Čo by ste robili na mojom mieste? Prebrala som švagrinej robotu..

13. dec 2019

Zdravim žienky..som tu na MK uz dlhsi cas ale teraz musim takto anonymne..Ide o moju prácu a moju svagrinu resp. aj zvysok manezlovej rodiny..Stahovala som s muzom uz tehotna do ineho mesta ..v tom istom meste byva aj svagrovci, a svokrovci..ked mi koncila materska svagrina vtedy otehotnela a kedze som bola zufala ze kde pojdem pracovat svagrina mi navrhla aby som ju isla zastupit do jej prace ze vsak ona ide na matersku teraz a za tie tri roky si najdem nieco zatial mozem pracovat tam ze mi to vybavi u sefky..jej sefka vtedy zacala hladat na jej miesto tak jej to prislo vhod..ta praca je zhodou okolnosti taka ktoru som aj ja robila predtym takze som mala skusenosti co sefke len vyhovovalo..takze som to miesto dostala..svagrina nastupila na matersku porodila..a odvtedy uz ubehli pomaly tri roky..svagrina sa chysta vratit na svoje povodne miesto ..ja som tu stale v tejto praci pretoze za tie tri roky som sa tu neskutocne uchytila.(skusala som si hladat aj pracu inde ale nikde to nebolo ani zdaleka tak dobre ako tu).neilen ze ma ta praca bavi a viem si dobre zarobit ( čo nam velmi pomohlo nakolko mame hypoteku, a dovtedy sme zili len tak od vyplaty k vyplate) ale velmi som si sadla aj so sefkou a kolegynami. Az tak dobre ze sefka uz nechce svagrinu zobrat naspat ale chce si tam nechat mna..vraj je somnou velmi spokojna a ze svagrinu tam drzala len preto lebo nemala za nu nahradu..vraj pracu velmi flakala robila často kiksy a stale sa na nieco stazovala...Svagrina sa to dozvedela a teraz som samozrejme po celej rodine vykreslena ako svina ktora jej prebrala miesto..svokrovci zacali na mna naliehat ze mam dat laskavo vypoved a uvolnit svagrinej jej povodne miesto..ze toto sa nerobi ze ona mi pomohla sa zamestnat a ja jej spravim toto..sefka a kolegyne chcu aby som zostala a sefka sa vyjadrila ze aj ked dam vypoved tak zoberie svagrinu naspat len kym za nu nenajde zas nahradu..lebo uz dlhsi cas rozmyslala ze ju vyrazi..co by ste robili vy na mojom mieste?..mna ta praca fakt bavi ..sefka mi vychadza v ustrety aj co sa tyka času lebo vie ze mam dieta v skolke..aj dobre zarobim vdaka comu sa zlepsila aj situacia u nas v manzelstve kedze sme sa dost zvykli hadat pre peniaze..teraz si vieme aj odlozit aj si dopriat..len svagrina ma teraz nenavidi..neboli sme ani predtym nejake kamosky ale tolerovali sme sa...moj muz nechce ani pocut o tom ze by som dala vypoved..so sestrou sa nikdy nemuseli takze mu je fuk ci bude urazena..

maminkasisa
13. dec 2019

Ja by som ostala v praci, vsak nech svagrina sa ide spytat do prace, a sefka nech jej povie, ze ju nechce nazad, aby to pocula z jej ust. A ako si pisala, aj tak by to miesto nedostala. Asi by som bola v tomto sebecka, rodina si Ty s manzelom a detmi.

autor
13. dec 2019

@maminkasisa ja som jej to povedala ze nech sa ide ona spytat sefky..ale vraj som ja seku zmanipulovala tak to preto ju nechce naspat..ze som ju isto pred nou ohovarala a neviem co ešte

darinkaninka
13. dec 2019

Švagriná má podľa Zákonníka práce nárok na svoje miesto po skončení RD, ak je zamestnaná na dobu neurčitú. A z morálneho hľadiska je to od teba jednoznačne nefér.

miku1
13. dec 2019

Urcite ostan v praci. Nema vyznam davat vypoved, ked tam sefka svagrinu nechce.

autor
13. dec 2019

@darinkaninka a čo odomna?..ved ja som si len robila svoju pracu..ja som tam nelobovala za to ze tam chcem ostat aby svagrinu nebrala uz nazad..ja som s tym ratala ze tam budem len pokial sa svagrina nevrati..ked som oznamovala sefke ze teda sa budeme musiet rozlucit lebo svagrina sa vracia tak mi toto povedala..ze chce aby som ostala a ju tam uz nechce

miku1
13. dec 2019

Zobrat ju bude musiet, tak ako pise @darinkaninka....ale bude musiet dobre porozmyslat, ako sa jej potom "zbavit"...

acrobaleno
13. dec 2019

A nemôžete tam byť obidve? Tebe vytvoriť nejakú pozíciu a tú jej zrušiť po nástupe?

vsetkounas
13. dec 2019

Pockaj co spravi šefka ved ty s tym nemas nic bud jej da vypoved alebo ju zoberie naspat co ty s tym mas nic . Je to rozhodnutie tvojej nadriadenej . Pripadne ked si dobre vztahy navrhnut sefke nech ty da zmluvu na inu poziciu a jej ju uvolnit a potom uz ked ju prepusti uz to nebude ani tvoj problem ani tvoja vina proste stale to je a bude rozhodnutie nadriadeneho a v dnesnej dobe hladat si robotu ked si spokojna a mas dobre vztahy .

autor
13. dec 2019

@acrobaleno to som sa pytala tiez samozrejme..ale povedala sefka ze nie..ze uz teraz je tam viac miest ako malo byt povodne

katka164
13. dec 2019

...si v nezávidenia hodnej situácii🤔skús sa spýtať šéfky,či je ochotná konfrontovať švagrinú medzi šiestimi očami...nepekné je to práve od šéfky,že takto poza chrbát a v jej neprítomnosti sa vyjadruje na jej adresu.A keď máte ozaj korektný vzťah so šéfkou,tak pochopí,že ty by si nemala byť tá,na ktorú má byť švagriná právom nahnevaná...držím palce😉

vsetkounas
13. dec 2019

A nepytala si sa sefky že ako to chce vlastne spravit poslala jej uz papiere ze chce nastupit do prace . Pretoze priat ju akoze musi pripadne pockat kym ju prijme a vyhodi respektive sa opytat co a ako

autor
13. dec 2019

o nic mi nejde zeny len to ze to je tak dobra robota..uplne ako usita pre mna..s kolegynami sme uz super kamosky..aj si pomahame..a sefka je uplne super..ked vidi ze sa niekto snazi a pracuje tak ako ma tak je velmi ustretova a vie dat aj pekne zarobit popripade odmeny..tu nikde v okoli taku robotu nenajdem.uz som sa rozpravala aj s manzelom ale ten mi povedal ze v ziadnom pripade nemam davat vypoved..tak ja akt neviem..nechcem byt za svinu ktora svagrine ukradne miesto

sissy27
13. dec 2019

no a akú zmluvu má švagriná a akú zmluvu máš ty? to je dosť podstatné...

gladys_07
13. dec 2019

je to nezakonne (sefka musi svagrinej drzat miesto), nemoralne (beries miesto niekomu, kto ti pomohol ked si to potrebovala) a egoisticke (ty mas peknu vyplatu ale sposobis tym svagrinej tazkosti). Ja chapem ze sa ti odtial nechce odchadzat ale spravna cesta nebyva vzdy najlahsia

autor
13. dec 2019

ja mam na dobu urcitu..svagrina na dobu neurcitu..ale ze by ma sefka zobrala na dobu neurcitu..neviem ako to chce spravit ...len to mi povedala ze aj ked svagrinu zoberie tak ju casom urcite vyhodi..lebo uz ma toho narovasi vela

deximix
13. dec 2019

Podobnú situáciu mal mm. Zobral brata do zahraničia robiť, to boli cirkus keď ho musel vyhodiť... Nezávidím ti. Aj teraz máme nastrbene vzťahy. Za dobrotu na zobrotu a to doslova. Mm robil za neho skoro 2 roky! Ešte mu vybavil aj lepšiu mzdu a pánkovi sa aj tak nepáčilo. A keď dostal vyhadzov lebo robil ozaj bordel vo firme tak to bolo ze niečo a ešte čo podrobila svagrina za horibilne divadlo. Chod na PN alebo výber dovolenku na týždeň alebo niečo keď ona bude nastupovať. Inak od šéfky nie moc korektne toto. Nemala to dopredu s tebou riešiť.

