Dcéra je huckaná proti otcovi a jeho druhej rodine

annabicarova
23. aug 2023

Ahojte, je tu nejaká maminka, ktorá má ci mala podobný problém, ze manželovi dcéru hucká bývalá spolu s jej mamou, proti nám a hoci má súdom určené, ze ju ma dávať otcovi povie, ze nie lebo právnicka to neodporúča? Ja sa asi potrebujem vykecat lebo už neviem ako a mam pocit, ze kvôli nej-nim sa nám rozpadá vlastná rodina

januska12323
23. aug 2023

Aká právnička? Máte rozhodnutie zo súdu o stretávaní? V tom čase má dieťa vychystať k otcovi. Keď marí rozhodnutie môžte to napadnúť.

annabicarova
autor
23. aug 2023

@januska12323 že ak dieťa odmieta ísť k otcovi nemusí

viky7
23. aug 2023

zazili sme nieco podobne ... v 15 tich sa rozhodlo dieta, ze sa chce stretavat s inymi ludmi .... bez dovodu objektivneho ,.... otec to respektoval a netrval na stretavani podla sudom urceneho .... napriek tomu ze tym trpel ... chcel aj striedavku, ale 11 rocne dieta povedalo, ze nechce tak nebola .... po rozchode rodicov problem nebol.... ten nastal az po par rokoch... dieta prijmalo vsetko, co povedala matka ... ( co je na jednej strane pochopitelne), ked otec chcel len uviest veci na spravnu mieru, vsetko sa bralo ako utok na matku .... matka sa rozhodla pomstit tym, ze deti od otca odtrhne ( sama to napisala ) .... podarilo sa jej....

annabicarova
autor
23. aug 2023

@viky7
U nás je to presne tak isto, ze otec dieťa ignoruje atď.. No poviem to hnusne, pri poslednom hovor sme si ju nahrávali, hoci to asi nebolo správne a na nahrávke je pekne počuť ako jej matka hovorí co ma povedať a to ma 9 a na podnet samotnej mamy sa vyjadrila, ze ona ma rodinu v Nitre a tu (POPRAD) hoci tu ma otca, starú mamu aj prababka sa vyjadrila, ze ju ma otec navštevovať v Nitre, lebo so mnou ma zakázané nejako komunikovať, takže hej pre neho je to extermne ťažké nakoľko to co uviedla matka na súde nie je pravda a hoci sú nato dôkazy, sudnika ich nechcela vidieť, takže mi to pripadalo ako dopredu prehratí boj

viky7
23. aug 2023

@annabicarova z nasej skusenosti si myslim, ze otec stale taha za kratsi koniec ... a ja vidim vela krivdy, co sa otcovi dostalo vo vztahu k detom ... mama je vacsinou pre dieta viac ... a mnohe povazuju za svoje vitazstvo ked deti odtrhnu od otca ... zial, myslim, ze skodia hlavne detom tym...

syslik81
23. aug 2023

otecn sa moze obratit nazad k sudu ..

annabicarova
autor
23. aug 2023

@viky7 ved to, zaujímavé, ze keď bola tu, všetko bolo fajn a zrazu po návrate sa už nechce vrátiť hoci to bolo plánované aj stanovené sudom

annabicarova
autor
23. aug 2023

@syslik81 neviem, ci to nie je dopredu prehratí boj ale chce to skúsiť

syslik81
23. aug 2023

@annabicarova kazdy pokus sa rata a je to lepsie ako sa vzdat dietata ...

annabicarova
autor
23. aug 2023

@syslik81 to určite

minenkak
23. aug 2023

@annabicarova nepoteším ťa,otec nemá žiadnu šancu proti matke ktorá si zobrala do hlavy nahučať dieťaťu do hlavy veci čo nie sú pravda

annabicarova
autor
23. aug 2023

@minenkak problém je v tom, že ja som s tým zmierena, on nie, ja viem, ze je to jeho dcéra, no ak on nie je jej rodina, tak neviem a ak 9 ročná dcéra povie otcovi, ze nevie ci ho ľúbi, tak to je vysoký level keď moja 3rocna s Tym problém nema

janickacrazy
23. aug 2023

@annabicarova samozrejme, že nevie, či ho ľúbi, lebo matka ju hucka proti nemu, dieťa je z toho dopletene, tvoje 3-rocne niekto z rodiny hucka voči otcovi? Asi nie?

