Cítim sa byť neocenená v manželstve

dianocka88
15. apr 2016

Mam 30 rokov a manzel ma 35r pozname sa 7rokov a 4 roky sme manzelia. Mame male dieta ktore chodi do skolky. Muz ma velmi fyzicky narocnu pracu robi od rana do vecera, nefajnci pije len prilezitostne. Neni zlý chlap ....aleeee stale mi nieco vycita, podrypne, on chce mat velmi dokonalu cistu domacnot .....nemame doma neporiadok len neni to podla jeho predstav. Je velky pedant nieco zrobim ale aj tak je to zle len tak povrchne . Ma ma za zenu ktora patri do starej spinavej chalupy .....za to ze neni poriadok na 100percent. Citim sa velmi zle lebo to neni spravodlive lebo staram sa ako mozem navarane, nakupene je.... nie na 100percent upratene co mu treba pomoct nikdy nepoviem nie.Ani ho nikde netlacim ze sprav to..... chod okupat malu.viac sa jej venuj..a ine veci ktore by mali tatkovia robit. Jednoducho nic mu nevycitam. Neviem co mam robit je to hrozne vobec si ma nevazi. Som ako som nemam sa za co hanbit Dakujem ze som sa mohla vyrozpravat...hoci to neni zdaleka vsetko

juhseverzapad
15. apr 2016

@dianocka88 Skús mu dať niečo na robotu, lebo takto to máš dosť na figu. ani u nás nie je 100% poriadok. Ja by som to tu chcela mať ako z katalógu, ale po rokoch s mm a deckami som kapitulovala a upracem, keď sa mi chce aj keď viem, že ten môj poriadok vydrží pri veľkej snahe max hodinu.

maria1989
15. apr 2016

@dianocka88 chodíš do práce? či si doma

danette
15. apr 2016

Tak možno by si mu mala aj Ty obcas nieco vytknúť, aj môj manžel je podobný ako tvoj, tiež veľký pedant, ale ine ne rozpravat a iné si to skúsiť. Môj tiež veľa kritizoval jedlo a tak som mu pár krát povedala urob si sám lepšie a videl že to nie je tak jednoduché ako sa zdá.

rheuska
15. apr 2016

Ja neviem, ci mas taku moznost, ale ja by som sla na tyzden dva ku rodicom a dieta by som mu nechala. Bez toho aby o tom vedel. Na rychlo nech vybavi dovolenku. Neh si to skusi sam hrdina. A inak u nas ten isty problem bol. Robila som tolko isto ako moj manzel a este k tomu sommu varila a on nespokojny, ze bordel. No teraz som na chorej doma a upratane je, len akurat sme sa rozpravali, ze preco ja vsetko a on maloco. No tak sa smial, ze udel zien. Ale zase je si vedomi, ze akonahle sa mala narodi, tak bude menej casu na domacnost. No ak nepomaha rozhovor, tak ozaj budes musiet vymysliet nieco radikalne. Pocit neocenenia nepomaha ani vztahu samotnemu.

myjusiatko
15. apr 2016

Robis zle to, ze po nom nic nechces. Ked sa mu nepaci, nech si uprace sam.

sardinka335
15. apr 2016

@dianocka88 minule som pozerala taku zamenu manželiek kde chlap furt buzeroval koli čistotote v domacnosti ale to muselo byt ze tip top vyglančene....a on čo? Nechytil sa ničoho len piskoval na zenu, čo ma robit a on len nadaval a utiekol na pivo. Tvoj muž si tým ze teba buzeruje niečo kompenzuje. On má naročnu prácu, mozno sám je buzerovaný nadriadeným a tam musi držať hubu a krok, a tak sa ventiluje doma na tebe. Ja by som mojmu mužovi povedala, ze ak si hlada ruky, tak ich ma na ramenách...musíš sa začať braniť lebo budeš len podkopavana, tvoje sebavedomie pojde do kytek, a časom začnes muža neznašať...treba si to vykomunikovat, ale ak to ma pod kožou zažrate toto vyčitanie tak to bude tažke a zmena nebude hned. POvedz mu,ze ťa to zranuje, ze nie si otrok domacnosti a kludne mu vymenuj čo všetko si za ten den robila. A ako vravis...zdaleka to neni všetko čo u vas škripe.

dianocka88
autor
15. apr 2016

@danette Povedala som mu ale on mi na to nech si idem skusit jeho robotu (rekonstrukcie bytov)ale ja od neho nevyzadujem aby tu upratoval ale aby narypal ked nieco nestinhnem alebo som unavena

rainyafternoon
15. apr 2016

@dianocka88 Tvoj muz zije vo velmi starom stereotype - ja som chlap, nosim peniaze domov, co viac by si chcela odomna, ja doma nic robit nemusim, ty si zena, staraj sa o chalupu a o pohodlie mna-tvojho muza, ktory ti zaraba peniaze. To, ze nic nevycitas, spravis, co po tebe chce, a pritom sa vnutorne trapis, ze si ta nevazi je len dalsim clankom, ktory tomu stereotypu tak nahrava. Tvoj muz ma navarene, nakupene, a upratane nie sice na 100% ale v totalnom bordeli asi nezijete, on je nespokojny lebo to nie je tych 100 a ty drzis hubu a krok. Predpokladam, ze tvoj muz vobec nevie, co to je starat sa o domacnost a jeho predstava bude, ze to nic nie je a valas si sunky. Tazko tu radit - neviem aka si povaha, ale zda sa mi, ze si nevies dupnut, nevies dat najavo, ze ja som tu, robim, staram sa, mam svoju cenu a kto si ty, ze sa ku mne takto chovas. Tvoj muz ta nerespektuje a nevazi si tvoju robotu. Ty musis vediet, co je za povahu. Da sa s nim o tom v klude porozpravat a vysvetlit? Pomohlo by skor keby si uplne prestala robit to, co robis aby si uvedomil aky komfort mal doteraz a nevazil si ho? Neviem nakolko efektivne by bolo keby si sa ho snazila teraz 'zapriahnut' do chodu a dat mu nieco na robotu...chlap, ktory je zvyknuty na to, ze vsetko je hotove, naservirovane, ze doma nemusi nic robit, ti asi tazko pojde upratovat alebo kupat malu, ked k tomu nebol 'vedeny' od zaciatku - to je ako ked chces stareho psa novym kuskom naucit - ide to ztuha.

dianocka88
autor
15. apr 2016

@rheuska nemam taku moznost ze by som sam na vsetko lebo by utekal k mamicke ale on sam povedal ze by nezvladol malu......a co varim mu chuti toto neni problem

sardinka335
15. apr 2016

@dianocka88 uprimne? On sam sa citi nedoceneny kedze ti šplechol do tvare, ze nech si ideš skusit jeho robotu...to ako maš zobrat krompač do ruk a ist kopat alebo?? Snad si zena nie? Tvoju pracu zaznava a zo seba robi hogo fogo....sam je zakomplexovany, a ma nizke sebavedomie. On musi robit tazko tak chce zodrat aj teba. Hlavne počkaj s dalším dietatom...

rheuska
15. apr 2016

Skoda, tak potom ozaj skus mu ukazat, ako by to vyzeralo ked by si neurobila uplne nic. Chvilu vydrzi, za to sa nerozvedie s tebou. Alevopred mu povedz, ze to je za to, ze aj tak je furt nespokojny, tak naco sa mas snazit? Obriad si malinku. Uz je vonku pekne tak stravte cely den v parku, chodte sa kupat. Uvar iba sebe a malej. Nechaj hracky kde ich nechala mala. Mozno po par dnoch uvidi rozdiel. Ale najprv mu povedz o svojich pocitoch. Mozno zmeni postoj. No nemas co stratit.

dianocka88
autor
15. apr 2016

@rainyafternoon A ja a ostatne nezijeme v steorotype....chystam desiatu chlapovi malu chystam do skolky varim. pratam s malou poobede na ihrisko a vecer on aby sa najedol kupanie ........mam tiez dost ale ja ocakavam ze by sa aj on spraval ku mne pekne ked aj ja k nemu ....ze ked mu nic nevycitam ......no kedy som nerobila to co mam tak si povie si mozes ist .....a ja ist nechcem

myjusiatko
15. apr 2016

@dianocka88 počuj, buď niečo zmeniš na sebe, aby si uvedomil, alebo to bude tak ako je, možno ešte horšie. Ale ak ty nič nechceš urobiť, tak si potom nesťažuj. On sam od seba sa nezmení. Podľa neho sa nechová zle. A keď ty od neho vlastne odísť nechceš a bojíš sa, že by odišiel náhodou on... Tak čo ti máme poradiť? To je len taky tvoj výkrik do ticha z tvojej strany.

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.

sardinka335
15. apr 2016

@dianocka88 no mne kebyze povie, ze ,,mozem ist,, tak ak mám moznost, mám kde tak idem....s 1 dieťaťom sa nejako pretlčieš. A prečo nechceš ist? Ach ked toto čitam tak zlaty moj chlap...

juhseverzapad
15. apr 2016

@dianocka88 To ti fakt povie, že môžeš ísť? 😠 Keď ísť nechceš, tak to aspoň vyskúšaj aspoň na týždeň. To by mu v tej chorej hlave mohlo zapnúť, čo všetko robíš pre rodinu.

majrab
15. apr 2016

No bohuzial ak ma taku vychovu a bol k tomu vedeni odmalicka tak sa nezmeni, aspon tomu neverim, urcite si to vedela aj predtym a brala si si ho s tymto vedomim. Bohuzial ja mam presne takychto kamaratov - on pedant puntickar cistotny, vsetko musi byt podla neho,ale on aj upratuje stale a to ziada aj od svojej priatelky s ktorou zije...ak nieco neurobi ako chce je zle, pritom to tam maju az sterilne, hroza,ale ona vie co ma doma a nejak sa mu podriadila,co urcite casom,ked budu mat deti ( ak to spolu potiahnu dalej) nevydrzi tato jeho cistota a bude ju buzerovat este viac.
Ja by som na tvojom mieste urcitr niekde neutekala bez dietata,kedze by si zavolal na pomoc mamu a ty by si bola ta najhorsia, nepises ci si doma, lebo pracujes tak dalej poradit neviem

sardinka335
15. apr 2016

@juhseverzapad presne aspon ,,ostentativne,, by som odišla a čakala čo spravi..reakciu...a mozno by velmi bola prekvapena, jeho novou reakcou..on vie ze ona neodide, ze je submisivna, ze si nechá na sebe aj drevo rubat...

dianocka88
autor
15. apr 2016

@majrab Ano vedela ....ale necakala som to ze to bude az takeho ...ale aj on vedel ze aka som ...mali sme krizi mali sme sa rozchadzat bola aj 2 tyz. ticho co sme boli pohadani nevolali sme si nepisali sme si ...ale on sa ozval ...on ma volal spat . Som doma nemam robotu aj studujem

juhseverzapad
15. apr 2016

@sardinka335 Presne takú ju on potrebuje a to je celé zle. Nesmie nechať zo sebou narábať ako s handrou.

sardinka335
15. apr 2016

@juhseverzapad z ,,odchodov,, sa mali obaja poučiť a začať inak...a to je často aj kamen urazu...ze sice aj na čas odide, rozidu sa ale len čo sa opäť ,,sčuchnu,, tak týžden dva ťuťuli muťuli a potom zase stara dobra klasika....

A ešte by som dodala, ze na nu ziarli....on je robotnik a ona predpokladam študuje VŠ...to je taky klasicky nepomer - proste ten chlap nie je sam so sebou stotožneny, s tým ,,kto je,, a ja so myslím ze aj robotnik od kanalov moze byt fajn človek a napr. nejaky inžinier moze byť totalny bulo. Ona je doma, dieta v školke, robotu nema..študuje...no voda na mlyn jeho vyčitkam.

mon_soon
15. apr 2016

Problém je ze nik z nás ti nevidí do kuchyne. Pretože aj u nás je dennodenne brblanie, lezie mi to na nervy ale väčšinou keď sa začnem brániť,tak len hádka rozchod a nervy,presne tie isté kecy počúvam že on zarába...ja som však zistila,že keď to otočím na srandu,príp sa tvárim že nepočujem,príp uvarím s úsmevom kavu a zmením tému...tak je pokoj a všetci sme šťastní...
Vcelku sme sa vycvičili že ak sa opýtam čo,tak to neznamená že nepočujem ale že dávam možnosť zmeniť prejav :D

juhseverzapad
15. apr 2016

@sardinka335 Plne súhlasím. Chlap potrebuje odbornú pomoc, alebo jednu po papuli 😀

myjusiatko
15. apr 2016

@juhseverzapad alebo nejakeho normalneho kamosa, co mu povie, ze sa chova ako kokos.

rainyafternoon
15. apr 2016

@dianocka88 Vidim, ze si toho vela z mojho prispevku nepochopila, ja vravim o genderovom stereotype, nie stereotype kazdodennosti, ale nevadi, nechame tak. Neviem, co chces ale pocut za radu kedze jedno je iste - ty si nedupnes, lebo sa bojis, ze by ti povedal, ze mozes ist. Robis z neho geroja, ty nechces ist lebo co? Bez neho nemozes byt? A panko, co doma nic nespravi by ti povedal tahni lebo on bez teba moze byt? Zaujimave. Ty sama mu davas priestor k tomu, aby sa k tebe choval ako sa chova, on tazko bude poznat tvoju cenu, ked ju ani ty sama nepoznas 😖

juhseverzapad
15. apr 2016

@myjusiatko alebo 😀

rainyafternoon
15. apr 2016

@sardinka335 z prispevkov zakladatelky by som to netipla na VS...

katarinapekna
15. apr 2016

ked niečo chce inak čo sa mu nepozdáva, nech sa chopí roboty sám, hotovo vybavené, neni čo riešiť! má ťa za NIČ! vôbec by som si ho nevšímala.

majrab
15. apr 2016

@dianocka88 tak uz si len dupnut poriadne sa o tom " vyvadit" a uz, ale podla mna je to len hadzanie hrachu o stenu,kedze zjavne je nervozny z prace a on si musi uvedomit,ze ty niesi jeho sluzka, ale manzelka, ktora ma take iste pravo pokoj ako on.

hradnapani
15. apr 2016

@dianocka88 som sa usmiala - takze on vie, ze by malu nezvladol ale tebe ponuka, nech si vyskusas rekonstrukcie bytov. A co tak pristat na ponuku a vymenit sa? 😉 😀
aj moj muz ma tiez narocnu robotu ale niekedy doslova povie, ze si tam ide vlastne oddychnut. A vie preco to hovori a prave preto by ma nikdy nebuzeroval za nedokonaly poriadok (lebo ma na vlastnej kozi zazite, co domacnost a dieta znamena, ked mu to niekedy padne na plecia, napr. ked musim na den odcestovat, alebo nieco vaznejsie). Pokial ten tvoj nikdy nepricuchne k tomu, co je to domacnost a dieta, dovtedy bude mat taketo reci. A ty po nom nic neziadas - aj to je chyba. On ma potom priestor na vyryvanie, lahko sa mu sklzne do takeho spravania, lebo ma volne pole a vie ta uzemnit.

veronicka88
15. apr 2016

@juhseverzapad nejdem čítať všetky komentáre...ale niekde bude chyba...v tebe aj v ňom...ty sa cítiš nedocenená a on je nespokojný...musíte sa počúvať,nie každý o svojom,ale počúvať čo hovorí ten druhý,len tak sa dajú hyby napraviť...a vies co by ho nasralo najviac?vecer s a dohodnúť s kamoskou vyobliekat sa,vymalovat sa,navonat a ist...moja svagrina to raz povedala dobre...chlapom podľa náročnosti stačí vacsinou:sex pár krát do týždňa,dobre navarene a podľa náročnosti popratane,potom ti bude venovať taku pozornosť akú potrebujes ale MUSI TA POCUVAT čo hovoríš...