Chcem tretie dieťatko, ale muž nechce

carinita
5. jan 2016

Baby chcela by som velmi tretie dietatko.ale moj muz nechce.mam 6 a 4 rocne.uz neviem co robit,ta tuzba je neskutocna.muz je priliz setrny chce detom dopriat pekny zivot,zijeme normalne nic extra.ale uz mi je do placu ked vidim kamosky ktore su
tehotne.poradi niekto?vdaka

macik166
5. jan 2016

no dokopať a presvedčiť manžela....my ťa asi neoplodníme...

bluka2
5. jan 2016

@carinita Predpokladam, ze argument "dievcatko" ci sestricka si uz skusala?

timea7
5. jan 2016

@carinita daj tomu čas, možno muž zmení názor, ak sa napr. narodí dieťatko v rodine, známemu, kolegovi...Možno tak rozmýšľa aj z iných dôvodov, ste zabezpečení? Zabezpečení natoľko, že by nebolo problémom, ak by si musela zostať doma aj šesť rokov? Nevadilo by, ak by prišli detičky dve naraz ? Zvládla by si to, aj keby si ostala s tromi deťmi sama? Maľujem čerta na stenu? No život je niekedy sviňa a muži rozmýšľajú viac prakticky, ako ženy, čo niekedy nie je na škodu.

timea7
5. jan 2016

@macik166 toto nie je dobrá rada, väčšinou to nekončí dobre, ak je muž k tomu dokopaný 😒 😒 😒 😒 , svedčí tu o tom veľa smutných tém....

jana_eyre
5. jan 2016

Ked manzel nechce tazko radit.. Je to len medzi vami dvoma, treba sa vela rozpravat.. Osobne myslim, ze pekny zivot sa da dopriat aj trom detom, aj ked su financie nizsie, ale ak to tak nevidi muz, tak s tym sa tazko nieco da robit..

carinita
autor
5. jan 2016

No ste strasne zlate.dakujem vsetkym.on sa asi boji ci by sme ich uzivili aj ked nie sme na tom zle.mame dom,pracu.zijeme normalne.uteka pred touto temou.

siska53
5. jan 2016

@carinita neporadim..len ze..nie si sama...ja mam tu istu tuzbu a deti v podobnom veku - o par mesiacov 4 a 6. A parik..
Ja uz mojho nepresvedcim- seba presviedcam,ze to nie je uz vhodne (a teraz naozaj nie je), ze by slo o 3.sekciu,ze mame obaja 40 a nez by sa narodilo,tak mozno aj 42 ci 43 ak nie viac.. Vravim si,ze nech radsej sestre je dopriate,ona nema a tuzi,tiez uz ma 36,co uz je,da sa povedat,dost.

Drzim paste,nech ho aspon ty presvedcis...

carinita
autor
5. jan 2016

Ja som vdacna za kazdu radu.mam 37 a citim ze by som este jedno mohla mat....dakujem!

petruska222
5. jan 2016

Ja by som netlacila na pilu,fakt to nemusí skončiť dobre.skusala by som ho zdolavat po kuskoch🙂zelam veľa stastia a drzim palce🙂

carinita
autor
5. jan 2016

Dakujem ste zlate.je mi trosku lepsie.musim asi vymysliet zensku taktiku a istna neho pomaly.aj ked to obcas spomeniem,vzdy odide a nepocuva.a mam mirenu,tak smola.

m.i.r.i
5. jan 2016

@carinita ach jaj...moj nechce ani druhe...a stale som neprisla na to ako na to...uz som skusala vsetko...aj prosikat, aj plakat, aj sa vyhrazat..potom naopak...nespominat, ale jemu robit co mu na ociach vidim, nech je stastny, ze mu mozno docvakne ze aj mna by mohol urobit stastnou, ale nic..prekukol vsetko..zenske sposoby vobec nic, dava si obrovsky pozor..ked raz nechce, tak nepohne s nim...dovodov skor stale viac ako menej...tiez by som chcela vediet co robit..nefunguje vobec nic...ked to nespominam ja, tak spomina on sam...ked chlap raz nechce asi s nim nic nepohne...☹ chapem tvoju tuzbu velmi, ja tak tuzim po druhom...

