Chápanie žien a mužov

luvika
6. jún 2014

Nooo mamulky, uz dlho som nevytvorila nejaku diskusiu 😀 takze...vsade v mojom okoli a aj tu hocikedy citam, ze my zeny sa kvoli kadecomu trapime a muzi to maju na haku. Aj vy mate niekedy pocit, ze ked im hovorite A, oni to nechapu a dookola si melu svoje B? alebo ze vam na niecom velmi zalezi, doslova a do pismenka im to vysvetlite a oni to vedia a aj tak nic, ziadna zmena? ako keby ste stracali cas nejakou snahou o zlepsenie. Alebo ze sa neviete vysomarit z toho, co vlastne od vas chcu? niekedy si zelam byt chlapom. Zmyslat tak jednoducho ako oni, neriesit, netrapit sa, nesnazit. Ako riesite take situacie? na mna zvacsa dolahne plac...a potom sa hnevam sama na seba, ci som fakt taka blba, co revem 😀 ved nech si trhne. Niekedy uz mam toho naozaj dost 🙂

marionmarion
7. jún 2014

@adri266 no, rozdiel je v tom ze ja mu tie veci NAOZAJ hovorim...len on jednym uchom dnu a druhym von 😠
No ani opak nepotesi, ked ti bude chlap tvrdit, ze "ved som ti to uz povedal"

horana
7. jún 2014

Niekedy ta chlapska "mam v pazi" vlastnost nie je zla. Ked sa moc niecim trapim uz velakrat sa mi stalo ze ma chlap svojim postojom z toho dostal, nakolko by som sa v tom len zbytocne zavrtala a vytarpila. A ono to slo aj jednoduchsie. Ja to mam niekedy na muzoch rada, je to take velkoryse. Jasne ze niekedy vie v inej situacii aj nastvat, predychta treba.
Ale niekedy zase ja s tym svojim prehnanym rozoberanim som tiez dosla na aspekty ktore boli pre rodinu nakoniec uzitocne.
Tak si myslim ze je to dobre vymyslene ze sa takto muzi a zeny doplname.

saska.t
7. jún 2014

@marionmarion po 12 rokoch to zvladam vyborne,uz sa dokazem aj nerozculit 😀

luvika
autor
7. jún 2014

@amanda0405 to je fakt..ale presne preto by som mozno chcela tym muzom obcas byt...vediet byt tvrdsia, menej citliva 🙂 lebo ja som niekedy az prilis citliva a ok, k zenam to patri, ale ja uz si niekedy sama sebe idem na nervy 😀 a som vdacna, ze to clovek, ktoreho lubim so mnou dokaze vydrzat 🙂

luvika
autor
7. jún 2014

@mamavera takto to idem zacat brat aj ja :D

bubelko
7. jún 2014

@luvika mne velmi pomohlo svokrove nahliadanie na problemy, hlavne na tie, na ktore neviem riesenie. on mal zasadu, ze niektore veci netreba riesit, vyriesi ich cas... a mal pravdu. potvrdilo sa mi uz X-krat, ze ked som si nad niecim lamala hlavu, riesenie nikde, tak som to nechala plavat. a po case sa fakt naslo riesenie - a takmer idealne. 🙂
takze suhlasim, ze to chlapske "naco to riesit, preco sa stresovat" je castokrat lepsie ako to nase zenske "uz aj hned teraz"...
a niektore veci, hlavne zvyky - doska na wc, chladnicka, skladanie a ukladanie oblecenia, deti ... kazdy je nejaky, nikto z nas nie je idealny. takze to neriesim. on robi veci tak, ja inak, a ku podivu funguje to oboma sposobmi 😉
ano, obcas mam pocit, ze ja hovorim o koze a on o voze, ale tak to sa stane aj ked sa rozpravam s kamoskou 😉

jalucija
7. jún 2014

@janickacrazy cauko zaujala ma myslienka, ze zena nema muza vychovavat ako matka. Budem konkretna, ten moj si nevie po jedle zaniest tanier do umyvadla, alebo odlozit maslo, chleba po tom ako si spravil jest atd..ja to davam za vinu jeho matke, lebo on sam mi tvrdi, ze doma to nikdy nemusel robit a tak ho "vychovavam". Vies poradit ako to dosiahnut inak? 🙂 aby ma casom neopustil ako matku

