Čo si mám myslieť o správaní priateľa?

masakl
11. júl 2014

Citala som tu dnes uz podobnu diskusiu a tak som nabrala odvahu aj ja ze sa spytam..... Mam priatela sme spolu 6 rokov. Stale sa vsak hadame kvoli tomu ze on si vypisuje s kamoskami na fb stylom ahoj cica atd . to by nebol taky problem ale pise si s jednou babou. Ona je zo zapadu a my byvame na vychode. Ja ju poznam tiez minule leto totiz bola na navsteve u sestrnice tak sme sa zoznamili a vtedy zacali tie najvacsie hadky kvoli nej. Bol snou a jej sesternicou dohodnuty minule leto moj priatel ze idu vonku + ze berie on aj malu / nikdy ju vsak sam od seba vonku nebral/ ked som mu povedala ze ved idem stebou normalne nim trhlo a opovedal len ze naco ja tam pojdem ze mam zostat doma. No mne to nedalo sla som aj napriek tomu ze sa mu to velmi nepacilo. vonku to prebiehalo ok vecer sme dosli k nam vypili sme si vino . Ona odisla do vedlajsej izby so sestrenicou a ja som nahodou zapocula ked som sla cez chodbu ako jej rozprava ze skoda ze mojho chlapa nespoznala skor ze uz by snim davno bola ale ze teraz uz neurobi nic lebo on ma mna. Od vtedy zacali na fb spravy typu ahoj moja ako sa mi mas chybas mi ... aj ked nic spolu vtedy mat nemohli stale som bola snimi..... najhorsie vsak bolo ked priatel siel pracovat na zapad mal tam zakazku na 2 tyzdne . Ano priznam sa chodim mu citat spravy na fb pretoze uz raz ma podviedol / s jednou babou Ale odpustila som ju a vsak podozrenie je vzdy , uz mu neverim tak ako som mu verila preto si ho obcas preklepnem/. ked pracoval na zapade nikdy som sa mu nemohla dovlat stale s niekym volal /vraj s veducim/ nasla som potom spravy na fb on pisal jej. nech dojde za nim ze on jej autobus preplati. ked sa ona spytala ze kde by spala bez vahania odpovedal ved somnou ze ja sa to aj tak nikdy nedozviem. Neviem ci snim bola ci nie len viem ze napsal spravu ze urcite nepride tym konverzacia asi na 3 dni stichla. POtom dosiel domov ale stale si snou pise spravy typu chybas mi. alebo ona mu stale pise ze vidis keby sme sa spoznali skor mohlo by byt vsetko inac a on jej tiez napisal ze no skoda ze sme sa nestretli skor. Nahnevalo ma to pretoze podla mna zjavne k tej slecne nieco city ...obcas mam pocit ze je somnou len kvoli detom. ok vravi mi stale ze ma miluje atd ale potom nevidim dovod aby koketoval alebo si pisal take spravy plus posielal pusinky alebo pisal vyspinkaj sa mi do ruzova cica moja apod. Ked mu poviem ze co to ma znamenat ze on jej take pise chcem si snim veci vyjasnit tak sa len hadame a vzdy dostanem len odpoved " joj robis sceny akoby som ju mal po.ebat cez internet ze ona je na zapade a on tu a ze keby chcel tak ze by ma uz davno nechal...... a ze som prehnane ziarliva a namyslam si somariny.... Ja neviem naozaj co si mam mysliet ci to je preto ze uz mu nedoverujem v tejto veci potom co ma pred 4 rokmi podviedol ... nechcem sa zas sklamat... poradte co si myslite vy ...... prepacte ze som sa tak rozpisala ale uz fakt nevladzem... mam chut sa uz nato vykaslat....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masakl
autor
12. júl 2014

dakujem baby za kazdu radu ale rozhodnut sa musim sama ..... nechcem takto zit ale zaroven si neviem predstavit byt sama s detmi neviem ako by som to zvladla ale urcite zo seba sliepku nenecham robit

zvolsiinylogin
12. júl 2014

@masakl ona vie preco ho nechce a ani chciet nebude..a jeho aj to hecuje ze ho odmieta...inac typicky suknickar..neuspeje u nej bude hladat dalsiu..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamavera
12. júl 2014

@masakl samozrejme, že vyriešiť si to musíš ty, mi ti ponúkame len iné pohľady na tvoj problém, ale myslím, že zhodné, alebo takmer zhodné...a že si nevieš predstaviť, ako by si bola sama s deťmi? No tak, ako kopa ďalších, aj ja. Obracať sa v dvoch zamestnaniach, ale prísť domov do prostredia plného úcty, lásky a rešpektu. A keď sa rozhodneš do tohto sveta vpustiť niekoho, kto toho bude hodný a kto bude mať správanie zrelého muža a nie pubertiaka, zase bude tvoj život o niečom inom, ako byť s niekým len preto, že sa bojíš ostať sama s deťmi.

dossy
12. júl 2014

citala som to len po tu cicu... a staci mi ...

jana_eyre
12. júl 2014

no, uprimne - mat doma muza, co by sa kumne takto spraval, uz som davno odstahovana aj s detmi...

borkavan
12. júl 2014

@masakl chlapi neradi veľa toho čítajú... preto vyznač tie komenty, ktoré hovoria tvoje slová, myšlienky....

A toto je odkaz priamo pre tvojho partnera, ked to bude čítať: Počuj, ak si myslíš, že ked máš deti a partnerku a že to čo robíš je sranda, tak sa mýliš. nezdá sa ti, že sa vlastne nikto nesmeje na tej tvojej srande???
keby si bol slobodný a nemiloval nikoho, tak si môžeš písať čo chcheš... ale tvoje správanie je nevhodné a neakceptvateľné.
zamysli sa. A myslím si, že keby chcela tá druhá, tak ju dávno dáš dole. Ale vyzerá to tak, že ešte má nejaký charakter.

borkavan
12. júl 2014

@sue úplne s tebou súhlasím.

l3yla
12. júl 2014

Nečítala som celú diskusiu pod príspevkom ,iba úvodný príspevok...

Úprimne -čudujem sa ti ,že si sa už 1x nezbalila od neho -neveru by som odpustiť nikdy nedokázala.A tam máš jasný dôkaz -nezmenil sa a možno sa to stalo 2.krát. A písať škoda že sa nespoznali skôr -ako má doma deti ,manželku a on je schopný takú vec napísať? No v momente by som podávala žiadosť o rozvod.

melany_s
13. júl 2014

@masakl písala si, že bývaš s mamou, takže na deti nebudeš celkom sama. a čo sa týka financií, podaj návrh na určenie výživného. vzor nájdeš na internete

poussin
13. júl 2014

@lucka011 ty si uz len velka hrdinka.... maju spolu 2 deti... nie je pre nu lahke opustit ho... Milujem taketo blbe silacke rady.. som zvedava ako by si sa zachovala ty keby sa ti nieco podobne stane.

poussin
13. júl 2014

@masakl tvoj muz je sebecky pako... ale... to neznamena, ze baby, ktore ti tu pisu aby si sa zbalila a isla kade lahsie by urobili to iste keby sa to stalo im. Su to len silacke reci... aj ja som si myslela, ze ked sa dozviem o partnerovej nevere opustim ho.. Ak by som nemala deti tak nevaham, ale mame spolu 2 deti a vtedy sa uz rozmysla trochu inak. V nasej spolocnosti sa zena s 2 malymi detmi vie len tazko uzivit sama..

Musis si zvazit ci este chvilu vydrzis... ci mu dokazes odpustit.. ci by si dokazala zit u rodicov keby si ho chcela opustit. Lebo niekedy je pre zenu navrat k rodicom horsi ako zivot s partnerom, ktory ju podvadza.

Ja osobne som najskor partnera vyhodia... potom som zisitla, ze starat sa sama o 2 deti nie je ziadna sranda 🙂 . Medzitym som sa zacala stretavat s jednym kamaratom a moj partner z toho skoro ochorel... Uplne zmenil ku mne pristup, zacal ma prehovarat aby sme to dali opat dokopy. Muzov treba drzat v napati.. mozno keby si ty zacala s niekym flirtovat zacalo by to vadit jemu .. a vas vztah by sa zlepsil. Ale na kazdeho plati nieco ine. Hlavne si urci svoje priority a vyber cestu, ktora bude pre TEBA a tvoje deti najlepsia.

Zelam vela stastia 🙂

lucka011
13. júl 2014

@poussin a čo hneď útočíš? Ako čítam, tak ten sedliacký rozum si mala aj ty. Pre mňa za mňa, nech s ním ostane, mne je to jedno. Ja som napísala, že po tom čo jej urobil a ešte stále robí, stráca s ním čas. Tiež mám dve deti a áno som hrdinka, s takým chlapom by som nebola. Už tú prvú neveru, veľmi pri svojej povahe pochybujem, že by som odpustila. A ak že náhodou, druhú už na 1000000% nie. Myslím, že jej má kto pomôcť, ona musí vedieť aký život chce žiť a či má nejakú sebaúctu. Pretože nie on seba ponižuje, ponižuje ju...

7zahrad
13. júl 2014

@masakl No ako? Vyjadril sa?

mamavera
14. júl 2014

@poussin to nie sú silácke rady, to je zdravý rozum. Dá sa aj s dvomi deťmi, zažila som a nie je to až taký horor, ako tu niektoré vykresľujú. A to som neodišla pre také dôvody, ako zakladateľka témy, tie by som netolerovala ani týždeň. Jasné, je pohodlnejšie mať ešte ďalší príjem od muža, ale nechať sa ponižovať? Keď to niekomu vyhovuje, prosím, no ja ani náhodou. Zakladateľka témy sa pýtala, tak sme odpovedali, najlepšie ako sme vedeli, lebo takáto žena má tendenciu určité veci zľahčovať, prehliadať, utešovať sa a nevidieť veci v takom svetle, v akom sú. Kým budú ženy, ktoré budú mužom tolerovať takéto spôsoby, tak prečo by muži svoje správanie menili? Veď tá moja sliepka mi toleruje, že si píšem s inými, že chlascem, že chrám automaty, prežije keď jediná moja aktivita doma je zvaliť sa k telke alebo sadnúť za PC, tak prečo by som to menil? Bol by som as na hlavu. Iná vec je, že by ženy mali ísť do vážneho vzťahu s nejakým zázemím - ukončené vzdelanie, aspoň krátka prax v zamestnaní, niečo našetrení, aby ich žiadny pako nemohol finančne vydierať. Nie vhupnúť na MD v devätnástich rokoch bez maturity, bez haliera, bez možnosti samostatného bývania s prvým tĺkom, ktorý sa vyskytne a potom tu vyplakávať, že u svokry s mužom, ktorý hľadá iné na nete, vydeľuje peniaze je to hrozné....toto sa netýka @masaki myslela som to všeobecne, ale je to bohužiaľ tak. Vidíme to v každej druhej téme...

kikushka2386
14. júl 2014

@poussin to niesu silacke reci.to ze mame spolu deti si moze dovolit vsetko?my mame spolu 3 deti ale jednoznacne bud by odisiel on alebo ja s detmi.viem ze by to bolo tazke ale uzivila by som deti aj keby som sla cez mrtvoly

dush
14. júl 2014

@masakl v prvom rade si zacni sama seba vazit a ak s nim chces aj ostat tak to nauc aj jeho(ak sa to vobec da) nevazi si ta ani ako matku vasich deti.Kolko ma vobec rokov,takto sa spravaju deti.A nezabudni kazdy si k tebe dovoli tolko,kolko ty dovolis.A myslim,ze tolerujes vela.

mamavera
14. júl 2014

@kikushka2386 rozumné slová, ale keď niekto má chuť robiť zo seba handru, je to jeho vec. Viac krát som tu na MK opakovala, že nie som za to, aby sa mladí ľudia po prvom konflikte bežali rozvádzať, to nie. Ale sú typy mužov pre partnerstvo nevhodní a od tých radšej preč.

kikushka2386
14. júl 2014

@mamavera mozno aj ked pytala radu nic sa u nich nezmeni.uz ked ju raz podviedol dala mu sancu.neviem pride mi to ze sa mu to paci dviha si svoje ego.a ju ma istu.urcite keby sa utisil na nejaky cas zas by zacal vystrajat

mamavera
14. júl 2014

@kikushka2386 či sa už niečo u nich zmení, alebo nezmení je len na nich dvoch, ja mám pocit, že to už zašlo priďaleko. Samozrejme že si dvíha svoje ego, je celý happy, že má u žien úspech - ako virtuálny pajác. Tiež si myslím, že sa utíši po nejakom bu-bu-bu na chvíľu a potom opäť začne, možno opatrnejšie. Ale takýto muži sa nemenia, je jedno, či to skúša virtuálne, alebo v skutočnom živote, poznáme všetky zo svojho okolia mužov, ktorí ľahký flirt potrebujú celoživotne ako drogu. V tom prípade mi je sympatickejšie správanie jedného kolegu, ktorý má vyše 50 rokov a sám o sebe tvrdí, že sa radšej neviaže, lebo sa mu každý mesiac páči iná. Žije sám a užíva si, žena hneď od začiatku vie, na čom je, on sa tým nijako netají a ak sa nájde taká, ktorá si namýšľa, že ONA ho zmení, že PRE ŇU s týmto spôsobom života prestane, je to jej problém.

kikushka2386
14. júl 2014

@mamavera inak v poslednej dobe tu citam iba taketo problemy.neviem cimto je ale vobec nemaju kusok hrdosti a sebaucty.trosku som zvedava ako to dopadne.ked by ostal s tou druhou urcite by bola stastna iba chvilku.vratilo by sa jej to aj s urokami.niektori chlapi maju v krvi flirtovanie ini zase druhe.v poslednej dobe sa len utvrdzujem ze lepsieho by som si nenasla.aj ked ma svoje dni to kazdy aj ja ale je pre mna ako stvoreny 🙂

mamavera
14. júl 2014

@kikushka2386 rada by som sa mýlila, ale myslím si, že nenájde odvahu niečo s tým urobiť, takže sa nedozvieme nič. Ale ak si tieto riadky prečítajú iné ženy v podobnej situácii a budú aspoň o nich rozmýšľať, možno malo zmysel sem písať. Tiež som toho názoru, že si ženy nevážia samé seba, už som to písala do viacerých tém.. Od prvej sekundy spoločného bývania preberajú na seba varenie, upratovanie a celý chod domácnosti. PREČO? Z panického strachu, že od nich odíde? Nech si ide, o takého by som nestála, nie je posledným na zemeguli. Aby mu ukázali, aké sú šikovné a dokonalé ženy? Ukážu mu len to, že keď nebude chcieť, nebude sa musieť ničoho ani len dotknúť, lebo tá kočka, ktorú obdivoval, sa postupne mení na handru, ktorá varí, perie, žehlí, upratuje, nakupuje a ešte servíruje jemu pod nos až k PC teplé jedlo. Stíha, je mladá, šikovná. Keď príde dieťa, už je to ťažšie, ale stále stíha, aby ukázala, aká je úžasná partnerka a matka. Je síce unavená, večer nemá náladu na intímny život, čo je pochopiteľné, lenže nie pre muža. Keď príde ďalšie dieťa stíha s odranými ušami, býva podráždená a po nástupe do práce nastanú problémy, lebo mále dve ruky a 24 hodín ako každý. Ale pán tvorstva sa nechce vzdať svojich výsad a pri výčitkách ženy, že by mal pomôcť hľadá únik. Z bytu, zo vzťahu. A potom nešťastná žena vypisuje sem, ako ona vždy všetko pre neho robila.....Pre všetky superženy z MK - upratujem rada, ale k práci sa staviam tak, aby aj ostaní členova mojej rodiny mali miesto 😀 , varenie a pečenie je mojím koníčkom, ale varia a pečú aj všetci muži v mojej rodine. Vážim si, keď povysávajú, navaria a ja mám čas pre seba. Vážim si sama seba a tiež som sa to musela naučiť, dá sa to, ale handru som nikdy nikomu nerobila. A ešte niečo, keď žena od začiatku vzťahu zapojí muža do starostlivosti o domácnosť, neskôr o deti, muž má oveľa menej času vyhľadávať virtuálne známosti, ako ten, ktorého jediná úloha po príchode z práce, je sadnúť k PC. A žene ostane viac času na to, aby trávila čas so svojím partnerom.

kikushka2386
14. júl 2014

@mamavera tak nemozem povedat moj sa chyti vsetkeho.ci varenia(okrem pecenia)upratovania pritom v robote sa narobi dost. a teraz od septembra ked nastupim do prace budem potrebovat asi viac pomoci v domacnosti 😀 ale verim ze to zvladneme.vela zalezi od zeny ako necha zo sebou zaobchadzat.pre kazdu je dolezite nieco ine co sa tyka chlapa.

mamavera
14. júl 2014

@kikushka2386 samozrejme, záleží aj akú má muž prácu, iné požiadavky mám na niekoho, ak sedí celý deň v klimatizovanej kancelárii a iné na niekoho, kto ťažko fyzicky pracuje. To ale neznamená, že má celý chod domácnosti na háku.

kikushka2386
14. júl 2014

@mamavera tak moj tazko pracuje na stavbe takze verim ze si potrebuje aj oddychnut.sem tam aj ja ale viem si to doma zariadit aby aj ja som si na chvilku oddychla.

amanda0405
14. júl 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@mamavera
joj dievča, dievča....tie tvoje múdrosti na všetky strany sú až zábavné...to že ty máš toho najlepšieho puťka domáceho je chvályhodné...ale ja si teda neviem ani omylom predstaviť, že môj muž príde o piatej z práce a ja mu zahlásim nech sa páči uvar, umy riad a upeč koláčik... ja si myslím že domácnosť je záležitosť ženy,samozrejme že chlap ma pomáhať, napr. s upratovaním a tak....ale ako on odo mňa neočakáva, že pôjdem kosiť trávu, rúbať drevo, opravovať a umývať auto, tak ani ja od neho neočakávam že mi bude žehliť šaty a umývať okná....
píšeš, že jedno manželstvo máš už za sebou...tak ani ty si nebola tá najmúdrejšia pri výbere partnera...dobre sa rozdávajú rozumy takému, čo už má niečo za sebou...

amanda0405
14. júl 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@masakl
a k tebe....ja na tvojom mieste by som určite takého chlapa poslala do zadnej časti tela....ten kto ťa už raz podviedol, urobí tak opäť....neverníka neprevychováš a ako ti písali baby predtým v príspevkoch, keby si ťa vážil a mal by ťa rád, tak takéto veci by nerobil....vo vzťahu musí byť dôvera a láska, to je základ všetkého...

22beba
14. júl 2014

vykašli sa na takého kkta .... ja by som nemala žalodok sa mu pozrieť do očí ... strašne by sa mi zhnusil ...

anel1
14. júl 2014

len nie, prosim, ako dokaz jeho lasky tretie dieta pre teba.....