Čo vaša mama toleruje nevestám?

simcika
4. nov 2021

Ahojte,
zaujíma ma vaše skúsenosti, ak ich máte s mamou, ktorá neustále uprednostňuje svoje nevesty a teda aj bratov. Dám jeden príklad. Keď švagriná chodila do mesta (160km) za svojou mamou, tak brala aj dcérku, ale ku mne nikdy neprišli ani na hodinku a to som ich volala stále. Môj syn, plakal, lebo aj on chcel sesternicu doma a ukázať jej hračky. Podotýkam, že so švagrinou sme podľa mňa vychádzali a keď sme šli my ako rodina k mojim rodičom, vždy som k nej šla a mali sme si čo do rána povedať. Boli sme ako kamarátky. Keď som sa však pýtala, prečo nepríde, tak za 10 rokov, mala rôzne výhovorky, ako majú nabitý program a podobne. Keď som sa pýtala môjho brata na to, povedal, že čo jej má povedať ako? Veď ide k mame a bodka. A keď som to vravela mojej mame, vravela mi, že mám predsa pochopiť, že ide k mame Nehovoriac o tom, že som mala doma 3 mesačné dieťa, a ona mala byť krstnou mamou a ani neprišla pozrieť. Vtedy nešla za mamou, ale za kamarátkou, vraj sin potrebovala vyraziť do ulíc a trošku si popiť. Celá rodina jej to tolerovala. Moja mama, berie čo povie ona. A čo si myslím ja? Že keď idem hocikde, kde viem, že mám aj kamarátku, rada prídem aj keď len na polhodinu. Takto sa správame sa k sebe s ostatnými ľuďmi. A dnes ide táto moja švagriná k mame aj keď jej muž, môj brat príde domov zo zahraničia z práce a zrazu to mojej rodine vadí, že to čo si dovoľuje ho nechať samého doma. Mame hovorím, že nechápem, ako môže piť s ňou kávu, keď vie, že syn plakal doma alebo ma obchádza a mimochodom robí aj iné veci ... ale píšem len o veciach, ktoré súvisia so mnou. A ona mi na to povie, že veď jej povedala, ale nedonúti ju. Ja si neviem predstaviť, že by som so synovou ženou bila partiu, keby takto ubližovala nevesta jeho sestre....

Čo vy na to? Ako to máte vy?

martina1201
4. nov 2021

@miadi ja mám pocit že buď po sebe nečíta alebo si myslí autorka že o nich všetko vieme a preto píše len utrzkovite a tak že jej nerozumiete kto je kto a kto s kým čo.

simcika
autor
4. nov 2021

@miadi ty sa zamysli nad sebou, co pises. Ja sa pytam cely cas na to, ako by vase mamy videli situciu. To je za prve. Za druhe nikto jej nic nepovedal. Este keby napisem, aka je svagrinna naozaj, tak mi napises, ze to nie je pravda, lebo ty presne cez pismena moje vues povedat aka som ja.
@martina1201 jemine nie o svokre pisem - ze nechce chodit k svokre. Nie to nie je tak. To, ze sa mama cuduje nad spravanim nevesty, je jedna vec a sommou to nema nic. Proste je to komlikovane, cely ten pribeh, berte do uvahy, ze nejake roky sme fungovali a ona mi klamala, ze napriklad dojde za malym, tak sa tesil a bac nedosla. Potom klamala, ked mala este aj dojst na narodeniny, pchala sa, ze spravi tortu, tak ze ok, napokon nedosla, lebo zase mala ultra dovod a moj maly bol bez torty. Mojej mame nevadi, ze k nej chodi? Nie, zase zle pochopene, je u nej denodenne!! stalkuje ho, dcere robi peklo, dcera ma uz 14 a nie je to uz male dieta, mame dobry vztah a skoncila na psychiatrii - nechcem do vsak rozvadat. ja tu nechcem pisat o svagrinnej, ona je fakt pripad sama o sebe. Vobec toto co pisu baby nie je pravda. Nechajme ju tak - nechcem tu nad nou lamat palicou alebo tak, len proste ja pisem, ze by som sa snazila o to, ako to funguje v nasej sirsej rodine o to, aby surodenci si nedali od svojich poloviciek zobrat rodinu a ako sa vravi, kym ziju rodicia, tak to ma fungovat, lebo ked nebudu, sa to moze rozpadnut. Nikto nehovori, ze mama mala nutit chodit svagrinnu za mnou, mimochodom pochopte, ze my sme mali spolu dobry vztah a ked som bola u mamy, tak ma tahala k nim domov, ze vinko si dajme, stale pytala syna, nech tam spi - tak jasne, ze aj syn chcel mat sestrenicu u seba doma - je jasne, ze som sa na svagrinnu hnevala. Pisem , ked deti boli male. Ja sa snou nebavim uz tak akokedysi, uz skoro 5 rokov. nepotrebujem takych ludi okolo seba.

