Dala som svokre facku na ruku

15. apr 2021

Svokra sa uz nedala vydrzat. Starala sa mi do hrncov, varenia, co kde mam ulozene, dobre ze mi hygienicke veci nepotriedila. Uz som sa s nou o tom bavila, ze pri jej navsteve si nezelam aby sa hrabala v nasich veciach. Ona, ze jasne chape ale ze to su veci jej syna a ked halda nieco tak sa ma nebude pytat. Dnes zas bola u nas na navsteve, manzel je v praci, a chcela sa s malou hrat.. zas zacala jej veci lustrovat, menit poradie atd.. sama som jej vravela ze si nezelam jej navstevu ked neni manzel doma. Aj tak sa sem nasackovala. Dnes ked malej triedila veci, zas na vsetko zacala ondit ako to nema zoradene a neviem co vsetko... ja som sa s nou chvilu slabo hadala slusne ale potom som to uz nevydrzala a vyletela jej slaba facka, po ruke. Nic vazne iba take klepnutie, ano nemala som sa jej dotknut ale to uz bolo moc tie reci. 🙈 Ona sa postavila povedala, ze preco som ju udrela, pritom to nebol uder iba fakt velmi slabo po ruke. Ja ze nepaci sa mi jej spravanie u nas a ze som jej uz milionkrat vravela ze si nezelam jej navstevy o samote. Odula sa na mna, dopila kavu a rozlucili sme sa. Muzovi som to napisala, a chape ale ona neviem co bude o mne rospravat nebodaj zesom ju idrela 🙈 ach jaj. Mam ju uz komplet ignorovat? Lebo to hubovanie som uz nezvladla.

andreatytler
16. apr 2021

Dobre si urobila... ta jej generacia capala svoje deti po ruke vzdy ked urobili nieco co nemali. Ona velmi dobre vie, vychovny efekt takeho capnutia a hadam to zabralo a uz sa prestane starat do tvojich veci.
Inac to ako si dopila kavu a isla na zachod nema chybu😂... ved to ona sa ani neurazila. Mam dojem ze ona velmi dobre vie ze si to zasluzila.

anw
16. apr 2021

@danim ona to ma asi ako hobby 🙂

anw
16. apr 2021

@sashabb sisi nie som ani blba...samozrejme som jej viackrat povedala ze si to neprajem...ale ona to robi ked dava pozor na moje dieta a ja som v praci...po rokoch vysvetlovania som rezignovala a kaslem na to...

anw
16. apr 2021

@mariejenka ona neni zla osoba, len trochu nepozna hranice...nakolko je u mna len par krat do roka tak na to uz kaslem...presne viem co ma caka ked je tu....a tak len dycham 🙂

anw
16. apr 2021

@sslobodnamama777 ako som uz pisala robi to ked nie som doma...vysvetlovala som, prosila, hrozila...ona vzdy slubi ze uz nebude a potom to ide od zaciatku....kaslem na to...inak je to fajn svokra len trosku svihnuta 🙂

sashabb
16. apr 2021

@anw tak to je ine keď pritom niesi. Tiež by som sa na to asi vykašlala 🙈

basska_b
16. apr 2021

Moja teta ma nevestu, s ktorou sú v jednom dome. Mladí majú samostatný vchod. Od začiatku sú problémy. Raz sa tak pochytili, že mladej vyletela ruka, len ju zdvihla. Nedotkla sa jej... moja teta z toho spravila škandál brutálny, všade vykrikuje, že ju nevesta udrela...

dahra
16. apr 2021

- toto sa stalo môjmu mužovi, capol môjho otca po ruke. Snažil sa mu len ukázať ako sa narába so spotrebičom a môj muž neznáša, keď mu niekto hovorí, čo a ako má robiť. Normálne som zamrzla, lebo pred očami mi preletelo detstvo a po capnutí by som iste schytala ja. Oco sa stiahol, asi som zamrmlala prepáč.... Viem, že som potom mužovi vravela, že bol na veľmi tenkom ľade.
Inak svokru mám v pohode, ale moja mama je cosi také. Bývame ďaleko, nerada cestuje. Naposledy bola u mňa pred 7 rokmi. Ale pamatam si, ze nám začala riešiť, kde máme mať taniere a poháre. Čo je praktickejšie a pod. 🙂 Ozaj by mala každá domácnosť byť samostatná a rodičia by ju nemali pokladať za "svoj" domov. Dúfam, že k svojim deťom budem chodiť len ako milá návšteva, nie ako nevítaný člen domácnosti.Toto je večný problém, keď si rodičia nárokujú na "deti" aj v dospelosti.

deti95060810
16. apr 2021

@21oktober možno je tvoja sestra pre teba hrdinka, ale nemyslím si že to bol dobrý nápad sa do tej rodiny trepať...Jednou fackou si lásku od svokry pre dieťa nevytlčie - svokra asi ten názor na jej dieťa nezmení - ani po tej facke 😉
Možno je tvoja sestra šťastná, ale nech sa skúsi opýtať svojho dieťaťa o niekoľko rokov aké malo dieťa detstvo resp. vzťah so svojou starou mamou.... Ja by som myslela aj na zadné kolieska a dieťaťu niečo takéto jednoducho nespravila....
PS. v podobnej situácii som bola aj ja, dieťa som mala z prvého manž. - nie žiadnu pubertu - ale malinké ročné bábo.... A veru prehodnotila som zopár známosti kde bol čo i len malinký náznak toho že dieťa je na obtiaž...však načo si komplikovať už aj tak dosť skomplikovaný život... až po x rokoch som našla muža, ktorému nevadilo dieťa, ale ani jeho rodine....Nech sa sestre darí.

