Chápanie žien a mužov

luvika
6. jún 2014

Nooo mamulky, uz dlho som nevytvorila nejaku diskusiu 😀 takze...vsade v mojom okoli a aj tu hocikedy citam, ze my zeny sa kvoli kadecomu trapime a muzi to maju na haku. Aj vy mate niekedy pocit, ze ked im hovorite A, oni to nechapu a dookola si melu svoje B? alebo ze vam na niecom velmi zalezi, doslova a do pismenka im to vysvetlite a oni to vedia a aj tak nic, ziadna zmena? ako keby ste stracali cas nejakou snahou o zlepsenie. Alebo ze sa neviete vysomarit z toho, co vlastne od vas chcu? niekedy si zelam byt chlapom. Zmyslat tak jednoducho ako oni, neriesit, netrapit sa, nesnazit. Ako riesite take situacie? na mna zvacsa dolahne plac...a potom sa hnevam sama na seba, ci som fakt taka blba, co revem 😀 ved nech si trhne. Niekedy uz mam toho naozaj dost 🙂

rhoy
8. jún 2014

@marionmarion
Zasa si nepochopila... neviem, kde som tam písal, že moja žena sa vždy správa rovnako, ani som tam nikde nepísal, že nie je pravda, že sa človek - muž i žena túži vyšantiť v každej role, ktorú zastáva..., ale už to nechávam tak. Pekný večer Ti prajem.
PS: Mohla by si písať poéziu alebo prózu. Ja na to nie som.

borkavan
8. jún 2014

@rhoy no stále som nepochopila aká je to podľa teba výstavná žena. A tiež si myslím, že ženy moc škatulkuješ. A súhlasím @marionmarion - ona neopísala vypočitateľnú mrchu. Proste ženy sú omnoho zložitejšie v svojom vnútri ako si myslíš.
proste pre niektoré ženy je prirodzené, že sa malujú každý boží deň. Je to pre nich ako keď ty si umývaš ráno zuby.
Ja bych sa tiež malovala každý deň, ale mne sa nechce odmalovávať. Preto to riešim inak.... dávam si nafarbiť obočie, mihalnice... Nechty mám pekné svoje ale kebych ich nemala také pekné, tak určite si dám umelé... Keby nebolela operácia prs aj tu bych si dala... ale bojím sa následkov...

A aj tie výstavné kusy sa menia doma na obyčajné ženy. Majú nátačky vo vlasoch, masku na tvári, holia si nohy... síce postavili svoj výzor na prvé miesto, ale varia, perú.... ale sú muži, ktorí povedia žene, nevar, budeme chodiť do reštaurácie sa najesť....

borkavan
8. jún 2014

@rhoy a sú muži, ktorí túžia po "výstavnom kuse" vzrušuje ich to. Ty máš rád normálne ženy, čo sú sami sebou. Ale keby mala tvoja žena 100 kg nadváhy, tiež by si chcel aby sa troška spevnila aj keď ju miluješ. Každý muž sa potrebuje popýšiť tým čo má doma. Ste samci a lovci.

marionmarion
8. jún 2014

@rhoy ja som ani slovom nespominala tvoju zenu...ja som pisala o zenach vseobecne 😕
A vyprosim si aby si ma tu zosmiesnoval tym, ze moje prispevky prirovnavas k poezii ci proze.
Pises, ze ja som nepochopila...a ty si pochopil? Precitaj si po sebe svoje prispevky, mam pocit ze si uplne nepamatas co si napisal. Rad sa prezentujes ako clovek, ktory vie poradit ostatnym...no niektore tvoje prispevky ma presvedcili o jednom: o zenach toho vela nevies. Bolo by fajn , keby si sa nehral na odbornika, ked niecomu nerozumies. Pekny vecer aj tebe...

borkavan
8. jún 2014

@rhoy odporučila bych ti prečítať knihy ako TOVAR od T. Melasovej, Poprvé a pak pořád znova od L. Moosovej alebo Zlatokopka.... toto všetko písali ženy ich vlastné príbehy, síce tá zlatokopka je troška vymyslená...
sú to tri rôzne ženy s troma rôznymi osudmi a pohladmi na svet.
Síce ti stačí iba tá tvoja a rozumieš jej podľa teba. Ale aby si neškatulkoval dajme tomu jej kamošky alebo nás ostatné.