simcika
autor
4. nov 2021

@martina1201 ano ano je to komplikovane,pisem to rychlo a kedze je long story 🙂 ospravedlnujem sa za fragmentarne pisanie

simcika
autor
4. nov 2021

@miadi nie nie, popisala som to vyssie. snad je to uz pochopiteľnejšie

martina1201
4. nov 2021

@simcika ak máme niečo vadí nech si to vyrieši sama. To čo jeden toleruje to druhý nemusí. Chápem že ťa trápi čo trápi mamu, ale žiaľ teba sa to netýka a už vonkoncom sa do toho nestaraj keď vidíš že sama so švagrinou nevychadzas. Poriadok si musí urobiť brat a mama. Nikoho nedonúti k ničomu čo sam nechce..

simcika
autor
4. nov 2021

@martina1201 iste to si musí mama poriesit, preto sa pýtam akp to majú v rodine iní

miadi
4. nov 2021

@martina1201 veru uplne popletene cele uz sa stracam ze kto komu co kde. Este k tomu krivdu ked mal syn 3m a teraz uz je pubertak? Tak asi neplace ze chce vidiet sesternicu. A zrazu ona vobec nema problem ze k nej svagrina nechodi zrazu mà mama problem ze je u nej kazdy den a uz vobec Neviem kto koho dohnal na psychiatriu. Ale viem kto by sa mal liecit .

martina1201
4. nov 2021

@miadi 🤣🤣🤣 no však to že nechápem ani ja už ničomu.....

hipuska
4. nov 2021

Nikoho nemôžeš nútit, aby chcel k tebe chodiť. Ak nechodí, môže byť chyba aj v tebe. A to, že tvoje dieťa plakalo, nie je kvôli nej ale kvôli tebe. Ako on vedel, že je poblíž? Nemala si za niekoho sľubovať návštevu.

nikpa
4. nov 2021

@simcika keď nechce niekto ku mne chodiť tak nech sa strči, chápem že ti je asi ľúto keď syn plakal, že chce sestranice ukázať hračky ale malé dieťa snáď jedna matka volako uchlacholi. Ja by som si z toho hlavu nerobila na tvojom mieste a už vôbec by som do toho neťahala mamu, brata a neviem koho. Tak s inými členmi z rodiny má asi lepší vzťah, ona to tak evidentne vníma, chodí tam kam chce chodiť....

simcika
autor
4. nov 2021

@miadi nehnevaj sa na mňa, ale ty keď už dačo napíšeš, tak to stoji za to..nikde nepíšem, keď mal 3 m a síce je to napísané len z časti ale nie sú tam veci ako ich vidíš ty... Kde som písala že mal 3 syn? Otázka je ešte raz ci vaša mama by take správanie u svojej nevesty tolerovala, čo by jej niečo povedala, alebo by sa tvárili ze život je jedna báseň

simcika
autor
4. nov 2021

@miadi ze zrazu. 😂😂😂 ty už nepíš radsj nič a uplne sa to nehodí písať o liečení, keď som o ňom písala v kontexte dieťaťa.

