Čo si mám myslieť o správaní priateľa?

masakl
11. júl 2014

Citala som tu dnes uz podobnu diskusiu a tak som nabrala odvahu aj ja ze sa spytam..... Mam priatela sme spolu 6 rokov. Stale sa vsak hadame kvoli tomu ze on si vypisuje s kamoskami na fb stylom ahoj cica atd . to by nebol taky problem ale pise si s jednou babou. Ona je zo zapadu a my byvame na vychode. Ja ju poznam tiez minule leto totiz bola na navsteve u sestrnice tak sme sa zoznamili a vtedy zacali tie najvacsie hadky kvoli nej. Bol snou a jej sesternicou dohodnuty minule leto moj priatel ze idu vonku + ze berie on aj malu / nikdy ju vsak sam od seba vonku nebral/ ked som mu povedala ze ved idem stebou normalne nim trhlo a opovedal len ze naco ja tam pojdem ze mam zostat doma. No mne to nedalo sla som aj napriek tomu ze sa mu to velmi nepacilo. vonku to prebiehalo ok vecer sme dosli k nam vypili sme si vino . Ona odisla do vedlajsej izby so sestrenicou a ja som nahodou zapocula ked som sla cez chodbu ako jej rozprava ze skoda ze mojho chlapa nespoznala skor ze uz by snim davno bola ale ze teraz uz neurobi nic lebo on ma mna. Od vtedy zacali na fb spravy typu ahoj moja ako sa mi mas chybas mi ... aj ked nic spolu vtedy mat nemohli stale som bola snimi..... najhorsie vsak bolo ked priatel siel pracovat na zapad mal tam zakazku na 2 tyzdne . Ano priznam sa chodim mu citat spravy na fb pretoze uz raz ma podviedol / s jednou babou Ale odpustila som ju a vsak podozrenie je vzdy , uz mu neverim tak ako som mu verila preto si ho obcas preklepnem/. ked pracoval na zapade nikdy som sa mu nemohla dovlat stale s niekym volal /vraj s veducim/ nasla som potom spravy na fb on pisal jej. nech dojde za nim ze on jej autobus preplati. ked sa ona spytala ze kde by spala bez vahania odpovedal ved somnou ze ja sa to aj tak nikdy nedozviem. Neviem ci snim bola ci nie len viem ze napsal spravu ze urcite nepride tym konverzacia asi na 3 dni stichla. POtom dosiel domov ale stale si snou pise spravy typu chybas mi. alebo ona mu stale pise ze vidis keby sme sa spoznali skor mohlo by byt vsetko inac a on jej tiez napisal ze no skoda ze sme sa nestretli skor. Nahnevalo ma to pretoze podla mna zjavne k tej slecne nieco city ...obcas mam pocit ze je somnou len kvoli detom. ok vravi mi stale ze ma miluje atd ale potom nevidim dovod aby koketoval alebo si pisal take spravy plus posielal pusinky alebo pisal vyspinkaj sa mi do ruzova cica moja apod. Ked mu poviem ze co to ma znamenat ze on jej take pise chcem si snim veci vyjasnit tak sa len hadame a vzdy dostanem len odpoved " joj robis sceny akoby som ju mal po.ebat cez internet ze ona je na zapade a on tu a ze keby chcel tak ze by ma uz davno nechal...... a ze som prehnane ziarliva a namyslam si somariny.... Ja neviem naozaj co si mam mysliet ci to je preto ze uz mu nedoverujem v tejto veci potom co ma pred 4 rokmi podviedol ... nechcem sa zas sklamat... poradte co si myslite vy ...... prepacte ze som sa tak rozpisala ale uz fakt nevladzem... mam chut sa uz nato vykaslat....

masakl
autor
14. júl 2014

zienky je vas vela aby som vas vsetkych oznacovala tak pisem pre vsetky ktore chu vediet.... po vecarajsku kde si si skocili do vlasov ani nehovorim ako vymazal sice fb aj telefone cislo len aby mi dokazal ze to vsetko myslel len zo srandy ako on hovoril... samozrejme cely den hral urazeneho lebo som hysterka a vsetko musi
musrim riesit virtualne na nete.... a ze samozrejme zeny drzia pri sebe ze preto take statusy.... len urobil jednu chybu osoudovu a to mi dodalo silu ze nikdy sa nezmeni .... vymazal sice fb aj telefone cislo len akosi zabudol ze viem aj o tom ze pisu si aj cez badoo a ked som si prceitala ako jej napisal ze uz sme sa udobrili a ze on vzdy dosiahne to co chce lebo ja bez neho nemozem zit tak mu odpustim vsetko som mu o 23 hod sama zbalila vsetky veci a vyhodila mu ich pre dvere a vyvrieskala sa na neho ze ja niesom sliepka a ze tu ma dokaz toho ze vsetko mu neodpustim ma takyto vysledok..... neviem kam siel ale od rana s ami snazi dovolat nedviham mu nech si robi co chce ale ta posledna veta ktoru jej napisal uz prekrocila vsetky medze mne mama s detmi pomoze a ja mam kde byvat a on ench si ide kam chce hajzel ..... je to sice tazkde hlavne ked sa mala pyta kde je tato neviem co jej ppovedat... ale zajtra idem podat ziadost o vizivne uz som s hajzlom skoncila

lucka011
14. júl 2014

@masakl palec hore.

