Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo so sebou?

ziwa1
20. jan 2015

Neviem. Nejak sa citim vyflusnuta ako pouzita zuvacka.
Celkovo nam to doma neklape a citim, ze potrebujem restart v zivote, ale neviem, kde zacat.
Cokolvek si naplanujem, nieco ine zhati. Mam pocit, akoby ma dobiehalo milion drobnosti, ktore sa kdesi zanedbali a vtedy vyzerali ako bezvyznamne, ze sa potom dobehnu. Alebo, ze bude potom na ne dost casu. A nie je.
Najradsej by som si dala sto predsavzati, ale kazde ma nejaku prekazku. Najcastejsie deti, ktore este nemozem len tak nechat doma osamote, aby som vypadla niekam na chvilu do obchodu, alebo na kavu, alebo cvicit, alebo tancovat, alebo len tak na prechadzku.
Nechat na manzela ich nemozem. Ma svoje dni zariadene vopred, kompletne vyplnene svojou pracou a ak si najde kusok volneho casu na zabavu, tak aj tu si riadi podla seba a pre seba.
Nema zmysel toto nejak riesit. Nie je tu ochota to zmenit.
Nehovorim, ze nejde s nami na dovolenku, tolko casu si spravi pre deti. Aj vymysli dovolenku. Ale rodinny zivot ako taky nam zakapal a uz ho nikto neozivi. Deti su v podstate zvyknute, ze ho nevidia cele dni, lebo je bud v praci, a ak sa stane, ze prave nema chvilku pracu, tak je so svojimi priatelmi (myslim, ze oni by vedeli stokrat lepsie, co mu kupit na vianoce nez ja. A zase on vie stokrat lepsie, co komu z nich by kupil, aby ho to urcite potesilo, ale co mne, to netusi. Nehovorim, vzdy mi kupi nieco pekne a drahe. Neodbija ma samponom a mydlom. Ale co presne by ma potesilo, to nevie.). A ak je doma, tak da prednost telke.
Jasne, urobila som chybu, co uz teraz.
Skor hladam nejaku inspiraciu, nejaku radu, cokolvek, co nakopne mna. Nejaku radu, ako si zariadit zivot, aby som konecne zacala zit a prestala mat pocit, ze rano musim planovat logistiku presunu z postele do skoly a prace pre seba a deti, bezim do prace, odrobim, bezim pre deti, planujem dalsiu logistiku ako nakupit, doma navarit a co navarit, ucit sa s nimi, co-to upratat, pripadne pozehlit, a je desat hodin a pekny den za nami. max si precitam par stran z knizky, aj to mam pocit previnenia, ze mi treba spat, lebo zajtra budem utahana, padnem do postele a rano zvoni budik.
Kdesi medzitým mi chyba iskra, co by mi dala chut ist dalej.
Nemam nic proti domacim pracam. Dokonca by ma bavili. Pokojne by som sa nasla aj v nich a robila ich s chutou. Len neviem, ako si najst to dobitie bateriek. A stve ma, ze kedykolvek cosi najdem, co by ma nakoplo, nieco ine to prekazi.

womankc
20. jan 2015

no presne takto sa ja cítim,. tiež som v zlome, ako to ja nazývam, cítim, že potrebujem radikálnu zmenu a tiež sa mi nedarí to uskutočniť. všetko na vlas rovnaké aj u mňa ako u teba, len teda ja zas mám muža dobrého, trávime spolu čas, vzťah máme pekný, len sme obaja totálne vyčerpaní .................. tiež borím sa s týmto pocitom už tak cca tretí rok , posledný rok intenzívne, a som aj unavená a moja nepohoda sa prejavila u mňa zdravot. problémami a nárastom váhy 😖 , tento rok som si povedala , že musím minimálne jednu vec zmeniť , že to proste musím dokázať , inak okolie ma považuje za činorodú ,obdivuhodnú za veci , čo som dokázala, ale pre mňa to nie je podstatné vôbec, ja len chcem , aby som začala žiť pre mňa vyrovnaný život a aby som robila , čo mňa napĺňa , aby som prosto cítila , že moja práca ma zmysel ......... tak nejak sa cítim ja , a myslím, že takých je nás tu fúra . Ja mám pocit , že ma pohltila domáca činnosť , ktorú už ani nezvládam v rozsahu ako by som chcela
@ziwa1

mala_hobitka
20. jan 2015

@ziwa1 A nenakoplo by ta to keby sa ti muz viac venoval? Myslim normalne rozpravat, objat, spolocne ist niekam, hoci aj s detmi? Lebo takto mi to pripada ze nemate ziaden vztah. Tiez si myslim ze je od neho relativne dost sobecne planovat vsetko dopredu, lebo to sa pri detoch neda, vzdy sa nieco vyskytne a vzdy je to potom na tebe lebo on nema cas. Ale ved rodina je to najdolezitejsie na svete, ziadne peniaze sveta to nedokazu nahradit. Co on to nevidi? Ze keby nemal vas tak nema nic?
Tvoj muz by mal zacat byt skutocnym partnerom pre teba lebo nikdy nevie ako lahko by tymto spravanim ako teraz mohol o rodinu prist.

mima4
20. jan 2015

@ziwa1
pride manzel z prace, nechat mu deti a ist si zacvicit, ci do kina s kamoskou. Ziadne prosenie, ziadne otazky...iba oznam, že más tento a henten program.
Alebo, ked manzel je pracovne vytazeny, asi musi slusne zarabat...najst pani na vypomoc a neriesit cely ten kolobeh, ktory ostava iba na tebe.

libka1
20. jan 2015

@ziwa1 manzelovi povedz ze by ta potesila upratovacka 😉 aspon bude mat lahsi vyber darceka... cas co travis upratovanim si vymedz na seba, mna vzdy nakopne dobra masaz, kadernicka, kozmeticka, proste hocico ked sa na chvilu zbavim deti... tazko sa ti bude hladat harmonia ked ti nefunguje vztah. fakt sa to uz neda nijako ozivit? vypadnut niekde na vikend s muzom a pokecat len tak o zivote by neslo?
ja uz dlho rozmyslam nad upratovackou, ale moj muz nie a nie pristat, ze on nechce aby sa nam niekto vrtal v sukromi... ze on radsej porobi vsetko za mna... len ako mu vysvetlit ze niektore veci co on urobil vyzeraju ako keby ich ani nespravil 😀 😀

henikav
20. jan 2015

@libka1 prestan upratovat zatvaraj oci nad nedokonalym upratanim manzela, skor ci neskor bude chciet upratovacku aj on, pisem z vlastnej skusenosti. Aj moj bol proti, takisto bol proti jaslickam a dalsim vymozenostiam a nakoniec mi da vzdy za pravdu 😉

tattrankaa
20. jan 2015

@ziwa1 toto poznám, môj manžel je synom takých rodičov, kde otec určoval, čo bude a matka sa zrejme prispôsobila. ☹ Majú skoro 60 rokov, deti vylezené z hniezda a oni po sebe len hulákajú a keď to nie, tak mlčia - nemajú žiadny spoločný záujem. Čo je najhoršie, aby na Štedrý deň neboli sami, tak vyvolávajú mužovi, či neprídeme - im ZACHRÁNIŤ VZŤAH, ktorý už podľa nášho názoru - 30 rokov nefunguje.
Svokor hráva tenis, čokoľvek, má snobských kamarátov a nevie zobrať svokru ani do obchodu na nákup.
Ja na tvojom mieste, by som sa s mužom porozprávala a dala mu ultimátum - buď ja a rodina, alebo hybaj kade ľahšie.
Vieš, môj manžel je dobrý človek, nevymenila by som ho za nič na svete, ale je poznačený na celý život - a áno, je poznačený vzťahom svojho otca k matke a naopak... ☹

Prajem veľa šťastia, ja na tvojom mieste si nájdem záľuby - nie je nič horšie ako vycivená, uťahaná žena, ktorá na konci života pochopí, že sa trápila zbytočne pre sebca, ako je jej manžel

libka1
20. jan 2015

@henikav sak som uz takmer prestala 😀 nestiham pri troch deckach a robote, len mam pocit ze za chvilu budeme mat svaby a on je v pohode, svojim tempom upratuje, tiez ma malo casu takze len kolko stiha... sem tam skonstatuje ze je tu bordel kedze decka rozhadzuju ovela rychlejsie, ani profesionalna upratovacka by im nestihala, nieto este on... a on je stale v pohode...stastny a vyrovnany 😀

