Čo chce tým povedať?

16. feb 2024

takto sa to robi do psej matera

Co tym chce niekto povedat, ked povie? - takto sa to robi do psej matere. Pride mi ta veta taka vulgarna. Ja poviem iba, takto sa to robi.

januska12323
16. feb 2024

Túto vetu povedal Fico a keď to niekto použije odkazuje na neho a jeho primitívne vyjadrovanie.

bolarazjedna
16. feb 2024

Tak je to pejorativny výraz, tak ako do kelu, do frasa, atď.. s podobným významom.

barbora0308
16. feb 2024

@januska12323 tiez som to predtym nikdy v zivote nepocula 🤷

bolarazjedna
16. feb 2024

@barbora0308 ja netuším kedy to povedal Fico, ale ja som to už daaavno počula od kolegu

viestta
16. feb 2024

Nas laskavy a dobrotivy sudruh uz zas pan premier nam tym z balkona na Sumracnej odkazal, ze nas (cca 20% z nas) krasne ojebabral a ma co on chcel a my uz sa teraz len budeme cudovat.

domka222
16. feb 2024

Asi tým chce povedať, už som nasratý,pozri ako sa to má robiť. Že to používa Fico som teraz čítala prvý krát.

lucy_ms
16. feb 2024

do každej prdele treba už tú politiku napchať, že? "do psej matere" a mnoho iného používal už môj starký pred 35. rokmi, tak neviem, či zrovna Fico týmto objavil teplú vodu..

petulda333
16. feb 2024

@lucy_ms tiez pozeram co tu pisu,ja to poznam tiez minimalne 20r

zuzanka.zuzu
16. feb 2024

na zomri s tým začali keď tú vetu Fico použil

petulda333
16. feb 2024

@zuzanka.zuzu ale on,podla videa vyssie,povedal- tak to sa to NEROBI do psej matere

zuzanka.zuzu
16. feb 2024

@petulda333 ja neviem, ja ani netuším kedy to povedal, iba som z kontextu memečiek pochopila o čo asi ide

stvura
16. feb 2024

ak to pouzil clovek 45+ by som v tom nic zle nehladala - normalne zastarale spojenie utvrdzujuce vyrok, ak pod tuto hranicu tak sa snazi zaujat a opici sa alebo si nieco dokazovat

petulda333
16. feb 2024

@zuzanka.zuzu ja tiez nie,len som si pustila to video

petulda333
16. feb 2024

@stvura preco myslis,ze my mladsi by sme to nemohli pouzit zo zvyku?

zuzanka.zuzu
16. feb 2024

@stvura zastaralé? no tak to asi nie si dosť v obraze 😉

stvura
16. feb 2024

@petulda333 zo zvyku takuto vetu? Ten clovek vo volnom case cita Kukucina s Timravou? Jeho naj film je Pasla kone na betone? Potom ano, takyto typ to moze pouzivat zo zvyku, priemerny 30tnik urcite nie.

stvura
16. feb 2024

@zuzanka.zuzu narazas na politiku? Ti dvaja ci traja su minimalne 50tnici pokial viem co to povedali dakedy (Ficko, Matovic - ten je najmlasi 51r, Slota)

medda_beda
16. feb 2024

@januska12323 Vy uz toho Fica mate asi vsade.Pouziva sa to roky rokuce ked chces poukazat na niekoho neschopnost a pozdvihnut svoju schopnost napriklad.Nie prave najvhodnejsim sposobom.

medda_beda
16. feb 2024

@stvura Mam 26 a poznam to uz dobrych 20 rokov 🤷.

petulda333
16. feb 2024

@stvura ja to pouzivam tiez,mam 35 a bezne sme to pouzivali uz na zakladnej skole 🤔 aj okoli to vela ludi pouziva

moonlight1210
16. feb 2024

@petulda333
@lucy_ms

Nejde o politiku, ani ju nikam pchat. Len je ten vyrok spojeny s Ficom, kedze ho pouzil. Ludia ho tymto paroduju v roznym formach a situaciach.

A autorka/ka sa pyta presne na tu parodicku formu Ficovho vyroku.

Tiez som vyrok "do psej matere" (napr. tahaj do psej matere) poznala uz predtym, ale teraz chapem, ze ho mnoho ludi ma spojeny s Ficom.

bloger
16. feb 2024

Opakuje po Ficovi nič viac.

petulda333
16. feb 2024

@moonlight1210 tak nech maju,ale to neznamena,ze vsetci to pouzivame kvoli nemu. Ja som fica nepocula to povedat,teda az teraz v tom videu. A este raz. On povedal NEROBI.tak neviem ci naraza na neho.

moonlight1210
16. feb 2024

@petulda333 ved v poriadku. Tak sa teda nerozculuj, ze na druhej strane dost ludi to ma spojene s nim.

Ty nemas spojene, tak ok. Ini maju spojene, tak ok.

Keby bol Fico majitel zeleziarni, tak sa nepozastavis, preco sem tahaju zeleziarne.
Ale je politik a zrazu je to "nieco celkom uplne ine"?

januska12323
16. feb 2024

@medda_beda v mojom okolí to nikto do Fica nepoužíval tak neviem prečo by som ho všade pchala, je to tak.

petulda333
16. feb 2024

@moonlight1210 ja sa kde rozculujem,prosim ta? Len reagujem,ze nie kazdy kto to pouzije,musi odkazovat alebo opicit sa po ficovi.

zuzanka.zuzu
16. feb 2024

@stvura narážam na to že teraz je ten výraz "in" a používajú ho hlavne mladí (mladší než ja). že popularita stúpla po tom čo to povedal Fico ktorý má 50+ je vedľajšie. nepočula som takto bežne hovoriť päťdesiatnikov tak pred pol rokom - rokom dozadu

medda_beda
16. feb 2024

@januska12323 Ja ani neviem, že to nejaký Fico povedal a už som to počula aj v minulosti.

h2
16. feb 2024

Nikto netvrdí, že výraz "do psej matere" vymyslel Fico. Ide o to, že on ho použil. Preto sa to teraz používa častejšie. Ale to neznamená, že predtým to nikto nepoužil.
Mimochodom, čudujem sa, koľko ľudí to nezachytilo, že to povedal. Dosť to vtedy rozvírilo hladinu.