acrobaleno
13. dec 2019

Nespoliehala by som sa, že ju vyhodí. To možno hovorí iba tebe. Teraz je na rade šéfka.

kaktus87
13. dec 2019

Tak to nechaj na sefku, a ty mas zmluvu na zastupovanie pocas MD/RD?

sofia1
13. dec 2019

Ja by som povedala svagrinej nech sa ide opýtať do práce čo a ako a nech jej šéfka povie pravdu.

irusa
13. dec 2019

a ako ju chce vyhodiť, čo chce na ňu našiť ????? S tebou by sa mala rozlúčiť k dátumu ako ti končí zmluva.... inak toto je hrozná situácia...ani sa nebudem diviť, ak celá rodina na teba zanevrie.... stojí ti to za to ???? Tie peniaze ???? ROBOTA JE A BUDE.....IŠLA SI TAM LEN NA ZÁSTUP

chocolate_cake
13. dec 2019

Ak ste sa dohodli, ze je to len na tri roky, tak by si tu dohodu mala dodrzat. Ak je tam na dobu neurcitu, tak ju musi zobrat naspat. Ak ju neskor s nejakych dovodov prepusti, potom sa mozes s cistym svedomim uchadzat o tu poziciu. Takto je to podla mna fer.

autor
13. dec 2019

@irusa nemusi na nu nic našit..jednoducho to co ona flakala a nerobila riadne som ja robila vzdy poriadne a zodpovedne..chodila som do prace načas narozdiel od svagrinej..nerobila som kiksy narozdiel do nej..pracu som odovzdala nacas bez toho aby mi to musela sefka 10 krat pripominat..aspon takto mi to sefka vysvetlila..ze uz dlhsie s nou nebola spokojna ale nevedela najst nikoho za nu tak ju tam tolerovala..svagrina ma dost komplikovanu povahu nevravim ze je zly clovek ale jednoducho je dost nezodpovedna..a ked ju na to niekto upozornil ci uz kolegyne alebo sefka tak sa vzdy urazila a nedalo sa s nou..

marryen
13. dec 2019

úprimne, keby si toto urobila mne, tak tiež by som Ťa nechcem napisať že znenávidela, ale vieš si asi predstaviť. Od šéfky je maximálne neprofesionálne, že sa takto vyjadruje pred podriadenými o švagrine. Mala si to ona s ňou vyriešiť a nie cez Teba. Si v nezávideniahodnej situácii...fakt ma zaujíma, ako to skončí.....

autor
13. dec 2019

ja som do tej prace nesla s tym zamerom ze jej preberiem miesto..isla som fakt len s tym ze si proste popritom najdem nieco ine..a sefka mi hovorila ze s nou mala uz neraz konflikt koli praci..takze to nie je tak ze jej to robi poza chrbat a do oci na nu pekne..

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosicanka1
13. dec 2019

Ak mas aspon kusok moralky v sebe, vies co mas urobit.
Dohoda bola medzi tebou a svagrinou - zastup pocas materskej.
Sefka a kolegyne s tym nemaju vobec nic spolocne, je to medzi vami dvoma.
Kazdy mame svoj moralny kompas inac nastaveny.
Bohuzial

acrobaleno
13. dec 2019

@boldo87 Ale zo zákona sa švagriná musí vrátiť na to miesto, nemusela by iba ak by nechcela.

autor
13. dec 2019

sefka ma v plane jej miesto zrusit a vytvorit nove pre mna

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marryen
13. dec 2019

vezmi si žeby to bolo opačne a ona by prebrala prácu Tebe. Ako by si sa cítila? Sakra, fakt je to veľmi ťažké.....naozaj Ti nezávidím :(