henikav
20. jan 2015

@libka1 😀 😀 😀 😀 viem si ho predstavit ako je v pohode, aj moj by bol, ale ja pridem vecer domov a vsetkych sfujazdim ze je bordel, tak uz len preto chcu mat upratane, aby som nehucala 😀 😀

vladka201078
20. jan 2015

@ziwa1
tak sa cítim aj ja...odkial si ,nech vymyslíme niečo spoločne.... možme založit klub žien čo im chýba ISKRA.... 🙂 to len tak , pre začiatok... 🙂

libka1
20. jan 2015

@henikav my robime obaja z domu (ja som teda na materskej viacmenej a robim popritom a on obcas vybehne na sluzobku), takze by sme sa tu mohli stekat za bordel cely den kebyze chceme 😀 😀 ale ja si nechcem kazit den... nebyt toho bordelu tak mi je tak dobre ako prasatu v zite 😀 😀

ziwa1
autor
20. jan 2015

@mala_hobitka
@mima4
nuz, ano, mate pravdu. nakopnut rodinny zivot.
ale to presne to je problem, ktory uz neriesim. rodinny zivot sa nam uplne rozpadol. manzel zije svoj zivot v praci, ktora ho bavi a medzi priatelmi, s ktorými mu je dobre. a myslim, ze s nimi ma zial viac spolocne ako so mnou.
ak sa vyskytne doma (obvykle velmi neskoro vecer, ked deti su uz v posteli, len vzacne skor a najcastejsie az po polnoci), tak ma v tvari taky zvlastne otraveny, podrazdeny, unudeny, unaveny vyraz. dost ma to stve, lebo ked ho nahodou zahliadnem z okna, ako zastavi pred domom a este dokoncuje telefonat a chodi pritom po chodniku pred branou a vidim ten spokojny vyraz tvare, smiech, a potom o minutu zazvoni a tvari sa akoby to mal za trest, ze tu musi byt, lebo inde postel nema...
niekedy si uvedomujem, ze som radsej, ked domov nepride. znie to hrozne, ale mam pocit, ze je to oslobodzujuce pre oboch. ja som sice smutna, ze som sama a uvitala by som spolocnost niekoho mileho (myslim niekoho dospelého, nie iba deti), ale je to lepsie ako vidiet ten cudny vyraz v jeho tvari. a rozhovory iba o najnutnejsom (co mu dam na veceru, domacnost, ...). a on je s kamosmi a zabava sa presne podla svojej chuti. a tiez nemusi travit vecer v spolocnosti zeny, ktora ho nudi.
ale to je jedno.
prave preto potrebujem nakopnut sama seba. svojpomocne, nie sa spoliehat na ciesi rameno. aj tak mi ho potom vezme a budem zas sklamana.
chce to nieco ako prvotnu iskru, aby nastal velky tresk. a mozem zacat existovat.
istu dobu, kym to slo v s nasim manzelstvom pomalicky dole vodou (len som si to este neuvedomovala), som sa snazila nieco ako "davat si lasku sama". ale to funguje nejaku dobu. potom dojde energia a nutne potrebujete aj ciusi kompatibilnu spolocnost. neda sa existovat iba sama a s detmi. aj ked deti su vela, nie je to partner, kamarat, spriaznena dusa.
obcas kazdy asi potrebuje s laskou a dôverou objat a zavriet oci a citit sa prituleny a chceny.
a to nemam.

@womankc to mas fajn, ze aspon manzel ta ma rad. mas bod k dobru, ktory neradno stratit. mas sa aspon od coho odpichnut. 🙂

@libka1 veci ako ze necha spinave pradlo na polmetra od kosa na pradlo (lebo dalej nedohodil 🙂 ), ze necha spinave taniere na stole v obyvacke, ked pozeral telku, nepostlanu postel a pod - to neriesim. akosi automaticky chytim a spracem. ked tanere zanesie az na linku, tak to potesi. skor on sa vie rozculit, ked necham trebárs kluce od auta na stole a nezavesim ich hned a pod.
akosi som predpokladala, ze ked necham manzelovi dost volnosti, ze ked chce ist s kamosmi von a zrelaxovat po praci a nebudem robit halo okolo neskorých navratov, tak sa mi to nejak vrati. snad, ze si to bude vazit. mozno vdacnost. trochu hlupe a naivne, viedlo to naopak k tomu, ze sme sa docudzili. on nasiel spokojnost v stretavani s nimi a doma ho iritovali nase pistiace deti (naozaj maju zial povahu trochu bojovnu, obaja si odmala dost branili svoj zivotny priestor a bojovali on medzi sebou. az casom prisli aj spolocne hry. ale ta upistanost ostala aspon v tom, ze chcu mat vsetko podla svojej hlavy a ak to tak nie je, bojuju o to. nie je to rozmaznanost, ale silna tvrdohlavost, ktorou by mohli dialnicny beton rozbijat), tak unikal. ja ho aj chapem, ja uz som na ich sporadicky vybuchujuce spory imunna, aj ked aj ja mavam stavy, zeby som najradsej zaliezla do prirucnej diery a nevidela nikoho, nic a to hodne dlho. a ked ich mavam ja, co som zvyknuta, jemu asi vadia o to viac, ked nie je zvyknuty.
myslim, ze som mala byt tvrdsia, pozadovacnejsia, alebo ako to nazvat.
myslim, ze spravnu chvilu som uz prepasla. takze hladam skor ako si pomoct uz iba sama. kadernicka a okrasny spolok ma vedia potesit, ale mam na to malicko prilezitosti. hoci aj to je jeden z mojich zavazkov na tento rok, ze sa vzchopim a budem sa o seba starat za kazdu cenu, aj keby traktory padali. ale vdaka malo energii ma unavuje aj koordinacia potomstva a starorodicovskej pomoci, aby som si uvolnila aspon nejaky cas pre seba. ked si predstavim tie manevre, nez sa k tej kadernicke dostanem, prechadza ma chut. takze to robim, lebo som si to predsavzala, ale neprinasa to tu spokojnost, co som chcela.
a vytaca ma potom aj hlaska môjho muza, ze naco sa rano malujem. pritom donedavna prave on vycital, ze sa o seba nestaram. ze sa mam pozriet na kolegyne, ze chodia na nechty, ku kadernicke farbit si vlasy a udrziavat uces, ze vyzeram hrozne spustnuto a staro. teraz mam pocit, ze mu vadi, ze sa staram (teda, aspon prejavujem snahu).
aj to je ubijajuce, ked sa vobec pomaly clovek rozbieha a niekto mu podlozi nohu.

ja viem ze dost kuvikam, ale aktualne na mna asi ku vsetkemu lezie predjarna depresia. a k tomu dost prace v robote, ked sa budim pravidelne o stvrtej v noci s nepokojom (je jedno, kedy idem spat, mam to ako vnutorny budicek), ci to vsetko stihnem a zvladnem.

alebo som len strasne nespokojna, ze sa to neda mavnutim carovneho prutika a som vesela a spokojna. asi chcem len privela naraz. ved co sa kazi nejaku dobu, dvakrát tak dlho sa vraj naprava.

premyslam, ze si kupim psika. nie je to sice partner, ani extra oporu neprinesie, skor vela vyzaduje, ale je to aspon niekto, kto nekriticky vrti chvostom a skace radostou ze som uz doma 🙂 a na to sa da hadam dost tesit 🙂 uz som pozerala nejaku psiu skolu v okoli, aby sa mi ho podarilo dobre vychovat.
a teoreticky ma to privedie na ine myslienky.
a mozno mi to pomoze aj najst priatelov, ktorých mam tiez malo a iba jedneho v okolli, zvysok po iných mestach slovenska.
aj to myslim sa podpisuje na tom, ze mi je tak na figu. nemam kam sama pred sebou utiect.

pripadam si upistana. 😒 sklamana sama zo seba.
lebo takato som nebyvala, vedela som si najst radost v kazdej blbosti (este aj v tom, ze prsi) a vzdy vymysliet nejaku vec, co by ma bavila.

libka1
20. jan 2015

@ziwa1 mas blbe obdobie, to mava kazdy, pozviechas sa a bude zase dobre... to s tym psikom je vynikajuci napad 😉
mam syna co by tiez mohol dialnicny beton rozbijat tvrdohlavostou, takze presne viem o com hovoris... aj ja by som najradsej niekedy usla z domu ked ho to chyti a tryzni dceru, ta zas vrieska hystericky 😅
neviem kolko mas rokov, ale kebyze som az natolko odcudzena s manzelom ze by som nevidela cestu spat a nevidela u neho zaujem, realne by som uvazovala o inom partnerovi. kazdy ma narok na stastie a lasku, a myslim ze bez toho sa citi clovek nenaplneny 😅 psik ti to trochu nahradi, ale objatie od milujuceho cloveka je liek na vsetko. on nema vobec ziadnu snahu, len si zije svoj zivot? ci uz ani ty nemas o neho zaujem?

mala_hobitka
20. jan 2015

@ziwa1 No aktualne mas teda muza ktory sa domov pride najest, vyspat a prezliect sa. Podla jeho slov si ta vobec nevazi.... no pekna vdacnost za teplo domova.
Mozes skusit to teplo domova pre neho nerobit - jemu nevarit, po nom neupratovat, jemu neprat atd aby pocitil ze tieto veci sa same nerobia a preto nie su samozrejmost.
A v tejto faze by som ti mozno odporucila premyslat nad ukoncenim tohto trapenia. Tym nechce povedat ze hned sa rozved alebo tak. Ale premyslaj o tejto moznosti - vsetky za a proti. Mozno prides na to ze toto nechces za ziadnu cenu a najdes spravne slova co povedat tvojmu muzovi - co je zle co cakas inak hrozi ze bude rozvod. A mozno zistis ze by to pre teba bolo oslobodzujuce riesenie. Uvidis... ale urcite treba nieco urobit inak sa zblaznis.

PS: Ked ti nabuduce povie ze vyzeras staro a spustnuto tak mu povedz nieco podobne na neho, prosto len aby vedel ze nech si trhne. Ma velke usi/plesinu/brucho/velky nos/tenke usta/je maly/malo svalnaty .....prosto cokolvek co je pravda mu splechni do tvare uplne znudene, hoci aj "no ty tiez nevyzeras ako v den nasej svadby a to sa nestaras o dve deti 24/7"

zuzka4444
20. jan 2015

Cisto pragmaticky - milenec... nic rychlejsie neviem poradit. Aby si mala cas na milenca, staci obcasna opatrovatelka k detom. Teba to nakopne a mozno nasledne aj manzela...
Ak toto odmietas, este antidepresiva by trochu pomohli - nic by sa nezmenilo, ale bolo by ti to jedno 🙂

mariahpd
20. jan 2015

@ziwa1 na tvojom mieste by som sa snazila najst si ineho partnera, ak je manzelova lahostajnost voci tebe a detom nezvratna. Ale miesto konika by som asi hladala spriaznene duse na azet.sk na pokeci, su ludia, ktori si takto nasli partnerov/kamaratov, moja kamaratka bola v situacii ako ty, hoci s vacsimi detmi ale zase manzel viac minal peniaze ako zarobil, takze mala aj financne problemy, nasla si tam chlapa z druheho konca republiky, prisiel parkrat za nou a uz unho byva a ma s nim babo a dobre ze ju na rukach nenosi, teraz je velmi stastna a hovorieva, ze aj keby ju tento novy partner o rok "kopol do ri ti", aspon zazila, aky moze byt clovek vo vztahu stastny a lubeny. Pri prvom manzelovi to vraj take nikdy nebolo, ani na zaciatku manzelstva. Ked budes stastnejsia, aj kazdodenne problemy lahsie zvladnes. Pes je tiez ok, aj so psikom mozes stretnut nejakeho mileho psickara 🙂 ale si uz teraz vytazena, mas energiu starat sa este aj o psa?

adamuska
21. jan 2015

@ziwa1 poviem len jedno, zakiaľ si nevyriešiť vzťah z mužom, možeš sa snažiť jak chcem, nebude to s tebou ok. Treba začať riešiť vzťah s mužom. Toto ti berie všetku energiu. A podľa mňa má milenku. Nič iné v tom nie je.

cacianka
21. jan 2015

milá moja, nechcem ťa raniť, ani kuvikať , ale mám ciťáka, že je v tom iná žena...

