Bývam s rodičmi na činžiaku so synom. Aj vy sa tak trápite?

remina1981
16. máj 2016

Bývam s rodičmi na činžiaku a mám 1 syna, má 3 roky. S mužom prerábame dom neďaleko mesta, muža vidím len ojedinele. Poviem Vám je to o držku. Cez víkendy chodíme na chalupu aspoň tam sa malý vybehá. Dosť mi naši pomáhajú ale mám ešte mladšieho brata o päť rokov, takže rodičia majú ešte s ním trápenie. Otec mi lezie hrozne na nervy už neviem čo mám robiť. Čím mám syna stále staršieho je to horšie a horšie. S mužom už ani neviem, čo je to vzájomný milostný vzťah. Ja som na tom paneláku so synom v jednej izbe. Rodičov mám fajn, mám ich rada ale takýto život bez vlastnej strechy nad hlavou ma prestáva baviť. Cítim sa ako nesvojprávna. Poradte mi čo mám robiť aby som si aspoň po tej každodennej práci oddýchla. Závidím priateľkám a susedkám, ktoré majú svoje bývanie. Keď som bola mladá nerozmýšľala som nad takýmito vecami a teraz to ľutujem, že som nebola viac vypočítava. Ďakujem za odpoveď. 😔

dominika6
16. máj 2016

presťahuj sa na chatu kým nedorobíte dom

sissy27
16. máj 2016

tak hádam ten dom neprerábate už 5rokov a nebudete prerábať ďalších 10... na tú chvíľu zaťať zuby a vydržať, je to momentálne najlepšie riešenie... prípadne na nejaký čas ísť k svokrovcom (ja viem, z blata do kaluže, no ale aspoň zmeníš prostredie a aj vaši si oddýchnu), alebo do podnájmu... alebo dokončiť ten dom čo najrýchlejšie aspoň do takej podoby, aby bol obývateľný a potom pokračovať v rekonštrukcii "za pochodu" ... alebo ak je to možné, tak zostať na chate, kým sa nedokončí dom...

janickacrazy
16. máj 2016

tak urýchlene prerobte jednu izbu a kuchynu v tom dome a nasťahujte sa tam, prípadne teda na leto sa presťahujte na chatu, inak nechápem prečo muž s tebou nebýva v tom paneláku? ked píšeš, že ho vidíš len ojedinele, čo je stále na tej stavbe a tam aj nocuje či ako? aby sa vám náhodou ten vzťah nerozpadol skor ako dom dokončíte, my sme tiež tak bývali 2 roky u našich a bolo to veselé, tiež sme si liezli na nervy, ale s mužom sme boli spolu, nie každý inde

katarinamarkova
16. máj 2016

prerábate dom.....
čiže dom máte....
otázka: ten dom je fakt totálne neobývateľný, bez vody, elektriny, strechy? čo vám bráni sa v tak neznesiteľnej situácii ako ju ty vnímaš sa nasťahovať do svojho a pomalinky si v kľude prerábať a popri tom sa venovať spoločnému manželskému životu???
ešte otázka: čo znamená vidieť manžela ojedinele?

marianna_peskova
18. máj 2016

Keďže renovujete dom, je tento tvoj pocit len dočasný. Nejak to preži - hoci sa to hovorí ľahšie ako koná - kým sa s rodinou neodsťahujete.

rs
24. apr 2019

aj ja mám pocit, že náš vzťah s manželom už nie je to, čo bývalo, videla som ho naposledy pred 15 rokmi, myslíte si, že to má ešte budúcnosť?

drimonna
23. feb 2022

Aj my sme nejaké roky bývali s rodičmi u starkej a starkého a prežili sme... 💙 Časom sme sa presťahovali do vlastného a potom sme sa presťahovali znova😃 Treba len vydržať...