Čo s ním?

00iva00
7. júl 2014

Ahojte...asi tu máte viacere problémy s priateľom/manželom...ide o to, že čakame miminko..už vyše pol roka bývame u jeho rodičov...no kedže mame iba jednu malinku izbu, aj to len na spanie...chcem zmeniť prostredie...priateľ nechce o tom ani počuť..jeho odpoveď nato keď príde na temu bývanie alebo podnájom je, že veď nato je ešte čas..veď aj naši sa možu potom o male postarať...no už teraz sa mi "svokra" rýpe vo veciach...nemáme źiadne súkromie...v kuse počuvame, kedy bude svadba lebo je hriech takto spolu žiť a čakať dieťa..že buď sa vezmeme alebl nás rozdelia..on si predstavuje život pri nich..no ja nie..keď bude male tak sa to všetko len skomplikuje...nevjem ako mu mam už konečne vysvetliť, že nech sa osamostaníme..že to bude lepšie... :( som zúfala :(

ttctwins
7. júl 2014

1. mate na samostatne byvanie peniaze?
2. mas samozrejme pravdu, u svokrovcov nikdy mat sukromie nebudes a budu to nervy v tehu aj po nom
3. odstahuj sa aspon ty, kym mozes a dieta je len tvoje, teda v tvojom brusku a nikto ho nemanipuluje

Preco si sa vlastne do takejto situacie nechala dotlacit? Preco byvas u nich s nim? Preco si neostala radsej sama u vasich? Zdvihnut, zbalit, odijst.

mima4
7. júl 2014

tazko mu vysvetlis potrebu osamostatnenia, ked v podstate tuto vec znacne rozdielne vnimate, citujem ta "..on si predstavuje život pri nich..no ja nie..".
Pokial on tieto veci vnima inak a je pevne rozhodnuty, moze zmenit nazor, ale s vacsou pravdepodobnostou ho nezmeni, toboz, ked ma takych rodicov, co kvoli tomu, ze sa neberiete z nejakeho vasho dovodu vam odkazu, ze bud svadba alebo vas rozdelia... To je dost skaredy pristup... takze aj ked v podstate nie su ti este svokrovci, priprav sa u nich na take mensie peklo...
Pokial vsak priatel sa nechce osamostatnit, nic s tym nespravis. Tieto veci si musia ludia prediskutovat pred tym, ako sa rozhodnu vziat a mat deti... vy ste to nemali vydiskutovane..neviem z akeho dovodu....a preto si v pasci teraz ty.
Mas 2 moznosti:
1. odides k vasim alebo do vlastneho prenajmu a budes dufat, ze pojde aj priatel. No ak priatel ma chorobny vztah s rodicmi, tak treba pocitat s tym, ze ostanes sama..
2. zostanes, prisposobis sa ... a budes uplakana princezna....

habibi78
7. júl 2014

Pravidlo číslo jeden: najprv sa postarám o strechu nad hlavou, dohodnem si s partnerom pravidla spolužitia a az potom si s nim urobím dieta... Mam pocit ze stále viac žien to robí presne naopak a potom je každá druha téma o problémoch s partnerom prave kvôli tomu...

lubka1983
7. júl 2014

pises ze svokra----nech to povie svojmu synovi co to hovorí tebe on nechce ja by som jej to tak splechla do huby....a ze rozdelia?????ved ona by nevidela svoje vnuca to by ma vobec nesralo......

j.a.n.e.7
7. júl 2014

Ja k tomu len toľko, svadba v tomto prípade nič nevyrieši, bude to len horšie. Myslím, že akonáhle sa dieťa narodí bude Tvoja závislosť na mužovi a jeho rodine ešte väčšia a budeš z toho nešťastná. Odíď kým je čas, ak teda máš kam. Nech on popremýšľa ako sa postarať o svoju rodinu.