doma full servis 24/7/12/365,
deti s nevybúrenou energiou, unavená, strhaná a neskutočne rozbehaná žena
a za rohom milá prítulná, oddýchnutá, usmievavá a navoňaná cica - dva protichodné póly žien.
za ktorou ísť ?!?
vonku úsmevy od ucha k uchu a doma behom pár sekúnd odutý ksicht, že aký je unavený ...
najskôr sa máš starať o seba, vyzeráš spustnuto - to mu ešte asi záležalo na tebe, teraz naopak - načo sa upravuješ, to je istá známka alibizmu - šak s ňou nemôžem ani žiť, veď pozrite ako odpudivo vyzerá, nestará sa o seba, trtko má alibi aby mal voňavú cicu. hľadá si únikové cesty a manévruje skôr od teba ako k tebe a deťom.
Nepoznám teba, jeho, deti, ako to u vás beží okrem toho čo si tu napísala, ani nechcem byť za tú zlú, ale aby si jeden otec nenašiel čas na rodinné večery aspoň raz za 1-2 týždne nech by mal akúkoľvek vyťažujúcu prácu, ale na priateľov áno, to veru nepovažujem za normálne , správne ani za ľudské.
Načo mu je potom rodina ? aby mal status otec roka, manžel roka ? pre koho ? pre vás určite nie !
rodina nie je len zarábať na ňu, ale sa jej aj venovať, dať energiu na spoločné čítanie, hry, bláznenie, prechádzku, nielen drahými darmi kompenzovať svoj nezáujem.
aké veľké sú deti ? neskúsiš mu len vopred oznámiť "vo štvrtok máme popoludní školenie",
vyzdvihni deti a daj jesť. dovi, dopo. pokiaľ nie sú kojené miminá, tak by to mal zvládnuť ľavou zadnou.
neviem čo ti inak poradiť, ale načo takýto otec/manžel, to môžete byť aj od seba. nech platí alimenty na deti nech sa mu o full servis stará kto chce. určite by si mala viac kľudu.
psík je pekný nápad, ale nie v tejto situácii, keď ne máš čas na kaderníčku a pod. ako ho chceš 5x denne venčiť a ešte cvičiť a vychovávať. na to ti stačia deti a kľudná mamka skľudní aj deti.
naozaj ti držím palce, aby som nemala pravdu s cicou, aby sa ti reštart podaril, ale viac potrebuje reštartovať tvoj muž.

cacianka
21. jan 2015

@mala_hobitka ja som takto ukazovala mm, že v domácnosti sa" samo " nevyskytuje, keď niečo chceš, prilož ruku k dielu, pomôž, postaraj sa. Aj ja chodím do práce, aj ja chcem mať svoj program, čas iba pre seba a nielen stále behať po byte. Pochopil, najmä keď mal už len 1 čisté slipy 😀 aj keď si minul pekné peniaze na jedlo a už sa mu prejedli ázijské chute.
Aj s tými komentármi poľavil - že mi odstávajú vlasy, no tebe nemá čo, trčí ti chlp na brade - tebe z nosa aj so soplami, teraz sa už mierne ironicky a s humorom prekárame, konečne pochopil, že aj intonácia poznámky môže buď rozosmiať, alebo raniť.

janickacrazy
21. jan 2015

@ziwa1 Naozaj smutné čítanie, mna tiež napadlo, že ten tvoj má milenku. Akože čo máš ty z takého manžela? Neviem teda prečo si ešte s ním, asi kvoli peniazom, iné ma nenapadá. Ak teda máte dost penazí, tak si nájdi opatrovatelku k detom, aby si nebola taká ubehaná alebo upratovačku aspon 2krát za týžden a uvidíš, že sa ti aspon trochu ulaví. Tvoj manžel je velmi sebecký, myslí len na seba a ty a deti sú pre neho vzduch, to je ozaj smutné. Ten psík tiež nie je zlý nápad, ale ozaj by som dala poriadny rozhovor s manželom a podla toho sa zariadila, lebo takto to vyzerá, že vlastne okrem detí nemáte vobec nič spoločné. 😖

macka334
21. jan 2015

Myslím,že to budeš mať takto podobne,kým deti nepodrastú.Tiež mám deti a do ich zhruba 10 rokov to bol kolotoč domácich prác,učenia sa s nimi a práce. Ak máš možnosť,že ti ich postráži mamka,tak aspoň na kávu s kamarátkou treba zájsť a neskôr,keď si s deťmi nabehneš na systém,tak si treba dať pauzu aspoň 2x do týždňa na cvičenie. To je nie len pre Teba,ale aj pre rodinu - kľudná,spokojná a vyrovnaná mamina je na nezaplatenie. Len si toto musíš Ty sama definovať ako dôležitú vec a neupustiť od toho. Ináč skončíš vždy so všetkým.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli