Čo robiť s hlučnými susedmi?

9. apr 2023

Dobrý den, nakoľko si sami už nevieme rady skúsim to na tomto fóre. Žijeme v mensej bytovke -4 podlažnej. Na najvyššom poschodí mame susedov ktorý rušia obyvateľov viacerých bytov. A to najmä vo večerných hodinách. Susedia majú jedno dieťa. Po 22:00 hodine počujeme dupot detsky plac vreskot kúpanie mycku pracku a rozhovory. Rušenie nočného kľudu hlasnou hudbou alebo niečím podobným sa nestáva. O 21:30 bezne počujeme vysavac. Susedov sme upozornili niekoľko x, viem o ďalšej susede ktorá sa im vyhrážala políciou. Chcela by som sa poradit aký další postup voliť. Resp aké možnosti ešte mame ako vlastníci bytov nachádzajúcich sa pod danými susedmi? Ďakujem vážim si Vás cas

januska12323
9. apr 2023

Ak rušia nočný kľud tak políciu.

lila1988
9. apr 2023

To, čo popisuješ, sú podľa mna bežne zvuky, aj my vecer vysavame, ak deti niečo rozsypú, rozbijú pohár, je to minúta, nevysavame vecer cely byt. Rozhovory sú tiež normálne, bohuzial, je to nevýhoda bývania v byte, že je všetko pocut. Umyvacka predsa nevydáva take zvuky, že rusia x bytov naokolo. Keby toto nahlasis na policiu, tak ta skôr budú mat za divnú. Pokial nerobia diskoteky, tak by som sa s tým zmierila, alebo sa presťahovala do domu.

dzina007
9. apr 2023

ako pracku mycku poriesit mozno viete... ze poziadate ze proste to k vam naozaj dost pocut... mozno si to ani neuvedomuju....

rozhovory ak nevrieskaju je take no... poziadat ze po 10tej sa nerozpravajte lebo su papierove steny, mozno pocuju aj oni vas len to neriesia...

Deti sa tiez riesia niekedy tazko... niekedy je to nie super vychovou ale niekedy proste dieta je vecerna sova a nechce chodit skoro spat...
Minule sme boli u nasich na navsteve a o poschodie vyssie dieta asi do pol noci vrieskalo ale fakt ze mega vrieskalo lebo nechcelo ist spat... vzdy aj ked sa ukludnilo 5 minut na to vrieskalo znova.... no co by rodicom pomohlo zeby sme sa sli stazovat... boli by este viac nestatni ako urcite boli z tejto situacie... a tato situacia nastala na dalsi den opat... mala vrieskala dupotala po izbe a tazko to riesit potom... lebo ako ju utisia ked to proste nejde??? nijak... len pockat dohovarat a dufat ze casom ako podrastie sa to zacne menit...

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
9. apr 2023

oni byt vlastnia alebo nie? jedine sa dat dokopy s inymi susedmi a spolu ist za nimi ze po 10 je nocny klud a hold volat policajtov za kazdu blbost .. starosta nepomoze? popripade ak je to fakt uz moc obratit sa na sud

petamich
9. apr 2023

@syslik81 volat policiu a obratit sa na sud, lebo im dieta evidentne nechce spat a uteka po byte a dupe 😵‍💫 aj kym som dieta nemala, som vacsinu zo spominaneho povazovala za dan byvania v bytovke a teraz, ked dieta mam a obcas mame narocny vecer (nastastie velmi ojedinele), tak to este o to viac viem pochopit, vyflusnuta a spotena presviedcam dieta, aby slo spat a este budem riesit policajtov, no dakujem pekne

syslik81
9. apr 2023

@petamich nie pre dieta - pre pustanie spotrebicov vysavanie a ine hluky kt sa daju ovplyvnit ... 🙏

lenkakravcova
9. apr 2023

Úplne jednoduché riešenie - odhlučnenie stropu.
Susedom prať, umývať ani vystavať zabrániť nemôžeš. Ale môžete si znížiť strop o 10cm a dat tam protihlukovú bariéru. 🙂 Netreba sa sťažovať, treba konať.

