Chcem tretie dieťatko, ale muž nechce

carinita
5. jan 2016

Baby chcela by som velmi tretie dietatko.ale moj muz nechce.mam 6 a 4 rocne.uz neviem co robit,ta tuzba je neskutocna.muz je priliz setrny chce detom dopriat pekny zivot,zijeme normalne nic extra.ale uz mi je do placu ked vidim kamosky ktore su
tehotne.poradi niekto?vdaka

sosanna88
6. jan 2016

Ale zeny, zoberte to z druhej strany.
Ona dieta chce, ale on nie, tak to ma nechat tak len aby nestratila muza, aby sa neodcudzili a bla bla.
A ona sa mu neodcudzi? Tym, ze nebude splnena jej tuzba? Preco ma zase zena vyhoviet a ustupit chlapovi?

Riesim to iste. Mame 3rocnu a coraz viac rozmyslam nad druhym. Ani mne sa nechce. Nechce sa mi byt tehotna, nechce sa mi vstavat v noci, nechce sa mi nastavovat rezim uz dvom deckam, nechce sa mi absolvovat 3hodinove vylety kocikom do blba len aby dieta spalo, nechce sa mi kopec veci...
Mala je uz velka, uz je to uplne o inom.
Ale viem, ze druhe chcem. Citim to tak. A som ochotna zase na niekolko mesiacov, rokov posunut do uzadia svoje potreby. Deti su buducnost, ja s tym tvrdenim suhlasim.

Manzel druhe nechce. Priznava, ze je sebecky a ze je rad, ze konecne ma cas aj na svoje zaluby.
Malej sa venuje maximalne , ja si ho v tomto smere neviem vynachvalit. Cize beriem to tak ze ano, ma mi do toho co kecat.
A tak rozmyslam ako to skonci....Ci sa nakoniec rozhodne on a to druhe budeme mat alebo ustupim ja a zmierim sa s jednym. Len ci to nebudem raz brat ako dovod na vycitku...ze ,,kvôli tebe som nemala,,. Ty si na vine a podobne uvahy...

Toto je velmi tazko, ked sa dvaja nezhodnu.
Zatial to nesilim, len sem tam nadhodim....🙂 ale viem aka som v stadiu velkeho chcenia a ze ak by mi nevyhovel, proste by som sa nanho hnevala.
Tak preco ona sa ma zmierit a nie on...?
Ked ich uzivia...

inull5
6. jan 2016

My mame dve deti,skoro 5 ročne a 2 ročne,obaja sekciou..na začiatku sme sa obaja zhodli že chceme tri detičky..ja mam ale strach..môj muž zasa opak,minule z neho pred známymi vypadlo že on by chcel aj 5 detí,keby máme väčší dom..tak som sa ho minule opýtala,že nejako zmenil názor na počet detí,a teda že koľko by ich chcel a on ma to ze koľko bude treba..nie som karieristka,no zanechala som dobre platenú robotu,pretože som sa nevrátila po 8 mesiacoch do práce a miesto mňa je tam niekto iný už,išla som z materskej fo materskej a právnický titul mi je na dve veci🙂 o rok idem do práce,do inej a môj muž si myslí že o pár rokov zostanem zasa doma..

maminkynafazulka
6. jan 2016

Neitreba ho do toho nutit.. Zatial su drobci mali. Uzivajte si ich🙂 mozno casom zmeni nazor.. Moj muz chce uz druhe a to sa este nenarodilo ani to prve xD treba si najst nejaky konicerk ako zamestnat hlavu a bude fajn 🙂. Tiez som kamaratkam zavidela ( v dobrom) a teraz ze fuuuuu.. Este by som aj pockala 🙂

k_a_j_k_a
6. jan 2016

Som na tom podobne 🙂 mne v hlave uz 2,5 roku vyskakuju myslienky na tretie babatko. Niekedy viac, niekedy menej. Snazim sa na to nemysliet - mam relativne novu pracu v obore, kt. som studovala a bavi ma to, zacala som sa venovat viac sama sebe a pod. Zial, vracia sa to. MM nie je 100% proti, ale ani za. Vyhlasil, ze tretie babo by bolo neplanovane, no nie nechcene. Mame dve dievcata 5r. a 7r. Obe boli planovane. Kedysi sme chceli len jedno. Ked mala mladsia rok, rozhodli sme sa, nech nie je sama, pre druhe s co najmensim rozdielom. Temu tretieho babatka obcas otvorime, zavtipkujeme si s MM o tom. Tlacit na neho nejako nechcem, zda sa mi, ze to dost rozoberame.
Dovody preco nie mi niekedy pridu vazne, niekedy malicherne: chlapca MM nechce (vraj smrdia 🙂 - hahaha - akoby dievcata stale vonali - starsiu nahnat do sprchy je niekedy poriadny boj), on by skor prijal dalsie dievcatko, no to sa zial zarucit neda. Dalsou "utechou" je, ze mame auto, kde nedame tri sedacky vedla seba (o zmene uvazujeme , takze toto by sa dalo poriesit), mame 3i byt a stahovat sa nechystame. Asi najvacsim proti je, ze rozdiel medzi detmi by uz bol velky, tretie by sa nemalo s kym poriadne hrat, dievcata by mali uz ine zaujmy ako babatko. Atd. Atd. Proste sa stale snazim presviedcat, ze nam je fajn, ze dalsie babo netreba. Ale ta myslienka sa mi stale a stale vracia :-/