simcika
autor
4. nov 2021

@hipuska sľubovala ona! Sama jemu volavala a tak ďalej....niekde vyšsie som to písala

kakawah
4. nov 2021

Na tvojom mieste by som sa nestarala, kto, kde ide a nejde. Toto nerobi dobru krv. Netreba sa miesat, riešiť, atď. Zi si svoj život a ju nechaj žiť ten svoj. Istý čas som bývalá u svokry aj s malým synom. Mm bol v zahraničí. Ale samozrejme keď sa mi zachcelo, odcestovala som k svojim rodičom, cca 100km.Aj na dlhšie, samozrejme sa v rodine našla taká ochotna osôbka, čo to riešila. Že preco tam idem a preco som tam dlho a čo ked tam niekoho mám, mala by som u svokrovcov byť stále.... Postazovala som sa raz mužovi, ten zavolal tej dotycnej, vytmavil jej, co sa stará, nech sa stará o svoj život a bol pokoj. Nebolo to moc príjemné, tak viem, že aj tvojej švagrinej nie je príjemné, keď toto riešis.

miadi
4. nov 2021

@simcika ty si uplne cudna. Ved si po sebe precitaj. Najprv ze ste so svagrinou kamosky ze je ti cudne ze k tebe nechce chodit. A potom ze dohnala vlastnu dceru na psychiatriu a je hrozna a Neviem aka. Toto cele akoby pisal clovek s diagnozou bez urazky a bez vysmechu. Raz pises nieco potom nieco uplne ine. A nema to hlavu ani patu.

miadi
4. nov 2021

Cela tato tema je nanic Lebo vlastne ty snou nemas problem ale tvoja mama. A to co ine matky “toleruju” nevestam tebe ani tvojej mame nijako nepomoze. Ked jej vadi ze je u nej kazdy den ( 160km chodi hore dole nevesta??? Aby mohla sediet u svokry a stalkerovat muza ktory robi v zahranici? ) cele dost absurdne. A teba sa to nijak netyka. Mama si to musi vyriesit sama.

luccija
4. nov 2021

@simcika no tak sa musíte zmieriť s tým, že rodina nie je ako v americkom filme kde všetci spolu sedia za jedným stolom a rozumejú si.Veci ohľadne dcéry psychiatrie s pod...si ma riešiť brat so sebou prečo sa to stalo.
Nevesta si ide svoje a hotovo...nerieš staré krivdy kto kedy mal spraviť tortu tak asi je nezodpovedná veď ju poznáte roky tak?
A táto veta "ako to funguje v nasej sirsej rodine o to, aby surodenci si nedali od svojich poloviciek zobrat rodinu a ako sa vravi, kym ziju rodicia, tak to ma fungovat, lebo ked nebudu, sa to moze rozpadnut"

Tak u Vas sa to rozpadlo a rodičia ešte žijú.Nie ste prva ani posledná rodina.Nie, moja mama by sa do takýchto veci nestarala.

luccija
4. nov 2021

Silou mocou chcete mať rodinné vzťahy, ale nevesta nemá záujem, tak ju rešpektujte.

miadi
4. nov 2021

@luccija uz nechcu teraz je to naopak svagrina stale chodi k svokre a obtazuje ju. Uz je to uplne iny problem to ste si na zaciatku vymysleli 🤣

simcika
autor
4. nov 2021

@miadi ale ved o tom nemá byť ten príspevok

simcika
autor
4. nov 2021

@luccija ďakujem konečne za rozumný komentár k téme a za vaše zdieľanie

simcika
autor
4. nov 2021

@miadi tak evidentne tebe vadí ze nie je jednoliaty text ale vserko sa da vysvetliť a nie se raz tak raz tak...ved veci v živote sa menia.

