Bývanie s 2 deťmi v jednoizbovom byte

mamina2111
1. okt 2012

Ahojte maminy...Hladala som a hladala niečo podobné ale nenašla..ak som zle hladala prosím upozornite ma 🙂 Žijeme so 4 ročnou dcérkou v 1izbovom byte..jedna velká kuchyňa,chodba,kúpelna a väčšia izba...vo februári čakáme bábätko a ja netuším ako to spraviť ked bude Kika spať vnoci a krpec bude plakať...či si nato vie staršie dieťa nejak zvyknúť.Ak ste tu nejaká ktorá takto bývate prosím nnapíšte ako je to s dvoma deťmi v malom bytíku.

wiki20
1. okt 2012

@mamina2111 My ked sme boli malý tak sme tiež 3aja bývali v 1izbovom. Mamka sala v kuchyni na rozkladacom gauči a my v izbe. Na tvojom mieste by som to vyriešila tak žeby malá spala v kuchyni a ty s bábom v izbe že ked bude v noci plakat aby nezobudil dcérku 😝

mamina2111
autor
1. okt 2012

@wiki20 Tiež ma toto napadlo len sa už odhodlať ju tam naučiť spať 🙂 Alebo by som bola ja s krpcom v kuchyni,predsa aj tak budem vnoci zarábať mlieko a tak....

lujza123
1. okt 2012

@mamina2111 a neda sa vam prestahovat do vacsieho? aspon 2 izboveho? No teoreticky si starsia zvykne, kedysi byvali aj 10 ti v jednej izbe...

mamina2111
autor
1. okt 2012

@lujza123 Chceli sme do mesta do 2 izbového ale boli také nekompletné a predražené tie byty...Sem sme sa nasťahovali pred 2 mesiacmi.. Sú to obecné byty a máme ho v podnájme..Bývame nad zdravotným strediskom čiže pod nami je lekáreň,doktorka,drogéria,oproti obchod a všetko proste nakope...5 minút je škôlka..Tieto byty sú super nakolko máme v zmluve, že ak sa uvolní väčší sme prvý ktorý tam pôjdu a to sú obrovské 3izbové byty... Mám pocit, že toto nám načas stačí..len musíme zistiť akú povahu bude mať toto naše mrňa. 🙂 Či to bude taký lenivec ako bola Kika do roka..Dieťa o ktorom sme nevedeli alebo opak 🙂

mystery1
1. okt 2012

@mamina2111 my sice nezijeme v byte ale v dome ale cudovala by si sa vsetci spime v jednej izbe lebo dcera6ročna mala 2x laringitidu teda sa v noci zacala dusit a tak spinka s nami a mam teraz11mesacnu dceru ktoru kojim aj 5x aj viac v noci reve neplace ale naozaj hlaaasno reve 🙂viacero mamiciek mi tiez spominalo ze cela rodina spokojne spi aj ked dieta place v tej itej izbe a nezobudi sa ani manzel ani dcera nikdy a naozaj nechapem ako je to možne myslim že a obavaš zbytočne držim palce

mamina2111
autor
1. okt 2012

@mystery1 Dakujem potešilo ma to.. my sme mali u našich tiež 1 izbu pre seba takže tuto máme aspoň súkromie a viac miesta je to väčší byt...Prvé dni sa bude Kika asi budiť ale snád sa naučí... horšie to máme s ukladaním nabytku a podobne 🙂

domeli
1. okt 2012

@mamina2111 bývame tiež v jednoizbáku, avšak prerobenom na dvojizbák - je orientovaný na dve strany, v strede chodba a WC (skrátené, za ním je minišpajza) a kúpeľňou. Z väčšej izby sme urobili kuchyňo-obývačku (predelené kuch. pultom, resp. dlhším stolom, upevneným do steny) a pokračuje to rozkladacou pohovkou, čiže obývačkou. V tej menšej izbe, kde bola pôvodne kuchyňa, spíme zatiaľ všetci traja + malé v brušku (dcérka má takmer 2,5 roka, malé čakáme pod stromček). Malé nám to zatiaľ nie je a myslím, že ani potom nebude - od začiatku sme to prerábali s tým, že nejaký čas budeme musieť byť takto hoci aj s dvoma deťmi. Čo sa týka spania potom, budeme riešiť zrejme za pochodu. Máme pripravených viacero alternatív. Prvá je, že budeme spať všetci naďalej spolu (v tom prípade dokúpime jeden matrac a prirazíme k našim dvom veľkým - teraz tak spí aj naša dcérka s prirazeným matracom k našim + dáme tam postieľku), ak by to nešlo, že by sa navzájom budili, budeme spať zatiaľ ja s bábätkom v kuchyňo-obývačke na rozkladacej pohovke a manžel s dcérku v druhej izbe. Ďalšia alternatíva je zapožičať ešte jednu postieľku, ak by dcérka žiarlila, že drobné má svoju postieľku a ona nie, príp. uvažujeme zakúpiť peknú detskú posteľ pre ňu. Ak nebude chcieť v nej byť, ale so mnou, tak ju zložíme načas a ostávajú tie tri matrace, ako som uviedla na začiatku. Viem, čo je to rátať s každým centimetrom, tak tomu prispôsobujeme od začiatku všetko v byte a máme viac miesta, ako niektorí v dvojizbáku. My sme usúdili, že dvojizbákom by sme nezískali vlastne nič - iba samostatnú kuchyňu a to ja nepotrebujem, keďže chcem a potrebujem mať decká pod dohľadom. Ako čo bude fungovať skutočne, môžeme si dať vedieť potom 🙂 Všetko dobré prajem, krásne dotehuľkovanie a spokojné zabývanie v štvorici 🙂

erikasadek
1. okt 2012

@mamina2111 drzim ti palce.. nenapisem ti svoju skusenost byval som 20 m² len 3 roky a 2 mesiace s babatkom...

len som ti chcela povedat ze tu v fr hlavne cernoske rodiny cakauju aj 10 rokov na byt a tak ziju v izbach!!!! necele10m² aj s 6 detmi a viac
nezalam tieto podmienky nikomu.....
v niakom pripade ta nechcem nicit len ti povedat ze su aj horsie podmienky ako mate vy... nebude to lahke ale dufam ze coskoro najdete vatsci byt pre vasu rozrastajucu sa rodinku.. 😉

na margo ja cakam tretie a byvame v 50m² 3 izbaku. na slovensku byt mojej mamy 1 izbak ma 50 m² 🙄 😀

mystery1
1. okt 2012

@mamina2111 uvidis ale myslim ze ani tyzden to nebude trvat a zvyknu si...ja kolkokrat pozeram ze boze oni su hluchy asi 🙂 ale je pravda ze my mamy sa budime uz ked dieta mrnka pripadne ked zacina plakat tak sa neboj a nestresuj ved kolky tak ziju aj na garsonke neboj zvladnete to vsetci spolu nic na tom nie je nebo na postielku najdes miesto nakresli si planik napr nejaku skrinku zrus a nejaky preistor ziskas aj pod postielkou kde moze mat mimi svoje veci od plienok obruskoy cez oblecenie vies taky ako kos velky cez celu postielku pod nou dobra je a valenda alebo sedacku s uloznym priestorom pre starsiu na kopec hraciek a vselico sa da v malom priestore aj nadstavce neboj

mamina2111
autor
1. okt 2012

@mystery1 Postielku máme už aj miesto naňu....kupili sme 1 velku skrinu kde sme sa uulozili styria 🙂 a krpec ma este komodu na plienky a podobne..spime na rozkladacom gauci ale kika ma svoju postel a taky svoj kutik..

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mystery1
1. okt 2012

@mamina2111 no my podobne 🙂

ivett1
1. okt 2012

@mamina2111 ahoj aj my sme začínali v jednoizbovom, keď sa dcérka narodila, tak sme jej z kuchyne urobili mini izbičku a z tej jednej izby sme si urobili spací kút, obývačku a kuchynský kút... bola som veľmi spokojná🙂 ... ale keď sa nám narodil malý synček, dcérka mala už dva roky, podarilo sa nám kúpiť väčší byt... a ...samozrejme, že sme aj napriek tomu, že každý mal svoju izbu spávali všetci v jednej izbe - v spálni a v jednej posteli a dcérku vôbec nerušil nočný "život" s bábätkom...skôr bola nepokojná, keď spala sama, hoci pred narodením nášho synčeka už dávno spávala sama v postieľke...v svojej izbičke v "starom" byte...😉
ten nápad so spaním v kuchyni je asi najlepší...keďže máte byt prenajatý, stavebné úpravy by sa asi nedali robiť🙂

jaduska
1. okt 2012

@mamina2111 nerob si zbytočne dopredu starosti, ešte nevieš, aké bude bábätko, možno nebude až také uplakané 🙂 Poznám rodinu, ktorá býva v jednoizbovom byte so 4 deťmi, žiadni asociáli, normálna rodina, našťastie majú všetky deti jedného pohlavia, tak to je výhoda. My máme 3 deti a tiež s nami spávali a spávajú v izbe a nikdy sa nestalo, aby bábo zobudilo staršie dieťa. Aj teraz, keď sú už staršie a niektorej sa niečo zlé sníva a reve ako tur ( 😝 ), tak sa druhá nezobudí....

googlinqa
20. okt 2016

@mamina2111 presne ako,pises v kuchyni s babatkom