Dedenie a nevlastné deti.

suziella
24. jan 2020

Ahojte. Chcela by som opytat na vas nazor na danu vec: manzelova matka (moja svokra) ma z predchadzajuceho manzelstva 4 deti, rozviedla sa, exmanzel po rozvode zomrel. S druhym manzelom (mojim svokrom) mala jedineho syna (mojho manzela). Svokor zacal zit so svokrou ked mali jej deti 7, 11, 12 a 13 rokov. V podstate hlavnym dovodom vztahu svokry a svokra bolo narodenie mojho manzela. O jej 4 deti sa staral, mal ich rad. Nikdy si ich neosvojil. Casom sa vsetky deti osamostatnili, teraz su to styridsiatnici, manzel je tridsiatnik. Prednedavnom svokor umrel, manzel sa aj pre okolnosti smrti so svojou matkou nebavi. Prebehlo dedicske konanie, dedil manzel a svokra, predmetom dedicstva bol 3-izbovy byt, ktory patril svokrovcom. Ostatni surodenci citia krivdu, ze sa manzel nevzdal dedicstva, aby po smrti matky doslo k rovnomernemu dedeniu, teda pre vsetkych rovnakym dielom, kedze ako tvrdia, svokor mal vsetky deti rad. My to takto nevidime, kedze svokor im dal pocit rodiny, pomahal im pocas zivota, kedze bol sikovny a ochotny, no stale mal len jedneho pokrvneho syna . Chcela by som vas velmi pekne poprosit o vas nazor. Dakujem krasne.







a svokrasssssddddd

suziella
autor
22. mar 2021

@eeffka ahoj, svokra , ako sme aj cakali svoju cast darovala svojim detom z prveho manzelstva, takto urcitym sposobom vydedila mojho manzela, lebo inak by nenapnila dovody klasickeho vydedenia.Jej jednanie bolo z dovodu ako predpokladame , ze sa manzel nevzdal dedicstva a aj z dovodu ze ratala ze budeme ziadat o zrusenie podieloveho spoluvlastnictva..(nakolko doslo k rozvrateniu vztahov medzi manzelom a matkou , ktore nastali pred smrtou svokra.) To je na dalsiu kapitolu ) manzel , nechce zostat v podielovom spoluvlastnictve, preto sme dali cez pravnika vyzvu na zrusenie(manzel chce len to co mu ostalo po otcovi).Ked sa blizil cas vyjadrenia(mali na to mesiac)zacala korona a odvolali sa ze teraz to kvoli korone riesit nebudu a budu to ze vraj riesit az ked sa to vsetko zastabilizuje(dali sme im rok...rok presiel a korona este nie je ani zdaleka zastabilizovana....tak ideme to riesit s pravnikom ci budeme este cakat...alebo to posunieme na sud...no uvidime..

eeffka
22. mar 2021

@suziella dakujem :(

tomas97
28. jún 2021

Podľa mna dededenie bude 1/2:1/2 a keď raz matka zomrie tak z tej polovice budú dediť všetci rovnakým dielom. Nie?

cacianka
15. jan 2022

@tomas97 ale veď matka už všetko rozdala svojim 4 deťom z 1.manzelstva, už nemá nič, možno nejaké malé úspory do rezervy o ktoré sa určite "postarala", len aby jej najmladší nedostal ani vindru. Lebo medveď...
Už prešiel ďalší čas, hádam ste už nejako pokročili a doriesili ste majekovopravny vzťah, že ste im nenechali nenažrancom ani vindru
@suziella

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz