Čo cíti žena, ktorá sa vzdá dieťaťaí?

zuzka_puska
10. feb 2015

baby, veľmi sa chcem priblížiť tomu, čo takéto ženy cítia, ako to vnímajú. Keď porodia bábätko, a zrieknu sa ho dobrovoľne. Alebo, keď sa o deti nestarajú a sú im odobrané, a dané na adopciu iným ľuďom.... Čo ich k takémuto činu vedie? Rozmýšľajú potom, kde to dieťa asi je, čo robí?? Alebo myslíte, že toto rozhodnutie niekedy aj ľutuje? Zaujíma ma to, ja tieto ženy nesúdim, ani nič podobné, to nie... Len by som sa chcela do nich aspoň na chvíľku vžiť. Ďakujem

love232
11. feb 2015

Ja keď som otehotnela mala som 18st vtedy ešte môj priateľ mal 19st.. Chodili sme spolu 2mesiace keď som otehotnela... Ja som chodila do prace aby som finančne pomohla mame.. Priateľ chodil na výšku co chcela jeho mama... No a začalo to.. Ja som ostala tehotná mne hned napadlo ze co bude s mojou mamou kto jej pomôže.. Moj priateľ to oznámil svojej mame (mojej svokre) ta mi hneď vybavovala vyšetrenia a potrat. Sme spolu krátko sme mladý atď... A tak som svojou mamou išla k doktorovi ze chceme vybaviť prerušenie tehu atď.. Mamina mala slzy v očiach a hovorila mi je to na mne nech myslím len na seba ze nechce aby som to niekedy v živote lutovala.. Doktor mi hovoril ze môžem mať aj utajené tehotenstvo.. Poradím a odídem bez maleho, ale to by som ja nikdy nedokázala radšej by som šla na potrat.. ale predsa bola som už v 11tt tak sa muselo konať rýchlo.. Ešte ten týždeň som bola objednana do Trnavy na prerušenie... Ráno o 7 h som tam mala byť.. No ja namiesto toho som vstala ráno o 8mej a išla na 9tu do prace tam ma už čakal môj priateľ.. A povedal ze nechce aby som to dala preč.. Ja som zavolala do Trnavy ze neprídem.. A sestrička mi len povedala "gratulujem 🙂" keď sme prišli svokre skoro skolabovala keď som jej povedala ze radšej to malé vychovam sama a nebudem prvá ani posledná ako sa ho vzdať.. Svokra nemala slov.. O pár mesiacov sa narodil Jakubko teraz ma 3,5roka a moja svokra ho miluje na svete najviac da mu aj posledné s mojim priateľom sme teraz 4,5roka v októbri sme mali svadbu a čakáme druhé babatko na ktoré sa tento krát teší celá rodina 🙂

kacena4
11. feb 2015

v prvom rade si treba uvedomit, ze nie kadza ze mala stastne detstvo a mladost a ak miluje svoje este nenarodene dieta a chce pre neho to najlepsie a vie ze mu ho nemmoze dat, lebo nema na to vytvorene podmienky ani fyzickky ale ani emocionalne a citovo (nikto ju to nenaucil ☹ ) tak spravy dobre ak to dieta da na adopciu, ak by ho neskor mala byt, byt na neho zla, len preto, lebo by ho nedokazala milovat plnohodnotne. lebo to nevie. kedze ju jej matka nenaucila byt matkou 😢 😢 😔 😔 vztahy nezacinaju unej ale uz aj u jej matky a u jej babky a ked uz tam nieco zlyhalo a ona si to uvedomuje tak pre jejd ieta je lepsie ak ho chce dat do adopcie a zabezpecit mu stastnu buducnost, nie??? nechcem rovno napisat ako ho utyrat.... to je to najkrajsejsie riesenie ak by ostalo u nej, ale su aj take pripady nie...
a co sa tyka napr. romskych deti tak tie su vacsinou odoberane z osad kvoli nevyhovujucim podmienkam a idu do pestunstva, az nasledne o ne matky neprejavuju zaujem, a tak daju bio rodicia suhlas na adopciu, popr. ich nechaju v porodnici, lebo doma maju dalsich 5 deti o ktore sa musia starat ale potom sa po ne do domova vracaju a vehementne sa ich dozaduju. romovia maju velmi silno zakoreneny materinsky instinkt. preto maju aj tolko deti. deti su pre ne pozehnanie. oni su kocovnici. to len my nechapeme ich mentalitu. oni su napr. velmi teplokrvi a im nevadi behat v zime polonahy po ulici 😀 len to obcas prepisknu s malickymi detmi ☹ v tom su nezodpovedni a pretu su im casto najma v zime odoberane deti z osad. ale to je ina kapitola.
malo kto pochopi bezvychodiskovu situaciu tehotnej hormonmy zmietanej zeny, ked ostane sama a vsetci ju odsudzuju, ze naco sexovala a nedavala si pozor. lahsie je o tom hovorit, ale tazsie je pomoct dlhodobo. ja tie zeny obdivujem. je to narocnejsie ako ist na potrat. donosit dieta a vzdat sa ho. u mna maju velikansky obdiv. ze to dokazu. prijat zivot a vzdat sa ho pre niekoho ineho.... je to neskutocne nesebecke

mima4
11. feb 2015

@sissy27 tu relaciu som videla iba raz, mas pravdu, ze aj ten chalan sa mal inak zachovat..ja vsak skor sa viem vcitit do ulohy zeny ako muza..ale je to detto. Co som videla, jej mama na nu dost tlacila, aby dieta nedavala prec, ze jej s nim pomoze...
Vobec som z nich ako paru nemala pocit, zeby boli nejake total socky... zufalci... Kolkym zenam sa tu postastilo otehotniet v dost blbej situacii, napr. boli s manzelom bez prace..a pod... proste to je zivot... Berem, ak zena nema kde hlavu sklonit... ak ma partnera narkomana a problemy s drogami sama... ak je obetou znasilnenia, zneuzitia... atd... ale z ich pripadu som tieto pocity nemala. Len hovorili, ako budu malej posielat darceky k sviatkom..lebo ju lubia.. no ja ako zena, dieta rodicov mozem povedat..ze by si u mna mohli vytriet zadok s tymi darcekmi.... Dieta nepotrebuje darceky ani honosne veci, ci vzdelanie na hardvarde...potrebuje len lasku svojich rodicov.... ked sa partneri-rodicia lubia, tak to zvladnu...

@warholette ked maju zodpovedni pristup k veciam, mali si dietatko nechat... ako pises, zasnubili sa, su spolu, maju spolocne dieta (dalsie), ale niekde zije jeho surodenec.. mozno som prilis emocna v tomto... ale mne by sa tazko zilo s tymto

adalmba
11. feb 2015

Ahoj, napisem ti moj pribech....... ja 5r moj brat 3r. Otec sa vratil z prace domov, deti nikde zena nikde. Vysiel za susedmi, boli kamarati a mali teke male deti ako ja s bratom. A zistil ze nas mama dala k susedom, pobalila si veci a sla prec. Nastal rozvod, kde vyhlasila ze sme jej na pritaz a ked si nas otec nevezme nech nas daju do domova, otec si nas samozrejme vzal a postaral sa o nas. Teraz sem tam stretnem svoju mat u babky, ani sa nespyta ako sa mam nanajvys sa pozdravi do je vsetko. Narodeniny, meniny moja svadba ona nic, ani len pohladnicu nenapisala...... takze ja nechapem preco to spravila mozno niektore zeny by nemali mat deti....

zitaje
11. feb 2015

@adalmba uff 😖 smutne 😔 nema nejake depresie, alebo nejaku psych. poruchu?

adalmba
11. feb 2015

@zitaje nie nema mala tolko potratov ze 6 jej uz nedovolili a musela donosit dieta, kt. nechala v porodnici. Ja k tej zene nic necitim, je pre mna cudzia a neviem to pochopit preco to spravila, moj oco bol sikovny chlap dostali byt od mesta, mal ju rad ved si uz potom ani inu nechcel najst, povedal ze jedna krava mu stacila.....

zuzka_puska
autor
11. feb 2015

@reny2010 toto ani ja nechapem ☹ praveze mna by zaujimali tie normalne zeny, o ktorych pises....ze vsetko je v poriadku....a dietatko aj tak ide na adopciu ☹ tieto, ktore deti opustia, nechapem tiez, ale to je zas iny pripad trosinku- lebo tie deti na adopciu nejdu,ona je stale ich matkou..... a ked sa vrati,deti tam budu cakat,alebo co....a moze kedykolvek zavolat,ze ahojte ako sa mate.....ale tie pripady, nerozumiem, ze ako sa asi citi zena, ktora sa deti vzda uplne- da na adopciu a potom uz tym padom nevie o nich absolutne nic....Kedze na sude o adopcii uz ani nie je ich nove meno, len dieta X....ako sa vlastne musi citit,ked jej vlastne dieta pred nou utajuju a nazyvaju ho len akymsi dietatom X.... sak ja by som sa zblaznila,kebyze neviem o mojej dcere nic, a ten pocit,ze je moja,a zije pritom kdesi s novymi rodicmi,ten pocit by ma celkom zozieral..... ☹

