Chodia vaši partneri na dovolenku bez vás a deti?

ceemea
24. feb 2015

ahojte, chcem sa spytat, chodia vasi partneri sami s kamaratmi na dlhsie dovolenky? moj priatel ide 3ti krat zajtra na 12 dni, bezo mna a bez syna. je mi smutno, velmi sa mi to nepaci a neviem aky postoj mam zaujat. mam kopec znamych, ktori nesuhlasia tak ako ja, no tu v rodine sa vsetci tvaria ze je vsetko ok.

timi1012
24. feb 2015

@belllinka Halo tu nejde o zviazanie o radiátor, ale o to že chlap keď už má rodinu tak hádam nepôjde 3x do roka s kamošmi niekam do prdele na 12 dní s našich spoločných peňazí 😕 na takéto "výlety" (môj manžel chodil keď bol slobodný a to bolo už dávno) teraz keby že mu toto poviem sa mi vysmeje či som normálna ani sám nechce ísť von, nemusím ho ani posielať. A to že to niekomu prestane klapať po rokoch nezávisí od dovoleniek, ale o dvoch ľuďoch....

timi1012
24. feb 2015

@sorciera24 Presne si to vystihla môj to isté! Aj keby som ho posielala sám nejde. Proste nemá potrebu.

zaraaa
24. feb 2015

Nemala by som sa s ním už viacej o čom rozpravať!Ja by som s takým chlapom nebola ani 10sekund!Mal si užívať,ked bol slobodný a nie ked už ma rodinu tak sa sam zoberie na 12 dní preč na dovolenku,a ty si kde so synom akože?!toto by som mu vôbec netolerovala,maš zlate nervy a trpezlivosť!

bejusicek
24. feb 2015

manzel by nikdy nesiel sam alebo s kamaratmi na dovolenku... bud spolu alebo nikam... som si ista, ze aj keby zadara alebo z prace nesiel by urcite.... mal ist raz s kamaratmi a nesiel lebo by mu bolo luto

jasminet
24. feb 2015

bol raz, este ked sme boli slobodni, bez deti, na tyzden s kamosmi pri mori. raz na tyzden na october feste (splneny detsky sen) to sme uz mali dceru.
posledne roky chodi par krat za rok na chalupu bez nas, na 2-3 dni - proste chlapske opiase 😉
a teraz ide na 14 dni na "rehabiliaciu" mimo mesta.
pokial mu to nezasahuje do dovolenky, v zmysle, ze na ukor jeho vyletov nepojdeme my spolu, tak mi to nevadi.

sorciera24
24. feb 2015

@timi1012 ono mozno potreba by aj bola, aj u mna, aj u neho...nejaky oddych....ale sam vidi, ake amme narocne deti...doslova sme 5 rokov nespali a nesedeli a on by nebol taky sebec, aby ma nechal s dvoma detmi samu an tak dlho.....i ked to vidi, mne povedal,ze si mam ist oddychnut sama k moru 😀 ...ale co som pipi? nechat rodinu samu?.....proste s malymi detmi je to u ans nonsens...este vikend by som dokazala pochopit...ale 12 dni a viackrat do roka?......no kazdemu, jak je libo...ak to vyhovuje obom, kludne, ale tu to ujavne obom nevyhovuje...a to je kamen urazu;)

timi1012
24. feb 2015

@sorciera24 Však práve, niektorí si tie dovolenky nemôžu raz do roka dovoliť, financie, deti, práca.... v živote by ma inak toto nenapadlo naozaj pri rodine, ako samozrejme každý má iné priority a nech sa zariadi podľa toho čo mu vyhovuje, a ak to pani vyhovuje nech sa jej páči, no nevidím v tom zmyseľ..... (ja som šťastná že mám takého skvelého manžela) FAKT 🙂

lennicka
24. feb 2015

zalezi od toho ako sa dohodnete, sposobe diskusie ... atd...moj teraz bude tiez sam mimo Europy dva tyzdne. A ja budem s malou doma... Ale takto sme sa dohodli, je to pre nas oboch ok - dokonca som ho az musela prehovarat, ze je to v poriadku. Ale urcite sa to nerobi sposobom, oznamujem ti, ze idem.... to pre mna v poriadku nie je.

bets
24. feb 2015

Môjho muža by to ani nenapadlo. Už keď je na sluzobke dva dni, je mu smutno. Aj keby mal špecifické záujmy za ktorými by cestoval, nájde spôsob ako ma tam zobrať. Teraz ide na konferenciu do Atén a kedže ide o zaujímavejšiu destináciu, chce aby som šla s ním a zostaneme na víkend. Čím sme dlhšie manželia, tým si viac váži a vyhľadáva spoločný čas s rodinou, pripadne len so mnou.

