Chodíte von samé?

14. mar 2021

Zdravím, mám 25 rokov a prednedávnom som sa presťahovala od rodičov do vlastného. Bývam momentálne sama nemám spolubývajúcu ani priateľa. Dosť veľa kamarátok som vylúčila zo svojho života kvôli tomu že boli celkovo inde ako ja, nerozumela som si s nimi. Ostali mi možno 2-3 a jeden kamarát. V práci mám kolegyne čo sú odomna staršie o 15-20 rokov, čiže tam moc kamarátstva asi nevzniknú, myslím mimo práce. Momentálne som bez auta a asi aj dlhšie budem bez neho. Keby ho mám išla by Som sa aspoň po meste povoziť a po blízkom okolí, keďže sa nedá ani nikam chodiť kvôli situácii aká u nás je. Moje kamarátky sú buď s frajermi, alebo sú v práci a teraz sa ani moc aj tak nestretávame zas kvôli covidu. Vždy keď som niekde išla ja neviem na nákupy alebo tak, vždy som zavolala nejakú kamosku, proste vždy som bola v nejakej spoločnosti, aj keď som bola doma, boli tam rodičia tak mi sociálny kontakt az tak nechýbal. No teraz som dosť veľa času sama, aj keď idem na nákup tak mi to príde take zvláštne že idem sama, aj keď to je ešte v pohode, no ale keď mám ísť na prechádzku tak idem sama a cítim sa ako totálny “outsider” proste ako keby som nemala fakt že nikoho, kamarátky chodia s frajermi všade lebo spolu aj bývajú, aj je to take iné keď idu sa prejsť dvaja. Ja som sa chcela opýtať či chodíte takto von samé, že napríklad keď je víkend a ste doma nemáte čo tak si poviete že idem sa prejsť , aj keď neviete kam.. ani to auto nemám, MHD moc cestovať nechcem keď nemám vytipovaný cieľ že kam...máte to podobne?

bebemonika
14. mar 2021

Ahoj, ja mám 23 a zbožňujem prechádzky osamote. Mám už svoju trasu, dám si slúchatká a idem. Alebo si idem aj sama zabehať, občas mi je ľúto, že som sama, ale zas na druhej strane si poviem, že si zvolím tempo aké chcem, trasu akú chcem a som spokojná 🙂

syslik81
14. mar 2021

jak by som sa sla sama niekam prejst haha ale mam dceru kt nemam kam odlozit ... ale kym nebola chodila som do parku na dlhe prechadzky no i so psom ... ak mas rada zvierata skus utulky a vencenie ich psov .. urobis dobry skutok a mas partaka na prechadzky co ti nebude stale frflat a stazovat sa

nikpa
14. mar 2021

Toto som tiež riešila ked som zostala bývať sama, je pravda ze vtedy nebol kovid, ja som sa vrhla na cvičenie a to mi zabralo dost času a aj energie takže potom som nemala doma problém oddychovať. Skús mozno aj ty niečo podobné v prirode, beh alebo bicykel je skvelý a ten by si mohla využiť aj na dlhšie trasy a tam sa nebudes cítiť tak divno ako sama pri prechádzke. Ja som si potom neskôr aj psa kúpila lebo uz som sa dlho cítila osamela 🙂 no a občas aj pánska spoločnosť padne vhod, viem ze v tomto čase je ťažké niekoho nájsť ale večne sama nebudeš a kým hej, užívaj si to 😉

nistika
14. mar 2021

asi je to o tom ci si introvert alebo extrovert. ja som nieco na pol napriklad. ludi k zivotu potrebujem, ale tiez vlastny pokoj vlastne aktivity do ktorych nikoho nepustim. napriklad zasadne chodim behat sama a ak mi niekto navrhne ze nema partaka ze pojde so mnou uz premyslam ako sa ho nenapadne zbavit. nakupovat tiez chodim sama - proste si tak chodim pozeram premyslam a je to cas pre mna. len moj cas!
ale to je velmi individualne. ak si vyslovene extrovert, na taketo samo akcie si budes tazko zvykat.

ckocka
14. mar 2021

Chodím si sama kam chcem, kedy chcem a akým tempom chcem. Zastavím sa kedy chcem, sadnem na lavičku kedy chcem. Vyjdem von a neviem akým smerom sa dám - to sa ukáže podla nálady, počasia.
To si možem dovoliť iba ak som sama, ak je nás viac už sa musím prisposobovať.

nina255
14. mar 2021

Ja bezne chodim von aj sama 🙂 som introvert a vlastne mi to vyhovuje vybehnut sa niekam prejst nemusiet sa nikomu prisposobovat presne ako aj baby hore pisu idem kam chcem zastavim sa kedy chcem idem domov kedy chcem dam si len sluchatka do usi pustim si nieco a mam svoj svet v prirode ...ale poznam aj ludi co by von sami nesli sa prejst alebo niekam pozriet pretoze im to je proste blbe, no ja idem fakt radsej sama aj sportovat (bike,korcule,beh) a uplne mi to vyhovuje 🙂 vtedy fakt vypnem... len obcas ma to brzdi v tom ze isla by som sa pozriet aj inde niekam na take miesta “zapadnute prachom” kde sa ale sama bojim kedze tam moc ludia nechodia a ako sama mlada baba sa proste bojim lebo je to napr hlboko v lese ale pri nejakom jazere to mam paniku ze tam stretnem nejakeho cloveka co ma tam utopi alebo zakope 😂

katkami123
14. mar 2021

Ja som tak chodievala sama behávať s slúchadlami v ušiach a na kolieskové korcule. Bolo to super na odreagovanie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi1237
14. mar 2021

