Chlad po svadbe

karolina15
3. jan 2013

Chcela by som pocut Vas nazor.
Som cerstvo vydata (od leta) a zacinam mat pocit ze nas vztah s manzelom ochladol. Respektive skor ze z manzelovej strany ochladol.
Ked sme este neboli svoji tak ma stale pusinkoval, hladkal...bolo to take spontane ked som umyvala riad tak prisiel a zo zadu ma silno objal, pobozkal na krk...proste stale sa tulil. Teraz mi sice da pusu ale akurat tak ked pridem domov z prace a na dobru noc.
Aby som mu nekrivdila: doma mi pomaha zo vsetkym. Vari, upratuje ked treba. Predal byt aby sme si mohli kupit moj vysneni domcek a planujeme aj babatko.
Len sa zacinam bat ze ked je to uz teraz takto ako to bude za 5-10 rokov? Mne to velmi chyba uz teraz.
Mate niektora podobnu skusenost?

karolina15
autor
3. jan 2013

@zuzulica mozno prave ze to tak preziva tak teraz nechce sex lebo sa boji ze by ublizil tebe alebo malemu

dai
3. jan 2013

@karolina15 tak ale to je fyziologicky prejav... myslim ze ak si trochu k svetu a ppbozkas 50% muzov aj cudzich tak by niektore ich organy boli v pozore 🙂 a pritom by vobec sex mat nemuseli chciet...ale to je prave pre mna to divne ze nie je iniciativny ked ho pritahujes...
moj muz sice fyzicky nepracuje ale ma narocne zamestnanie na cas aj psychiku... ale teda aj vtedy ma chut na sex

lianka2
3. jan 2013

@karolina15 no možno ho podviedla preto, že časom začal odmietal aj ten sex. No dúfam, že Vám sa to nestane. A predtým si musela byt iniciatívna viac ty?

karolina15
autor
3. jan 2013

@lianka2 praveze nie...predtym bol on ten viac iniciativny a viac umojkany...

lianka2
3. jan 2013

@karolina15 tak hádam je to len prechodne obdobie, nemá teraz viac roboty alebo stresov v práci?

karolina15
autor
3. jan 2013

@lianka2 a tu je ten problem...praveze nie...ziadne stresy...drahy chcel velmi svadbu tak sme sa vzali, predali byt a kupili domcek , planujeme dietatko ktore chcel cim skor...finacne problemy tiez nemame a mame sezonne podnikanie takze od jari budeme finacne na tom este lepsie cize nie je coho sa obavat.

dai
3. jan 2013

@karolina15 no ale to ti potom musi byt jasne ze niekde problem je... mozno zdravotny alebo iny - ale pochybujem ze tu ti zeny poradia... lebo ty vlastne pises ze vsetko je super, mate sa genialne, ty manzela velmi pritahujes, on je v pohode , tvrdi ze ta strasne miluje a stale ked moze ta obskakuje.... a pritom vsetkom ma problem s niecim s cim pred svadbom nemal - nemojka ta, nepride za tebou s tym zeby chcel sex...
ja by som sa s nim urcite porozpravala - len on ti moze povedat co sa deje...
ja verim ze to nie je vas pripad ale moze este byt ze ma inu zensku - chlapy niekedy nevedia co so sebou ked im je moc dobre - teda nielen chlapy... vies, len tak... a potom kvoli vycitkam svedomia su doma pracovity, mily a tak... ale nie moc mojkaci a iniciativny ( kedze toto robia niekde inde ) - predpokladam ze si toto nechcela citat ale tak som to tu musela napisat kedze poznam par takych parov... ale opaet - verim ze ked sa s nim poriadne porozpravas tak ti povie nejaky normalny dovod ( to o tej milenke ti asi nepovie... to by si skor ty sama musela nato prist...)

