autorka. Hlavne ňu prosím nič nehovor, navždy mlc, ze si mu vošla do mobilu a čítala správy. Aspoň vieš na com si a na tom do budúcna co sa tyka svokry stavaj. Pre mňa by dobre to vediet aby som sa vedela zariadiť. Videla by ma minimálne, ak vôbec.

lienka.7
22. mar 2022

Mala som toto presne podobne... len ešte plus švagriná k tomu. Ja som si naivne myslela, ze sme kamarátky, pomáhala som jej dcére s duchom z 3 predmetov, starala sa co svokra a pod. Potom raz som si vypocula ako sa o mne bavili ala som hlupáka, chudera a pod. Povedala som to mm a on ze on to vie!!!! A ze nemám ich proste riešiť. Aj to bol jedným z dôvodov, prečo je uz ex.
Cize radim to, rozhodne to nenecháva iba tak... netvrdím, že máš ísť s nim do sporu, ale proste pytala by som sa ci sa napr.svokra na mna teší a pod. Podla reakcie uvidis aj sama.

sari24
22. mar 2022

Autorka, ja osobne by som to vôbec neriešila. Ani s priateľom a s ňou už vôbec nie. Pokiaľ nezijes so svokrou pod jednou strechou, resp. v jej dome, tak ti môže byť fuk čo si o tebe myslí. Kľudne by mohla na mňa prskat oheň, ja by som sa vždy správala slušne už len preto, že by som nedokázala klesnúť na jej úroveň. Nie si povinná sa s ňou stretávať a povinné návštevy by som prešla úsmevom. Dôležité je ako sa k tebe chová chlap. Či ťa trápi názor pre teba v podstate cudzej ženskej?

vler
22. mar 2022

Mozes mat este aj problem s priatelom ked sa mu priznas ze si mu sla do mobilu. Nic mu nehovor, ale zariad sa podla informacii ku ktorym si sa dostala. Mozno by bolo dobre sa porozpravat, ako casto si on predstavuje ze po svadbe budete navstevovat svokru alebo ona vas

ckatka
23. mar 2022

Ako si sa k tým.spravam.dostala? Prečo.si mu šla do telefónu?
Je s tým on OK? To by ma asi trápilo viac. Keď si nemôžete dôverovať už pred svadbou....asi by som to ešte dobre zvazila.

autor
23. mar 2022

Ďakujem všetkým za reakcie 🙂 tak ja som včera nad tým ešte dlho premýšľala a čítala odpovede, asi to nechám tak nebudem mu to hovoriť, po pravde tiež by som mu asi nehovorila, že sa niekto z mojej rodiny takto škaredo vyjadruje, ja by som si to s dotyčným vybavila a tak to možno spravil on, vzťah máme pekný nemám dôvod mu neveriť, skúsim si viac všímať jeho reakcie. So svokrou sa nechcem stretávať fakt, len minimálne a ak sa má spýta prečo tam nechcem ísť poviem, že sa tam necítim dobre... A do mobilu som sa pozrela, lebo mu mama často píše tak som chcela vedieť čo 😁 a takto som dopadla, našla som čo som nechcela..

kaki3
23. mar 2022

Nehovor, keby si zacala nikomu by si tym nepomohla, ale teda aspon vies ako sa mas spravat k nej, ako na nu reagovat.

lala123
23. mar 2022

Myslím, že si sa rozhodla správne. Aspoň vieš, že si mas na ňu a jej vydieranie dávať pozor. Ak ta trápi to, že priateľ jej neodpísal a nezastal sa ta, tak mna napadlo, že určite o tebe s ňou hovoril a viackrát a možno jej aj povedal, že na blbe sms od nej nebude reagovať a preto aj nereagoval. Každopádne on je na tom horšie ako ty je medzi dvoma kameňmi. Ak ho ľúbiš tak nanho netlač a nechaj to tak ako doteraz, že jej aj pomoze a pod. On aspoň nebude mat výčitky , že na ňu kašle a jej zoberieš vietor z plachiet ak bide na teba nadávať ( že je pod papučou a pod) .

panelacikova
23. mar 2022

v každom prípade, stále je to ešte len budúca svokra, ktorou môže ostať ešte taký dlhý čas, ako ty uznáš za vhodné. chcem tým povedať, že by som sa nehrnula do manželstva, kým by som si nebola 100% istá, že ak dôjde ku konfliktu svokra-ja, že sa ma budúci manžel zastane.

lienka.7
23. mar 2022

V každom prípade mysli na to ze je to jeho matka. To ze ty sa s nou nechceš stretavat, neznamená ze ju zo svojho života "vymaze" jej syn. Obzvlášť ak je na nu stále napojený pupocnou šnúrou.
A po ďalšie, ked ti bude zohnať ku svadbe, ty jej budeš ďakovať? S úsmevom? Ked voes ze ako ta neznasa? Hmmmm. Ok. Ked to dáš, gratulujem.

lienka.7
23. mar 2022

@panelacikova súhlasím s tebou, mam pocit ze autorka bude ešte veľmi veľmi prekvapená... nemilo žial. ono plati ze ked vtacka lápajú, pekne mu spievajú. Ona absolútne nepozná jeho názor na situáciu. Neviem, ja by som s nou nedokázala sedieť na svadbe ani za stolom. A falosne sa na seba usmievať... ale to som ja.

autor
23. mar 2022

@lienka.7 popravde neviem si to predstaviť ako sa budem tváriť .. ja nechcem aby ju on vymazal zo svojho života. A tak ako by som sa mala s ním porozprávať? Niekto tvrdí, že mlčať o sms, niekto povedať, mám v tom zmätok.. 😓

autor
23. mar 2022

Možno mu nemusím vyklopiť hneď sms 😁 ale rozmýšľam ako začať tú tému o jeho matke? Ako zistím, že je na ňu naviazaný a nezastane sa mňa?

lienka.7
23. mar 2022

Jasne ze mu nemozes povedat ze to vies z sms! Vsak si žena, zacni uplne nevinny rozhovor typu zlatko, tesi sa tvoja mama na svadbu? Pomohla by mi vybrat svadobné šaty? A co ja viem ešte ake otázky... no pokiaľ ti bude do očí tvrdiť, ako ta ona miluje a ze ano samozrejme, tak mas dievča veliký problem a tvoj priateľ ti klame.
Rozhodne by som sa k tomu nestavala ze nic sa nedeje, žiadny problém. Lebo ty problem mas, a to je jeho matka ktorá ta evidentne neznasa. Vies to nie je iba o návštevách. Ked budete mat deti tak co? Keď ti ako svokra bude robiť natruc tebe, hm?

panelacikova
23. mar 2022

@lienka.7 presne tak. Súhlasím. Akonáhle by mi klamal aj v rámci takéhoto rozhovoru, po životných skúsenostiach môžem poradiť v zmysle, nekazit si život a rozísť sa

odesi
23. mar 2022

Otvorene by som mu to v zivote nepovedala. Ale nevinne to zacat. Zahrat, tak by mohla byt cesta, popytat sa.

matullienka
23. mar 2022

Začať stačí aj tým, že miláčik naši spomínali ako sa tešia na svadbu, že som si vybrala dobrého muža myslíš že aj ja budem dobrá nevesta pre tvoju mamu a pre teba dobrá manželka? My sme sa s mužom o takýchto veciach pred svadbou bavili normálne