Tak ja chodím rada sama,mne to veľakrát aj vyhovuje, kľudne ked nebola korona, sla som sa sama aj najesť do mojej oblubenej reštaurácie sadla som na terasu a vôbec neriešila ze som sama ,na kávu a pod ...pre mňa je to ako relax ...nakupovat idem sama,úplná pohoda,prejst taktiež, ale to neznamená, ze nemám rada ľudí, som rada aj v spoločnosti, v tej správnej pre mňa.

gazpalm
14. mar 2021

Ja som si kupila psa ,sice mam deti ,tym sa casto na prechadzky nechce a muz je casto prec tak pes vzdy ide ochotne a niesom sama ,vlastbe koli nemu musim,aj ked sa nechce mne😄chce to zvyk ,byvas chvilu sama ...

autor
14. mar 2021

Dakujem Vám za vaše odpovede. Áno tak ako mne to nejak nevadí ísť samej, veď som dospelý človek nemôže stále so mnou niekto chodiť za “ručičku” ako sa povie 😂. Ale predsalen necítim sa tak trápne, pri niektorých situáciách. Hlavne teraz keď som bez autá tak by som aj išla niekam, lebo pri bytovke moc parkov alebo lesov nemám. No keďže som nútená ísť autobusom tak sa mi koľkokrát ani nechce a potom som doma zudena. A cvičiť cvičím doma a aj tak mám času dosť.

autor
14. mar 2021

Dievčatá, na psíka by som nemala čas lebo chodím do prace pár krát do týždňa mám aj 12tky a keďže som v tom byte sama tak mi ho nemá kto vyvenčiť. To by som tomu psíkovi neurobila

syslik81
14. mar 2021

nikto nepise aby si si psa kupila.. utulky potrebuju ludi co ich len vyvencia ...

xeniii
14. mar 2021

Úplne stačí keď budeš chodiť venčiť do útulkov, kamarátka tak chodila a veľmi dobre jej to padlo a aj im. Pre nich je to veľká pomoc.

autor
14. mar 2021

@xeniii to je fajn nápad ale ísť sama venčiť do útulku tak to mi príde už totálne outsiderské.. prepáčte dievčatá..

sebastianmichal
14. mar 2021

Sú to teraz tvoje divne pocíti no zviknes si časom.
@syslik81
@xeniii u nás sú momentálne koli kovidu stopnúť venčenie psíkov.

jana_eyre_2
14. mar 2021

Tak ja sama teraz idem, ale ja mám tri deti a keď pretečie pohár musím vypadnúť.. necítim sa ako outsider..

Ale keď som mala podobný vek ako ty a žila som prvý krát sama, tak som mala také osamelé obdobie.. do práce a domov a naopak.. chodila som aj sama na prechádzky, sama cely voľný čas.., depkovala som riadne.. mama zomrela, každý niekoho mal a ja nie.. ale potom prišiel jeden kamarát.. a ten je teraz môj muž a sama odvtedy nie som..

pehavcek
14. mar 2021

Ahoj.Zaujimave je, ze mne nikdy nenapadlo pozerat divne na ludi co sa sami prechadzaju. Ale mne bolo blbe ist sa niekde sama prechadzat :D Hned ako sme si kupili steniatko bolo po probleme. Mozno nie je zly napad pozicat si psika z utulku na vencenie 🙂

alexk12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
savanna
14. mar 2021

Ja casto chodim na prechadzky sama, je to relax a kolkokrat to vyslovene potrebujem, vycistit si hlavu, zatriedit myslienky, spracovat nejake veci...a na to potrebujem byt sama so sebou. Alebo ked sa mi nechce rozmyslat, postahujem si doma vseliake podcasty na temy, ktore ma zaujimaju a pocuvam pocas prechadzky, pride mi to ako dobre vyuzity cas. Tiez nechodim na odlahle miesta, ale castokrat prave na plnych miestach vies najst anonymitu, kazdy si riesi svoje aktivity a realne nikto nerozmysla nad tym, co robis ty ;) A aj keby ano, robis same pozitivne veci, namiesto sedenia na gauci robis nieco pre vlastne zdravie.

autor
14. mar 2021

@savanna dnes som sa bola prejsť tu pri bytovke trosku a cítila som sa tak zvláštne nekomfortne 😂. Som sa prechádzala okolo a je to tu dosť frekventované hneď je pri mne aj autobusová zastávka čiže ľudia len chodili a chodili okolo mna no skôr by bolo vhodne ísť do tej prírody... budúci víkend asi skočím.