mima4
6. jan 2016

@carinita
skus chapat aj svojho manzela, na neho dve deti stacia, nehovoriac o tom, ze ty asi neplanujes sa vratit po materskej (rozumej cca 6 mesiacov) do prace a zase financne zabezpecenie rodiny bude len na nom... je to velmi psychicky narocne... a urcite aj teraz ked obaja pracujete, sa vam lahsie dycha..

Na dieta musi byt vzdy rozhodnutie dvoch ludi - dobrovolne rozhodnutie.

mirkakab
6. jan 2016

@carinita ahoj, tiež som jednu dobu túžila po treťom, mm som to nepovedala, len som sa vnútorne presviedčala že to nebude dobre, že máme dve zdravé, už väčšie. následke kamoška čakala tretie tak som zase začala uvažovať , tehotenstvo mala problemové, výsledky zlé a hrozil rázštep chrbtice, tak som si povedala dosť, toto nechcem zažívať, aj ked by sa to nemuselo priamo mna týkať. Teraz už má synčeka na svete, malý je krásny, zdravý ale sama priznala že to riadne zatočilo s ich finančným rozpočtom, tak to som už uplne si potvrdila že stačia dve. uplne ťa chápem čo prežívaš ale chápem aj tvojho manžela. Želám veľa šťastia a správne rozhodnutie ....

carinita
autor
6. jan 2016

No niektore komenty sa nedaju ani okomentovat.nehrabe mi z nicoho,vztah si nejdem podrbat ako sa niekto vyjadril,ani muza do nicoho netlacim.toto pochopia len niektore zeny a im pekne ďakujem.

carinita
autor
6. jan 2016

Co sa ma stat stane sa.nechavam tomu volny priebeh.s muzom sa o tom obcas rozpravame.nie je pod natlakom.ani ja nie som uz pubertacks aby som nevedela co robim.

carinita
autor
6. jan 2016

@sosanna88 ďakujem si zlatá!

carinita
autor
6. jan 2016

@miriam11 preco by som mala ustupovat muzovi?robim to skoro cely zivot.momentalne som ticho a neriesim nic.len som nestastna.

sardinka335
6. jan 2016

Je to tak...ak to nie je o peniazoch tak je to proste sebectvo...uz ma človek ,,vystarano,, deti relativne velke no komu sa chce vracať k plienkam a prebdeným nociam? Uz je čas na koničky a aj s väčšími deťmi sa človek skor vymoce ako s batolaťom čo potrebuje x rancov....
3 deti zase neni tak vela, ze by sa to nedalo zvladnuť ak maju partneri ,,normaly harmonicky vztah.,,.ale na druhej strane kazdy ma pravo povedať si ,,dost, mne sa uz o nikoho starať nechce,,.

carinita
autor
6. jan 2016

@rainyafternoon nejdem proti voli svojho muza.mam mirenu tak sa ani neda.a to by som ani,nedokázala urobit.to nie.musi byt sam o tom presvedčeny.dokoncujeme dom.mam dobru pracu.ale jediny zmysel preco zijeme su jedine deti.

sardinka335
6. jan 2016

@carinita píšeš, že dokončujete dom takze mozno aj muž je unaveny, ma toho dosť ....mam aj kamošky čo ,,do noveho domu ,,nove,, dieťa,,. mozno sa to musi cele utriast .....

carinita
autor
6. jan 2016

Byvame v dome uz dlhšie.isli sme do noveho domu s prvym syncekom ked som ho cakala.sme zabezpečený,splatky minimalne.budem mat prvacika,viem ze sa mu budem musieť viac venovať.asi tomu necham cas len uz mam dost rokov.

carinita
autor
6. jan 2016

Ďakujem za vsetky názory! 🙂

eeffka
6. jan 2016

@carinita vies nazor ze jediny zmysel tvojho zivota su deti...je dost zvlastny. Ak by neboli deti nemate si co povedat? Nemas ine hobby? Najdi si.lebo deti rastu a donekonecna si vyplnat zmysel zivota detmi sa neda...

mima4
6. jan 2016

@carinita smutne ☹ ze jedine zijete pre deti... to musi byt dost naprd zivot....

petra7777
6. jan 2016

@carinita Píšeš, že "asi" sa bojí....pýtala si sa ho na to? Môže mu vadiť kopec vecí, ktoré ty ani nevnímaš, ale berieš ako samozrejmosť...Napríklad krik...hluk....otravovanie.....alebo božechráň, keď ho posielaš s deťmi sa hrať.....každý chlap je iný a niekto chce len pokoj, keď napríklad príde po dvanástke domov a v tom momente si predstaví tie 3 hulákajúce deti a je mu zle ☹

carinita
autor
6. jan 2016

Myslím ze každá matka zije pre svoje deti.to ze si u mna na prvom mieste a dali zmysel mojmu zivotu je podla mna normalne.mam konicky aj milujem svoju pracu,ktora mi je koníčkom.len spm to myslela tak,ze clovek uz bez deti nic neznamena.dava to svetlo do zivota.tak to bolo myslené.

carinita
autor
6. jan 2016

@mima4 hlavne pre deti zijeme.nie jedine.zle som sa vyjadrila.a ty preco zijes?

carinita
autor
6. jan 2016

@eeffka mam hobby aj pekny vztah s muzom.ale nieco tomu chyba a to je ta moja tuzba.

carinita
autor
6. jan 2016

@mima4 no mam krasny zivot.tak asi tak.

mima4
6. jan 2016

@carinita
prečo by som mala pre "niečo" žiť?
žijem, lebo sa tu na tejto planete narodila ... asi preto tu žijem 🙂

carinita
autor
6. jan 2016

Ved ano.dlho som nemohla otehotnieť s prvym.a mam dost citlivu povahu.Všetko tak prezivam.

m.i.r.i
6. jan 2016

@sosanna88 uplne zdielam tvoje pocity...len uz mame 6 rocneho syna..a tie roky idu a idu...ale presne tak to citim...neviem sa s tym zmierit uz dost dlho a vzdy si hovorim, ze mam ustupit, zmierit sa s tym ze bude len jedno a hotovo, ale preco to mam byt ja? Preco sa radsej nezmieri on s tym, ze budu dve...po kazdej stranke jeden druhemu bude mat co do buducna vycitat, ale vzdy si hovorim ze skor si ludia vycitaju ze deti nemali ako to ze mali..je pravda, ze mi moze muz zo zaciatku vycitat, ze ty si chcela, staraj sa..ale tiez ho poznam, vidim aky je pri synovi, je to starostlivy otec, on by urcite ani druhe dieta nedal za nic na svete a raz by bol stastny ze ho mame..ale to, ze ja mu budem vycitat cely zivot ze nechal syna byt jedinacikom a syn mu to bude vycitat tiez je viac nez iste...syn uz 2 roky rozprava o surodencovi a uz teraz vie, ze ho nema preto, lebo tatko nechce...a to je podla mna ovela horsie...☹

carinita
autor
6. jan 2016

Tak to máš uplnu pravdu.a preco nechce?musi byt jednemu smutno.moji chalani sa krasne hraju spolu.su si velmi blizky.tvoja situacia by ma viac bolela.

gabuchah
6. jan 2016

Baby.. Vysadiť antikoncepciu, aj tak to škodí a hodne 🙂
My tretie nechceli,naši majú už skoro 8a9 rokov a náš tatino nie je bio...ja bola 7rokov doma, po rokoch viac ako rok v práci, konečne začala aj nejako žiť a bum 🙂 menštruácia sa mi posunula, jonasove plodné dni sa spojili s mojimi plodnými podle menštruácie a ani nevieme ako, ani sme to nečakali a koncom buď.mesiaca rodime...
Už predtým sa mi snívalo že som tehotná a ja naopak, som nechcela a bála som sa...
Možno čaká aj vás toho, lebo sny a túžby sa plnia... A pokiaľ nemáte 40rokov, stále máte čas 🙂 dušička ak budete mať prísť, cestuje nájde určite.. Moc vám to prajem 🙂 všetkým 🙂

luciferkax
6. jan 2016

@m.i.r.i podla mna "pravda" je na tvojej strane, dohodli ste sa na dvoch a máš právo na tom trvať. mna by veľmi ranilo, mať iba jedno dieťa... :(
ja už dve mám, treties om si "vydupala", no prišla som o neho v prvom trimestri a teraz sa pokúšame zas, ale už aj manžel ide do toho dobrovolne :D

carinita
autor
6. jan 2016

@luciferkax ale ja na tom netrvam.chcem predsa este jedno.drzim ti palce nech ti to vide.

carinita
autor
6. jan 2016

@carinita prepac neprecitala som si komu si to adresovala