zabka88
14. júl 2014

@masakl no, chlapec to riadne prepiskol.. si moc veril a nevažil si čo má doma.. tak nech ide teraz za kráskou nech sa o neho stará, keď si myslí že je taká super cica..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masakl
autor
14. júl 2014

@tanapeta
@zabka88
@lucka011 len netusim ako to malej vysvetlit ze kd ej aztai vravim ze siel rano do prace a ze ho nestihla ale co jej poviem uz zajtra neviem prichadzal vzd yz rpace vecer ked uz spala ale rano snou bol este... esteze maly tomu nerozumie

lucka011
14. júl 2014

@

lucka011
14. júl 2014

bude to ťažké na začiatku. Aj ja mám dcéru v tej fáze, že jej tatík chýba, lebo je stále v práci a stále mi hovorí ako sa ho nikdy nevie dočkať. ale ono aj to raz skončí. A zvykne si, že tato tam už nebude tak často ako bol.. Pevné nervy a veľa šťastia prajem
@masakl

mamavera
14. júl 2014

@amanda0405 zrejme si ma s niekým mýliš, alebo si nepozorne čítala, ja som totiž nikdy nikde nepísala, že ako môj partner príde z práce, tak mu rozkazujem, aby umyl riad, povysával a pod.To by som totiž klamala. Že je domácnosť záležitosťou ženy, to je tvoj názor, ja ti ho neberiem, ani na tvoju adresu nič uštipačné nepíšem, no môj názor je iný. No môj partner nekosí trávu, ani nerúbe drevo, lebo to nie je v našej domácnosti potrebné. S autami chodíme na umývačku, opraviť ho nevie, takže chodíme do servisu. Tým pádom, je doma on bez akýchkoľvek povinností? Len tak mimochodom, on prišiel dnes z práce o pol štvrtej, ja o hodinu aj pol neskôr. Odišli sme naraz. On mal možnosť po príchode z práce sa osprchovať, zdriemnuť si a ja som podľa teba mala letieť chystať večeru? Domácnosť je naša, nie moja, prečo by sa nemal môj partner na jej chode podieľať? Nemám problém mu ísť o deviatej večer urobiť jeho obľúbené jedlo, aj keď je navarené niečo iné, len preto, lebo má na to strašnú chuť. Neviem, prečo by ma on nemohol čakať s večerou, keď príde skôr. A napadlo ťa, že keď tie okná umývame spolu, keď on povysáva a utrie prach a ja medzitým umyjem kúpelňu, chodbu,že nám ostane obidvom more času? Že potom môžeme ísť spolu plávať, korčuľovať, bicyklovať?
Áno, mám už jedno ,manželstvo za sebou, ak si pohľadáš moje príspevky, zistíš, že ani tomu mužovi nerobilo problém čokoľvek z domácich prác.A nerobí to problém ani môjmu dospelému synovi, aby mi raz nevesta nevyčítala, že som vychovala tĺka, ktorý očakáva, že mu bude žena skákať okolo zadku.
Ak máš pocit, že rozdávam rozumy, to je tvoja vec, ak si z mojich riadkov zoberú aspoň niečo mladé ženy, ktoré sa ešte len rozhodujú, či s daným mužom spoja svoj život, budem rada. A podľa správ, ktoré mi chodia do IP, ich nie je málo. Ako si si svoj život zariadila, to je tvoja vec, neútoč prosím na niekoho, kto chce svojimi skúsenosťami a pohľadom ženy, ktorá má už bližšie k svokre, ako k neveste niekomu pomôcť. Pekný večer.

mima4
14. júl 2014

@mamavera
si to napisala uplne super 🙂

mamavera
15. júl 2014

@mima4 no nie každý dokáže diskutovať, akceptovať iný názor, ako je ten jeho. Ja to prežijem 😎 , som tu už bola označená za krkavčiu matku, keď som podávanie dvoch fliaš mlieka v noci trojročnému dieťaťu označila ako zlozvyk. 😀 Všimni si úroveň jej príspevkov v iných témach....

zabka88
15. júl 2014

@mamavera nenadarmo sa vraví, že múdrosť prichádza rokmi a skúsenosťami 🙂 škoda že som toto nečítala desať rokov dozadu, by som si ušetrila zopár prešľapov.. ale som sa z nich aspoň poučila 😉

jediné čo nechápem je, prečo sme ženy také sprepáčením sprosté, prečo sa tak podkladáme a samé sa staviame do role slúžok.. a to poznám kopu múdrych, inteligentných a emancipovaných žien a robia presne tie isté chyby.. preberáme čím ďalej viac "mužských povinností" pričom lipneme na tých svojich "ženských" a potom sa čudujeme že padáme na hubu..čím to je? snažíme sa dokázať si že sme dokonalé, že všetko hravo zvládneme? alebo je to výchovou?

mamavera
15. júl 2014

@zabka88 myslím si, že výchova má na tom dosť veľký podiel. Môj otec mame pomáhal, o nás sa staral, hral sa s nami, brával nás korčuľovať, lyžovať, plávať, viedol nás k úcte k mamke. Vnímali sme denne tú atmosféru pohody a lásky, ktorá u nás vládla a aj to, že jej priniesol hocikedy kvety, že mu mamka strčila aj po rokoch manželstva nejaké malé prekvapko do tašky, ktorú nosil do práce. Jednoducho tu panovala láska a úcta. Moja mama si vážila otca, ale aj sama seba, preto si on vážil ju. A to sme bývali u otcových rodičov, takže mamina bola u svokry. Lenže oni ju brali ako niekoho, kto urobil šťastným ich jediného syna, nie ako votrelca, ktorý im syna ukradol. 😝 Aj medzi babkou a dedkom panovala vzájomná láska a úcta, dedko v nedeľu doobeda normálne pomáhal babke s varením - a to sa narodil pred vyše sto rokmi, aby bol obed o dvanástej, lebo poobede si odišiel zahrať s kamarátmi karty. Nikdy sa nevrátil opitý, to som nevidela nikdy ani u otca, uja, brata a myslím, že toto veľmi na deti vplýva. Zo mňa by ťažko niekto urobil slúžku, poskoka a nevoľníka v jednom. Bránila by som sa hneď pri prvom náznaku. Lenže všetky ženy nemali šťastie na takéto detstvo, na takýto model rodiny. Dosť teraz ženy na SK ťaží ekonomická situácia. Kedysi síce nebola MD v takej výške, ani tak dlho, ale boli podnikové byty, štátne byty, bezúročné pôžičky, dostatok práce, jaslí, škôlok, ženy to mali v niektorých ohľadoch oveľa ľahšie ako teraz. Ale zase nemali taký prístup k informáciám. Bohužiaľ dlhodobo je dievčatám vtĺkané do hláv to, čo im je vtĺkané, udupávané ich sebavedomie a s takými sa manipuluje jedna radosť. 😝 😝 😝 😝 A niekedy je to aj o tom, že si naozaj chceme dokázať, že všetko zvládneme, že berieme ako porážku, keď musíme priznať, že je toho veľa a požiadať o pomoc.

mamavera
15. júl 2014

@zabka88 múdrosť prichádza s rokmi a skúsenosťami, no niekedy prichádzajú len roky 😀 😀 😀 😀 😀 no ja by som bola dala pred rokmi neviem čo za takéto fórum za iný pohľad na problém.

kaktusik007
15. júl 2014

@masakl nevrav malej ze je v praci... normalne -- zobral si vsetky svoje veci a siel byvat inde. deti su male, ale nie su sproste... na rovinu s nimi musis, neobranuj jeho v ich ociach... ony sa s tym vyrovnaju v pohdoe... moji mali rok a pol a dva a pol -- a hovorim im vsetko na rovinu... ze sa odstahoval od nas a ze s nami nebyva... a preco maminka??? nuz, rozhodol sa tak.

neklam deti -- vypomsti sa ti to

zabka88
15. júl 2014

@mamavera

súhlasím.. inak mala si krásny rodinný vzor 🙂 u nás to bolo podobne, aj keď sme bývali v dome, tam bola deľba práce akosi prirodzená - otec staval svojpomocne, staral sa o všetko okolo domu, opravy, veľká záhrada, mamina varila, piekla, upratovala, deti sme povinne pomáhali .. ale otec nemal žiaden problém uvariť nedeľný obed, mamina zas vymeniť žiarovku.. obaja pracovali, privyrábali si ako vedeli, vychovávali nás.. starší súrodenci pomáhali mladším.. lenže ako si písala, na život v mestskom byte ťažko aplikovať tento "vzor", zo života akosi vymizli typické "mužské" práce, väčšina párov je dvojkariérnych, ženy šoférujú, opravu alebo prestavbu väčšinou robia robotníci na zákazku.. napriek tomu sa domácnosť berie ako ženská záležitosť..blbosť!!! ale tiež som sa popálila, bola som vedená k tomu že musím zvládnuť všetko čo mi život nadelí tak som zatínala zuby a zvládala!!! chvalabohu včas mi došlo že robím chybu.. ale doteraz počúvam zo strany starších osôb v našej rodine, ako mi je dobre že MI manžel nakúpi alebo uprace!!! na druhej strane sa začínajú v mojom okolí objavovať páry,kde ženy berú ako samozrejmé že muž sa podiela na domácich prácach, stará sa o deti, ale oni nie sú ochotné pomôcť rodinnému rozpočtu tým že by šli do práce,alebo si našli aspoň niečo na dohodu... úprimne s týmto modelom, tiež nie som stotožnená.. Ale tak, každý sme si tvorcom svojho šťastia, tak hlavne že to vyhovuje obom 🙂

mamavera
15. júl 2014

@zabka88 veď aj u nás to bolo tak, otec tiež staval svojpomocne, ak sa dalo, mamina mu pomáhala, ale nestavali predsa večne. Vie variť, tiež nemal s tým problém, keď bola napr. po operácii. ja som od prvej výplaty prispievala do rodinného rozpočtu - to som ale nevedela, že mi rodičia tie peniaze odkladajú, sumu zaokrúhlia a pri štarte do života v mojom byte dajú. Bola som im za to veľmi vďačná, naučili ma nerozflákať celú výplatu a tá suma mi veľmi pomohla. Inak ako si to v partnerstve muž a a žena nadstavia, je to len a len ich vec, ak sú spokojní všetci, je to OK. Univerzálny model neexistuje. Ak vyhovuje žene byť doma a starať sa o deti a dom, ak to muž finančne utiahne, je to OK. Ešte by mali mať poriešené to, ak sa niečo stane s ním, ako aj jej dôchodok, nakoľko nepracuje. Prípadne, čo potom, až deti vyletia z hniezda. Ale ak sú šťastní, je to v poriadku. Aj ak je muž na MD a žena robí kariéru a vyhovuje to obom, je to OK, lenže tu denne pribúdajú témy, kde to žene nevyhovuje a nevie, čo s tým. No v byte tých mužských prác až tak nie je, neboj aj mňa niekedy šklbe, keď vidím ten chliev počas mužského varenia v kuchyni, ale neva, veď to upracú. A chvááááálííííím, aby ti zopakovali aj inokedy 😀 😀 😀 😀 .

amanda0405
15. júl 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@mamavera
veľmi krásne do detailov popísané, hotový román...ja som len reagovala na tvoje múdrosti, ak by si pozabudla tak ti ich radšej skopírujem:
"Tiež som toho názoru, že si ženy nevážia samé seba, už som to písala do viacerých tém.. Od prvej sekundy spoločného bývania preberajú na seba varenie, upratovanie a celý chod domácnosti. PREČO? Z panického strachu, že od nich odíde? Nech si ide, o takého by som nestála, nie je posledným na zemeguli."
podľa tvojich riadkov aj keď vytrhnutých z kontexu usudzujem, že žena ktorá varí, upratuje a stará sa o domácnosť si neváži samu seba, robí slúžku manželovi atď.....
ty si popísala svoj model fungovania okej, bývaš v meste, obaja pracujete, tvoj muž nemá do čoho pichnúť nuž sa realizuje pri domácich prácach...lenže iné rodiny žijú aj niekde inde, nie len v meste....konkrétne ja, bývam na vidieku, snívala som o dome s veľkým pozemkom, čo aj mám, prednedávnom sme dostavali, môj muž si veľmi veľa urobil sám, urobil si obklady v kúpeľni, omietky, zateplil s partiou dom...mohla by som tu písať donekonečna....prišiel z práce a išiel do ďalšej do neskorého večera sa nezastavil...ja si ho z tohto dôvodu a aj z iných vážim a oceňujem, lebo viem že to robí pre nás, pre našu rodinu...a ja zase s radosťou pre moju rodinu varím, pečiem, upratujem....a necítim sa preto menejcenná a nerobím to preto že som trubka v domácnosti....samozrejme že mu nerobí problém pozametať, vyniesť smeti, dať veci do pračky, to isté zvláda aj môj syn...keď som bola s mladším v nemocnici tak uvaril, lebo variť vie a dokázal sa postarať o staršieho syna....nerobilo mu to žiadny problém, ale ako sa potom vyjadril vie že v kuchyni mu to tak nejde a je mi povďačný, že tak skvele varím.... 🙂
tým že mi neštopká ponožky a nevarí večere nie sme ukrátení o spoločné chvíle a ani rodinné aktivity...
no a nakoniec, ja veľmi dúfam, že rozumné mladé ženy neberú riadky iných žien tu na MK ako záruku na šťastné manželstvo....to už by sme teda dopadli...lebo tento virtuálny svet s úžasnými manželstvami a postojmi podľa môjho skromného názoru ani zďaleka nepopisuje realitu skutočného života....

amanda0405
15. júl 2014
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@mima4
keby @mamavera napísala nebo je zelené, tak tvoj príspevok by znel rovnako....ja by som takým štyrom piatim žienkam z tohto fóra navrhla, aby si otvorili nejakú súkromnú manželskú poradňu.... možno by ste vydělali kopu peněz...sranda je ako si navzájom sami sebe lááájkujete a píšete odpovede....takých vecí je schopný aj môj 12 r.pubertálny syn.. 😀

zabka88
15. júl 2014

@amanda0405 berieš to veľmi osobne... je jasné že neexistuje jediný recept na šťastné manželstvo, dôležité je že máte život a deľbu povinností nastavenú tak že vám to vyhovuje obom, že ste rovnocenní partneri a vážite si jeden druhého... myslím že mamavera opisovala skôr iné prípady, keď je táto rovnováha v partnerstve narušená, keď sa muž dostatočne nepodieľa ale väčšina starostí spočíva na pleciach ženy a muž aj spoločnosť to berú ako samozrejmosť.. a žena je tlačená do toho aj spoločnosťou, že je to jej svätá povinnosť.. z tejto nerovnováhy vznikajú často problémy, žena sa začína cítiť menejcenná, stráca sebavedomie, naopak muž ho má nadmieru a času priveľa.. a zvyšok vidíš aj v mnohých témach na koníku ... stačí keď si zbežne preletíš témy na fóre - nevery, ľahostajnosť, ponižovanie druhého partnera ktoré často hraničí až prechádza do týrania... úprimne, je mi z toho často smutno. niekedy by fakt stačilo aby si žena viacej vážila samu seba a nastavila si hranice.. toto ešte áno, ale toto nie.. aby pochopila že môže byť skvelá manželka aj matka bez toho aby sa musela rozkrájať na kusy a sebaobetovať sa .. myslím že skôr o tomto mala byť tá diskusia, teda aspoň ja som to takto chápala 🙂

v každom prípade som rada, že si v svojom manželstve šťastná a prajem všetko dobré , drž sa

mamavera
15. júl 2014

@amanda0405 ja som nereagovala konkrétne na tvoj model rodiny, ale na tvoj výrok - domácnosť je záležitosťou ženy, s čím nemôžem súhlasiť. A úprimne, divím sa ti, že moje príspevky ešte čítaš.

lucka011
15. júl 2014

@amanda0405 nerada sa zapajam do dokazovania si svojej pravdy medzi zenami tu, ale ked som si citala prispevky od mamavera a od teba, tal mam z toho pocit, ze nemas komu dokazovat ake mas idealne manzelstvo a zivot. Ja si myslim, ze to napisala pekne a normalna zena sa nad tym zamysli, ze ano, nieco na tom pravdy bude a naozaj to v manzelstve moze fumgovat aj inak. Ked zena pozorne cita, uvedomuje si co cita, tak v skratke si zoberie to, ze chcela napisat, ze delba prace v domacnosti medzi zenou a muzom je uplne normalna vec, teda malo by to byt prirodzene. Samozrejme aj my byvame v dome, tiez manzel pracuje vonku, kosi, robi okolo auta a tiez zateplil dom a este stale ma co robit. Tiez mu nekazem upratovat, prat alebo zehlit. A napriek tomu ma jej vety absolutne neurazili a ani nepohorsili. Iba si zena uvedomi ze ked nema muz taketo povinnosti, nie je na zlobu zapriahnut ho aj do domacich prac. Ja nepochopim preco tu musia poniektore zeny hned utocit, zosmiesnovat alebo aj urazat. Svoj nazor sa da vyjadrit aj uplne inak. A v prispevku je odzrkadlena inyeligencia tej dotycnej a toho co ma v hlave... bez urazky...

mamavera
16. júl 2014

@lucka011 ďakujem, nemám pocit, že by som tu na niekoho útočila, snažím sa diskutovať slušne, ak pritvrdím, tak len preto, aby som dotyčnou - väčšinou nešťastnou zakladateľkou témy zatriasla. Keď sa mi to podarí a jej život sa aspoň trošku posunie správnym smerom, mám obrovskú radosť. Nikoho predsa nenútim, aby moje príspevky čítal, môže ma kľudne odignorovať, nemyslím si, že sú v nich až také nezmysly, už len podľa počtu ľudí, ktorí s nimi súhlasia. Snažím sa pomôcť najlepšie ako viem, je mi ľúto každej nešťastnej ženy, ktorá prežíva to, čo tu opisuje. Stále opakujem, že by som pred rokmi dala neviem čo za takéto fórum, vyvarovala by som sa zbytočných chýb. Moje príspevky v tejto téme boli reakciou na problém zakladateľky témy, ak by tu napísala, že jej muž prestavuje dom, pomáha jej s nákupmi a nechce umyť riad, moja reakcia by bola pochopiteľne iná. Nemám potrebu sa tu obhajovať, ani nemám problém prijať odlišný názor, ak je v ňom aspoň kúsok logiky, za všetkými príspevkami si stojím a ďakujem všetkým, krotí ich označili, že sa im páčia.

macamac
16. júl 2014

@matkamirko nikto nepísal, že internet je zlý 😉
písalo sa o konkrétnych stránkach a tom, že niektorí ich vedia "využiť" práve tým spôsobom, na ktorý zrejme neboli vymyslené,či?
áno, sú stránky, kde vyslovene sa hľadajú ľudia na sex....a nielen slobodní, to je jasné
takže z toho vyplýva, aké možnosti sú dnes
krásne, jednoducho, odkiaľkoľvek kamkoľvek si napíšeš, dohodneš stretko a je to
jasné, je to o povahe a hodnotách človeka, normálny nerieši problémy takto, resp. nežije reálne partnerstvo paralelne s virtuálnymi úletmi
len tieto možnosti posunuli hranice aj u tých menej sebavedomých a akčných, ktorí, ak by nemali túto možnosť, čučia doma 😀 😉

internet sám o sebe nie je nejaký hnus 😉 len je čoraz menej ľudí, čo pochopili, na čo je 😉
a pribúdajú stránky dokonca na hranici zákona ( detská pornografia a pod.) a spokojne fungujú 😝

amanda0405
16. júl 2014

@zabka88
pekne napísané, uznávam....mňa vytočila veta, že ženy si nevážia samé seba, lebo preberajú varenie, upratovanie, chod domácnosti....kto má robiť tieto veci ak nie žena?čo by na túto vetu povedali naše staré mamy? nepoťukali by si po čele?
to že sú manželstvá, kde muži ozaj nemajú čo robiť, sú zavretí v činžiaku a pomáhajú žene v domácnosti nepovažujem za nič zlé...aj keď na druhej strane mám kamarátku, ktorý mi povie, tak ti závidím toho tvojho/bez nejakého vychvaľovania sa do nebies/...ten môj mi síce umyje riady, ale opraviť kľučku na dverách alebo opraviť defekt je pre neho španielska dedina a musím si zavolať môjho brata, no nie je to na hanbu? načo mi je taký chlap? 🙂

amanda0405
16. júl 2014

@mamavera
tak každý máme svoj život a ak ho považujeme za šťastný, nie je o čom diskutovať...ja si myslím, že domácnosť vždy bola, je a mala by byť záležitosťou ženy....kvôli takej emancipovanej žienke,čo mala model rodiny taký, že oco varil, staral sa o domácnosť a učil s deťmi, kým mamina sa starala o svoju vizáž a papagája sa mi pred niekoľkými rokmi rozviedol brat...švagrinka počkala kým sa zvýšil počet detí a potom si zrejme povedala kto z koho....to, že sú všetci teraz nešťastní a najviac trpia deti, nemusím ani popisovať...zrejme by sa mal ísť brat sťažovať na moju 70 ročnú maminu, že ho doma nenaučila variť.... 🙂

amanda0405
16. júl 2014

@lucka011
ja som ani v jednom príspevku nikde neuviedla, že mám ideálne manželstvo....to by som nenapísala ani omylom... 😀 také manželstvo totiž podľa mňa ani neexistuje...iné ženy sa tým prezentujú, ale ja určite nie...ak je pre teba urážkou, keď niekomu na rovinu napíšem, že rozdáva rozumy tak prosím....ja zase som ani v jednom jedinom príspevku neoznačila žiadnu ženu,matku že je chudera, slúžka alebo handra....ani keby to bola opitá bezdomovkyňa s tromi chlapmi...až tak nízko moja úroveň nesiaha... 😀
o moju inteligenciu a o to čo mám v hlave sa neobávam.... a nepotrebujem o nej niekoho presviedčať, na rozdiel od tých najmúdrejších prispievateliek, čo majú zrejme čas od rána vypisovať na každý jeden problém utrápenej žienky na tomto fóre....mne stačí, že ma za inteligentnú považuje rodina,susedia, priatelia, známi, kolegovia s ktorými sa každodenne stretávam a komunikujem...dúfam, že keby bolo moje IQ na pochybnej úrovni, ráčili by mi to dať nejakým spôsobom na vedomie... 😀

mamavera
16. júl 2014

@amanda0405 ja ti tvoj názor neberiem, ako som už spomínala, ale dovolím si mať názor iný. V niektorých rodinách totiž tento model nie je možný. Ak je muž na MD a nie je to už dnes nijaká rarita, jednoducho žena zarába viac, muž sa na to teší, neviem, prečo by to tak nemohlo byť, v tom prípade je tiež všetka domácnosť na žene? Ten istý prípad nastane, keď je muž na dôchodku, preto, že je starší, alebo ani nemusí byť, môže to byť výsluhový dôchodok a žena pracuje. Je osem hodín v práci, s cestou domov takmer desať, je podľa teba rozumné, aby sa starala o domácnosť žena a muž mal celý deň veget? Píšeš o mužovi, ktorý nevedel opraviť kľučku, či to nie je hanba? Prečo by to mala byť hanba? Sú vynikajúci lekári, riaditelia podnikov, ktorí si nevedia ani žiarovku vymeniť. Dokážu ale riadiť celý podnik, operovať oči, opravu si zaplatia, nevedím na tom nič nenormálne. Môj partner síce dokáže opraviť či vodu, alebo elektriku, ale keby to nevedel, v mojich očiach by v žiadnom prípade neklesol. Klesol by v nich ale vtedy, keď by odo mňa očakával po desiatich hodinách v práci teplú večeru, keď on je už štyri hodiny doma. A rodinný dom som mala, ruku na srdce, nie je to až také terno - za kosačkou som dokázala pochodovať aj ja, plot natrieť tiež, kríky ostrihať tak isto. V zime tak nejaká práca, ak nenapadol sneh nebola. Neriešim teraz samozrejme tých, ktorí majú doma kopu zvierat a zeleniny v záhrade. A ja som si partnera nehľadala na to, aby mi opravil kľučku, nehnevaj sa, ale poznámka, že na čo mi je taký muž, mi je smiešna, verím, že si to nemyslela vážne. A slová, čo by na to povedala stará mama tiež. Pochybujem, že stará mama mala dve zamestnania, okrem toho študovala, chodila na školenia.....Stará mama tiež nešoférovala, aspoň moja nie, neovládala PC, porovnávaš skrátka neporovnateľné....Ja nie som nabrúsená voči mužom, naopak, mala som obrovské šťastie v živote, či už na úžasného otca, dedka, brata, manžela aj teraz priateľa. A za výrokom, že si ženy nevážia samé seba, keď od začiatku spolužitia preberajú všetku zodpovednosť za chod domácnosti, čiže varenie, pranie, upratovanie si stojím. Nevidím najmenší dôvod, prečo by muž nemohol chytiť do ruky vysávač, alebo očistiť zemiaky. Ženy sú dnes väčšinou tiež zamestnané, neviem, prečo by domácnosť mala byť len na ich pleciach. Prečo by ich mala doma čakať ďalšia šichta? Ako príklad si ale uviedla niečo také, čo je skôr výnimočné, ako bežné a ja som nikdy nič také nepísala - aby sa žena starala len o svoju vizáž a papagája a muž o domácnosť. Síce keby to robila každá desiata žena, tak by aspoň vyrovnali skóre - boli by v rovnováhe s tými mužmi, ktorí majú doma jedinú povinnosť zvaliť sa k TV s pivom. 😎 - myslené samozrejme ako žart.

zabka88
16. júl 2014

@amanda0405 pozri, žijeme úplne iné životy zjavne v inom prostredí, preto je nám asi ťažké jedna druhú pochopiť.. okrem toho máš zjavne zlú skúsenosť z rodiny, takže to vnímaš aj z tohto pohľadu... tá bratova žienka čo opisuješ ale zjavne s emancipáciou nemala nič spoločné, podľa toho čo píšeš tvojho brata hnusne využila .. ale to je presne o tej nerovnováhe v manželstve, tvoj brat robil všetko a ona zjavne menej resp. nič..ale presne tá istá situácia nastane, keď všetko robí žena a muž sedí po večeroch pred počítačom/telkou, alebo horšie v krčme a ona doma perie, žehlí, stará sa o deti... Opísala si že u vás je to úplne o niečom inom, a to je dobre, zariadili ste sti to tak aby vám to obom vyhovovalo.. Ale nemôžeš tvrdiť a priori že domácnosť je iba vecou ženy, veď tam žijú obaja, domácnosť je predsa rovnako ako všetko v manželstve vecou oboch... pozri, my žijeme v byte , v meste, nemáme záhradu, nestaviame, takže podľa tvojich názorov by to u nás potom vyzeralo asi tak - obaja prídeme domov z práce - môj muž si sadne pred telku a relaxuje , číta noviny a ja ešte v dverách upracem, začnem krájať zeleninu na večeru, potom ho samozrejme obslúžim, umyjem riad, popri tom naložím pračku a v rámci "príjemného" trávenia večera ešte požehlím kým sa vyčerpaná nezvalím do postele.. a mužím zrelaxovaný po príjemnom večeri pred telkou sa pritúli že chce sex, a ja šťastná že akému mám úžastného manžela a preboha len nech si nenájde inú ženu mu samozrejme vyhoviem aj keď umieram od únay... toto by ti akože prišlo fér??? toto by sa ti zdalo akože šťastné manželstvo? a povinnosti môjho muža by boli???? 😲 akože raz dva týždne natankuje? rovnako ako ja? alebo že nosí peniaze domov ? rovnako ako ja??? alebo že vybavuje potrebné veci? rovnako ako ja??? a to že opraví kľučku na dverách, sorry ale to neberiem.. taká oprava je raz do roka, ale umývať riad napr. treba minimálne raz denne ak nie viac, že? A úprimne čo si myslí babička, by mi mohlo byť trikrát ukradnuté, pretože babička sedela celý život doma a jej jediná starosť a zodpovednosť bola práve tá domácnosť , kým ja makám od kedy sa dalo a neústale sa ďalej vzdelávam aby som zabezpečila seba a áno, aj našu rodinku do budúcna... a keď bol muž nezamestnaný takmer rok tak som nemala problém ťahať domácnosť.. to som podľa teba mala zahlásiť, že taký muž čo nezabezpečí rodinu je mi načo a vyraziť ho? Lenže ja milujem svojho manžela z iných dôvodov nie preto že nosí domov peniaze.. a on miluje mňa nie preto že potrebuje aby mu niekto navaril a vypral.... a preto je ochotný aj on čosi urobiť a spolupodieľať sa na chode domácnosti...a áno, občas ho nechám pozmývať a ja si vyložím nohy a v kľude vypijem kávu.. ja mu uvarím niečo čo ľúbi, upečiem koláčik a strávime spolu pekný spoločný čas.. som podľa teba hnusná, emancipovaná, vychcaná ženská? ja si to nemyslím.. pre mňa je manželstvo partnerstvo dvoch rovnocenných ľudí ktorí sa vedia vzájomne pochopiť, pomôcť si a vážia si jeden druhého.. ako sme písali modelov šťastných manželstiev je viacero, ono hlavné je že to vyhovuje obom.. akonáhle ťahá jeden za kratší koniec tak to nikdy nebude robiť dobrotu..