lady511
7. júl 2014

toto su hlavné pilére dobre fungujuceho vztahu..a z takéhoto jedného problému narastie neskor jeden obrovský ...jednoznačne mu vyhovuju výhody ktoré ma spojene s bývaním u jeho rodičov..asi mu teda neprekáža jedna izba a ani to že ty sa tam cítiš nepríjemné..a predtým ako ste si spravili babo ste sa o takejto doležitej veci nerozprávali? alebo ste si povedali bum bude dieta..hodíme sa na krk rodičom lebo nemáme peniaze?..vieš my sme tiež nemali dom ked som sa dozvedela že čakam babo..ale hned druha otazka čo som mojmu položila bola ta kde budeme bývat(mesto) ..po druhé: kde budeme bývat (dom alebo byt) ..proste všetko mazaujímalo aj ekd sme už mali predstavu čo a ako a kde približne..toto nemá ani hlavu ani pätu ked on hovorí inak a ty inak očividne sa neprisposobí takže to dievča moje budeš mať tažké 😒

ivett1
7. júl 2014

sorry...asi nič ... môžeš sa akurát zbaliť a odísť domov, teda ak máš kam... tvojmu priateľovi to takto vyhovuje a priznám sa ti, keby mne niekto povedal, že zostaneme bývať u rodičov (budúcich svokrovcov) s tým, že veď sa môžu potom o malé postarať ...tak tresknem dverami 😠 ... musíte sa dohodnúť ešte PRED NARODENÍM DIEŤAŤA... potom už bude neskoro ...
ak ti povie zasa, že je čas, tak mu povedz, že skrátka ty nechceš bývať s jeho rodičmi...

mawka
7. júl 2014

po vlastnych skusenostiach s chlapom, ktory sa nechce stahovat, resp. nechce menit zabehane svoje kolaje som si povedala, ze moj zivot, moja sloboda a akokolvek, nech by som mala novy vztah, JA budem s detmi byvat. ziadne stahovanie sa k niekomu a uz toboz nie k svokre. nech to beriem z akej chcem strany, zvladala som podnajom platit aj s dvomi detmi sama a za slovensky sestrickovsky plat. takze tak. no a hned na zaciatku vztahu si treba ujasnit ako sa clovek v zivote ma, kam smeruje, co chce a hlavne co nechce. ale tak toto nauci zivot, ze ano. mysliet dopredu. lebo stale budem tvrdit, ze my zenske, ked sa zamilujeme, je to hotova pohroma. nemyslime.

oravese
7. júl 2014

Skus sa s nim este raznejsie o tom porozpravat, garantujem ti ze ak neodidete od svokrovcov a pani svokra sa ti rype teraz vo veciach, potom ta bud porazi alebo odides aj s dietatom sama fakt si to vyries teraz neodkladaj uz viac. Drzim ti palce. 🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kattty85
7. júl 2014

Podľa mňa najlepšie by si urobila, ak by si si stála za svojím, že sa chceš osamostatniť, priateľovi dať ultimátum, aby sa spamätal. A ak nie, tak ako baby radia, odísť k svojim rodičom. Ak už sa teraz necítiš u budúcich svokrovcov dobre, tak väčšinou to tak býva, že narodením dieťaťa sa vzťahy ešte zhoršia, lebo ešte viac sa do všetkého montujú. A ďalší problém je ten, že tvoj priateľ je asi veľmi naviazaný na svojich rodičov, alebo nedospel, neviem možno sa bojí zodpovednosti zabezpečiť vlastnú domácnosť. Môže sa stať, že si bude rodičov stále chrániť, aj keď tebe bude na nich niečo vadiť, budeš sa musieť prispôsobovať ty im, lebo budete v ich dome. Dá sa veľa vydržať, ale potom je z toho človek len na nervy, a hádky medzi partnermi, vzťah sa postupne kazí. Človek si v takom prípade musí vybojovať svoj priestor, svoje súkromie, určiť hranice. Ale keď budeš na to sama, ak priateľ nebude pri tebe stáť, budeš to mať veľmi ťažké. Držím palce nech sa správne rozhodneš.

digysa
8. júl 2014

Byvam pol roka u frajerovych rodicov......sme v jednej malinkej izbe a v tom malo priestore, kde sa neda ani pohnut, ani nic v podstat robit nas napadla skvela myslienka:

"Privedme do tej malinke izbicky este jeden ludsky tvor a uvidime, co sa bude diat!"

Co ti na to poradit? 🙄 🙄 🙄

mircalla
8. júl 2014

@habibi78 Presne tak.
@00iva00 Tak ako si si ustlala, tak mas. A prepac, ze to hovorim, ale ten tvoj nevypada, ze chce nieco v zivote riesit alebo sa niekam posunut ci nieco zabezpecit....ved nasi sa o male postaraju, radsej bude cely zivot nasackovany v 1 izbe pri mamicke.....Mi stupa tlak pri takych chlapoch

bibika55
8. júl 2014

Vaša svokra pokladá za hriech,že nie ste manželia a čakáte dieťatko.Takéto vzťahy bežia v celom svete a nie je na tom nič nenormálne.Po nejakom čase sa vzťahy rozpadnú alebo sa uzavrú manželské zväzky. Keď sa vám už teraz hrabe svokra vo veciach-to je len začiatok.Múdrosti z jej strany ešte len nastanú keď sa narodí bábätko.Žiť v jednej malinkej izbe a znášať ostré oči vašej svokry vám bude ale riadne komplikovať váš každodenný život.Až je váš partner navyše mamičkár -tak o to horšie.Musíte mu dať rázne najavo,že keď nebude s vami spoločne zdieľať myšlienku osamostatnenia-tak odídete.Musíte ho postaviť pred vážne rozhodnutie a nekompromisne!!!!!!!,lebo budete denne roniť slzy a hľadať spôsob úteku ,ktorý v návale bezradnosti nemusí skončiť dobre.Až je pre neho mamička viac ako vy--tam už niet čo riešiť.

pectore
8. júl 2014

ja som tez nasrana ked toto čitam....normalne mu povedz či mu neni hanba sedet mamke pri sukni...nech už konečne dospeje! Veď prideš o nervy v takom prostredi.... Ak svokra dava ultimatum bud vadba alebo rozchod.....no mne by take len raz povedala...a čo tvoji rodičia u nich sa neda byt?....po takych slovach by som tam neostala ani minutu....ale ja som jak žihadlo ..treba trochu popohnat a postrasit chlapa aj svokru....

lenbea
8. júl 2014

vidíš to velmi realne. musite odisť čo najskôr, lebo to bude strašné. my takto žijeme :(((((((((((( takže nič ine Ti neviem povedať, len odidte. ale ako, ked on nechce, podobne ako môj. ak tam ostanete, aj tak Vás to rozdelí. a on bude vidieť len v tebe chybu a maminka bude najlepšia, ony to vedia na synov zahrať. povedz mu, že ked bude malé, tak už Vám nebude stačiť jedna izba a nechceš, aby ste ich obťažovali. "Pomoc" Ti bude len na obtiaž a na nervy. ale to on nikdy nepochopi, lebo mužom je jedno, kto sa im stara o dieťa, či manželka, či matka. proste aj ked sa hadate preto, každy den donho tlač, husti, aby ste si niečo našli. najskôr stači podnajom, kym nenajdete ine. ani pre male to nebude dobre, ked tam budete, povedz, že aj jemu bude lepšie, ked budete mať viac svojho priestoru (na môjho by to nezabralo, ale môžes aspon skusiť). a že k jeho rodičom môžete hocikedy prisť /samozrejme, že sa Ti vôbec nebude chcieť). neviem, len sa nevzdavaj. ja som to už vzdala. ja sa už len modlim, to je vlastne to najviac čo môžem urobiť, ale aj tak som niekedy zufala. takže riešte to teraz. skus s nejakym psychologom hovoriť, ako ho maš presvedčiť.