naolina
8. jún 2014

@janickacrazy ja som uz par krat neodlozila tanjer a pohar po manzelovi a na stole to stalo 2-3dni az kym uz plesen tam nebola, ale aj tak si to neodlozil☹ veci vsade rozhadze, nevyhodi ani prazdny sacok ☹ on to proste nevidi, lebo jeho to nezaujma 😖 on nebol asi nauceny.

janickacrazy
9. jún 2014

@naolina Asi ho jeho mamicka nenaucila poriadku, no ja by som mu do toho pekneho plesiveho taniera nalozila nejaky chutny obedik, mozno by si dake poucenie zobral z toho 😀 Viem ze je to asi tazko s nim ale musela by si vydrzat a neupratovat po nom dlhsie ako on. Keby nemohol najst nic ciste hadam by mu to docvaklo, ale viem teraz mate male deticky, tak to je tazko, skoda, ze si ho to nenaucila predtym.

keram3053
10. jún 2014

@luvika
stoja

jalito
10. jún 2014

Ženy proste viac riešia pakoviny, a často aj vtedy, keď to nie je nutné. Viem to aj ja, lebo i ja niekedy riešim prkotiny, najviac ma rozhodí moj muž, ktorý sa ide sprchovať a ja mám vo vani prádlo, ktoré chcem dať do práčky aby som ho vyprala, on ho hodí v kúpelni na zem, nastrieka na to vodu zo sprchy a nechá to tak, ešte po tom postúpa. Dohováranie a to, nepomohlo a tak sa ho radšej spýtam, či sa ide sprchovať, aby som to prádlo predom schovala do koša a nebol tam bordel, ktorý by som musela upratovať aj tak iba ja.

Vzhľadom k tomu, že som od prírody flegmatik, tak ma len tak hocičo nerozhádže, a to, že moj muž so mnou komunikuje áno, nie, hm, neviem, využívam k tomu, aby som si veci urobila po svojom. Potom sa diví, čo som to urobila 😀

Inak, vačšina žien, čo poznám, visí na chlapovi, a urobí pre neho prvé posledné a chlap takú obeť od ženy nepožaduje.

Vačšina žien si komandovanie, kontrolovanie a neustále riešenie svojho vzťahu pletie s láskou a nepochopí, že keď chce chlap odísť, tak odíde a žiadne hysterické scény mu v tom nezabráni. Ženy by mali pochopiť, že keď chlapa milujú, musia mu dopriať i voľnost, podľa mňa keď si vychovajú podpapučiara, to nie je láska, to je masírovanie si ega a pocit, že som si dokázala vycvičiť psíka, ktorého si síce nevážim, ale ktorý plní moje príkazy, pretože si to želám ja.

luvika
autor
10. jún 2014

@keram3053 nie vzdy a nie vsetci...

luvika
autor
12. jún 2014

@phoenix7592 pomohlo nieco pochopit, ale asi neskoro...

anjika42
12. sep 2016

Ja keď môjmu muťovi niečo hovorím, tak o minútu sa ma opýta na to isté 😠

anjika42
12. sep 2016

oprava - mužovi

macus30
13. sep 2016

@valinka248 ja teda neviem ale moj manžel aj keď sa rozplacem tak ma ignoruje, vraj nemam zaco a on mi nic neurobil.
Takze ja uz ani neplacem.. 😊

michal3691
20. sep 2016

Napisem za seba : podla mojho nazoru zeny maju tendenciu neustale nieco riesit , oni nevedia dojst do kludu , proste po vyrieseni vecsiny dolezitych problemov zacinaju riesit problemy banalne a co je najhorsie ( je to vasa zaluba nie nasa ) s tym otravuju chlapov , milacik treba novy koberec , milacik ako sa to obliekas hento tamto , par krat staci povolit a je s toho kolotoc 🙂 no naco mi je nove auto kazdu chvilu , alebo rifle sak stare su dobre 🙂 a podobne 🙂 proste chlap chce mat svoj klud a zeny ho riesia tym ze prikladaju sialeny vyznam veciam bezvyznamnym a vytaca ich to 🙂