malva123
16. apr 2021

@basska_b ale to nie je v poriadku dvihat ruku na svokru...a byvat v jej dome!

banderaska29
16. apr 2021

ani si nevieš predstaviť, koľkym nevestám si dala odvahu capnúť svojej svokre 😀 😀

sashabb
16. apr 2021

@deti95060810 ale veď to dieťa už hádam starých rodičov má, či?

zana1234
16. apr 2021

Chapem,ze mas blby pocit, ale ked niekto raz nepochopi slusne xykrat,ze si to nezelas, tak teraz to pochopila..a dalsia vec, ako sa aj ked je to svokra opovazi spravat v tvojej domacnosti akokeby bola jej, nema na to ziadne pravo. Tvoja svokra nevie kde su hranice, co smie a co je uz za ciaru..a svokre by som sa rozhodne neospravedlnola,ale znova vysvetlila,ze jedine tak si ju mohla zastavit nad tym co robila. Takze ak si niečo nezelas, nech pocuva.

21oktober
16. apr 2021

@deti95060810 moja sestra nie je pre mňa žiadna hrdinka, je to normálna mama ktorá si bráni svoje dieťa pred škaredými nadávkami . Ona si nepotrebuje vytlct žiadnu lásku od svokry pre svoju dcéru .Láska k vnúčatám aj k tým nevlastným buď je alebo nie je . A tu nie je . Pokiaľ si pamätám , odišla si od otca svojho prvého dieťata a aj od svokry, nebola si v situácii že by si niekoho udrela , napriek tomu , tvoj ex sa o dieťa nezaujímal a ani jeho mama . Tak v čom je teda rozdiel ? V jednom zauchu z jednej strany a škaredých rečiach z druhej strany. A čo akože mala robiť ? Zdvihnúť sa v smotanových šatách a odísť o 17 hodiny z vlastnej svadby aj s dcérou a nechať tam svoju rodinu , alebo svokru mala vyhodiť alebo manžel jej mal vlepiť na oplátku aby si bránil vlastnú matku , hoci ju niekoľkokrát dôrazne upozornil aby prestala? Nie nič sa také nestalo , stalo sa presne to o čo si tá stará ježibaba koledovala a to ju usadilo na pekných pár hodín aj so slovami od syna že asi toto potrebovala. Jednou fackou vyriešila roky nervov , naťahovačiek a ostatných vecí s ktorými sa potýkajú mnohé nevesty, mužov majú zbabelcov a zdeptaných vlastnými matkami .
Aj ja mám dvoch synov, možno o pár rokov budem svokra, veľakrát sa mi nepáči čo tu mnohé nevesty píšu o svojich svokrách , riešia banality a blbosti ktoré urobili , ja verí že aj na jednej aj na druhej strane sa najdu tupé ženy . Ak môj syn dovedie domov ženu s dieťaťom , no možno sa mi to nebude páčiť ale NIKDY nebudem sa vršiť na malom decku , ktoré nemá ani potuchu čo je vo veci. A ak nebudem chcieť prísť o syna , budem musieť jeho výber rešpektovať.

number19
16. apr 2021

V kazdej rodine je ina dynamika.
1/ Niekde sa cele roky na seba zduvaju.
2/ Niekde sa prefackaju a potom uz vobec nic, alebo total usporiadane vztahy.
3/ Niekde to funguje bez akychkolvek problemov od zaciatku (malokedy, ale zazraky sa deju).
Nema vyznam sa tu donekonecna presviedcat.
Rada by som pocula od autorky ako sa to po incidente dalej vyvija.

bororka
16. apr 2021

@21oktober Je mi ľúto, že musíš obhajovať sestru. Tiež mi príde úplne cez taká urážka na dieťa nevesty a nieto ešte v deň svadby. Nie som zástancom fackovania, ale taká výchovná facka je občas zapotreby. Ja jej to kvitujem, aj keď mi je do toho prd. Len ma dojalo, že vie byť človek k dieťaťu taký hnusný. Ale ako vidieť má minimálne skvelú tetu, alo náhradu. Nech sa darí 😊

autor
16. apr 2021

@number19 Zatial som ju nekontaktovala. Muz s nou dnes volal ale, ze nic nespominala ohladom vcerajska.

luccija
16. apr 2021

Lebo vie, že to prepískla😜toto nikdy nepochopím mne ani vlastná mama nelezie do skríň.Niektori ľudia nemajú základné slušne vychovanie veď si predstav, že by si prišla k svokre a začala jej veci prehadzovať veď je to ponizujuce.Mne tento týždeň telefonovala mama a z ničoho nič povedala, že tak rozmýšľala či by som nemala dať na opačnú stranu všetky levandule asi 30 kusov a namiesto nich nasadiť sukulenty🙈vôbec neviem čo ju to napadlo a celý deň som nad tým rozmýšľala.Nikdy mi nič neorganizovala
Ja by som ju necapla, ale asi by som hlasno argumentovala😉že si to neprajem

number19
16. apr 2021

Tak to je dobre. A teraz sa snazit o klud a snad aj ona to cele pochopila. 🙂
Muz vas moze nejak premostit. Ale nic si nevycitaj, tak sa stalo no...nervy...
Drzim palce.

ada85
17. apr 2021

@pesmaxipes svokru síce nemám ☹️ ale toto sa mi páči

ada85
17. apr 2021

@anw nemôžete si dať kladky na skrinky? 😉Možno by pomohlo