bohjelaska
5. jan 2016

@carinita Ja som na tom bola podobne, asi pred 2 rokmi zmenil názor, no neviem možno už je neskoro, lebo sa nám už takmer 2 roky nedarí. tiež mám 37 a nič 😒 Asi to tak má byť, aj keď zmieriť som sa s tým ešte nedokázala ☹

eliska13
5. jan 2016

@carinita neporadim, ale chlap to vidi inaksie nepozna tuzbu povie si zase plac, zase odznova, bude doma na RD o jeden prijem menej chlapi to nechapu, ze NACO este jedno🙂coho sa najviac boji? Oblecenie, hracky mas po starsich... ja som tiez velmi opatrna a zodpovedna ty si odpovedz ci vies lahko umiestnit dieta v skolke, ci Ta pockaju v praci, ci vsetko zvladnete platit kruzky, skola, tabory....niekedy nie je na skodu riadit sa rozumom a nie tuzbou.Ale chapem Ta podla veku ti je jasne, ze ak nie teraz mozno uz nikdy.Ale, ak muz nechce rozoberat tuto temu nepohnes s nim drzim palce

limetka69
5. jan 2016

@carinita ja čakám prvé a muž nechce ani počuť o ďalšom. A mam pocit, že keby som ho dotlačila tak by mi to večne vyčítal a nedajbože opustil nás, že on si to tak nepredstavoval. Kým nechce nenut ho. Chlapi vôbec nesnívajú o krdli deťoch. 🙂 mala by si ho rešpektovať. Ved aj dva sú dosť v dnešných časoch.

carinita
autor
5. jan 2016

Praca nie je problem.zvladli by sme vsetko.ale nevzdam to.dakujem za vsetky rady.

carinita
autor
5. jan 2016

Kefd sa tinarodi prve muz zmeni nazor.zmakne a uvidis tu zmenu.keby moj nesuhlasil s druhym,tak to uz by som sa asi ozaj utrapila.to druhe chcel praveze viac on.aby bol maly vekovy rozdiel.

m.i.r.i
5. jan 2016

@limetka69 no ty si uz na tom uplne ze top...este ani prve nemate a uz nechce dalsie..moj vycuval az ked sa narodilo to prve...a zas ale nemas pravdu, ze muzi nechcu krdel deti..zalezi na tom kto...aj tu je vela tem prave opacnych, ze muzi chcu viac deti a zena uz nechce....ja si stale hovorim, ze kde su ti muzi, preco ja som vyfasovala prave takeho co nechce.
na druhej strane vidim, ze vacsinou sa do mnozstva deti nehrnu ti zodpovednejsi jedinci...aj ked obcas to hranici s pohodlnostou..ale casto je to prave preto, ze sa boja ci uzivia rodinu, ze je to vlastne na nich cele..zena doma bez prijmu....co ak sa nieco stane..co ak nie je ziadna pomoc a ako to zvladnu a co ak nebude moct dat dietatu co treba...casto je to prave ta zodpovednost..a ti co tlacia do dalsich deti su tie typy co su na tyzdnovkach alebo cele dni len v praci ale chcu mat vela deti o ktore nech sa stara zena a pomaha jej svokra a cela rodina...samozrejme nechcem zovseobecnovat, ale uz som si tu precitala nejednu podobnu temu....cele je to teda len o tom aby sa rodicia zhodli...a to je casto to najtazsie...

m.i.r.i
5. jan 2016

@carinita joj no moj muz praveze chcel stale 2 deti a ked sa maly narodil tak nezmakol ale okamzite oznamil ze dalsie ani za svet...a tomu je uz 6r a nezmeni nazor ani za nic...

sardinka335
5. jan 2016

@carinita tak ja ti dám nádej....moj muz tiež velmi nechcel nebol sice striktne proti ale ze by sa hrnul tak to nie......deti relativne velke 6 a 9 ročne ziadne ,,starosti,, s batolatom...ešte v septembri 2014 sme boli na jednej svadbe, mali sme tam vlastnu izbu - muz si ,,daval pozor,, a povedal mi ze nejako velmi dieťa ani nechce...a v oktobri si uz ,,nedal pozor,, čosi som mu tesne ked bol ,,v najlepšom,, natarala ze ved som ,,po kramoch tak moze,, a v novembri som uz mala pozitivny test... 😀 😀 😀
Ked som mu ho ukazala tak sa potešil...a dnes mame pol ročnu babulu, vysmiatu...ale dalšie dieťa neplanujeme lebo aj čo sa tyka starostlivosti, venovať sa im a tak...
Určite to chce komunikáciu, zase netlačiť extremne na pilu - to proste citiš ze ako.
Vieš ja si myslím, ze v dnešnej dobe je to aj take sebectvo - x rodín čo poznám su finančne na tom dobre, nič im nechyba niektorí by som povedala ze aj ,,nadštandard,, a aj tak ked maju 2 deti tak je vela....proste dnes sa nikto nechce obetovať, zlaviť zo svojho pohodlia, narokov, dovoleniek, svojho volneho času a vnimaju deti skor ako priťaž a zaťaž....ja som stale tak nejako citila ze na to tretie mame všetky podmienky a keby sme ju nemali tak asi by som si to vyčitala alebo teda asi by ma to mrzelo skor tak ze ved mohli sme mať, ale koli tomu ze sme sebci sme nemali.
Ale samozrejme musi tam byť vola od oboch, neni dobre robiť veci na silu.

limetka69
5. jan 2016

@m.i.r.i 🙂 ja som vedela ešte pred otehotnenim, že muž chce len jedno. Aké ani sa mu nečudujem, obaja pracujeme vo fabrike, žiadna sláva. A moja podmienka bola, že muža chcem mať doma pri sebe a nie niekde v tramtarii za hranicami. A áno boji sa ako by sme vychádzali s peniazmi, ale viem, že keby som silou mocou druhé chcela urobil by to pre mňa. 🙂 ale zatiaľ mi stačí to co je na ceste. 🙂

timea7
5. jan 2016

@limetka69 a keby ste čakali dvojičky? Len tak teoreticky....

limetka69
5. jan 2016

Tak by sa nič nestalo 🙂 ja som aj muža stratila, moja mama je z dvojčiat 🙂
@timea7

eeffka
5. jan 2016

@carinita Nuz v dnesnej dobe mat 3 a viac deti je cisty luxus... vobec sa muzovi necudujem a najma 37r. Deti mate vypiplane a znova sa 3r trapit? Myslim ze dava jasne najavo ze s plodenim prestal a nie je mi dost jasne ako by napr mna niekto "presvedcil" na 3.ked ho raz nechcem.

limetka69
5. jan 2016

@timea7 *strasila

carinita
autor
6. jan 2016

Pre mna to nie su 3 roky trapenia.je to silna tuzba vo vnutri,pocit ktoreho sa nikdy nezbavim.ale aj tak vdaka za nazor

panidia
6. jan 2016

@carinita Ahoj.Ako tu už niekto predo mnou napísal,skus viac rozmýslat rozumom ako srdcom.V dnešnej dobe je to bohužial tak.Radšej vychovat dve poriadne,venovat sa im,pomoct im v študiu,v dospelosti s bývaním, ako s troma živorit a nech sa v buducnosti trápia ako vedia.To je moj názor,nemyslím to zle ale skús pochopit aj ty svojho muža a hlavne ho do ničoho nenut.Vela štastia a radosti zo života s tým čo máš.

rainyafternoon
6. jan 2016

@carinita Len par postrehov - hovoris o tom ako o silnej tuzbe a niecom co strasne chces, nevsugerovavas si to trochu? Mozno sa to neda porovnavat, ale ja ked som videla, ze vsetci naokolo sa vydavaju, tak aj ja som zacala straaaaasne tuzit po svadbe, a to skoro az tak, ze som si 'v svetlejsich chvilach' hovorila, ze mi uz z toho dost hrabe. To, ze ti z tohto tiez trochu hrabe by som videla aj v tom ako hovoris 'silna tuzba vo vnutri, pocit ktoreho sa nikdy nezbavim.... fakt nikdy?? Dve deti uz mas, fakt mat tretie dieta pre teba tolko znamena?? Nesla by som proti voli svojho muza ak on nechce stylom, ze hups podarilo sa nam...podla mna ak on myslienkou nie je nadseny a ty si ju nejak stejne presadis, tak si skor myslim, ze to dodrbe vas vztah...a ani by som sa mu nedivila.

malabiba
6. jan 2016

@carinita no na dieťa treba stopercentné rozhodnutie dvoch ľudí, lebo to potom obvykle končí ako tu v niektorých diskusiách...máš dve detičky - venuj sa im

25daniela
6. jan 2016

Aj ja som pocitovala tuzbu, neskutocnu. Ked muz suhlasil, dali sme sa na to, potratila som a povedala ze uz nikdy viac. Potom som nastupila do prace, zmenila prostredie, cvicila to cvicenie na zenske veci. Muz uz nechcel ale ho som zlomila, ze skusme este raz (mali sme dve baby) a mame tri baby 😀
Nebol velmi nadseny, ale teraz myslim ked sme z tych plienok, vrestania a prebdenych noci vonku, je pohoda.
Predtym nebol nikto okolo mna tehu, nikto nevravel, ze este chce baby alebo planoval. Iba ja. Teraz uz tuzbu nepocitujem..

miriam11
6. jan 2016

@carinita nenut ho, ,mohol by sa vam hodne naštrbiť vztah. Nieje nic horsie ako muza, alebo aj opacne zenu tlačiť k dalsiemu dietatu. Najdi si nejaky konicek, vypust myslienky ohladne babatka a skus sa zamyslieť, ci by sa to pacilo tebe, keby si ty uz dalsie dieta nechcela a on stale hukal o tom istom. Co tak vyhovieť manzelovi a prisposobit sa?