alessia443
14. mar 2021

Ked som zila.sama, tiez som chodila sama na prechadzky, zabicyklovat si, zabehat si... Dokonca aj do kina sama..😀. Chapem, lepsie je s niekym, ale ked je situacia aka je, treba to tak proste zobrat a ak nechces zhnit doma, tak kludne aj sama von.. Nic na tom nie je👍

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. mar 2021

@taskataska jasne. Keď je človek zvyknutý je to fajn 🙂 kiežby sa aj mne takto podarilo 😂

jay_j
14. mar 2021

Na toto je fakt pes super, tiež keď potrebujem, vezmem psa a idem 🙂. Nikdy neodmietne 😁.
Ale keď robíš 12tky tak to fakt nie je vhodné 😏.
Možno keby susedia/niekto známy mal, dalo by sa dohodnúť 🙂.
Ale je to len o zvyku. Ja sa cítim lepšie na vychadzke so psom ako sama (ale som tak zvyknuta od 12ticj cca). Veľa ľudí chodí na prechádzky osamote, a nie je na tom nič zvláštne. Tak isto ako do fitka alebo hocikde inde.
Ale hej v prírode to bude určite oveľa lepšie 🙂

zuzkapap
14. mar 2021

Máš môj veľký obdiv ze si sa osamostatnila. Lebo ja aj rozumiem ľuďom v tvojom veku, ze ostávajú u rodičov (pokiaľ samozrejme nemajú partnerov, vtedy maju dôvod odist) ale inak kvôli samote ja by som sa asi bala sama žiť. Ono keby nebolo korony isto by si mala kopu nápadov na činnosti len teraz je to také nijaké :/ ale to je pre každého onicom. Treba vydržať 🙏 Možno si zaobstarať macku? :D ta môže byť aj dlhšie sama. Známy si nedávno zobral mačku na skúšku z utulku, ze nech sa zoznámia na par týždnov a keď si nesadnu môže ju vrátiť. Celkom dobre je to vymyslené podľa mňa.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emm_i
14. mar 2021

Ahoj, ja ti rozumiem, mám to celkom podobne čo sa týka tejto samoty v zmysle: ísť či neísť na prechádzku sama? V tejto dobe je to naozaj tak, že človek sa veľmi s ľuďmi nestretáva a teda viac či menej je nútený ísť aj sám. Párkrát som sama bola, tiež som sa cítila kúsok čudne. Skôr beh/bicykel je pre mňa v tomto prirodzenejší. Ale všimla som si, že keď som sa bola prejsť sama, viac vnímam to okolie, prírodu, les a viac si oddýchnem, ako keď ideme napríklad s kamarátkou alebo sestrou. 🙂
Je to podľa mňa super očista. Jedna kamarátka mi raz hovorila, ona často chodila do zahraničia za prácou a štúdiom, že tam je to normálne a nikto sa nepozastavuje nad ženami, ktoré idú niekam samé, či na kávu alebo tak. Vraj tu na SK mala vždy pocit, že ľudia na ňu čudne hľadia a cítila sa neisto a nekomfortne. Tak neviem, či to nie je aj tým... 🙂 Alebo len našim pocitom, že je to pre nás nezvyk.
Ale podľa mňa je super ísť aj sám, človek je tak sám so svojimi myšlienkami a prečistí si hlavu. 🙂

petulda333
14. mar 2021

Zena zlata, ja by s tebou kludne obcas menila. Par dni ticha, kludu, to by bol raj 😁 a ty k mojim detom, aj muza ti doprajem 😂😂 hned by si sa tych myslienok zbavila. Och... Ja som clovek kt ma rad ticho a klud, ja som zas vzdy radsej sla sama ako s kamoskami kt vkuse kecaju a nemozem v klude obzerat co chcem. No ale jasne, ze aj s kamoskami som vybehla von, len radsej ten klud. Pidla mna sa vobec nemusis citit divne, uzivaj si to

columbine
14. mar 2021

uprimne povedane kedze som v dlhodobom vztahu uz si moc neviem predstavit ist niekam sama lebo takmer vsetko chcem zdielat s nim ak teda nie s kamaratmi.. mam rada sa obcas zavriet sama do izby a robit si svoje ale s tym ze polovicka je vo svojej "trucovni" o izbu dalej..😀 ale ked som bola slobodna byvala som casto sama, sama nakupovala, obcas sama chodila do fitka a dokonca som sama isla aj do kina, popozerat obchody a do restiky. 😁 priznam sa ze niekedy to bolo prijemne ale casto som aj trpela kvoli samote ale tam boli ine dovody. Urcite by moje dnesne ja povedalo mojmu minulemu ja ( a teda aj tebe 😁) ze uzivaj si teraz svoju samotu kedy si mozes robit co chces a kedy chces 😁 (akoze su to prkotiny ale ja som napr vecer cvicila, v noci upratovala a varila co teraz uz nemozem lebo drahy by ma zabil a budila by som ho 😁 , ja mam rada zazate on zase vsade zhasina, ja si rada vecer urobim pukance on frfle lebo mu to smrdi tak to nerobim 😁.. atd proste kompromisy.. su to take drobnosti ktore si teraz neuvedomujes ale raz ti budu chybat🤣)