simcika
autor
4. nov 2021

@kakawah nie nie, neprijemne je to, že ona to robila keď žila s bratom dobre a aj keď už neziju spolu dobre, že šla preč k svojim a ja to neriesim! Ale moja mama ja skôr som kedysi riesila, ze nepríde ku mne s tým že sľubovala hory doly a ze ako rodina by sme to predsa mohli kvôli sebe spraviť lenže z jej strany to nebolo úprimne. Ja chápem ze ide k mame ale keď za 10 rokov ku mne nepríde, áni za mojimi detmi, tak mi toto vadilo. Keďže bývame v je dom meste a boli časy, že sme sa nevideli aj dlhší čas...riesim to preto lebo sme sa mamou zase chytili, keď mi povedala, že svagrina nechala opäť raz brata samého a mne to prišlo smiešne, že rieši ma len to co chce

snowflake07
4. nov 2021

@simcika Povedali naši vašim, aby prišli vaši k našim.
Ak neprídu vaši k našim, tak neprídu naši k vašim.🤫

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
4. nov 2021

@simcika Ja tomu nerozumiem. Píšes, že s bratom nežije, vzápätí, že ho teraz po navrate zo zahraničia nechala samého.
Fakt he to všetko písané veľmi zmätočne.

evaachesa
4. nov 2021

Toto akoby písal schizofrenik 😳 ... ja tomu teda ale že vôbec nerozumiem 🙄 radšej idem na kávu😅

whatever1
4. nov 2021

@simcika Asi si to neuvedomujes ale z vas dvoch si problemova iba ty. Ano, citas dobre. Nikdo na svete nie je povinny travit s tebou cas. Snazis sa silou mocou aby ju tvoja mama nemala rada. Si zakerna. Chces manipulovat a riadit zivoty druhich. Argument ze isla za svojou vlastnou mamou nemozes mysliet vazne. Alebo ze isla za svojou kamaratkou. A o akom tolerovani hovoris? Vy jej nemate co ne/tolerovat jej casovy harmonogram. Trosku chore taketo vyjadrovanie. A hrat vsetkym okolo na city ze tvoj syn place😆... mat takuto svagrinu ako ty, neukazem sa co je rok dlhy.

tehulka2011
4. nov 2021

Prave som stratila aspon 5 minut zivota na totalnu ***

simcika
autor
4. nov 2021

@whatever1 modrý koník je naozaj skvelá platforma...ale ze ozaj. Hranie na city, som zákerná, choré vyjadrovanie, snažím sa o to a to, som problémová. Keď vy sa v rodine nenavstevujete, je to vaša vec, u na to takto nie je. To ze ako jediná svagrina je taka a mam ich ešte viac, neznamená to, že ona rob9 dobre kroky. Ved ona by chcela od nás správanie ako z rodiny ale ona nemusí, to bol point. A ci ju moja mama ma rada 😂😂😂ja už za len normalne smejem! Helou, keď ja robím k rodine kroky a niečo dávam, aj pre ňu, aj pre brata, aj neviem pre koho, je normalne ze je rovnováha. Ja by som v živote nikomu nepísala ze je niekto zákerný a podobne superlativa, pretože ja tak druhých nevidím..pýtala som sa na to, ako to funguje u iných. Moji bratia si tiež myslia a aj moja širšia rodina má podobný názor ako ja. Nie u nás nebola igboracia a chladné vzťahy, to ze to funguje u vás, je OK..... Mne je to proti srsti. Moja mama a moji rodičia ju toleruju a nie ze ju majú radi. Časový harmonogram!? Tak ona chce od nás rodinu a my od nej nie? To akože kde žiješ? Takže ja ju prejdem, lebo veď ona je len mama mojej netere? To vy tak žijete? Takže ona keď príde za 10 rokov do eata kde bývam, ona nemusí ísť ani za krsniatkom ani sa synom, ved nemusí, ale to naozaj je rodina o tom co za musí a nie? Skôr o tom kto ma charakter a chce. Ved už dávno vieme ze nechce aa pretvarovala sa ako jej záleží na mojich deťoch a ako príde a bla bla...ja by som teda, neobišla svoje krsna, keď som ho ešte nevidela. Ona je ona...už neočakáva nič od nás, tak ako my od nej a prosím ťa keby si vedela aká je ona problémová, tak by si čusala. A nie ze ja som problémová - no možno si ty, keď takto veci vidis