zuzka_puska
autor
11. feb 2015

@adalmba to ma mrzi ☹ tiez zahada, ako mohla mat 2 krasne deti, a nema k nim ziaden cit....a co potom citila pocas tehotenstva? ziaden cit, nic, ze toto je moje dietatko...? nechapem ☹ ako som uz pisala, ja by som nemohla, nevydrzala by som byt bez svojej dcery. Vsak ona je teda zatial jedina osoba, ktoru mam,najlepsia kamoska 🙂 Kto iny uz bude matke blizsi,ako jej dieta? A niektore matky si toto nevazia, ze ich boh obdaroval detmi. Kolko zien by deti chceli mat a nemozu...a vazili by si deti najviac na svete...

adalmba
11. feb 2015

@zuzka_puska vidis tu nespravodlivost, ona 3 naroene deti zdrave krasne a 5 potratov...... ja nemozem ti rok otehotniet ☹

adalmba
11. feb 2015

@adalmba treti rok 😠

lauricka
11. feb 2015

@love232 k tomu aj ja musim napisat len jedine GRATULUJEM!!! 🙂

zuzka_puska
autor
11. feb 2015

@adalmba ano, je to velmi nespravodlive :(

snopkulka
11. feb 2015

nejdem písať za iných, ale napíšem ti, čo by to spravilo so mnou - predstav si, že ti srdce prejde buldozér, niekto ti ho na každom milimetri dobodá veľkým nožom, kúsky uvarí, usmaží, hodí do megaštipľavého nálevu, pridá kilogramy soli, nech to rany ešte viac bolí a nakoniec nechá všetko prejsť skartovačkou.... predstav si to milionkrát horšie - toto by so mnou spravilo, keby som sa musela vzdať svojho dieťaťa ☹ ☹ viem, že to nie je pravidlo a že sú mamičky, ktoré si na dieťa zvykajú a vytvárajú si k nemu vzťah až po narodení (a píšem aj o normálnych zdravých milujúcich srdečných ženách, s ktorými však hormóny zamávali a skrátka to puto si vytvorili s dieťaťom časom), ja som si ho s mojimi vytvorila už počas tehotenstva, po pôrode to puto zosilnelo a silnie každým dňom čoraz viac.... nedokázala by som sa ich vzdať, bila by som sa do krvi zubami-nechtami, do poslednej minúty...

jana_eyre
11. feb 2015

kazda to urcite preziva inak.. jednu to zoberie na cely zivot a ina si mozno na dieta ani nespomenie.. urcite je rozdiel aj v tom z akeho dovodu sa dietata vzdala, alebo aky zivot mala za sebou..

ja osobne si to neviem predstavit ani v najhorsom sne.. neviem si predstavit byt dokonca ani profesionalnou mamou, pretoze viem, ze by som neprezila ak by si niekto adoptoval dieta o ktore som sa starala.. ku kazdemu si totiz vytvorim citovu vazbu, neviem to inak.. ale urcite su typy ludi, ktori tu citovu vazbu nemaju a podla toho konaju..

mali sme v rodine jednu zenu - adoptovala si ju sestra mojej babky, prisla do ich rodiny ked uz bola troska starsia a tak uz mala za sebou tazke detsvo.. nepamatam si, ze by som sa s nou niekedy rozpravala, ale viem, ze ked bola dospela mala dve deti - dcery.. neviem ci bola slobodna, alebo rozvedena, ale ked mali tie dievcata okolo 5tich rokov, nasla si nejakeho muza z ciech.. od deti odisla uplne bez rozlucky a nechala ich babke.. vobec neviem ako to cele dopadlo, len viem ze uz v tedy to bolo premna nieco nepredstavitelne a smutne, ze odide mama od deti.. mala som vtedy asi 12rokov, ked mi to vraveli..

kiki68
11. feb 2015

neviem co citia,ale vacsinou sa vzdavaju deti matky,co su nezodpovedne, ziju v takych pomeroch,ze nevedia ani inak mysliet a najst inu cestu, pripadne su deti postihnute a nechcu ich, lebo by sa nedokazali postarat. Je to rozne, ale zalezi od cloveka. Tazko ich pochopit, to sa asi neda, clovek sa bud rozculi alebo mu bude luto tych deti...Niektore matky co nechaju deti zrazu iba tak na krku niekomu su podla mna ludia, ktori nemaju nejake emocionalne vnimanie. Cize sa tak nenarodili,aby mali ten plnohodnotny cit a mohli ho prezivat. Poznam zeny rpe ktore boli deti iba rozmar, omyl...lebo si mysleli,ze ked porodia to tak spolocnost ocakava, manzel bude mat radost...

0silvia0
11. feb 2015

@adalmba aj ked je to nepochopitelne, ale jedina cesta, ktora ta moze posunut dalej, je odpustenie napriek vsetkemu...

zabina27
11. feb 2015

vobec to neviem pochopit, ako sa musia citit. je rozdiel tie, co museli dat pod vplyvom roznych okolnosti a tie, co proste chceli, lebo... a normalne som mala miestami slzy v ociach, ako som tu citala ☹ mne moj drobec chyba strasne uz teraz, a to iba spinka na balkone, uz 2 a pol hodiny, uz sa tesim, ked si ho pritulkam 🙂 aj ked, zase nebudem mat cas si ani kavu vypit, ale chyyyba mi 😀

tortelinka
11. feb 2015

nad touto témou som sa už veľa krát zamýšľala, mám doma dve takéto deti, ktoré ich matky nechceli, ale nedovolím si ich súdiť, viem, že urobili zodpovedne to najlepšie čo mohli a hlavne im dali šancu sa narodiť.

citronade
11. feb 2015

tak ja mozno ti to trocha priblizim, za seba, tie pocity, aj ked k nicomu takemu nedoslo.

otehotnela som, frajer sa na nas vykaslal este v tehotenstve... mala som ho uprimne rada.
vtedy v tej chvili ked sa to vsetko na mna rutilo som sa rozhodla(myslela som, ze to nedam, nezvladnem atd...) ze bude lespie, ked si dieta dam vziat. Kamaratka bola zhrozena, spomenula, ze bude lepsie, ked ho dam na adopciu... pamatam si tie pocity co som mala... v tom momente som si to predstavila, nevidiet ho nikdy? to sa neda!!! stale by som nanho musela mysliet, nevedela by som tak zit, musela by som denne premyslat co robi, co z neho je, ako sa ma, co ho bavi, aky je to clovek atd... proste NIE, tie pocity boli take, ze by som nevedela takto zit... zaujimave, ze inturupcia mi az tak nevadila(vtedy) ale boli tam mylsienky, strasne... uz ked som bola ,,rozhodnuta,, ze teda si dam dieta vziat a chodila som v tom obdobi po uliciach, videla deti, ich rodicov, tie uplne malinke deti..to sa nedalo, nedalo sa to... akoby som musela dat ,,prec,, kus zo mna... konzultovat potrat som isla na poslednu chvilu, mala som len jeden, posledny den na potrat, uz potom by sa nedal urobit..papiere vypisane, poslane, peniaze pripravene, rano som mala byt v nemocnici.

Moj milacik ma rok a teraz spi... JE TO TO NAJLEPSIE ROZHODNUTIE CO SOM KEDY SPRAVILA.

KED DA BOH BARANKA DA AJ TRAVICKU ))) ZVLADAME VSETKO v norme...

jankapo
11. feb 2015

@citronade krasne svedectvo 😵

lavazza75
11. feb 2015

@0silvia0 presne toto som chcela napisat. Uz sa nestalo prvy-krat, ze si napisala, co si aj ja myslim 🙂

0silvia0
11. feb 2015

@lavazza75 asi sme na rovnakej vlnovej dĺžke 🙂

sheila72
11. feb 2015

@zuzka_puska ty sa musíš dobre nudiť...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
12. feb 2015

viete co ja poznam pani,co ma dieta, uz je vacsie, ako teenage, ale nema to dieta rada. Vyslovila sa,ze to bol omyl, pritom s manzelom ako uz boli dlhsie manzelia. Proste ona ma svoje zaujmy a uprednostnuje psov nez to dieta. Nema to dieta rada, to dieta to citi a je strasne nestastne. Zacina robit blbosti to decko,lebo vidi,ze matka nema zaujem a otec tiez tomu moc neda. Vzdy dostane iba trest a tym to konci. Nechapu,ze je to volanie o pozornost a pomoc. Vidite su niekedy uplne extremy. Mozno by sa to dieta malo lepsie v inej rodine,kde by malo dostatok lasky a pozornosti. Lebo u nich ju nema. Ked sa jej kamoska pytala,ze preco to dieta teda mala, tak to okomentovala,ze to bol taky omyl. Myslela si,ze ju to bude bavit,ale vraj to take neni a ze co s tym uz teraz....viete psa totiz mozete darovat, predat, ale co s deckom? zaklopete na socialke,ze tuto ma kufor, darujem , vymenim za krabicu kolacov,ci za kabelku...jasne,ze taketo zeny sa tazko daju chapat,ale poznam ich zial viac.