annabicarova
autor
23. aug 2023

@janickacrazy nemá dôvod

annabicarova
autor
23. aug 2023

@janickacrazy no na druhej strane si myslím, ze 9 ročne dieťa už nejaký názor mať môže

minenkak
23. aug 2023

@annabicarova nemá žiadny svoj názor pokiaľ počúva stále to isté,aký je otec zlý.Sto krát opakovaná lož sa stáva pravdou

zuza265
23. aug 2023

Aj my sme to mali kdejako. Ale kedze matka robila vela chyb a budovala si s dietatom zvlastny vztah skoncilo to pri detskej psychologicke a ta teda “narobila poriadky” - v dobrom. Nestranny clovek, ktory chcel naozaj dobro pre dieta… na vasom mieste by som skusila mediatora, kde si rodicia vyrozpravaju za pomoci tretej osoby vsetko a verim, ze sa tym daju napravit vztahy. Ako napr u nas

annabicarova
autor
23. aug 2023

@zuza265 tu to nehrozí, tu bola psychologička, ktorá, keďže je matkinou známou dala aj taký posudok, a na druhej strane aj matka je dosť "dobrá a veľká" herečka, a malá chytá jej maniere, ako to už bolo povedané 100x opakovaná lož sa stáva pravdou, nikoho nezaujímal názor otca na súde a ani foto dokumentácia či dôkazy o tom, jej išlo o zvýšenie výživného no bez akéhokoľvek práva otca a keďže bolo dohodnuté stretavanie, tak urobila všetko preto, aby sa s otcom nestretla, pretože to odmieta a s tým sa asi nedá robiť nič, čiže on bude asi musieť platiť hoci svoju dcéru neuvidí, pokiaľ za ňou nebude chodiť do Nitry a aj to bude pod dozorom matky, aby jej náhodou niečo nepovedal, alebo neukázal, čo by jej možno otvorilo oči aj keď pochybujem

dagmarovita
23. aug 2023

To je uplny zaklad rodicov ktori maju naozaj radi svoje deti nehovorit zle o druhom rodicovi. Kto to nevie respektovat nemoze byt milujuci rodic. Pred detni sa nerozprava zle na druhych a uz vobec nie na druheho rodiča.

annabicarova
autor
23. aug 2023

@dagmarovita som rovnaké názoru, už nech bolo medzi nimi hocičo, ona za to nemôže, no nemyslím si, že je správne očiernovať ho

zuzanna33
23. aug 2023

@annabicarova O tom či je nevyhovujúce vaše prostredie pre dieťa môže rozhodnúť len detský kurátor na základe psychológa alebo súdu len vás chcú oboch psychicky zničiť, a smutné je že dieťa si to najviac odnáša. Netreba sa dať a hlavu hore ak je problém sú aj právnické poradne na rodinné právo poradia vám!

annabicarova
autor
23. aug 2023

@zuzanna33 práve to ma "ničí" nikto jej tu nič neurobil, hoci pri poslednej návšteve tu bol škaredý incident, keď zobrala dcéru na ruky a pustila ju a tá skoro padla zo schodov, manžel ju síce chytil no modriny a odreniny na chrbte mala dlho potom, no bola som ticho a keď sa jej manžel pýtal prečo to urobila, tak, že iba tak, ďalši incident pri hre keď manžel dal jemne po zadku obom babam pri hre a ta už volala, že ju otec fyzicky napadol pričom bola pri tom aj babka, takže asine začína z toho šibat a ja neviem ako sa k tomu postaviť

zuza265
24. aug 2023

@annabicarova cize sudne rozhodnutie je ake?

simdob
24. aug 2023

@annabicarova ono je to ťažko. zjavne sa jej matka stále nejak nezmierila s tým, že muž má inú rodinu a preto sa mu snaží takto pomstiť. len škoda, že jediný kto si to tak najviac odnáša je dieťa, ktoré fakt za nič nemôže

annabicarova
autor
24. aug 2023

@simdob ona ma priateľa, dokonca dosť dobre finančne zabezpečeného, čo ona kvalitne zneužíva a malú si kupuje, no my jej kupujeme "shity" z Pepca ako sa vyjadrila, no niekto nemá na guess, ale to je jedno, ona sa nezmení a jej vyhovuje to, že je a aj ostane jedine dieťa v rodine, princezná.. Takže je to dopredu prehrana vojna a podľa úplne inej kurátorky, je to najnovší trend, ze matka hucká dieťa

annabicarova
autor
24. aug 2023

@zuza265 presne určené stretavanie a výživné, no výživné sa platí, a tu nastáva problém so stretávaní, to už nie, lebo ze dieťa nechce a podla jej právnicky, keď nechce tak nemusí