Citové vydieranie partnerom

evkaap
19. apr 2017

Dobrý deň mamičky, píšem tu preto lebo sa nemám s kým porozprávať. Človek si myslí, že ma priateľov, ľudí, ktorí vás majú radi, ale potom zistíte, že ste sama. Som mamička, mám jedno dieťatko a mám aj manžela s ktorým nežijem. Naše manželstvo malo veľkú krízu a nežijeme už spolu., Žili sme spolu so svokrovcami a poviem vám manžel je na nich naviazaný a nechce si to priznať, už som aj v tomto rezignovala. Keď som otehotnela tak som mu jasne dala najavo, že ak chceme byť sťastný musíme sa osamostatniť. On začal už aj podnikať kroky k tomu. Ale potom sa niečo u nich doma stalo a on to všetko stopol. Ja som po pôrode bola nejaký čas doma u rodičov, aby mi pomohli so všetkým a po pár mesiacov som odišla k manželovi a kedže som s nimi nechcela bývať išli sme bývať do pivnice, teda mala som tam jednu izbu, ktorú som si sama zariadila. Ubehol pol rok a muž ani stavať dom ani na byt. A viete prečo lebo by som ho mohla ošklbať, že vraj o peniaze. Tak som mu navrhla, že nech dom bude napísaný na dcérku, že ja chcem iba, aby sme boli sami, on nesúhlasil, pretože nevie čo z nej vyrastie a môže majetok premrhať. Odišla som k rodičom, už som to nezvládala, na všetko sama, ked som potrebovala peniaze povedal mi, že mám predať topánky, oblečenie a že dostavam rodičovsky prispevok. Teraz mi dal podmienky, že ak chcem s ním žiť tak nemôžem chodiť k svojej rodine, iba maxim. na 3 dni, ani na sviatky nemôžem ísť domov, musím sa vzdať všetkého nároku na majetok, pretože ja nemám nič a ešte by som mohla zhrabnúť jeho majetok, hovorí mi že budem trpieť ked si bude malú brávať, že ak sa vrátim do práce, všetci sa mi budu smiať ako som dopadla, že malej všetko na mna povie ked vyrastie a ze odo mna odíde a že ostanem sama. Povedal mi že má nemá rad, ale že sním musím spavať a že bude chcieť ešte jedno dieta odo mna. Mám ist teraz na svadbu a že on so mnou nepojde a ked som mu povedala, že v poriadku že ho nenutím, ale on nech nečaka že ja snim pojdem na ich dve svadby v juni tak mi povedal, že to čo za zivot chcem zit, že som pomstliva. Viete som zufala nemam už nikoho a neviem čo si mám o tom myslieť, vydiera ma citovo a manipuluje, je to uz psychicke tyranie?

lienka737
19. apr 2017

Hrozné len čítať také niečo, nie ešte zažívať. Je to chorý človek. Osloboď sa od neho.

janka2501
19. apr 2017

A to akoze chces s takym chlapom zit? Nakopala by som ho do zadku,a nie ze budes so mnou spavat a druhe dieta. Nebud blba,preboha!
A dcerka ked vyrastie sama zisti aky je otec. Ty len ostan pekne u rodicov,podaj o rozvod a vyzivne,nepocuvaj ziadne vyhrazky. Je ti kus sebeckeho debila.

evkaap
autor
19. apr 2017

Ešte som chcela napísať, že som mu navrhla, že pôjdem do práce, aby som mohla byť sebestačná, kedže si všetko hradim sama z rodičovského prípevku a že maličku by som dala do jasli a nedovolil mi to, že jeho dieťa nebude vychovat cudzi clovek. Ked som malu porodila tak ma raz prisiel pozriet do nemocnice a to so svojou mamičkou a oteckom, a po mna a malu musel prist moj brat.

