Dievčatá, dokedy ste „ ochotné" čakať na požiadanie o ruku?

terezkaa22
10. máj 2022

Takto je nám obom 32 a 33 a sme spolu 1.5 roka a aj bývame spolu,neviem ,načo čakať?!
Som netrpezlivá? Vy to máte ako? A áno aj sa o tom s ním rozprávam a tak .

kittykat22
12. máj 2022

A vie tvoj partner, ze cakas na prsten? Povedala si mu to? Alebo po ziadosti o ruku len tajne tuzis a cakas romanticke gesto. Ako to je s nim?

terezkaa22
autor
13. máj 2022

@zitaje priezvisko muža ktorého milujem?

zitaje
13. máj 2022

@terezkaa22 hm, ok, za mňa bezvýznamné, ja som si teda nemenila priezvisko po sobáši, ale ja nie som nejaký patriarchálne zmýšľajúci človek...

veronikastrickova
13. máj 2022

@terezkaa22 mozes ist na matriku na okresny urad a dat ziadost o zmenu priezviska. Prejde ti to hned. A nemusis kvoli tomu sa hnevat, ze si ta chlap nechce vziat ako si ty predstavujes. Lebo teda zmena priezviska ako dovod?

terezkaa22
autor
13. máj 2022

@veronikastrickova kto povedal že si ma nechce vziať? chce!

terezkaa22
autor
13. máj 2022

@zitaje sak ano lebo vás nikto nechce

terezkaa22
autor
13. máj 2022

skončite samé dievčata ako prst

terezkaa22
autor
13. máj 2022

@veronikastrickova ty si ma nasrala ,kokos ano svadba dieta co je na tom? jasne budem mat dieta v bruchu a svadbu si ani neuzijem?! wtf?!

terezkaa22
autor
13. máj 2022

je tu vôbec niekto kto ma pochopil???

terezkaa22
autor
13. máj 2022

ved je to uplne jednoduche,chceme sa vziat ,chceme byt manzelmi, chceme spolu stravit život a mat dieta .
bodka.

casavina
13. máj 2022

@terezkaa22 ozaj chcete? Lebo my keď sme chceli tak svadbu so všetkým sme mali vybavenú za cca 2 mesiace a to som mala site šaty keďže som maličká... viem že vybaviť všetko sa dá aj oveľa skôr... problém u vás je asi ten že takto ako si to popísala to cítiš len ty...

terezkaa22
autor
13. máj 2022

@casavina prečo to takto cítim iba ja? nerozumiem

terezkaa22
autor
13. máj 2022

@casavina obaja sa chceme zobrať ved mi to povedal

casavina
13. máj 2022

@terezkaa22 no ak ti to povedal veď vyčkaj... Ak budeš veľmi tlačiť sú dve možnosti...buď ho k tomu dotlačis a ja osobne by som taký život nechcela,lebo by som mala pocit že sa nerozhodol sám alebo sa rozidete...

terezkaa22
autor
13. máj 2022

@casavina ano ved máš pravdu,ja viem ja netlačím,ja som sa iba tu chcela opýtat ako to maju ine nic v zlom proti nikomu

poopsie
13. máj 2022

Keď vieš, že je pravý a ty si jeho pravá.. Viete to hneď a nemusíte tabuľkovo čakať na nejakú dobu.. My sme vedeli po 3 mesiacoch, že chceme byť navždy spolu a už to ťaháme pomaly 7 rokov v manželstve.. 8 rokov budeme spolu.. A to sme od vás mladší.. Rob tak ako cítiš, aby si si nemusela povedať, že si stratila čas... A tie rozhovory asi niesú moc úprimne

simca06022011
13. máj 2022

Nemusíš čakať, môžeš si s nim o tom pohovoriť rovno. Podla mna 1, 5 je strašne málo, ale zase vy musíte vediet kam vzťah smeruje a ako rýchlo

evinea
13. máj 2022

zalezi na co caka on, ked ty si uz akoby pripravena. Mozno by bolo dobre porozpravat sa o tom, ci vobec tuzi on po svadbe, ci ma o nu zaujem.

veronikastrickova
13. máj 2022

@terezkaa22 ty si uvedom, ze toto je zrejme len z tvojej strany, kedze on zatial nad tym neuvazuje, kedze ta nepoziadal o ruku. Darmo do nas skaces, co mi mame ist za nim a povedat mu, aby si ta konecne vzial? Ved ty si sadni oproti nemu. Ideme sa vziat? Nejdeme? Ja chcem uz dieta ale najprv svadbu. Co my s nim mame urobit? Keby si bol isty, ze sa uz chce zenit, tak to davno urobi. Lebo ja naozaj nechapem co sa pytas? Na jednej strane povies, ze on si ta vziat chce, na druhej sa evidentne na to este neciti. A ty si proste len nasrata a nemozes si to vybit na nom, tak sa tu ides vyzurit na nas, aby sa s tebou asi nerozisiel. Lenze vztah je o tom rozpravat sa o takychto veciach s partnerom, nie s cudzimi ludmi! My za to nemozme, ze sme si vedeli najst partnerov, kde bolo poziadanie o ruku a svadba hned a tvoj ma proste cas.

vroni
13. máj 2022

Zbytočne tu na všetkých prskas. Keď vieš, že si ťa chce zobrať, ty si chceš zobrať jeho, tak zorganizujte svadbu a je po probleme. Ale asi to tak celkom nebude. Neexistuje správny čas ani postup, niektorí sa berú po troch mesiacoch, iní po 20 rokoch, niektorí majú dieťa pred svadbou, iní až po a ďalší majú svadbu kvôli dieťaťu. Nie je podstatné, kedy a prečo je svadba. Podstatne je to, čo nasleduje po svadbe. A zdovodnovat spoločným priezviskom - no, neviem. Ani 10 rokov po svadbe nemáme spoločne priezvisko a nijako mi to nechýba.

katina02
13. máj 2022

Ako nechápem, prečo tu na každého hneď zaútočíš ak povie, čo ti nie je povôli. Je super, že si ťa chce vziať, len je to na neho proste ešte skoro a ja ho chápem. Ak vám to má výjsť, tak sa dočkáš

simonatom
14. máj 2022

Mňa partner požiadal o ruku po 12 rokoch chodenia a s dcérkou v brušku. Mal vtedy tesne pred 34 narodeninami. 🙂 vedela som, že to niekedy príde, rozprávali sme sa o tom a prišlo to i tak nečakane :D

zuzi0911
14. máj 2022

V prv9ram rade si musíte ujasniť,ako to chcete...napr môj muž vedel,že mne o svadbu nejde a ani som nečakala zásnuby...no keď sa nám deti narodili tak sme sa zobrali koli "priezvisku"..
Sme spolu od 15 r....
A teda 17 rokov spolu ,a manželia sme 8...rozdiel v tom nevidím....
Čiže asi tak....môžeš cajat do nekonecna,pokiaľ nemáte ujasnenu budúcnosť...

mamalaskam
14. máj 2022

@terezkaa22 ahoj, u nás sa tiež žiadna žiadosť nekonala. My sme sa tiež od začiatku vzťahu bavili o tom že toto je ono, toto je to práve orechové. Po 4 mesiacoch sme sa rozhodli že by sme chceli spolu mať dieťatko a že svadba potom. Otehotnela som na prvý krát, no a keď už som bola tehotná tak sme sa zase akosi dostali rozhovorom k tomu že veď vezmite sa kým sa bábätko narodí a budeme mať všetko naporiadnu. Tak som sa vydala v 5 mesiaci tehotenstva. Svadbu som si neužila lebo mi bolo stále zle ale neľutujem. Teraz čakáme naše tretie a som 5 rokov najšťastnejšia manželka. Mne na tom záležalo mať ten titul. Som pyšná že som jeho ženou. Ale úprimne s ním by som čakala aj donekonečna, aj keď v kútiku duše by mi to bolo ľúto . 😊 Takže skús nadhodiť takú tému a uvidíš ako to vníma on 😊

dominika5196
15. máj 2022

@terezkaa22 my máme s priateľom dve deti teraz sa nám v marci narodil synček a požiadal ma o roku presne po 10r na dovolenke. Podľa mňa netreba na to tlačiť chlap to sam musí chcieť a možno že sa stačí len porozprávať o tom ako to on vidí a ako to vidíš ty svadbu rodinu a tak ďalej.

kubko2412
15. máj 2022

@terezkaa22 brali sme sa teraz po 21 rokoch máme tri deti tak viac menej sme sa kvôli nim brali lebo už mi vadilo to v škôlke že moje priezvisko iné ako má dieťa a potom vždy som tam mala napísané že matka tohoto dieťaťa 🤣 ináč žiadna zmena 😉

andy156
16. máj 2022

Haha to je individuálne. Toto mi príde ešte dosť skoro ale keď veľmi chceš skús sa sním otom porozprávať. Ja tiež som čakala kedy ma môj požiada a zistila som ze nikdy. A to sme spolu už 5rokov žijeme spolu a máme dcéru. Zistila som že môj je taký že toto berie iba ako papier a keď ja všetko vybavím ako farára restiku hudbu a všetko tak on sa zúčastní 😂😂😂 ako samozrejme finančne to podpory ale keď toto nevybavim ja tak nič nebude

andreatytler
16. máj 2022

@andy156 Tak to je este ten dobry pripad. Priatel je iba pohodlny a na svadbe mu absolutne nezalezi. Takto to ma dost vela chlapov. Horsie je to ked sa zubami nechtami brani tej svadbe, hlada vyhovorky, oddialuje to a pod.

sunshine_18
16. máj 2022

Po 1.5 roku?? Podľa mňa priskoro.. Najprv sa treba spoznať..

miskaska
16. máj 2022

@terezkaa22 19 rokov 😀