Chýba vám mladosť?

13. nov 2020

Ahojte! Nechcem rady, na toto neni rada 😅 chcem sa len nejak vyžalovať a opytat ako to maju ine zeny. Mam 29 rokov a dve deti. 6 ročnu a 3 rocneho. Vydata som od 22 rokov. Stastne vydata. Kamaradok moc nemam, z minulosti mi mi ostali len dve a na nove nejak nemam cas vsetok cas venujeme detom. V poslednej dobe casto rozmyslam nad minulostou, resp mladostou. Keby mam opisat jednym slovom svoju mladost to slovo by bola party 🤦😁 Asi 3 roky od 17 do 20 som mala bujare roky, party, alkohol drogy, muzi proste fakt brutal ulet cele 3 roky. Zrazu zlom nasla som svojho manzela, vsetko to skoncilo, paradoxne si teraz uz priblizne 5 rokov nedam ani pohar vina proste nepijem absolutne som matka a manzelka na plny uvezok, som tak stastna ale v kutiku duse mi chyba mladost. Tie party, ta bezstarostnost, to vsetko by som na jeden den este brala naspat. Ked si predstavim ze uz nic take nikdy nezazijem je mi smutno 🤦😅 mate aj vy take myslienky obcas? Viem ze s manzelom mozem zazit este take nieco podobne ale uz to nebude ono ako kedysi kedze uz ani nepijem..tak ja sa viem zabavit aj bez alkoholu rada sa zabavam ked je nejaka oslava alebo svadba. Ale proste mi nejak chyba mladost a bojim sa starnutia 🤦 zivot je len jeden

autor
13. nov 2020

Snazim sa ho uzivat, ale ked vidim niekde mladych ludi len tak sa flakat a ist niekam na party (teraz v korona dobe nie) tak im zavidim niekde v kutiku duse a hned by som sa pridala 😅🤦

jarmila2010
13. nov 2020

ja som si uzivala do 34r...takze,som dostatocne vyburena 😂

hederamonstera
13. nov 2020

Juj, no cim som starsia, tak tym horsie znasam opicu...teraz sa musim 2x vyspat, aby som sa citila ako clovek :D takze vdaka tomuto mi tie bujare roky nechybaju....tiez boli podobne ako tvoje. 🙂 ale s tym, ze od 21 do nejakej 26 a teraz mam 30....proste vecer sa uz citim, ze si chcem lahnut s knihou pod deku a proste mat klud :D a to este nemame deti :D

hederamonstera
13. nov 2020

ale obcas, ak niekde sme a pijem tam a pustia hudbu, tak by som zurovala ako za "mlada"....ale na druhy den by som potrebovala vozik alebo palicu :D takze toto je pre mna dovod preco mi to nechyba..kazde obdobie je niecim takto krasne 🙂

autor
13. nov 2020

@hederamonstera ja neviem ako znasam opicu lebo ja nepijem absolutne ziadny alkohol 😁 ja som nocny clovek, ja ozivam ked deti zaspia a o 1h sa premaham zaspat lebo deti rano vstanu a necakaju kym sa vyspim 😁 prave preto na to spominam lebo viem ze je to nerealne a koli tomu ze to je uz nerealne ma to mrzi 🤷

denden77
13. nov 2020

mam "cerstve" mimino a viac mi chybaju balkonovice a posedenia pri vine s mojim chlapom.. ale fakt je, ze som nikdy nebola ten "party" typ.. radsej par skalnych a dobra debata pri drinku 😊

jarmila2010
13. nov 2020

@hederamonstera okolo tej 30ky som ,tiez,mala,taky utlm..len obcas som si povyrazila s babami..ale ked som mala 32,tak sme sa s muzom(vtedy este priatelom),schytili do Edinburghu a tam nas ten nocny a vikendovy bujary zivot /party,uplne vtiahli😀a ja som chytila druhy dych😅

hederamonstera
13. nov 2020

no ono nic netrva vecne, preto si treba uzivat kazdy okamih v pritomnosti.....teraz zabijas svoj cas nad smutkom pricom by si ho mohla presne takto vyuzit - niecim, na co budes o 10 rokov takto spominat....bo priority sa vekom proste menia, mudrieme, vieme, co je dolezite 🙂

rude_baby
13. nov 2020

Mne to chyba, brutalne. Rada spominam na to obdobie. Party koncili rano, stretla som kopu novych ludi, bavilo ma flirtovat a teraz? Rano do roboty, po robote po malu, doma varit, upratovat, byt s malou a so starym... 😀 sem tam behneme na koncert, kde stretneme starych znamych, pokecame, zabavime sa, ale festivaly uz nedavame kvoli malej. Ach, dobre bolo, ale co uz. Mladsia ani krajsia nebudem 😀

autor
13. nov 2020

@hederamonstera ano jasne, to zas nemam depresiu z toho, venujem sa detom fakt nonstop, ja deti zbozbujem su moj zivot, preto sme tak skoro a rychlo chceli deti s manzelom lebo naozaj su nase vsetko. Ale tam niekde v kutiku duše drieme a plače a pomaly umiera moje druhe Párty Ja 😂

jarmila2010
13. nov 2020

..a teda,kedze som si tohto zivota uzila,tak teraz mi,uz nechyba a presla som do dalsej etapy zivota..kedy sa staram a venujem sa detom...ale rada spominam na vsetky tie roky minule 😀

hederamonstera
13. nov 2020

vsak tak potom chod do toho..zvolaj kamosky a bezte sa zabavit, vsak drahy uz deti postrazi, nie?;) a uvidis na druhy den, ci ti to naozaj chyba alebo stacilo :D

autor
13. nov 2020

@rude_baby moj sen bol vzdy Tomorrowland v Belgicku 😁 dobre sa nadopovat party pochuťkami a tancovat do nepričetna 😂 to sa mi uz nikdy nesplni 😁 nevymenila by som deti za listok na tomorrowland ale tak teraz som aj hudbu pocuvala a najradsej by som sadla do auta a isla na nejaku party ako za mladi a prisla o 2 dni 😁

hederamonstera
13. nov 2020

jemine..tomorrowland je moj sen doteraz :D no co? ideme? :D:D

autor
13. nov 2020

@hederamonstera to nespravim urcite 🙏😅 teraz v pritomnosti by som to neurobila uz urcite. Ja by som chcela vratit cas, nie ist teraz na party. Tie stare casy mi chybaju, nie ist teraz na party a prist domov k detom 😁

autor
13. nov 2020

@hederamonstera sak v kutiku duse je to stale moj sen 😂

missdiva
13. nov 2020

Ja ze to pise nejaky stary clovek a ty mas 29 🤣... podla mna si este mlada.
Moj nazor je, ze si deti mala dost skoro (nemala si cas moc toho stihnut, ja povazujem vek 20-30r. cas na cestovanie alebo uzivanie si cohokolvek co cloveka bavi) tak preto to tak citis. Aj ked vela zalezi aj od povahy a okolnosti...

misha666
13. nov 2020

moj kolega su so zenou spolu 16 rokov ...maju 4rocneho syna a minuly rok si presne splnili tomorrowland sen... kolega ma 35 a jeho zena o 3r menej... ved preco nie :D aj moj sen je to...ale ja si to absolvujem s dcerou :D teraz ma 12 a ja 33 ... tak ked bude mat 20 a ja 41 a este to bude fungovat tak pojdeme :D

andrejka1974
13. nov 2020

Ale zazijes moj muz zaziva aj ja party s mojimi detmi aj ich kamaratmi a je to super a to mamja 46 a muz 52 deti nas pozyvaju aj s nimi von a zasa doma su u nas ich kamarati a spolu popijeme pozurujeme zabavime sa teraz sice menej ale da sa

jarmila2010
13. nov 2020

@andrejka1974 ale ja som pochopila,ze autorke chyba ta bezstarostnost a volnost...zabava bez deti...predsa ,po 40ke to,uz ani zdaleka nemoze byt take,ako v 20ke

marcellka32
13. nov 2020

Ale veď máš 29, nemas 60, ak túžiš ísť na koncert (samozrejme po korone tak choď)...ja mám 40(deti veľké) a keď nie je korona tak vyrážam občas s babami na žúr (a 3 noci dospavam potom 🙂..keď som mala 25 tak som zurovala 3 noci a 1 noc dospavala 🙂

nika_m
13. nov 2020

Ahoj...ja mam 28, skoro 2 rocneho chlapca a vyslovene party mi nechybaju, nebola som nikdy taky tazky party clovek :D nelutujem, ze mam dieta, uzivam si matersku aj hranie s nim a vsetko okolo ale obcas mi chyba taky ten bezstarostny zivot, kedy sme s muzom chodili spat o 4 rano, lebo sme pozerali dovtedy serial a nemuseli na druhy den vstavat :D ist hocikam na vylet alebo do kina bez nejakeho planovania a tak podobne :D s dietatom su tieto veci uz komplikovanejsie...🙂 Nie nemozne samozrejme ale uz to nie je take ako ked sme boli dvaja :D

lucinka1988
13. nov 2020

Mne to nechýba, lebo som si užívala mladosť, študentské roky, výlety, zábavy a cestovanie do 29 rokov, takže pomerne dosť dlho, preto nemám čo ľutovať.

miadi
13. nov 2020

Ja som starsia od teba no citim sa mlada ☺️Nechyba mi party obdobie zažila som toho dost až moc. Aj ked ja dake party drogi nemusim ani techno hudbu. Je to fajn sa vyburit kym je clovek single zazila som toho vela no vzdy som citila prazdnotu takej zabavy. Ale ja som sa vydavala v 30ke a deti mala neskor ked ma uz svet unavil. Najlacnejsie party v mexiku naj restiky a club’s nic sa nevyrovna obyc dnu doma s detmi. Mne chybaju len dovolenky teraz vdaka covid19.. ludia zvyknu moc preživat ked sa im bliži 30..40..50 atd podla mna to mas stym spojene ze sa bliži 30ka. Robis si problem tam kde nie je. Uz si mama tak jasne ze nebudes vyvadzat ako kedysi ale Mozno si to aj prehanala😆Bud len rada ze nemas std dieta s nejakym blbcom z baru alebo zavislost. Vsetko je fajn : Mozno ti len chyba pohar vina na relax daj si s mužom ..

jarmila2010
13. nov 2020

@miadi ono,kazdy sme iny..mne deti vobec nechybali dovtedy,kym som nezostala tehotna...nechtiac...az vtedy sa vo mne,nieco,zmenilo...

autor
13. nov 2020

Ja som deti chcela skoro, aj manzel. On bol uplny opak mna, taky nevinny slusny chalan. Ja presny opak 😅 teraz je medzi nami vsetko super, sme šťastní. Nelutujem nic, deti a manzel su moj zivot len teda tak nejak posledny cas rozmyslam ze mladsia uz nebudem, 30tka sa blizi a tie roky mladosti boli tak pekne ze na ne spominam casto, ale mame nabity program aj pocas korony behame vela vela po lesoch s detmi takze nenudime sa ja som akcna zena potrebujem stale mat nejake zazitky a aktivity, vidim ale ze aj vy mate obcas take spomienkove pochody nostalgicke 😁

marcellka32
13. nov 2020

Mladšia nebudeš, ale máš 30! Nie 60...neopustaj sa 🙂

miadi
13. nov 2020

@jarmila2010 to je jasne ze kazdy sme iny. Keby som mm stretla skor mali sme deti skor. Niekto je v 40 babka a ina len zacina byt matka. Mne nechyba to coho som si odžila dost. Autorka to chyba Lebo toho asi nemala dost. Alebo to až moc drasticky sekla. A potrebuje nieco na relax mimo materstva.

nenne27
13. nov 2020

My sme po 40 a chodime s partiou na plesy, zabavy, popijeme, vyblaznime sa, navstevujeme sa, grilujeme spolu takze nemam pocit , ze by mi nieco chybalo. V lete sme mali akciu, spalo tu 15 ludi, spievali a tancovali sme do rana.18rocny syn to zhodnotil vyrokom: " ten pocit ked rodicia maju lepsiu party ako ty" takze to nie je o veku, ale o zivotnom style.a tiez sa budes este zabavat a uzivat a mozno este lepsie ako za mlada, toto je len.prechodne obdobie kym deti vyrastu😉

jana_eyre_2
13. nov 2020

Ja som mala tiež pár divokých rokov keď som bola dievča.. ale ak mám byť úprimná - ani náhodou mi to nechýba.. považujem to skôr za nepríjemné spomienky a s odstupom času si myslím že to boli skôr trapasy ako zábava.. som uz niekde inde.. som uzavretý človek, vždy som bola a alkohol mi len trocha uvoľnil prejav za ktorý som sa neskôr hanbila.. ako dospelá takýto druh zábavy úplne ignorujem..

Jedine na čo si občas spomeniem je ten príjemný pocit keď sa zacinal nejaký vzťah, keď bol domna ktosi tak úprimne zaľúbený a riešili sme tie milostne hlúposti..