Dakujem za kazdy nazor.

janickacrazy
19. apr 2017

@evkaap No veľmi zle sa to číta a na tvojom mieste u rodičov ostanem a podám žiadosť o rozvod. Toto naozaj nemá zmysel, on ťa vydiera a zakazuje ti chodiť k rodičom, nedáva ti peniaze, nemá ťa rád, ale bude chcieť ešte jedno dieťa s tebou? To čo je za kreten? Naozaj radšej sama ako s debilom. On ti nemá čo dávať aké podmienky, to kde sme v dobe kamennej? Hlavne, že on býva celý život u rodičov a tebe bude zakazovať chodiť na návštevu k tvojim cez sviatky, to je choré.

veronika33
19. apr 2017

@evkaap daj si ihneď zveriť dieťa do svojej starostlivosti, súd mu urči výživné, ktoré bude na dieťa a na teba kým budeš na materskej platiť, ak máš oporu v rodičoch, vráť sa k ním a určite navštív psychológa - aby ti pomohol odpútať sa od neho a veriť sebe samej, nenechaj sa už nim zneužívať a manipulovať a ďalšie dieťa s ním rozhodne nemaj ...

ludkka0407
19. apr 2017

Utekaj,ked ti je zivot mily...mas mamickara a este aj nezreleho partnera

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
19. apr 2017

@evkaap to sa nedá čítať, ten človek nemá kúska citu ani zdravého rozumu... to si nevidela skôr s kým sa to dávaš dokopy? Veď počas spoznávania sa určite nebol veľkorysý citlivý partner....

janka2501
19. apr 2017

@zltyslonik na to by som sa prisla velmi rada pozriet. Lebo taky chlap si aleze poriadnu priucku zasluzi

1988majka
19. apr 2017

@evkaap od takeho cloveka sa treba drzat co najdalej a hlavne aj dceru nenechat vyrastat v takom prostredi. prepac ale vyzera ze je paranoidny manipulativny a majetnicky. ja by som na tvojom mieste asi isla k rodicom poziadala o rozvod a vyzivne bude musiet platit. a postupne sa osamostatnit a ist do prace. nikto sa ti nebude smiat nenechaj sa zhadzovat takym clovekom a ver si ze to zvladnes aj bez neho a budes stastnejsia.

evkaap
autor
19. apr 2017

Mamicky, bola som za fararom, a povedal mi, že ty čo budu ponizený budu raz povýšený, že majetok neni dôlezitý a viete co tak som mu povedala že sa všetkeho vzdam nech sa len osamostatnime ale nepomohlo to, on mi neveri. Tak som bola sa psychologickou a povedala mi, že on ma chce iba chranit, tým že mi nedovoli pracovat, ze muselo to byt pre neho hrozne ked nemal zenu pri sebe a ze mu malu budem musiet davat. že žena sa ma v istom smere podriadit mužovi. Viete čo ma najviac trapi, ze malu si zacal kupovat hrackami, nikdy jej nic nekupil a tera je nosi hracky stale. Chcela som od neho nech jej kupi aspon autosedacku tak mi povedal, že mam vybrat taku najlacnejsiu pritom sa topi v peniazoch a ze ak sa s nim rozvdiem tak mu ju budem musiet vratit. A aj sa mi vyhrazal anulaciou manzelstva, že som nebola pripravena a ze som ho nelubila.
Maminky veľmi sa hambim, mozem sa vratit do prace kde by som zarobila 600 eur v čistom, 2 krát do roka odmeny, stravne listky, 45 dni dovolenky, maminka by mi malu prizerala takze by som este aj rodicovsky prispevok dostala ale hrozne sa hambim, co im poviem, ako som dopadla.

janka2501
19. apr 2017

@evkaap preboha. Naco si sla za fararom? On ti urcite nepomoze. Bude si mlet to svoje. A ty nie si ppovinna znasat to jeho majetnicke spravanie!! A tu psychologicku by som tiez riadne nakopala do r.t.
Ak mozes nevahaj a vrat sa do prace co najskor. Ostane ti aj RP a bude mat aj plat. Das si aj danovy bonus na seba a hotovo. Zariad sa a ukaz tomu debilovi,ze si neni na nom zavisla. A sedacku nech si strci niekam. Dostat aj za dobru cenu kvalinu. A hlavne hkavu hore,ziadna hanba!! Ty nie.

sardinka336
19. apr 2017

@evkaap boze dievča...sorry ale hlupa si jak daleko dovidiš, taku naivku si taky chlap moze len priat...tak sa podriad mužovi a neremcaj!!! Co furt riešiš druhých čo povedia ,,ako si dopadla,,....ešte len dopadneš moja zlata s takym chlapom. Spravi ti dalšie decko a budeš na nom zavisla ešte viac. Tu autosedačku by som mu hodila do chrbata...nech si ju zožere chuj...radšej sama s deckom v nejakej garsonke alebo nejaku dobu u rodičov ako toto ponizovanie. Zo 600 eur aby si sa nevyzivila s 1 deckom? Neexistuje...

suve99
19. apr 2017

@evkaap - neblázni, čo koho do Teba a Tvojho života...urobila si chybu, že si si takého chumaja vzala za muža a dala mu dieťa...toto je už citové vydieranie, nenechaj sa zastrašiť..ži u rodičov, časom sa postavíš na nohy - sama s dcérkou, držím silno päste ❤

janka2501
19. apr 2017

@evkaap hlavne im povedz pravdu!!!
Nech vedia aky to je kreten. Nerob tajnosti.

ipetka
19. apr 2017

@evkaap tak za 1.) to co je za psychlogicku ked ti natrepe taketo chujoviny?on ta chrani?a cim?ved chrani svoju rit pod mamkinou suknou idiot!!!!
a za 2.)ako si dopadla???ved mas zdrave dieta preboha!su ovela horsie situacie v zivote a nie nadarmo sa hovori "Lepsie sa raz dobre rozviest ako cely zivot trpiet v nezmyselnom manzelstve"
Moja rada znie:
Nepozeraj sa na okolie a mysli radsej na buducnost svojej dcery, naozaj chces aby tvoje dieta vyrastalo pri takomto cloveku?Co z neho mas teraz? a hlavne co z neho budes mat o 2-5-10 rokov ty a tvoja dcera ked sa sprava ako curak uz teraz?to ti je naozaj prednejsie osamostatnit sa s kretenom ako stastne detstvo tvojej dcery pri spokojnej matke?

ema234
19. apr 2017

@evkaap na co ste potom manzelmi, manzelia by mali mat vsetko spolocne a nie sa handrkovat jak male deti, podla mna musi trpiet nejakou chorobou nazyvana asi lakomost, asi ma paranoju.

ipetka
19. apr 2017

ospravedlnujem sa vopred za slovnik ale normalne som sa rozculila..nechapem kde tie zeny dnes chodia na takychto idiotov...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1988majka
19. apr 2017

@evkaap ja som velmi veriaca teda ale ani to ked je clovek veriaci neznamena ze sa ma nechat zhadzovat. aj rozveďeni ludia maju svoje miesto v cirkvi mozu sa zapajat do zivota farnosti a su aj pre nich rozne seminare a duchovne obnovy. zena ma , pocuvat, muza ktory sa snazi rozumne a s laskou postarat o rodinu byt prikladom ale nie podriadovat sa chrapunovi. su aj muzi co nechcu aby zena musela pracovat ale nie preto aby nas nou mali moc a vydierali ju este aj s autosedackou / ved to nieje pre teba ale pre bezpecnost malej/ prekvapuje ma nazor psychologicky.... nanho berie ohlad a co ty? ak v sebe najdes dost odvahy s nim to sice bude tazke lebo bude manipulovat aj dceru ale ona to raz pochopi asi horsie nasledky by malo ak by ste zostali pri nom. nik by v tebe nemal vyvolavat pocit hanby. mozno bola chyba sa zanho vydat ale to sa uz nezmeni a verim ze ta v tom rodicia podporia. a praca ti tiez pomoze nabrat stratene sebavedomie a nezavislost

ema234
19. apr 2017

@evkaap ty si ok s tou psychlogickou a s tym fararom, najlepsie kto by mal vediet co chce od zivota a co ti vyhovuje alebo nevyhovuje by si mala vediet ty, a este sa musim zasmiat sami farari ziju v luxuse a v blahobyte, takze hahahaha . Prides mi strasne hlupucka nehnevaj sa.

