Chorý príbuzný

25. feb 2022

Dobry den
Zufala situacia ma tlaci do tejto diskusie. Ako by ste reagovali vy?
Starame sa par ludi o velmi blizkeho pribuzneho ktory je prakticky na prahu smrti
Sme uz velmi vycerpani vsetci a zaroven smutni, lebo jeden clen rodiny si nadalej zije svoj bezstsrostny zivot. Nenavstevujr, neopatri, nepomoze, obcas zavola
Vyhovorky, ze ma svoju rodinu a starosti
No to mame aj my. Nehovoriac o tom ako ten blizky chory clovek trpi tym nezaujmom

loginexistuje
25. feb 2022

povedz mu ze sa ide delit majetok a hned pride ... 😔 nnie je niekto koho by pocivol a kludne mu pred rodinou prehovoril do duse ? ci je nahnevany na neho ? co sa stalo ? skus to viac popisat nejaky dovod tam byt musi

janinah
25. feb 2022

Rob ty osobne čo vládzeš,každý má svoje svedomie,ak dotyčný nezáujemca môže kľudne spávať,tak ty s tým nič neurobíš.Použite aj odbornú pomoc-ADOS,opatrovateľky cez OU.

petamich
25. feb 2022

nuz je to jeho rozhodnutie a nic s tym nespravis, rovnako aj ty sa mozes rozhodnut, ze sa starat nebudes, kazdy sa rozhoduje sam za seba a potom s tym rozhodnutim musi zit 🤷‍♀️ ano mozete mu prehovorit do duse ale ak je tam nejaky hlbsi dovod alebo proste mam v p*, tak s tym nic nespravite

deti95060810
25. feb 2022

tiež to zažívame... stalo sa že sme požiadali blízkeho príbuzného aby za nás zaskočil na pár dní .... do telf. mi potvrdil že samozrejme nie je problém a keď som zašla po dvoch dňoch tak som našla človeka bez kúska chleba - samozrejme dotyčný tam ani nebol... Môj manžel nadával ako pohan keď som mu to povedala....

autor
25. feb 2022

@loginexistuje pribuzny je imobilny vyzaduje to celodennu starostlivost navstevy lekarov atd
Inak je mentalne v poriadku a vnima situaciu
Dotycny sa pride obcas ukazat ale to je skor pritaz, nie pomoc, ked sa dotrepe s rodinou

autor
25. feb 2022

@deti95060810 nemame srdce to urobit lebo by to presne takto skoncilo

loginexistuje
25. feb 2022

pockaj tj je to rodic a vy s nim zijete v dome (ktory ste dostali odkupili? ) a toto je dalsi surodenec ? tak podla mna je nirmalne ze pride s rodinou a ak sa k nemu staviate ze je skor na pritaz ked pride

autor
25. feb 2022

@loginexistuje nezijem s nim v dome
Mam tiez svoju rodinu deti pracu a starosti, ako aj on

0silvia0
25. feb 2022

Tak dotycneho poziadajte, nech prispeje na opatrovatelku, ze aj vy by ste si radi odpocinuli.
Ale inak by som to nejako extra neprezivala a ked sa dotrepe s rodinou, tak vy ostatni sa vzdialte, povedzte super, ze ste sa prisli postarat, my si vybehneme na nakup/prechadzku/masaz....
Hlavne nehadzte trpitelske a samaritanske vyrazy tvare, ale robte s tymi podmienkami, ake mate...

loginexistuje
25. feb 2022

tak nech prispeje na opatrovenie ak nechodi on alebo ak ma chory majetok tak predat a skusit najst vhodne zariadenie a priplacat vsetky deti

autor
25. feb 2022

@0silvia0
@loginexistuje ano ale ked sa dovali on s celou familiou pomoc z toho nieje vobec a bojime sa korony
Pribuzny je zdravotne tazko uz
Volam ho a odpovede nemoze ma vela prace pomaha s detmi a podobne
No to same mam aj ja
O majetok mi nejde ale ako sa otocil voci rodine chrbtom

0silvia0
25. feb 2022

tu sa mozes iba tak postazovat, riesit si to musite v rodine. Takze vy vlastne ani nechcete aby chodil s celou rodinou, lebo sa bojite korony? Chcete aby chodil sam a pomahal tak ako ostatni?

autor
25. feb 2022

@0silvia0 aka je pomoc ked sa tam usadi s deckami a zenou a cakaju kavu a pohostenie
Ked ho volame pomoct iba vyhovorky

jana_eyre_2
25. feb 2022

A tvoje deti nevídaju chorého člena rodiny? Predpokladám že ide o rodiča, čiže keď sa tam "dotrepe" s rodinou, tak su to predsa tiež rodina.. úprimne im povedz všetko.co potrebuješ aby ti pomohli keď prídu.. nie tak, že "mohli by ste niečo urobiť" ale proste zaukoluj.. čiže bratovi či komu povedz čo má urobiť keď sú u vás, švagrinej povedz nech vám všetkým uvarí kávu, deti pošli pozdraviť babku/dedka.. povedz otvorene, nech prídu o 7dni a zaukoluj znova..

autor
25. feb 2022

@jana_eyre_2 pridu v priemere raz za dva mesiace
On sa musi venovat jej a ich detom

autor
25. feb 2022

@jana_eyre_2 moje deti vidaju aj pomahaju

jana_eyre_2
25. feb 2022

Tak sa dohodni so švagrinou.. chápem že sa cítiš nedocene a chces pomoc, ale inak ako komunikáciou to asi nepôjde..

0silvia0
25. feb 2022

Ved ti pisem, ked pride a caka pohostenie, povedz mu, super, ze ste prisli, uvarte si kavu, posedte pri mame/babke/dedkovi a ja si skocim na nakup. Nemusis ich obsluhovat a nabuduce budu vediet ze nemaju cakat pohostenie.

autor
25. feb 2022

@jana_eyre_2 pokus bol, prisla iba ignoracia z jej strany
Tiez sme uz velmi vycerpani

autor
25. feb 2022

@0silvia0 ale to nieje len o posedeni
Treba vozit na vysetrenia, treba porobit okolo domu, nie prist sadnut raz za dva mesiace

sardinka32
25. feb 2022

Tak ked im kavu varis a pohostenie chystas, jasne, ze sa nebudu starat, ved stihas podla nich. Urcite by som toto stopla ako prve. Daj mu ultimatum, ak ste dvaja, musi sa postarat aj on. Ak nemoze fyzicky, tak nech prispeje na opatrovatelku aspon na par hodin denne. Alebo trvaj na striedani...ale to neviem, ci pojde, ak byvaju inde. To si nanepisala.

0silvia0
25. feb 2022

Ale ved ja viem, ale dala som ti navod na tuto konkretnu situaciu ako mozes vyriesit...

rikarika
25. feb 2022

Starate sa o rodica? Rodic zije vo vlastnom dome?

autor
25. feb 2022

@rikarika ano ide o rodica

rude_baby
25. feb 2022

Možno ten "nezáujemca" sa bojí smrti, straty rodiča, je mu ľúto takto ho vidieť a preto nevie a nechce pomôcť...

rikarika
25. feb 2022

Rodic zije vo vlastnom dome? Ak ano, musite si starostlivost vykomunikovat so surodencami. Vsade je normalne a prijatelne nieco ine. Niekde prichadza opatrovatelka do uvahy uplne v pohode a niekde nepredstavitelne....

elizabet173
25. feb 2022

viem, o čom píšeš....no na kávu a pohostenie by sa načakaliiii

lusilla
25. feb 2022

Zazili sme to iste. Dochovala som svokru, imobilna, vela tazkych diagnoz, okrem ineho rakovina, jej dcera sa nestarala. Nic ju k tomu nedonitilo, presne ten isty postoj, ona ma svoje starosti ale my sme mali take iste a i napriek tomu sme museli. Nakoniec ked uz sme doslova padali na hubu sme ju dali do zariadenia kde do dvoch mesiacov svokra zomrela. Pred tym byvala u nas. Dodnes som toho nazoru ze keby sme sa v starostlivosti striedali tak toho nie je na nas tak vela a nemusela by svokra nikam ist a zomret. Nezmenim to. Moj muz ma velky zial z toho a navzdy mat bude a nenavidi svoju sestru viac ako dovtedy. Tolko k tomu. Drzte sa je to ohromne tazke. ❤️🍀

mamina1419
25. feb 2022

V akom príbuzenskom vzťahu je ? Možno skrátka nedostal pomoci od dotyčného tak nemá potrebu ju teraz vracať späť. Neuvažovali ste na hospicom. Viem že je to ťažké ale takto padnete na istá všetci a nikomu to nepomôže. Mali sme v rodine takýto stav viem aké to je. Ja som maturovala a chodila s mojou babkou na chemoterapiu. Trvalo to pol roka , aspoň teda ten najhorší stav.

autor
25. feb 2022

@lusilla je to otec. Je to velmi velmi zle a tazke.