janinah
3. jan 2013

@karolina15 ...bolo koze dobre,šla sa na ľad šmýkať....prepáč,ale riešiš tu "hlupôstku" a robíš z komára somára😉 postav sa k životu a manželstvu reálne,buď rada,že máš dobrého chlapa a "nevymýšľaj" 😉

angie74
3. jan 2013

@karolina15 Boze, tato diskusia mi teda sadla. Prave par dni depkujem s tym istym problemom. Ale s tym rozdielom, ze sme manzelia 16 rokov. Ale takto skoro po svadbe? Nemyslim si, ze by si mala citit ponizenie, alebo cosi podobne. Muzi su proste stavani inak. Ak sa potrebujes pritulit, urob to. My zenske myslime inak, citime inak. Mozno uz tvojmu manzelovi staci pohodlie a istota, ktoru pri tebe ma. Faza prvotnej zamilovanosti pomaly opadava. S mm sme sa o tom nerozpravali. Vies, mam pocit, ze ked mu to poviem, bude to robit iba pre to, aby ma potesil (to mojkanie a tulkanie). Ja som radsej, ked je to spontanne. Tak sa pritulim ja a on sa rad prida. Inak fajn chlap, mily, spolahlivy, pracovity, len veeeeeeeeeeeeeeelmi vycerpany z prace.

dai
3. jan 2013

fuh... inak baby niektore neviem co to mate za manzelstva ked pokladate za vymyslanie a malichernosti to ze vam chlap nedava darceky na sviatky, ze vas nemojka a je k vam chladny...
ako to naco mate takeho chlapa ktory sa k vam sprava ako ku kusu nabytku? to len na pracu a aby prachy nosil? 😒 ja mat teda taky vztah tak nato kaslem... a to zijem realne v 13rocnom vztahu s 2mi detmi

karolina15
autor
3. jan 2013

@dai milenku nema urcite...z prace ide rovno domov..stale sme spolu...a som o 15 rokov mladsia takze verim ze nepotrebuje sa uspokojovat inde ked ma doma mladu zenu ktoru ma rad a chce s nou dieta....
Mas pravdu ze tu mi nikto nepomoze len som dufala ze mi niketo napovie kde moze byt problem ze niekto zazil to co ja.
Ano mozno to vyznieva trapne ze sa mame super ale predsa to nie je ono...vela zien by mozno so mnou menilo lebo maju doma muza ktory pride sadne pred telku a nikoho a nic si nevsima...popripade obcas ide do krcmy a ked sa vrati tak este doma spravi bordel.
Moj muz nikam nechodi, cas travime spolu, je mily pomaha a keby to predtym nebolo z jeho strany ine tak by som to neriesila...ale nieco je ine a ja neviem co

karolina15
autor
3. jan 2013

@janinah ved ja sa staviam realne...do manzelstva som isla s tym aby sme si zivot robili krajsim...a ja k tomu aby som bola stastna okrem ineho potrebujem viac ako pusu na dobru noc...

karolina15
autor
3. jan 2013

@angie74 aj ja som dlho odalovala rozhovor prave kvoli tomu co pises ty...aj moj mm mi stale hovori ved povedz co ta urobi stastnou a ja to urobim...ale problem je ze ja chcem aby ma objal lebo to chce on anie preto lebo mi chce vyhoviet...
Nechcem aby robil nieco nasilu...

zuzana76
3. jan 2013

@karolina15 ak pises, ze tvoj chlap je o 15 rokov starsi, tak si myslim,ze sa pretvaroval doteraz, proste ta chcel dostat, teraz ta uz ma, tak sa nemusi pretvarovat, myslim,ze nie je taky vasnivy ako ty a teda mu potreba telesneho kontaktu natolko nechyba ako tebe, takze pomoze jedine rozhovor.

zuzana76
3. jan 2013

@dai myslim, ze kazdy je nastaveny inak a ma iny temperament, je pruser, ak s astretnu 2 rozdielne temperamenty, ale ak je to v zhode a obaja napr nemaju radi mojkanie a co ja viem co este, tak je to asi v pohode.

fiffinkaa
3. jan 2013

@karolina15
Ak je tvoj manžel o 15 rokov od teba starší, tak si myslím že uplne prirodzene sa nachádza už v inom štádiu ako si ty...aj tie prejavy lásky su podla mňa iné u 20 ročného a u 40 ročného a ešte ulohu zohráva aj to ako dlho ste spolu...

zuzana76
3. jan 2013

@fiffinkaa suhlas

zuzana76
3. jan 2013

@karolina15 z pisania ususdzujem,ze ty mas tak okolo 25 a on okolo 40

zuzana76
3. jan 2013

@karolina15 my sme spolu ako manzelia vyse 13 rokov a celkovo spolu 16 rokov a tiez sme prechadzali roznymi fazami, teda nas vztah, ale tym,ze sme rovnako starí, tak tym prechadzame spolocne

karolina15
autor
3. jan 2013

@zuzana76 dakujem za nazor...presne toho som sa bala...ze to bolo ako sa hovori: ked vtacika lapaju, pekne mu spievaju..samozrejme rozhovor este skusim ale ked nezaberie tak neviem...naozaj sa obcas citim ako malicherna krava kedze viem ze ma lubi a pomaha v domacnosti, obcas ma objime aj pobozka...len mi tam chyba ta iskra a ked tu potom citam pribehy inych zien ako maju muzov zavislych na automatoch co im prehraju vcelu vyplatu alebo piju tak mi moj problem nepride az taky strasny...ale zase nechcem zit s tym ze mi nieco chyba a trapit sa

fiffinkaa
3. jan 2013

@zuzana76
tiež veľký súhlas, aj ked sa môžme mýliť 🙂

kaktusik
3. jan 2013

@karolina15 ja som tiez taky mojkaci typ, kazdy den potrebujem aspon pol hodku mojkania a hladkania 🙂 a ked mam pocit, ze mi je malo, tak pridem k manzelovi - usmejem sa a poviem mu, aby ma pomojkal 🙂)))

zuzana76
3. jan 2013

@karolina15 navyse najviac sa vztah zmeni po narodeni deti, co bolo u nas az 7 rokov po svadbe, dovtedy sme boli viac spolu, venovali sa jeden druhemu, no po narodeni prveho dietata sa to trosku zredukovalo a po druhom dietati to bolo este narocnejsie, ale pomaly sa dostavame do normalu, kedze maly ma uz 2,5 roka

karolina15
autor
3. jan 2013

@fiffinkaa to je sice pravda ze vek tam moze zohravat rolu ale on nebol taky...v tom vidim problem...ak by bol taky tak by som vedela do coho idem...a pochybujem ze ked pred polrokom bol umojkany tak v tom je vek...spolu sme 2 a pol roka...vzali sme sa po 2 rocnej znamosti..zit sme spolu zacali asi po pol roku.Cize keby bol taky predtym tak by som to vedela.

karolina15
autor
3. jan 2013

@zuzana76 ved toho sa bojim..lebo teraz to nie je az take zle..ale ked vidim ze to pokleslo tak kratko po svadbe tak si kladiem otazku ake to bude po dietati..

karolina15
autor
3. jan 2013

@zuzana76 spravne..ja mam 28 a manzel 43

fiffinkaa
3. jan 2013

@karolina15 tak to ste naozaj spolu dosť krátko na to aby nastala takáto zmena..teraz by som sa priklonila k starému dobrému: ked vtáčka lapajú, pekne mu spievajú..aj ked nechcem manželovi krivdiť, lebo nemusí to tak byť. Nie je chorý? alebo také čosi..

fiffinkaa
3. jan 2013

@karolina15 takže po narodení bábatka su len 2 možnosti, bud to bude horšie alebo lepšie..to musíš sama vycítiť..

karolina15
autor
3. jan 2013

@fiffinkaa chory nie je...to by mi povedal..ako hovorim vsetko klape o.k..akurat ze byva dost unaveny z prace...vtedy ani necakam nejake extremy od neho...trochu sa porozpravame dame pusu , objime ma a ideme spat...
Ja tiez nechcem mojmu manzelovi krivdit...len som myslela ze mozno nietko bude vediet v com to moze byt

zuzana76
3. jan 2013

@karolina15 ale je fajn, ze tipomaha, to pri dietati ocenis, podla mna aj viac ako tulenie sa