ema234
19. apr 2017

@ipetka ja som sa skor rozculila preco su trafene tie zeny na hlavu,akokeby boli nesvojpravne.

sttimi
19. apr 2017

Ahoj, mám doma niečo podobné. Tiež nezijem s mužom lebo odišiel , pretože jeho mamička je mu presnejšia ako ja a syn.
Ak máš svojich rodičov ostan pri nich, pomôžu ti a neboj sa mala ostane s tebou. Nájdeš si lepšieho, nenatahuj to zbytočne , odíď od neho čím skôr.
Tiež som sa hanbila že budem slobodná mama ale dnes som šťastná že nežijem s nim. Prajem veľa šťastia.

sense
19. apr 2017

Niz ak si sa chcela len vyjecat ulavilo sa ti? Myslim ze nie, ak platis vsetko s rodicaku manzelia nemanzelia tak by som soa na sud a ziadala vyzivne na malu aj na seba a vratila by som sa k rodicom a zacala mysliet na seba, lebo len ak budes spokojna ty ,bude spokojne a pokojne a dieta... A s 1 dietatombsa lahsie odchadza ako dvoma... A po dalsie ked nesuhlasi s jaslami tak nech sa stara on a uvidi ake je tobuzasne zit s 200 e...

A ver mi so 600 e v cistom urcite vyzijes

maria1989
19. apr 2017

@evkaap ty sa nemáš za čo hanbiť.
Naozaj ťa najviac z tohoto všetkého trápi, že malej kupuje hračky? Nech kupuje, koľko vládze.
Vráť sa k mame, pomôže ti, rozveď sa, choď do práce.
Ak nevieš, čo so sebou, pozorne si prečítaj, či si tu vlastne napísala.

1988majka
19. apr 2017

Ja som to napisala tak mierne ale som taka povaha ze ja by som mu asi povedala minimalne ty magor chod sa dat liecit a strc si svoje prachy aj autosedacku niekam. a zabudni ze sa ma niekedy v zivote este dotknes. uz sa tesim ako nam bude bez teba dobre... tak drzim palce

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
19. apr 2017

@evkaap daj vediet do prace ze sa chces vratit co najskor. Stretni sa s pravnickou,a podaj o rozvod. Ostan u rodicov,a hotovo. Casom si najdes nieco na byvanie. Ale nespi s nim. Nech ti nespravi druhe dieta!!!.

janickacrazy
19. apr 2017

@evkaap A čo budeš prvá rozvedená na svete či ako? No je tam toho. Radšej byť šťastne rozvedená ako nešťastne vydatá! Nie každému vyjde manželstvo na prvý pokus a čo si preto horšia? Určite nie. Možeš sa vykašľať na to, čo si kto myslí. Každá senzácia trvá týžden a potom sa stane niečo iné a na teba sa zabudne. To mi povedal jeden kamarát, ked som sa trápila ako ty a veru mal pravdu. Najskor bolo halooo a potom si každý zvykol. A ja na tvojom mieste by som ani do práce nešla, pekne k rodičom, užiť si malú pekne 3 roky a krásavec nech platí na malú aj na teba výživné, ked je taký "veľkorysý", že ani autosedačku malej nekúpi.

evkaap
autor
19. apr 2017

Maminky mate niektore pravdu som hlupana a viete co nechcem sa dalej takto trapit lebo keby nas lubil tak by aj od rodicov odisiel. Myslite, ze ak sa s nim aj rozvediem tak si bude moct brat rocne dietatko na vikendy?