zabka88
16. júl 2014

@mamavera hehe, musím sa smiať ako rovnako sme reagovali na tú babičku 🙂 Inak musím povedať , že mňa babička vedela riadne vytočiť hláškami ako mi je dobre, že môj muž MI umyje riad (jasné, lebo riad je len môj, a len ja som jedla..).. teraz sa už na tom kosím a ešte jej zvyknem doložiť, veru babi a ešte MI aj pračku naloží a pozmýva.. 😀 😀 😀 ale čo už, ten rozdiel troch generácií vidno neuveriteľne.. len najviac ma mrzí keď aj mladé ženy preberajú tieto názory.. keď muža preberá "mužské práce" tak to je oki, ale nedajbože chcieť od muža aby urobil niečo z tej "ženskej" ..asi by mu z penisu odpadlo :-P

amanda0405
16. júl 2014

@mamavera
s názorom aby muž bol na MD sa tiež vôbec nestotožňujem, aj v prípade výhodnejšieho príjmu pre rodinu....sama som matka a som presvedčená , že dieťa počas prvých rokov pre svoj zdravý vývin potrebuje v prvom rade svoju matku....nie otca, opatrovateľku....to isté by povedala moja mama alebo detský lekár...ja viem, že mnohé veci prináša dnešná doba, že zamestnávateľ pohrozí ukončením pracovnej zmluvy ak sa žena nevráti napr.o rok do práce...ale v mnohých iných prípadoch sa ženy samé po niekoľkých týždňoch od pôrodu ponáhľajú do práce, dieťa ich zaťažuje, obmedzuje, myslia si, že sú nenahraditeľné....radšej zaplatia opatrovateľku, vyhovárajúc sa na financie...neuvedomujú si, že prichádzajú o tie najkrajšie chvíle...myslia si, že im stačí pár hodín so svojim dieťaťom, že je to tak ok
samozrejme, že keď muž niečo nevie urobiť alebo opraviť nie je to hanba...bolo to myslené ironicky a povedala to kamarátka na svojho manžela, nie ja....pousmiali sme sa a bavili ďalej...je jasné, že taký muž by v mojich očiach neklesol na samé dno mužnosti... 🙂
lekár nech operuje, riaditeľ nech šéfuje...bola by si prekvapená, niekoľko týchto menovaných poznám osobne...väčšinou majú vily, nebývajú v paneláku a niektorí z nich sú šikovnejší a manuálne zručnejší než nejakí šoféri alebo roboši vo fabrike...
o tom klesaní a stúpaní, viem čo chcel básnik povedať....keď je chlap doma a nemá čo robiť, tak uvarí pre ženu ktorá je v práci večeru....je to pekné, je to ok...
no ale ako si popísala, ja za kosačkou pochodovať nemusím, ani natierať bránu, ani betónovať plot, ani opravovať auto.............................................mám totižto muža, ktorého tieto činnosti bavia ....nebudem písať, že je úžasný, lebo by mi všetky závideli 😀
mňa zas baví kuchyňa a práce s ňou spojené...keď som doma uvarím, keď prídem z práce uvarím...nevidím na tom nič ponižujúce, necítim sa preto menejcenná....
moja stará mama nemala vodičák a neovládala PC,nakoľko už tu nie je dobrých tridsať rokov...pamätám si ju málo, bola som ešte dieťa keď sa pominula....ale podľa toho čo o nej hovoria, mala viac rozumu ako my dve dohromady...vedela kde je jej miesto, vedela vytvoriť pohodu v rodine...a prispela tomu aj tým, že vedela skvele variť a starať sa o domácnosť...ako som si všimla, pre mnohé ženy je to dnes značný problém...nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok..