V akom veku ste spolu začali bývať?

bubbble
7. nov 2011

Ahojte, zaujima ma kolko ste mali rokov, ked ste zacali s partnerom byvat. My s priatelom studujeme v jednom meste na VS, teraz sme spolu rok a pol a od buduceho akad.roka by sme chceli skusit spolocny podnajom. To budem mat ja 20 a on 21, budeme spolu vyse dvoch rokov. S tym ze teda by sme spolu byvali len tu v mieste skoly, ked by sme boli doma tak by kazdy byval so svojou rodinou. Moje okolie ma od toho ale odhovara, ze som este mlada.. Ale mlada na co? My sme aj tak skoro stale spolu, prespavame u seba na intraku ked sa da, varime si spolu, vsetko spolocne riesime.. a pride nam prirodzene, ze chceme svoj vztah takto posunut. Ze chcem mat priatela stale pri sebe, ze sa nechceme nahanat na druhy koniec mesta ked chceme byt spolu, ze nechceme riesit spolubyvajucich. A co vy, ako to vnimate? 🙂

lili777
7. nov 2011

ja s mojím mužom od 19 rokov. Takže si nemyslím, že je to niečo nenormálne. Veď uvažuješ o bývaní, dokonca v podnájme a nie o deťoch a iných zásadných otázkach. Mladá - nemladá, podľa mňa je to v poriadku. Bývanie nikomu neublíži. spoznáte sa a lepšie usúdite, či ste si sadli a či budete spolu plánovať budúcnosť alebo nie.
@bubbble

sophie1981
7. nov 2011

ja som mala 20.....nelutujem moje rozhodnutie dodnes ..... 😉 .....

vefi89
7. nov 2011

@bubbble ja som mala mesiac po 18-tke... žeby bolo na to skoro nemôžem potvrdiť 😀😀 keď sa vám to nebude páčiť, opustíte podnájom nie? 😀 😀 a ste spolu peknú dobu, tak prečo to neskúsiť?

jenn
7. nov 2011

no neviem na čo konkretne im pripadaš mlada ja som v 20 mala prvu dcéru už 🙂 .... s manželom sme spolu od mojich 15 tich a byvať spolu sme začali niečo vyše roka a pol ako sa mala narodila ... takže ja si vôbec nemyslím že si nato primladá skôr si myslím že máte na to obaja ideálny vek ...určite si nenechajte do takychto veci kecať od druhých 😉

janka208
7. nov 2011

určite sa nepozeraj na okolie a rob ako cítiš. Podľa mňa je to super nápad 🙂 len smelo do toho 🙂

m.i.r.i
7. nov 2011

Podla mna to nie je len otazka veku, ale aky mate vztah..ako ste dlho spolu a podobne..a ty si to dost objasnila, ste na vysokej skole, ste spolu uz rok a pol a ste spolu aj na intraku, tak ja v tom nevidim vobec problem..mlada uz urcite nie si...ja som mojho muza terajsieho stretla v 24 rokoch a viacmenej sme spolu byvali takmer od zaciatku....6 rokov kym sme sa vzali..a myslim, ze je to pre oboch prinosom ak mate zaujem na trvaly vztah do buducna..lebo s niekym zit je ine ako len randit...ja by som v tom u teba nevidela ziaden problem..drzim palce

xlucia
7. nov 2011

@bubbble no kedze sa na toto pytas, asi si nie sebou celkom ista,potom je lepsie pockat

sisaha
7. nov 2011

ja od 19. A som toho nazoru, ze skor ako sa niekto ozeni (vyda) by si mal najskor vyskusat spolocne byvanie... Niekedy sa iba po case vynoria problemy, ktore druha strana nie je ochotna akceptovat..

rosannar
7. nov 2011

ja som mala 19 rokov, asi pol roka od skončenia strednej školy som si našla prácu a potom od januára sme začali spolu žiť v podnájme a vôbec to nelutujem...môj muž nie je z toho istého mesta ako som ja a tak sme bývali čas u našich kým som ešte študovala a potom sme sa osamostatnili, je to super skúsenosť a super začiatok do života...ked si vezmeš, všetko si musíš kupiť a zariadiť sama....a aspon pri tom spolužití zistíš, či ste súci na spoločnú cestu životom v jednom byte alebo nie.. 😉

bobocka
7. nov 2011

chodit sme spolu zacali ked som mala 17 a drahy 20.byvat sme spolu zacali ked som mala 24 .zobrali sme sa ked som mala 25.dodnes skvely vztah.mam 29 🙂

mia258
7. nov 2011

Od mojich 19tich a jeho 25ky bývame spolu a zatiaľ nebol deň, že by som ľutovala 😵

