Čo robiť s nanič manželstvom?

evinkal
14. aug 2010

Milé žienky,chcem sa spýtať,či mi neviete poradiť čo mám robiť...V poslednom čase manžel nikam so mnou a deťmi nechce chodiť,nevenuje sa deťom,len okolo domu robí,chodí so svojím otcom do krčmy a keď zavolá jeho sestra alebo matka,hneď uteká!čo mám robiť?

burina111
14. aug 2010

mala by si zistiť, čo je vo veci...to asi nikto za vás nevyrieši..musíte iba vy dvaja sadnúť a nejako porozprávať čo sa to deje, v čom a či je problém.....držím silno palce, to su tie ťažké veci v živote 😖

mirka414
14. aug 2010

Skus ho chvilku akoze ignorovat,zariad si svoj program s detmi,nenapisat ziadny odkaz kde ste,ked prides domov postaraj sa o deti navar detom a jeho nechaj nech sa tiez postara sam o seba.tvar sa ze je duch ak si ty a deti pre neho vzduch,bud sa zobudi a budete robit veci spolu alebo nech ich robi so sestrou a matkou.ale urcite by som aj patrala po pricinach tej zmeny...drzim palce.

aero
14. aug 2010

@evinkal - ked nechce chodiť on s vami , chod ty a deti s ním..... 😉
hned ho to prejde a radšej bude doma

janka1874
14. aug 2010

@evinkal súhlasím s názorom mirka414 tiež som to tak urobila keď moja polovička tiež mala pocit že nás nepotrebuje a hneď zabralo ale tiež si myslím že sa treba aj porozprávať ja konkrétne som to urobila najprv pokus o rozhovor zlyhalo tak ignorácia a to zabralo okamžite

vodnarky
14. aug 2010

@evinkal ..zacni byt v pohode len ty a deti...naplanuj vylety,navstevy len pre teba a deti,navar len pre teba a deti,oper len pre teba a deti..a ked sa zobudi a vsimne si,ze sa nieco deje,tak sa porozpravajte..je to sice drsne riesenie,ale mozes to brat ako konecne riesenie,ked uz naozaj nic nebude na neho platit..prajem vela sil a trpezlivosti... 😉

cmulinko
14. aug 2010

mas krasne deti,ktore ta potrebuju a ktore potrebuju aj otca....sprav maximum pre to,aby ste bola kompletna rodinka...zial je to skoro vzdy len a len an zene..udrzat harmoniu a stastie v manzelstve nie je lahke a treba bojovat....chyba je vzdy na oboch stranach a teda aj zmierenie musi prichadzat z oboch stran.....ale zena je ta,ktora dokaze niekedy aj nemozne a musi celit mnohym neprijemnym situaciam,tak bud silna a hlavne nerob paniku a krik okolo manzela....a dufaj,ze si je vedomi toho,ze ak ma dojst k najhorsiemu tak on strati vsetko a ty stratis,len chlapa,ktory nebol hodny byt tvojim manzelom a otcom tvojich deti.

bershka
14. aug 2010

treba si sadnut a porozpravat sa.... ked budete okolo sseba chodit, nic nevyriesite... snaz sa aspon ty, pokial nebude mat zaujem on, tak to uz potom neviem ☹

kvetina2010
15. aug 2010

treba sa porozpravat,ale len ty vies,ci su vase rozhovory uprimne alebo nie.moze sa stat,ze povie,ze sa nic nedeje (lebo nechce priznat dovod),ale zaroven si nemusi vobec svoje spravanie uvedomovat(on moze mat pocit,ze je vsetko ok).za pokus ten rozhovor vsak stoji...ked zlyha metoda priamej konfrontacie,skus len nenapadne zistovat,co preziva a mozno ti to da viac odpovedi,ako on sam. A nezabudni,ze chyby su naozaj zvycajne na oboch stranach (mozno ma pocit,ze ho nepotrebujete,alebo ze je popri detoch na vedlajsej kolaji)...skus porozmyslat,az potom sa s nim o tom porozpravaj.drzim palce

zuzanada
16. aug 2010

Ahoj ,
ja mám tiež niečo podobné doma už niekoľko rokov. Zariadila som sa tak, že to proste už ignorujem. Mám dve deti, ktoré ma potrebujú a žijeme si vlastným životom. Ak niekde ideme oznámim mu to a opýtam sa, či chce ísť s nami. Väčšinou nejde a už to neriešim. Dokonca som koľko rázy aj rada, aspoň nás zbytočne všetkých nestresuje s absudrnými požiadavkami.
Či chceš ísť rovnakou cestou ako ja neviem, lebo tiež to nie je najlepšie riešenie. Aj ja potrebujem oporu, ale nemám síl sa sním stále hádať a prosiť. Myslela som si, že keď sa narodí ním vytúžený syn, tak sa všetko zmení. Nič sa nezmenilo............... 😒
Asi naozaj na začiatok by si sa mala s ním tak vážne porozprávať a potom uvidíš. Možno to nebude len o jednom rozhovore. Niekedy to chlapovi zapáli až na x-tý pokus. 😉

janinah
16. aug 2010

radím psychologa,manželskú poradňu-tam môžeš ísť aj sama,mne by veeeľmi vadilo,že vymení hranie s deťmi za krčmu s otcom,ste mladí,zabojuj o vzťah,ale môže to dopadnúť aj tak,že každý budete žiť svoj život,budeš v manželstve možno kvôli deťom a financiám,ale v podstate sama

maruska24
16. aug 2010

tam kde už figuruje slovo krčma, to už je vážna situácia. zjavne ho niečo prestalo baviť, vylieva si srdce rodičom, a ťahá ho to zalievať do krčmy, podporu vidí aj u otca. Neviem či tu ignorácia pomôže, skôr to môže viesť k hádkam ako k vysvetleniu. Rozhovor tiež nemusí uspieť. Treba pátrať po vnútornom probléme.

annie13
16. aug 2010

podobne mam doma len s tym ze do krcmy nechodi ale s maminkou a bracekom by bol neustale najprv su oni potom dlho dlho nic deti dlho dlho nic a niekde zial na konci ja ☹ a tiez som nenasla sposob ako to riesit zial

lara1705
18. aug 2010

jednoznačne si sadnuť a porozpravať, čo sa mu pači a nepači na tebe a tak isto aj ty čo sa ti pači a nepači na ňom.Podľa toho sa potom aj zariadiť. Upozorniť ho nato že čo všetko može stratiť ak ho opustiš.

wikira
18. aug 2010

@evinkal určite sa s ním o probléme porozprávaj. povedz mu ako vnímaš jeho fungovanie v rodine a spýtaj sa ho prečo uprednostňuje svoju rodinu pred Vašou spoločnou a nech sa vyjadrí k tomu, čo si myslí, že ako sa Ty a Vaše deti cítia a čo by vedel spraviť aby ste sa cítili lepšie... Držím palce nech sa to napraví 😉

malinkaaninka
18. aug 2010

ak ho budeš ignorovať,tak sa nič nezmení.potrebujete to vyriešiť a nie starať sa každý o seba sám.rozprávať rozprávať rozprávať