janickacrazy
7. jún 2014

@jalucija Jednoducho to nechaj tak, neupratuj po nom, ono mu to docvakne, ked ten chleba stvrdne a maslo sa pokazi, tanier mu bude zavadzat, vacsinou na muzov neplatia slova, ale ciny. Neboj sa nebude to dlho trvat, mozno si pofrfle ale urcite sa nauci. Jeho matka asi okolo neho obskakovala, no ty to nerob, lebo vidim, ze cakate babatka, tak budes mat potom ozaj toho vela este aj po nom spratovat. Muzov treba pochvalit, ocenit, to maju oni radi, dat najavo, ze je pre teba dolezity, ale NEOBSKAKOVAT. 😉

zuzitko74
7. jún 2014

@janickacrazy
@mima4 Dievčence, vtip je v tom, že jeho v skutočnosti nikto nevychováva, jeho manželka by si to v živote nedovolila, oni majú taký vzťah, že raz na vianoce musela aj z deťmi utiecť do krízového centra, také to bolo zlé. To som sa práve tým príspevkom snažila povedať, že niektorým mužom tak prišibkáva, že komunikácia na akúkoľvek tému je chôdza po mínovom poli, vlastný názor zakázaný, prosba o niečo, čo sa dotyčnému nechce je sekyrácia a ešte ten chlap je schopný kikiríkať, že on je týraný chlap.

@janickacrazy O tých poriadnych deťoch som to myslela tak, že sú schopné dodržiavať pravidlá, na ktorých sa dohodneme. Napríklad, poriadok na lavici. Mnohé z nich majú v lavici a v taške tvorivý neporiadok, ale to mám v paži zase ja. Pravidlá sa im do života zídu, bez rešpektovania pravidiel sa raz ani nezamestnajú. Tým nechcem povedať, že deti, čo s tým majú problém nie sú super, tým som myslela to, že to s nimi ešte musím riešiť.

janickacrazy
7. jún 2014

@zuzitko74 No tak s takym sa uz fakt neda, toho len kopnut niekam a dovi dopo, ale na druhej strane sa treba aj zamysliet nad tym preco to niektore zeny toleruju taketo otrasne spravanie. Ja stale tvrdim muz si k zene dovoli len tolko kolko mu dovoli zena. Poznam napr. jednu zenu, ktoru manzel bije a tyra, ale ona napriek tomu, ze som sa jej snazila pomoct, radsej ostava s nim, akoby mala zit sama s detmi. Ma 4 deti a tie takisto tyra, sice len psychicky, ale aj tak je to strasne....hustila som do nej cele mesiace kazdy den a ona nie, ona uz to nejako vydrzi, sak on nie je taky zly, nuz niektorym niet pomoci.

zuzitko74
7. jún 2014

@janickacrazy Ja som sa jej tiež pýtala, keď sa po polroku vrátili z toho krízového centra, že prečo sa vlastne vrátila. On ju prosil, tvrdil, že sa zmení...hahaha, keď vtáčka lapajú...
Ona je z rodiny kde bolo 12 detí, otec alkoholik, čo tiež robil jej matke zle a svokor je okrem toho strašný manipulátor, čo dokáže všetko prekrútiť tak, aby on bol vždy nevinný a na vine niekto iný. Ona to dlho videla jeho očami a teraz už asi nevládze začínať odznova, majú už svoj vek. Predtým boli ženy viac vychovávané v zmysle, že treba držať hubu a krok a všetky problémy zavrieť do skrine a neukazovať na verejnosti.

rhoy
7. jún 2014

@luvika
Som chlap a nie som taký, takže sa niečo pokazilo, niečo, za čo môžu obe strany, alebo jednoducho bol zlý výber partnera.

luvika
autor
7. jún 2014

@rhoy nejde konkretne len o mna, to som len tak vseobecne dala tu temu, pretoze dost casto citam, ze muz nechape, zena nechape...a ano, samozrejme suhlasim, na vine su najcastejsie obe strany, aj ked niekedy mozno nechtiac. Je privela faktorov, ktore vplyvaju na vztah a komunikaciu...trebars rozdielnost povah, ine zmyslanie, iny pohlad oboch na rovnaku vec, unava, stres, atd. A samozrejme, nie je to o tom, ze je to neustale...su to len chvilky z mnohych, kedy nastane taka situacia, raz za cas a povacsine sa aj tak vyriesi vhodnou komunikaciou 😉 nebolo to utocenie na chlapov. Ja si dokonca aj priznam chybu, ze obcas som tak straaaasna, ze ani samu seba nechapem 😉

rhoy
7. jún 2014

@luvika
To je pravda. Veľa chlapov by ocenilo, keby ich ženy boli viac sebakritické a menej často neomylné.

luvika
autor
8. jún 2014

@rhoy to asi áno...je ťažké priznať si chybu, niekedy aj pre mňa, a aj keď si ju uvedomujem, tak nedám najavo, až neskôr, keď už to nie je podstatné :D akurát je škoda, že muži o dobré ženy poväčšine nestoja 🙂

rhoy
8. jún 2014

@luvika
Ale stoja..., ale tak ako ženám, aj mužom sa páčia najviac výstavné kusy a takisto by s nimi asi nevedeli žiť, lebo by im nenavarili, neoprali, nevyžehlili a len zo sexu a večných promenád sa dlho žiť nedá.

borkavan
8. jún 2014

@jalucija vidíš môj robí presne toto isté s tým maslom, chlebom, salámou a inými potravinami. ja to vidím ako neskutočné plytvanie.
@janickacrazy vieš, ja som napr. nechala chleba vonku, aj maslo aj salámu... ale všetko sa pokazilo, chleba zoschol a museli sme kupiť nové, lebo bol hladny. a to sú peniaze naviac pre nás momentálne, lebo obaja sme na PN-ke (ja na rizikovom a on po vážnom úraze hlavy). Takže obraciame každú mincu. Tak nastalo komandovanie z mojej strany, alebo keď vládzem, tak to spratujem sama, nech sa to nepokazí.
A už máme problém.... komandujem ho. Viem, že sa to musím odnaučiť, ale raz neviem ako vysvetliť chlapovi, že je to neskutočné plytvanie či jedlom, či energiami...
a to som vyskúšala rôzne metody. Postupne sa učí rôzne veci.... ale čo nás to stojí hádok alebo mňa síl.....

borkavan
8. jún 2014

@rhoy prečo si myslíš, že výstavné kusy by mužovi neoprali, neožehlili??????????? to je blbosť. Aj pekná a upravená žena doma maká a varí, perie, žehli a stará sa o svoj výzor.
Mám takú kamošku a kto ju nepozná tak ako ja, tak si myslí, že je to jedna sexica, to len prsia vytrča. Ale ja viem, že dokonca pečie krásne torty synovi a varí výborne aj stíha chodiť cvičiť aj so synom na výlety....

dai
8. jún 2014

@rhoy tiez si dovolim s tebou nesuhlasit🙂 poznam vela krasnych zien ktore su zaroveb super gazdinky, manzelky a matky... vzhlad obycajne pramalo suvisi s tvojou povahou. co ti boh dal s tym pracujes🙂 nie kazda pekna je automaticky zlatokopka, nie kazda skareda super kucharka a matka...

rhoy
8. jún 2014

@borkavan
Nepochopila, ale nebudem to rozpitvávať.

rhoy
8. jún 2014

@dai
Druhá nepochopila, ale ďakujem za názor na nepochopenú myšlienku a všetkým prajem peknú nedeľu.

mpg
8. jún 2014

@dai Tiež som si všimla, že ženy, ktoré sú pekné, upravené, majú aj doma upravené pekne, podobne upravené deti, jednoducho sú na úrovni, šikovné. A niektoré majú nižšiu úroveň, nezáleží im až tak na vzhľade, málo vylepšujú aj to, čo by sa vylepšiť dalo.

borkavan
8. jún 2014

@rhoy tak povedz čo si myslel výstavné kusy? lebo neviem čo sú to výstavné kusy

marionmarion
8. jún 2014

@rhoy neviem ci to spravne chapem...ale zaujima ma to. Je vystavny kus zena, ktora je sexi, upravena, nezavisla, tajomna, ciastocne nedosiahnutelna, ktora si zije svoj zivot a vas muzov do neho pusta, ked sa tak rozhodne ona, o ktoru musite bojovat, ktoru musite lovit, ktoru obklopuje akysi oblak dokonalosti a prave to je to, co vas na nej pritahuje a vzrusuje? takato zena, v momente ze by ste si ju nastahovali domov a zacala by vam varit, videli by ste ju ako si holi nohy a drhne vanu, by sa stala uplne obycajnou zenskou, stratilo by sa jej caro yvstavneho kusu a uz by to nebolo ono...
tak si to myslel? Ze zena ktora je pre vas uz akosi samozrejmost, ktora sa casom zacne chovat viac ako vasa matka a nie ako vzrusujuca zena, milenka, ktora vam zrazu zacne davat najavo svoju nespokojnost a zacne si od vas vyzadovat nieco, co vam pride uplne nepotrebne ci nepochopitelne, proste uz nepasuje do role vystavneho kusu...uz sa z nej stal niekto uplne iny?
Naozaj ma to zaujima, budem rada ak na to zareagujes...

mircalla
8. jún 2014

@rhoy Tak skus vysvetlit, ked nepochopila. To sme potom asi viacere. Ja si myslim, ze ma pravdu.....

rhoy
8. jún 2014

@borkavan
Výstavný kus, to znamená ako keby to bola figurína vo výklade. Nemusí byť krásna, ale je nepoužiteľná, nepraktická, môžem sa s ňou akurát všade chváliť, ale prakticky z nej nič nemám..., lebo to proste so všetkým preháňa. Mne sa páči prirodzená krása, to znamená prirodzená úprava, zvýraznenie krásy, nie nechty na tri metre s rôznymi vzormi, kilo omietky, solárko dvakrát týždenne, vytasené kozy a zmena správania o 180 stupňov pred inými mužmi.
Mne sa páči moja žena - charizmatická, prirodzene krásna, vo všetkom pozná mieru, praktická, dynamická, odvážna. Niekedy si nevšimnem, že nemá make-up, lebo žiari, má rozžiarené očká a ten najkrajší úsmev na svete. Je to proste charizmatická žena, ktorá sa o seba stará a vždy sa vie dovtípiť. Do ničoho som ju nikdy nenútil, spolu športujeme, spolu sa často smejeme, aby som znovu a znovu mohol vidieť jej tvár, ktorá svieti. Keď má kruhy pod očami a je smutná, nezakryje to make-upom. Nikdy som nechcel, aby sa pretvarovala. Má právo byť taká, ako sa práve teraz cíti, lebo ani ja nie som vždy krásny a príjemný. Ona nie je moja figurína. Je mojou oporou a ja ju chcem robiť veselou, teda krásnou.

rhoy
8. jún 2014

@marionmarion
To sa vôbec nevieš pozrieť na ženu z pohľadu normálneho muža? Myslíš si, že každý je chlípne, povrchné a nevďačné prasa?

rhoy
8. jún 2014

@marionmarion
Ty si opísala vypočítavú mrchu, ktorá pustí do svojho sveta iba vyvolených, a ktorá si o sebe veľa myslí. Ešte keby bola k tomu hysterická, všetko a všetkých okolo seba by chcela meniť a prispôsobovať svojim potrebám, nosila na pleciach krivdy celého sveta a podľa toho sa aj správala... "dokonalá" žena... Ja hovorím o pojme "normálny" a to zvyčajne má niečo spoločné s tým, čo človek vystrája so svojím telom, ako vystupuje navonok a v súkromí. Nehovorí ti nič "prirodzená žena, ktorá sa správa rovnako vždy a všade?" Lebo ja som stretol veľa schizofreničiek.

marionmarion
8. jún 2014

@rhoy ja nie som muz, teda sa na veci ani nepozeram muzskymi ocami, prave preto sa ta pytam Teba...
ale vyvediem ta z jedneho omylu: neexistuje zena, ktora sa chova za kazdych okolnosti rovnako...ak ano, tak to iba hra...nielen zena, ani taky clovek neexistuje. Spravame sa inak v role matky, manzelky, milenky, kamaratky...a je to uplne normalny jav...ako chlap sa sprava inak v krcme pri kamosoch a doma pri zene.
A ked sa vyjadrujes sam nejasne, nemozes cakat, ze ta tu pochopime...

marionmarion
8. jún 2014

@rhoy a to ze som opisala vypocitavu mrchu,tiez nie je pravda...ani nahodou...opisala som zenu, ktora je od muza nezavisla, ale sa na tu nezavislost hra..moze byt jedno aj druhe...vo vnutri moze byt taka zena kludne na smrt vystrasena, ze ak nebude hrat formu o muza pride...zeny robia hluposti, ak bojuju o niekoho lasku. Zenska dusa zdaleka nie je taka jednoducha ako si myslis, neda sa zaskatulkovat ci je niekto vypocitava mrcha, alebo ma problem udrzat vztah, alebo je vyplasene dievcatko, co sa iba hra na zenu...a pritom vsetky tieto tri zeny sa mozu javit rovnako...ako vypocitave a mrchy...