ma.senka
7. nov 2011

@bubbble preco vas rodina odhovara? ved sa nejdete brat... a podla toho co pises, nejaky ten piatok uz spolu ste... a este k tomu ked studujete, tak sa navzajom tahate 😉 a mate aj vek aj dost rozumu na to, aby ste spolu byvali a ako to tu niekto aj povedal - posunuli vas vztah dalej 🙂

kosta123
7. nov 2011

@bubbble - super určite to vyskúšajte,,,,možno to nebude fungovať,,,lebo na veľa vecí prídeš až v spoločnej domácnosti.
My sme začali spolu bývať po 3.r. chodenia,,,ja som mala skoro 21 a on 22,,,,,skúsili sme si ako by to možno mohlo byť keby sme boli manželia a mali spoločnú domácnosť... a vyšlo to,,,teraz sme už manželia a sme spolu 8r. 😉
Treba to skúsiť,poznám veľa párov ,ktorí chodili spolu 5r, 6r. a viac a začali bývať v jednej domácnosti spolu a nefungovalo to-bol koniec....Načo tak dlho čakať aby sme zistili že sme si súdení,,,,nič zato nedáš.
Veľa šťastia prejem.

riana12
7. nov 2011

@bubbble ahoj, ja som v tomto este cerstva - s priatelom byvame spolu 5 mesiacov, zacali sme spolu byvat presne po jeden a pol roku chodenia... ja mam 23 a on cerstvo 25...
urcite si to treba vyskusat, zistite o sebe omnoho viac, nez len randenim... a na vek nepozeraj, ani na nazory okolia, dolezite je len to, ako to citite vy dvaja...

klauduska
7. nov 2011

ja by som do toho urcite sla a aspon zistis aj veci,ktore sa casto ukazu az vtedy,ked spolu byvate.... 😉
ja v tom problem nevidim,k nicomu sa nezavazujes,neviazes....s chutou do toho a zelam nech Vam to psolu klape.... 😉 😉 😉

zuzin78
7. nov 2011

ahoj, my sme zacali spolu s manzelom byvat po 6 mesiacoch chodenia 😉 ,sme spolu uz 7 rokov a mame dve nadherne deti, 😵

treba to skusit. ja to kazdemu odporucam, nakolko sa spoznate , a ak sa raz roberiete budete vediet ci to chcete alebo nie. je ine len chodit spolu a ine byvat spolu, a riesit problemy.
drzim ti palce . 🙂

katusap
7. nov 2011

@bubbble Myslim, ze na veku nezalezi ak to obaja chcete.Ja som zacala s mojim (teraz uz manzelom) byvat ked sme boli spolu 4 mesiace ....teraz su to 4 roky a je to stale super 😉

andrejka1974
7. nov 2011

ahoj my sme sa spoznali ked som mala 16 o dva roky sme sa vzali a zacali sme spolu byvat najprv u rodicov a potom o dva roky uz sami takze sami sme byvali od mojich 20 dnes mame spolu uz 19 vyrocie svadby a je nam spolu skvele a na veku naozaj nezalezi

pici
7. nov 2011

@bubbble ahoj my sme spolu od 19 cize teraz v marci to bude 10 rokov. byvame spolu od vianoc 2008 cize skoro 6 rokov sme boli spolu na volno :D
ked na to mate korunky, urcite chodte do podnajmu. vobec nie ste mladi. ini su vo vasom veku rodicia 1-2 deti... kazdy na co sa citi a ked to tak citite, hor sa do toho. nic lepsie ako si to vyskusat...

maggie2
7. nov 2011

@bubbble zle si položila otázku, pretože nie je podstatné koľko rokov ľudia majú keď začnú spolu bývať, ale podstatné je po akej dobe po tom čo spolu začnú chodiť, ľudia začnú spolu bývať. A to je takisto veľmi individuálne, pretože závisí rovnako od toho či už predtým bývali sami, alebo stále s rodičmi, či bývali vo vlastnom alebo v neoptimálnom provizóriu a rovnako je podstatná i kvalita súčasného či budúceho spoločného bývania. To sú podstatné veci. A NIE to koľko kto má/mal rokov.

tanusa888
7. nov 2011

ahoj,chodit sme zacali ked som mala 19 a moj uz manzel 26,po roku sme zacali spolu byvat,23 som mala ked som sa vydavala a 24 ked sa nam narodila dcerka....sme spolu uz pomaly 6 rokov a nelutujem...je to super...len tak clovek zpozna toho druheho... 🙂

usacek79
7. nov 2011

ja som v podstate s kazdym vaznym frajerom (traja 😉 ) byvala hned od zaciatku 🙂 ale s prvym to bolo take "polobyvanie" lebo z tyzdna sme 5 noci boli spolu a potom sme isli k svojim rodicom aspon na 2 noci. A teda asi od 17tich som to takto praktizovala.
S byvalym sme zili uz normalne v jednom byte od prveho dna vztahu (poznali sme sa uz predtym) a so sucasnym (manzelom) v podstate tiez a po nieco vyse roku sme kupili spolocny byt 🙂
byvat spolu je super, ALE ja som takymto rychlo rychlo sposobom prisla o take to normalne chodenie, ked idete na rande, potom kazdy domov, potom sa zase tesite na rande a potom zase idete kazdy po svojom, potom idete na romanticky vikend niekam a neviete sa toho dockat, ked zo seba strhnete saty 😀 a vlastne spolu prezivate len tie pekne veci, nie taku typicku rutinu spolocneho byvania..
Takze ja som po mojich skusenostiach za to, aby si mladi ludia na zaciatku vzdy aspon pol roka - rok uzili "chodenie", az potom zacali spolu byvat - kazdy level nech chvilku trva 😉 ono vam to neujde, ak spolu mate ostat, tak tych 50 rokov na kopke vam raz este pojde krkom 😀 tak preco to unahlovat.
Ale na druhej strane som rovnako zastanca toho, ze ludia spolu MUSIA byvat aspon pol roka - rok predtym, ako sa rozhodnu vziat. Lebo to cloveka moze zmenit, taka istota domova, az vtedy mozu vyjst najavo "temne" stranky 😠

zzuzana82
7. nov 2011

ahoj, ste spolu uz pomaly dva roky,tak vobec neries kolko mate rokov, ale ako to citite, ak chcete spolu byvat tak spolu byvajte, aspon sa este lepsie spoznate a uvidis ci vam to spolu vobec bude potom klapat ak budete spolu 24h denne 😀 ja som s priatelom zacala byvat po 2 mesicaoch , pretoze sme to tak chceli, sme spolu uz 4 roky a mame maleho syna. Ja som to neolutovala ani raz a som stastna. 😉

kokorunecka
7. nov 2011

@bubble Ja som mala 18, keď sme spolu začali bývať..Chvíľu na to sme sa aj zobrali a neľutujem ani jeden jediný krok, ktorý som urobila..
Spravila by som to pokojne ešte miliónkrát presne tak, ako aj doteraz.
Ja si napríklad s mojím mužom rozumiem tak dokonalo, že sa ani nepozastavujem nad tým, že som mala s niečím čakať...Že podľa všetkých ľudí na tomto svete som ešte mladá a že som si mala ešte užívať..
Ja si užívam... Život vydatej ženy, ktorá má po boku milujúceho a chápavého muža.
🙂
Rob to, na čo sa cítiš, ako chcete mať usporiadaný život.

emka21
7. nov 2011

Ahoj, začali sme spolu chodit ked som mala 19 a snáď budúci rok (budem mať pomaly 24) budeme spolu bývať. Neviem sa dočkať toho dňa 🙂 Pokiaľ Vám to financie popri štúdiu dovolia, určite do toho chodte, my sme si to, žiaľ, dovoliť nemohli. Držím palce.

halienka
7. nov 2011

ja som mala 21 keď sme začali s MM bývať spolu, zhruba rok na to bola svadba. Určite nie ste mladí ak sa sami na to už cítite a ja sa prikláňam k tomu, že pred svadbou je super bývať určitý čas spolu, kopec vecí sa ukáže práve až keď dvaja majú začať riešiť tieto bežné veci spoločného bývania. Takže ak nie sú iné prekážky, vek a okolie by pre vás určite nemali byť prekážkou. 🙂

janka0007
7. nov 2011

v decembri to bude 6 rokov,co sme sa spoznali,po roku sme zacali spolu byvat,po dalsom roku aj 10 mesiacoch som otehotnela,a pred rokom aj 7 mimi mesiacmi sme sa vzali,to uz som bola tehotna s druhou dcerkou.Jaaj,a mala som 20 ked sme spolu zacali byvat..

tea333
7. nov 2011

ja som mala 17 ked som zacala byvat s priatelom (terajsi manzel) Spolocne byvanie je skvely napad. setri to nervy, cas a je to dobry test vztahu do buducnosti.do toho!

victoria87
7. nov 2011

Ja som mala 23, ked sme spolu zacali byvat...po troch mesiacoch, lebo som otehotnela🙂 aj ked sme to vlastne zvazovali aj vtedy ked som o tom este nevedela🙂a ziaden problem nebol a anie je, skor naopak🙂 ale musis brat do uvahy aj to, ze spolocne byvanie je trosku o inom ako travenie spolocnych volnych chvil, prespavanie jeden o druheho a tak..pripadne-pravdepodobne-na teba starostlivost o domacnost-pranie, zehlenie, upratovanie, varenie-pranie svojich aj jeho veci, zehlenie detto, varenie detto, upratovanie po sebe aj po nom🙂 partner by samozrejme pomahat mal, ten moj pomaha bravurne.-) Ale to vsetko je normalne a prirodzene. Ja by som na tvojom mieste na nic necakala, ak to obaja takto citite.

nelicefo
7. nov 2011

22. 🙂