Bývanie mimo všetkého

27. nov 2023

Bývam už 22 rokov v jednom meste, mám tu rodinu, priateľov, doktorov, prácu a v podstate všetko. Priateľ by chcel ísť bývať na dedinu do domu 20km od mesta lebo tam má jeho rodina pozemok (Podotknem, ešte sme spolu nebývaly samostatne)
Myslíte, že sa to oplatí? Ja tam ísť bývať veľmi nechcem, on vraví, že je to výhodnejšie cenovo a že mať dom je lepšie. No všade by sa muselo cestovať a popravde ja šoférovanie moc nemusím a chodiť busom/vlakom tiež nie je zábava. Celkovo som mestská žena a radšej by som bývala aj keby v byte ale tu v meste. Samozrejme dom je lepší, no aký máte názor na toto?

ibatanecnica
29. nov 2023

tiež som toho názoru, že si príliš mladá aby si sa do niečoho takého hrnula. Ak chce dom, nech si to rieši sám a ty buď sem-tam u neho prespíš a uvidíš, ako vám to bude klapať. Ale ja osobne by som na dedinu nešla, pokiaľ plánujete aj deti. Skôlka, škola, krúžky, práca. Niekedy sú potrebné aj dve autá, podľa toho, aké je autobusové spojenie, práca a to tiež lezie do peňazí. Ja som v meste, nie je to síce dom ale všade sme za pár minút. Na nezaplatenie. A on keď bude v zahraničí, ty budeš sama. Príde mi to veľmi nevýhodné pre teba, asi by si veľmi šťastná nebola. A o čom je potom takývzťah?

tiezjedna
29. nov 2023

@autorka za vašich okolností by som do žiadneho zapadákova nešla, navyše s vidinou toho, že tam budem 2/3 času sama🙄 Priateľ si to maľuje na ružovo... Ak je stále preč, kedy by ten dom chcel stíhať prerábať? Ak keby mu to robila firma na kľúč, tak niekto im musí stáť za zadkom, aby nič nešulili. Navyše "cenovo výhodnejšie" je relatívny pojem. To môže hodnotiť až keď dostane do ruky rozpočet prerábky, náklady v čase na cestovné pre vás oboch, autá, prípadne mhd... Aby nakoniec nebol nemilo prekvapený.

lubina
29. nov 2023

podla mna, ak si ty mestska osoba, tak sa ti byvanie na dedine nemusi pacit. Nebude tam nic, co mas teraz na dosah a hlavne ak nerada soferujes. Na dedine sa bez toho nezaobides. Ja by som do toho nesla, tiez som mestska osoba 😉. Rada sa prejdem po meste, idem do muzea a galerie aj s muzom, aj nase deti casto idu s nami. Maju vela zaujmov, takze je to lepsie v meste a cestovanie autobusom na dedinu...asi tiez nie ziadna slava, vies ako casto tam chodi autobus a aj ta strata casu, co bude cestovanim 20 km do mesta a spat kazdy den do prace....ak ste este spolu ani nebyvali, tak uz vobec nie. Najskor treba spolu zit aspon rok a potom sa rozhodnut, do akej nehnutelnosti investovat, ak vam bude spolu dobre.

autor
29. nov 2023

@mamutka pravda velka takto to mam presne , ja nemam absolutne ziadnu vyhodu tam, len nevyhody, on jasne ze ked pride domov a ma “volno” 2 tyzdne by sa nudil v byte, chvel by kôlňu alebo alo sa to nazyva, pivnicu, zahradu a poodbne

autor
29. nov 2023

@angela85 áno je to kľud teda ako kde v akej dedine, ale v podstate nemame ani deti, sme mlady, nikdy sme spolu nebyvali, a ja dochadzat vsade autom nechcem nebavi ma to, ja sa rada do obchodu k lekarke alebo hocikam aj prejdem

autor
29. nov 2023

@tiezjedna presne, mysli ake lacnejsie a vyhodnejsie by to bolo popritom pohone latky, prerabka a ine nerata zjavne, prerabka by mozno mestala extra vela ale urcite by to bolo na hypo, vraj by zostal doma a prerabal by, nesiel by vtedy robit, plus ma rodinu ktora by pomohla

autor
29. nov 2023

@lubina ja som tiez tohto nazoru ale on si uz planuje akokeby sam pre seba , zacal o tomto zrazu hovorit a ja pozeram ze co? Ved sa ma ani len nespytal, ani neriesil nic so mnou len básni o dome a co vsetko tam ako spravi.

tiezjedna
29. nov 2023

@autorka ešte sa o tom porozprávajte. Ale ak by tvrdošijne trval na svojom bez ohľadu na môj názor, tak ja by som asi zvážila, či v takom vzťahu pokračovať... Pre mňa je dôležité, aby sme o dôležitých veciach (čo bývanie určite je) rozhodovali spoločne. Asi by ma v tejto chvíli viac ťažilo vedomie, že ju mu môj názor ukradnutý, než samotné bývanie...

mamutka
29. nov 2023

V tejto krajine je veľa muzov, ktorý sa držia baraku na dedine ďaleko od vsetkeho, lebo je to také výhodne a je to pri rodičoch. Ženu na to nejak presvedčia a nakoniec chlapi zdrhnu do zahraničia, lebo ten výhodný barák nevedia inak uživiť, čuduj sa svete, barák stojí v lokalite, kde mi nikto prácu domov neprinesie a žena tam ostane zavretá ako strážny pes. Potom treba zarábať ešte viac, lebo treba dve auta a do nich benzín. Bludný kruh, všetko, potreby každého člena rodiny, to či deti uvidia vôbec otca, všetko sa podriaďuje baraku, lebo tak to majú niektorí chlapi nastavené. Máš primálo rokov, aby si si toto uviazala na krk. Kebyže to chcete a rovnako cítite obaja, je to niečo celkom iné.

slniecko5
29. nov 2023

Vo veku 22 do toho nechod určite, si ešte v životnom vzostupe a potrebuješ priestor na sebarozvoj, nie sa zastrcit na koniec sveta doživotne. Keby si bola moja dcéra, hovorím jasne nie. Toto je čas, keď máš cestovať a študovať.

autor
29. nov 2023

on ten dom planuje tak za par rokov, presne neviem mozno 3-4 až

betulinka1
29. nov 2023

Za mna nie. Jednak ste spolu este ani nežili a jednak, ak si Mestska zena, tak sa netrep prec z mesta. Este ten dom treba prerobit alebo postavit. Kto ti bude platit a kto tam bude pracovat? Cele vikendy niekde v na stavbe a to este si este nic neužili. 😉🙈🙈

lubina
29. nov 2023

tak to je smutne, ak sa ta ani neopytal a vsetko planuje sam. Bud teda ste par alebo nie ste, ale to ti musi jasne povedat. Iba ak ta nepovazuje za svoju partnerku, tak vtedy sa rozhoduje sam za seba...ale zasa aspon vies na com si.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubina
30. nov 2023

ano po 3 rokoch by ta uz mal brat ako partnerku a teda aj rozhodovat spolu s tebou. Uplne s tymto suhlasim. Ja si neviem predstavit, ze moj muz by sa rozhodoval o veciach sam. Skus sa s nim porozpravat a povedat, ze co si o tom dome myslis ty a ako to citis. Uvidis co sa stane.