timea7
24. feb 2015

nie, chodíme vždy spolu, tak nám to vyhovuje, sme radi, že si môžeme užiť jeden druhého po celých dňoch,lebo počas roka sme obaja dosť vyťažení prácou a koníčkami

horana
24. feb 2015

Nam tiez vyhovuje obom spolocne dovce. On sam chce byt hlavne s nami a zazivat akcie na dovcach s detmi, ako by to bolo keby v mori neucil plavat syna on, keby s nim nesnorchloval, keby na horach decka nepoucal, neukazoval im nazivo vztah k prirode?! Ale zase jeho to aj naplna, byt otcom a takto viest deti.
Ono mozno keby sme mali neobmedzene financii ze by sme si mohli dopriavat bez akychkolvek obmedzeni, neviem, ale inak by to bolo fakticky uberat rodinne financie na svoje a tym ukracovat svoje vlastne deti by ani nepovazoval za OK.

Ale mam kamosku, ktorej muz chodi raz do roka na tyzden na jachtu s kolegami, panska jazda, rybarcia a tak... Najvyssi sef mu to ale cele plati, berie to ako neoficialny teambuilding. Tam to viem este pochopit.

sense
24. feb 2015

ja by som uvitala keby ide....ja by som sla tiez , lebo viem ze by sa o dceru dokazal postarat...ale zas vnutorny pocit by mi nedal ist bez nej...

henikav
24. feb 2015

@ceemea je to len na vasej dohode a dovere, ano alebo nie, co komu vyhovuje. My zvykneme obcas tiez dovolenkovat zvlast, obcas spolu ako nam vyda dovolenka, kto kedy moze, dalej kto kam chce, ak chce byt nejaky cas u rodicov, uz su starsi, mne by u nich asi preplo, tak ja idem zas ponavstevovat nasu rodinu, ci na par tyzdnov k mojej mame, babke mojich deti. Ta sa z nas vzdy tesi 2x raz ked prideme a zas ked uz konecne odideme 😀 😀 😀 😀 Dalej keby siel vyslovene na nejaku chlapsku jazdu tiez neviem co by som tam s detmi robila, tak my si skocime do nejakeho aquaparku, pripadne poslem mojho s detmi ked ja pracujem a nemozem odist skor, alebo pridem za nimi po nejakom case.

blabla195
24. feb 2015

Moj chodi kazdy rok na tyzden do alp lyzovat, idu velka partia ( skoro vsetci maju deti ). Teraz nebol, lebo mame malu a nebola som ochotna ostat s 2 mesacnym babom sama (mama nemohla prist a svokru som odmietla), ale isiel v inom termine s kamosmi z prace na predlzeny vikend a na dalsi sme isli aj my s nim 🙂
no uvidim, co bude o rok - uz ho volaju do tych alp a viem, ze tam velmi chce ist....
u nas je to vzdy o rozhovore a dohode a kompromisoch, no viem, ze mi to vynahradi inak 😉

wanda123
24. feb 2015

moj manzel chodi vydatne na predlzene vikendy. tri, styri noc, viackrat za rok. nic s tym nenarobim..
@blabla195 a prvykrat bol na 4 noci s kamosmi lyzovat, ked mala mala 6 tyzdnov

dazdovka
24. feb 2015

@ceemea v lete dovolenkujeme spolu a v septembri ide na dobrodruznu dovolenku s kamaratmi - Mongolsko, Transsibirska magistrala, Cina, Syria, Maroko, Ukrajina, Rumunsko, to nie je nic pre rodinu s malymi detmi. Kedze jeho kamaratov poznam velmi dobre, su to aj moji kamarati, vola mi kazdy den, posiela mi report z ciest, ja nemam s tym ozaj ziadny problem.

kikushka2386
24. feb 2015

nie nikdy by nesiel sam a ani ja sama proste to by pre mna nebola dovolenka..

maznacik007
24. feb 2015

nie nechodi max. na nejaky teambulding na vikend z prace ... ale inak len spolu .... 😉

lovelly26
24. feb 2015

Moj muz tiez chodi viackrat do roka na motorke kade tade ale viem ze robi to sam pre seba a troska vypne hlavu,tym ze jeho praca je narocna. Nikdy som mu nic nezakazala ale tiez sa vzdy spytal a pockal si na moj nazor az potom potvrdil ucast 🙂 je to o tom kompromise... Ale samozrejme na lyzovacky a na dovolenky pri mori chodime vyhradne spolu. A keby naozaj chcel nieco vyparatit aj tak to urobi ci doma alebo mimo a ani sa o tom nemusis dozvediet,.

blabla195
24. feb 2015

@wanda123 moja mama byva od nas 500 km, svokra 100 km, my sme na 4. poschodi bez vytahu a podla terminu porodu mi malo vtedy koncit sestonedelie (mala sa narodila troska skor), takze aj mm pochopil, ze by to bolo na mna privela... hoci v lete, ked to objednavali na neho dost tlacili a rypali aj do mna....

sense
24. feb 2015

ja ti poviem este jednu vec...taketo cosi by som riesila doma v klude s priatelom/manzelom rozhovorom a nie na diskusnom fore...lebo ak ti Anicka, Janka, Zuzka povie ze oni by to ale nikdy nikdy muzovi netolerovali, tak co mu povies ze ani ine zeny nedovolia tak nedovolis ani ty....alebo ked ti Petka, Monika a Marika povedia jasne nemam problem tak budes sklamana a pustis aj ty.? O takychto vecia a aj o inych sa treba hlavne s kludom bez kriku a slz a vycitiek vypravat s partnerom, vztah kt. nie je o vzajomnej tolerancii, kompromisoch a rozhovoroch nie je skoro o nicom...

liebling98
24. feb 2015

@ceemea veľmi veľa záleží od toho, čo tých 12 dní bude robiť a s kým. Pokiaľ je to nejaký extrémny koníček (potápanie, adrenalínové športy, lietanie, horolezectvo, extrémna turistika atď), niečo nevhodné pre deti, tak by som s tým nemala problém. Ale môj manžel mi vždy vopred oznámi, že vtedy je taká akcia a či by mi nevadilo, ak by šiel. Ja mu vždy poviem, aby si to užil, oddychol si a dával si na seba pozor.
Pokiaľ by si sám kúpil zájazd k moru, to by mi bolo dosť divné a nepríjemné (veľmi mierne vyjadrené).

mala_hobitka
24. feb 2015

@ceemea Moj drahy bol bezo mna akurat na dvoch akciach na ktore ma volal tiez ale ja velmi nemusim prespavanie v stanoch.
U vas mi to pride tak ze od teba a maleho uteka "aby si oddychol". To je smutne.

loxa
24. feb 2015

Moj bol, sme spolu 4 roku , bol raz s chalanmi v taliansku na 10 dni...naoplatku mi slubil Pariz s babami ked dokojim, ale to sa da tolerovat raz za rpk ked ma clovek fakt peniaze...a musia obaja suhlasit..ja som bola rada ze ide ked len okolo roboty a deciek skace...

jellinga
24. feb 2015

Aj moj chodi, venuje sa sportu, ktory sa na slovensku neda vzdy robit, v zahranici su na to lepsie podmienky a nevadi mi to, verim mu. Takisto to najskor prediskutujeme, vyberieme vhodny termin, nech sa viem aj ja zariadit a bez problemov. Mne by vadilo, keby som chcela ist ja a zakazal by mi to, vsetko je to o kompromise... 🙂

sissy27
24. feb 2015

@ceemea nevadil by mi samotný fakt, že ide s partiou na dovolenku... vadilo by mi to, akým spôsobom to spravil - oznámil, že si kúpil letenku a dovi... pokiaľ by to bolo o dohode, že dopredu povie "vtedy a vtedy plánujem s chalanmi dovolenku, dohodnime sa, čo potrebuješ dovtedy zariadiť, nakúpiť, vybaviť, čo a ako bude s deťmi..." skrátka keby odchádzal s tým, že ja nemám na starosti nič navyše okrem bežnej starostlivosti o domácnosť, náklady na jeho dovolenku nám neodtrhnú chlieb od úst a na revanš ja potom pôjdem s kamoškami alebo pôjdeme na spoločnú dovolenku podľa môjho vkusu (skrátka niečo, čo chceš ty), tak potom ok... ale ak ti to len oznámi a ty sa máš zariadiť sama ako chceš, tak to nie je ok... nie pre tých 12 dní, ale pre ten prístup...
na druhej strane, obávam sa, že ty nie si v situácii, aby si mu hovorila čo môže a čo nemôže, pretože aj tak nemáš na výber, lebo si naňho odkázaná po všetkých stránkach a on to dobre vie... mám pravdu?

tenerifka
24. feb 2015

Nie, nikdy....moj trpi, aj ked "musi" ist s nami,neoblubuje cestovanie, ale ja ano a aj ked by som isla kludne s deckami sama, to sa zasa nepaci jemu.....

mimik79
24. feb 2015

tak to si ani neviem predstavit, ani on, ved je to jedina dovolenka za cely rok a tesime sa ze pojdeme spolu a nie ze sam....ved by ho to ani nebavilo a v zivote ani nenapadlo,nechapem

zamilion
24. feb 2015

@ceemea mojmu to za 17 rokov ani raz nenapadlo. ja naopak by som šla bez neho s deťmi, keď nemôže ale on nesúhlasí 🙂 my sme ako siamské dvojičky, všade spolu

nannyforu
24. feb 2015

minuly rok bol 1x na 4 dni....a v pohode....isiel s kamosmi na vylet....mne to nevadilo vobec....priniesol darceky...predtym tyzden sme boli cela rodina v turecku.....kazdy potrebuje par dni len pre seba.