autor
9. apr 2023

Áno byt vlastnia, je to najväčší byt v bytovke preto podľa nás rusia viacerých susedov. My deti nemáme ale ten chlapec ešte nechodi ani do skolky a v noci sú dlho hore. Rozmýšľala som už aj o podnete na socialku. Polícia má pravo vkročiť aj do bytu alebo budú zisťovať či je pocut niečo najprv u nás a až potom to riešiť s danými susedmi? Da sa podat aj anonymný podnet?

dzina007
9. apr 2023

Podnet na socialku lebo dieta je hore po desiatej?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriiis
9. apr 2023

Podnet na sociálku? Autorka ty nie si celkom v poriadku,že nie?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinka89
9. apr 2023

Kúpiť dom- toto co si popísala + iné biologické zvuky sú súčasťou každodenného života a každý ich robí v inom čase....

leskovael
9. apr 2023

O pustených spotrebičoch by som sa pokúsila s nimi slušne dohodnúť, nech ich púšťajú tak, aby o 22 už nerušili lebo je to počuť... Ale rozmýšľať nad podnetom na sociálku lebo dieťa je dlho hore??? Problém že počujete rozhovory?? Vás mať za susedov bude tiež určite jedna radosť. Zachviľu aby sa báli prdnúť v byte a nebodaj spláchnuť po 22 hodine aby vám to nevadilo

doriiis
9. apr 2023

@autor.....polícia ťa akurát tak vysmeje.Pustat umývačku ani vysávať o 21:30 nie je zakázané.Ani nič z toho,čo si opísala.Myslim,že si kapanek precitlivena a dramatizujes( nechcem použiť slovo hysterická).
Buď sprav ako ti radi @lenkakravcova,alebo sa odsťahuj na samotu.

katarinka89
9. apr 2023

Akú sociálnu chceš volať? To dieťa beha o pol 10tej večer po ulici ci ako? Nech ta zajtra tvoj muž poriadne vyoblieva studenou vodou- možno vytriezvies..... omg

stanislavicenka
9. apr 2023

Neviem, ci je toto rusenie kludu, a uz vobec nocneho. Mam 2 male deti, ktore robia hluk. Nerobia ho po 22hej, o 8mej uz spia. Ale bezne, ked boli babatka, a boli chori, som aj o polnoci zapinapa vysavac, aj o 2hej rano, o 4tej rano. Nenecham ich dusit sa soplom. Bezne syn preplakal noc, nikto mi nic nepovedal. Umyvacka predsa nevysava zvuk, ktory Rusi vsetky poschodia, ani poschodie pod sebou, rovnako ja nepocujem umyvacku suseda. Rovnako pracka. 20rocna, ktoru mali moji rodicia v dome, na ktorej sme museli pocas zmykania sediet, aby nepresla kupelnou, to ano, ale dnesnu pracku len jemne pocujes. A mimochodom, tiez byvam vo 4poschodovej bytovke. Ze moje deti kricia, jasia sa a nahanaju, ano, su to deti, a nie mysi. Pod nami byva sused, ktory do 3tej rano byva hore, a hra nejake hry, a nadava ako pohan. Toto, co popisujes, je podla mna vexna domacnost s malym dietatom. A ked sa namrvi, vysavam aj ja aj o 8mej vecer. Ale tym asi nikoho nevyrusujem

miskakyska
9. apr 2023

.. podľa tej bytovky sa mi zdá, že sa tu stažujú jedny susedia na druhých 🤭
Raz vrchný na spodných,potom spodný na vrchnych..🙃

mondolina
9. apr 2023

@syslik81
toto nie je pre súd preboha 🙈

petamich
9. apr 2023

no teba mat za susedu, socialku volat, lebo dieta je hore po 22:00 🙈

lija22
9. apr 2023

to fakt moze byt umyvacka taka "hlucna"? zartujes alebo popis ich hluk viac. to co si napisala mne pride akceptovatelne

marsmykkok
9. apr 2023

A ako si to predstavuješ? O 19:00 si ľahnú do postele a ani sa nehnú a nemuknú a vypnú istič, nech nejde ani chladnička a nič neruší susedov? Však chladničku počuť tiež ak sa zapne... Lebo to, že niekto robí bežné veci v byte, dieťa nie vždy spí mi nepríde arogantné, je to bežný chod domácnosti. Iné je keby robia ožratí napríklad krik, púšťajú hlasnú hudbu a tak.

syslik81
9. apr 2023

@mondolina ak je to rusenie nocneho kludu a bola niekolko x volana policia plus to vadim vsetkym susedom ako pisem tak ano je .. ak je to pred nocnym kludom a bezne uzivanie bytu - jasne ze nie ..

viestta
9. apr 2023

Uvazujem ako vas moze umyvacka rusit... Pracka mozno, ale do 22:00 je to v poriadku, rovnako si neviem predstavit ako vas moze rusit vysavac (mimochodom, obcas matky pustaju vysavac uprostred noci, ked potrebuju odsat sople), deti? Co ich maju o osmej priputat k posteli a zalepit usta leukoplastom? Hlasna hudba, to uznam, ze moze rusit ale zo vsetkeho co si vymenovala je jedine ta neprimerany hluk. Vsetko ostane jednoducho patri k zivotu.
(uz som tu citaa, ze niekto sa rozcuoval, ze pan rano o piatej, skor ako odisiel do roboty si dovolil vycurat sa a pani susedu to rusilo clupotanie v mise, citala som, ze pani rusilo ak sa sused o jedenastej po navrate z poobednajsej sprchoval, citala som, ze pani pocitala kolkokrat za noc susedia nad nou splachnu, citala som, ze pani rozculovala, ze sused rano o piatej pri odchode do prace si dovolil pouzit vytah a buchnutie dveri ju rusilo, to vsetko na MK, ale zo vsetkych vyrusujucich zvukov vzdy vyhrava umyvacka)

mistymay33
9. apr 2023

Volat Socialku a policiu kvoli tomuto? toto su bezne zvuky domacnosti, nerusia nocny klud. Myslis ze policia im rozbije dvere a vleti dnu kvoli tomu ze maju pustenu umyvacku a ich dieta este nespi? Myslim ze prehanas a si zbytocne hystericka. Byvas v byte, a zmier sa s tym, ze nie vsetci susedia chodia spat so sliepkami. Niekto pride o 22 hod z poobednej a chce sa osprchovat, najest, pustit umyvacku…
A mimochodom, ja umyvacku pustat tiez ked idem spat, vlozim vsetky spinave riady a kym spim tak ich umyje a rano mam ciste. Na kuchyni nemam ani len dvere, a tu umyvacku nepocujem.

abbey1
9. apr 2023

Prosím vás, to skutočne vás tak rušia spotrebiče? Našťastie teda nebývam v byte, ale nejaké tie spotrebiče v dome máme a teda v dnešnej dobe že by boli nejaké hlučné, no neviem.
Niektorí ľudia sú ako naši susedia v minulosti. Dopoludnia spal pán po nočnej, popoludní si zasa ľahli obaja po olovrante a večer si pustili správy, čiže deti na ulici boli nežiaduce celý deň. ;)
Niektorí ľudia skutočne len na samotu do púšte. Keno ešte i v lese by ich sovy rušili.

nikolka1986
9. apr 2023

Vráť im to, púšťaj decku hororové zvuky, alebo hocičo, ak im záleží na psychickom zdraví ich decka tak prestanú, ak nie, tak by som ihneď pritvrdila.

abbey1
9. apr 2023

@viestta Ešte tu boli story o podpätkoch na schodoch skoro ráno a hlučnom výťahu.

banana10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz