Dala som žiadosť o výživné a bojím sa, že ako sa zachová bývalý partner

angie678
6. jún 2020

Ahojte,
Chcela by som počuť váš názor, poprípade ak máte nejaké skusenosti.
S bývalým mám 10 mesacnú dcéru, odisla som od neho ešte počas tehotenstva.
Pred pár dňami som podala žiadosť na súd o výživné (doteraz platil 100 eur a aj to raz nezaplatil)
A aj o zverenie dcéry.
Ale... Mám panický strach z toho, ako sa zachová, keď zistí, že som podala návrh na súd.
Bojim sa, že mi vezme dieťa. Bývam vo veľkom dome, dcérka má vlastnú izbu, starám sa o ňu prikladne.. Ale čítala som príbehy žien, ktorým z ničoho nič vzala druhá strana dieťa. Dcéru môže vidieť hocikedy, kontaktu som nikdy nebránila.
Lenže je voči mne pomstichtivý,. Neviem čo mu môže napadnúť. Dajú sa podniknúť nejaké kroky?

ckocka
6. jún 2020

@angie678 Uvariť si čaj a prestať vymýšlať hlúposti.
Z akého dovodu by ti mali odobrať dieťa? Chápem že je človek v neľahkej situácii citovo zranitelný, ale je potrebné používať aj rozum.

angie678
autor
6. jún 2020

@ckocka písala som, že som čítala príbehy žien, ktorym odobrali deti a nepotrebovali k tomu veľa.
Rozum používam.. Ale keby išlo o vaše dieťa, báli by ste sa rovnako. Ex ma urazene ego, lebo som ho opustila.

marca12
6. jún 2020

@ckocka nezazila si,nevies. Velmi lahko prides o deti a mozes byt ukazkova matka,staci ze ma chlap znamych na spravnych miestach a nemusi mu ist o starostlivost a lasku k detom,ale chce sa len pomstit. Lebo od niektorych chlapov sa odchadza len nohami napred. Ak od nich odides po svojich,priprav sa na dozivotne peklo. Psychicky ta znici

ckocka
6. jún 2020

No tak potom asi najať ukrajinskú ochranku.

marca12
6. jún 2020

@angie678 stat sa moze kadeco,ale pokial nema znamych,tak snad kuratela nedopusti,aby ti ju zobral. Ono aj zobrat dieta nie je az take lahke k tomu potrebujes znamosti na dost vysokych miestach a nie je to lacna zalezitost. Ak na tvoj ex len plnu hubu reci a prazdne vrecka,neboj sa.

angie678
autor
6. jún 2020

@marca12 presne ako píšeš. Veľmi, veľmi sa toho bojím. Nespala som poriadne už týždeň

sunny8
6. jún 2020

Akoby som čítala seba pred rokom 🙂 neboj sa si matka pokiaľ nepijes alebo nedrogujes či fyzicky nenapadas dieťa nemajú ti ho prečo vziať .. všetko sa da riešiť súdom alebo políciou .. on nema právo vziať ti dieťa

mogaa
6. jún 2020

@angie678 tak 10mesačné dieťa by dali otcovi len ak by si bola alkoholička,narkomanka či kriminálnička.....čo by s ním preboha robil? Hádam by ostal na RD? a z čoho by potom žil?to sú len reči a vyhrážky.....do 3rokov sa necháva dieťa pri matke, len vo výnimočných prípadoch sa dáva otcovi a tam musia byť dôkazy že matka dieťa ohrozuje alebo je závislá a podobne....

kittykat22
6. jún 2020

@angie678 a myslis ze je realne aby mal zaujem o zverenie dietata do starostlivosti, ked nechce poslat ani tych blbych 100e?

angie678
autor
6. jún 2020

@kittykat22 nemyslim si, lebo on je od rána do večera v robote. A nemal by reálne čas sa starat. Ani svojho syna z prvého manželstva nemá v opatere. Lenže ako som pisala, prepne mu.. A boh vie co vymyslí.

kittykat22
6. jún 2020

@angie678 neboj, vsetko bude v pohode 🙂 pochybujem ze chlap ktory od narodenia dieta nevidi, nechce platit sa bude sapat po starostlivosti.

kubkovamama
6. jún 2020

@angie678 nemaj strach.Je to asi cerstve a si plna emocii a obav,to je normálne.Pravda je,ze chlapi vedia byt po rozchode uplne mimo a ventilovat sa na expartnerke cez dieta.Ja som stastne rozvedena uz 10r,syn ma 12,mame kaudy svoju rodinu.. No a mojmu ex to nebrani robit mi zo života peklo a podrazat nohy pri kazdej príležitosti.Pritom o syna casto nema zaujem aj pol roka.Nezavola ako sa ma,zato mna buzeruje príkladne.Pocas rozvodu vyhrazky ako ma da zbit,znasilnit,vybavi aby ma vyhodili z roboty atd, atd,vezme si syna...Ani rokmi sa neukludnil,boli 2 oznámenia na policii,zmena tel.cisla,dva krat som sa stahovala.Moze ti robit "zle" nasledujucich x rokov,ale o dcerku ta urcite len tak jednoducho obrat nemoze.Musis byt trpezliva a obrn sa voci jeho pripadnym atakom a psych.manipulacii.Nauc sa mat na haku,jeden chlap ta predsa neprevalcuje.Je vela pravdy na tom,ze pes,ktory steka nehryzie

hopsadobrandejsa
6. jún 2020

Ak je o dieta prikladne postarane, nie je dovod dieta odobrat. Obvykle sa robi tzv. joint custody co znamena, ze obaja rodicia maju streidavu starostlivost aby dieta mohlo travit cas s matkou aj otcom.

simuskaaa123
6. jún 2020

Presne tak, kľud. Takú malú ti nevezmu. A on nemá záujem, čo by s ňou robil? Ja som sa tiež bala a pozri. Žiadny záujem, len psycho reči..

angie678
autor
6. jún 2020

Ďakujem dievčatá, za slová podpory, trošku som sa ukludnila. O malú prejavuje málo záujmu. Minule si 3 týždne nespomenul. Respektíve trucoval, lebo nechcel vidiet mňa. Keďže ja som mrcha pre neho.
Lenže jedna vec tu je. V minulosti som sa liečila na úzkosť a depresiu. V súčasnosti sú to už tri roky, čo neberiem žiadne lieky a ani nenavstevujem doktorku. Len mi napadlo, zeby to použil.. Že som šialená a podobne. Čítala som totiž jeden pribeh na nete... Kde švagriná tal vzala dieťa matke

marca12
6. jún 2020

@angie678 urcite to pouzije,ak je pomstichtivy. Ale ak nebojoval o syna,preco by bojoval o dievcatko?
Ak by to aj vytiahol,ved musi mat dokazy. Pravny system je nastastie zalozeny na dokazoch a dokazovani. Nefunguje to tak,ze nieco nahlasi a hned sud rozhodne. Dnes uz kde kto berie antidepresiva,to este neznamena,ze taky clovek sa nevie postarat o dieta. Mame v rodine takeho sialenca,ktori sa msti na kazdom kroku a tiez som zo zaciatku citala vsemozne pribehy ludi a skoro aom sa zblaznila od strachu. Prestan citat pribehy ludi,sustred sa na dceru. Daj sa do kludu a pohody,uzivaj si bez muza a ver,ze vsetko bude dobre.

cacianka
6. jún 2020

Pis si kedy volal, pisal prišiel a ako prejavil zaujem.co kupil.a navrch strany kolko dal €.
Taký malý dennicek.diár/ zosit - jeden mesiac -jedna strana prehľadne.

angie678
autor
6. jún 2020

@marca12 ďakujem, skúsim sa ukludnit. Aj doma mi to už povedali, že nemám stresovať a čítať ine veci.

angie678
autor
6. jún 2020

@angie678 robim si screenshoty ked sa dohadujeme na schôdzkach a podobne. A nahrávam si hovory

marca12
6. jún 2020

@angie678 ak by sa ti vyhrazal alebo ta napadal,ohlas na policii.

mother221
6. jún 2020

@sunny8 neni to tak. Mnevteraz moj este stale manzel nechce vydat syna. Vykopol ma z domu a syna mi nechcel dat ani pri policajtoch. Mozem len cakat kym sud konecne rozhodne o neodkladnom opatreni.... :( dovtedy sa asi zblaznim. K nemu ist nemozem lebo robil ten cvok curbes aj pri policii a stresoval maleho...

juliet86
6. jún 2020

@angie678 uzkost a depresia nie je ziadny dovod na odobratie dietata. ty sa bojis ze by ti ho zobral oficialnou cestou sudnou ze by ho dostal do opatery ci sa bojis ze ti ju unesie a nevrati ? nie je mi to jasne z tcojich prispevkov

sunny8
6. jún 2020

@mother221 to mi je luto 😢 nevedela som že to môže byť takto. Mne tiež exo robil problémy spočiatku a len som sa ukludnovala tým ze bude všetko ok a že sa o malú starám ze nemám prečo o ňu prísť

komir63
6. jún 2020

@angie678 Dieťa ti nikto na svete nemôže vziať len tak, ani jeho otec, hoci sa ťa tým vydiera. Nebuď úzkostlivá. Ak by sa ti niečím takým vyhrážal, daj mu do ruky tašku s detskými vecami, vraz mu dieťa do náručia, pouč ho ako sa dieťa prebaľuje, odporuč mu, aby si nechal narásť prsia na kojenie a povedz mu "zbohom". Potom zavri dvere. Ešte mu povedz, že výživné mu budeš posielať vždy 15-teho v mesiaci. A presne za 25 minút ti bude búchať na dvere a vreštiace, hladné a pokakané dieťa ti vráti, pretože už cestou dole po schodoch mu nejako v hlavičke zapne, že bude musieť skončiť v práci, ísť na "materskú". A to je hrôza pre niektorých chlapov.

dominika7990
6. jún 2020

@angie678 ja len že ak ste neboli manželia či vieš o tom že máš nárok na výživné na seba ako pre slobodnú matku do 2r dieťaťa.
Čo sa týka tvojho prípadu neviem ako dopadne ale drzim silno prsty a verím že ti malú nezoberú. Keď máš pre ňu zázemie dostatočne a má teba nonstop pri sebe od narodenia nevidím v tom problém prečo by ju mali zveriť druhej strane. Inak známa sa teraz rozišla s frajerom. On podal žiadosť na súd o striedavú starostlivosť v spise popísané aká je alkoholička, závislá na liekoch atd a predbežne opatrenie? Dopadlo tak že otec má malého raz za týždeň na 24 hodín. Takze ver len v dobre a v to že sudca nebude idiot.

angie678
autor
7. jún 2020

@dominika7990 nevedela som.
On aj vie,že malú môže vidiet hocikedy,ale len v mojej pritomnosti.
Nemám potrebu sa tu naťahovať. Aj tak ju vidi len veľmi málo. Len som nervózna, ohľadom toho predbežného opatrenia.
Ďakujem, snad bude dobre

angie678
autor
7. jún 2020

@juliet86 áno, oficialnou súdnou cestou. Že pidá nejaké predbežné opatrenie.. Alebo niečo.
Uniesť by sa mu ju nepodarilo, keďže som stale pri nich keď je s ňou. Nikdy mu ju nenechávam samú. Príde na hodinku, hodinku a pol.. Pokocikuje a ide preč

juliet86
7. jún 2020

@angie678 tak ak sa o dieta riadne staras a podas ty orve na sud dieta mas zabezpecene tak dostane urcene casy stretavania. to ze kedysi si sa liecila na uzkost a depresiu nic neznameba

mogaa
7. jún 2020

@angie678 ak máš správu že depresie a úzkosti sú ok a AD nie sú potrebné - je nahratý...prípadne popros svoju všeobecnú lekárku nech ti napíše že na depresiu a úzkosti sa už neliečiš a teda ani AD nie sú potrebné...lepšie by bolo mať potvrdenie od psychiatričky kde si chodila, prípadne vybehni k nej a vysvetli jej situáciu a nech ti dané potvrdenie dá....

cacianka
7. jún 2020

Dobre podala si navrh na výživné, ale mas uz dceru zverenu tebe ? Schvalene terminy a pravidla stretnutí ?