Dlhoročná nechuť na sex

222edit
9. jún 2017

ahojte, neviem ani ako začat pisat o mojom probleme......... s manželom sme spolu chodili niekolko rokov a všetko medzi nami fungovalo ci sme mali podobne nazori a ja v intímnom živote bolo všetko tak ako ma byt a potom sme sa rozhodli pre babo a ako som zostala tehotna vykyvy nalad som mavala ako mi byvalo zle a tak som nemavala chut na milovanie tak sme to brali že som tehotna že ok po porode sa to da do poriadku ale dlho po tom co už dcerka bola na svete chut som mavala malo kedy-už v tom obdoby boli hadky kvôli tomu že manželovy to chybalo, potom sa to časom zlepsilo a bolo celkom fajn medzi nami a potom po planovanom druhom otehotneni-chlapceka tak bolo to zase take iste-nechut na milovanie ale potom sme prisli o malého v 23tt, mali sme sa rozhodnut či si nichame važne postihnute babetko, prognozy do buducnosti nevedeli doktori ake by mal malicky ked aj srdiečko vazne chore mal tak sme sa rozhodli radsej ukoncit tehotenstvo-bolo to najhorie obdobie v mojom živote a aj manželove.......po tom co som prišla z nemocnice domov manžel bol ku mne mili ohladuplny, nenaliehal na milovanie až kym som sa ja nerozhodla že mam chut sa milovat a potom všetko bolo fajn medzi nami a potom mi doktor povedal že keby sme chceli babo skusit tak najvhodnejsi čas by bol teraz lebo maternica je v poriadku a že po potratoch večšinou je najlepsie otohotniet že je vysoka šanca že babo bude zdrave tak som zotala tehotna a cele tehotenstvo som bola opatrna bala som sa aby bolo všetko ok tak sme milovanie neriešili ale už ku koncu tehotenstva manžel byval podraždeny lebo mu to chybalo....... synček sa narodil zdravi tak sme sa velmi tesili.....po šestonedeli som bola ok už ale ta chut sa mi nevratila na milovanie a kvôli tomu medzi mnou a manželom vznikaju nezhodi dost velke hadame sa kvôli tomu stale intenzivnejsie a strasne napetie byva medzi nam.....ja mam chut tak 2-3 krat do mesiaca a on by to chcel aspon 2-3 do tyzdna...........hadky sa vyostruju dost až tak že sa pohádame cez sms-ky ked je v robote lebo stale to riesi preco nemam chut ..........skusala som aj ked som nemala chut niečo riesit lebo vydela som že už muž je naladovy a dopadlo katastrofalne že som mu pri tom musela povedat že ma to nebere niekolko krat ...........bola som u gynekológa a tam mam všetkov poriadku a bola som u sexuologičky a ta nam niečo poradila ale nezabera to na mna....... ked nemam chut tak mne vadi ked ma snahu manžel niečo riesit, stegli ma to, neprijemne mi je to, dotyky mi vadia proste všetko mi vadi..............manžel byva pozorny nemožem povedat aj sa stara o deti ale ta nechut na milovanie vyustuje do strasnych hadok.......dnes mi napiasal prepač že som ti pokazil zivot.......... vo vytahu načo si somnou chcela deti.........prepač že vôbec žijem a podobne.......ja som už zufala posledne tri dni stale len plačem lebo neviem čo mam robit ked nemam chut čo sa mam robit len aby on bol spokojni ked je mi to neprijemne.........ja som z nervami uplne vriti ............. ŽIENKY mali ste niektora takyto problem alebo co by ste poradili..........

modrava
16. aug 2017

nic horsie ako "zakomponovat sa" do manzelskeho problemu, ale obcas sa neda odolat, takze prispejem.
predstava, ze od chlapa po patrocnej takmer abstinencii (z jeho pohladu to bola, kedze ma vacsie naroky ako ona) budem ocakavat, ze ked sa k nemu pritulim tak si to tulenie obaja uzijeme je naivne. je to ako podat hladnemu konzervu s jedlom bez otvaraku. nenakrmi, neuspokoji, rozladi, nastve. nabudeny chlap po niekolkych tyzdnoch a jedine co musi, je ovladat sa aby sa na zenu nevrhol. a este ak sa o nieco pokusi, tak este partnerka urazena, ze nechape jej tuzbu po tuleni.

najsmutnejsie na tom mi ale pripadaju tie posledne vzajomne vyjadrenia v tejto debate. to by patrilo medzi styri oci a nie tisice na nete :o(

hivanik
16. aug 2017

@222edit ...nebudes zla...ja by som svojmu netolerovala aby si pisal s niejakou za ucelom ziarlivosti....hlavne si to vydiskutujte spolu a nie takto....napiste si list jeden druhemu co vas trapi ...bude to bez hadok....ja to takto s casu na vas urobim pretoze moj sa nerad hada a niekedy sa proste nakopi...precita si a spolu sa snazim o napravu a bez hadky.. Drzim palce

222edit
autor
16. aug 2017

@hivanik ale som zla......poviem co si myslim alebo ako to citim a uz je zle,uz nikdy nikam nenapisem po radu a radsej budem ticho doma aby zase nebolo zle.....ja svojho manzela milujem ale mam pocit zrazu aky sme rozdielni v tomto probleme a nevieme to vyriesit nijako......

modrava
16. aug 2017

@222edit netrucuj, tie reci o tom, ze si stale ty zla a ze vsetko co povies, myslis, citis je zle, su reci bezradneho dietata.
nasla si tu plno podpory a zopar rad, ktore ale musis realizovat sama. nikto ta tu neobvinil, muz ta lubi a nepodvadza napriek tomu, ze mu cosi dolezite v manzelstve chyba. snazi sa to riesit uz roky.
mas nieco co ti mozu ine len zavidiet. rodinu, deti, starostliveho, trpezliveho manzela. ty lubis jeho a on zjavne teba tiez.
chce to nadych, vydych a zacat znova.

hivanik
16. aug 2017

@222edit ...urobte hrubu ciaru a zacnite od znova...ziadne trucovanie....chce to obrovsku davku trpezlivosti z oboch stran....mate sa radi niet pochyb ale niekedy sa treba premoct...nepisem to len tak ale pretoze som okusila jednu aj druhu stranku tohto manzelskeho problemu.... Obom drzim palce...Pekny den

majkakrellova
16. aug 2017

ja mam na mazela stale chut, je pravda ze niekedy sa mi teda nechce ale minimalne 4-5x do tyzdna sa milujeme a vacsinou aj ked sa mi nechce ale ked ma zacne bozkavat uz sa na milovanie naladim. Skus si predstavovat vase prve milovania to vzrusenie na zaciatku mozno ta to naladi, alebo na internete ponukaju rozne tabletky na podporu libida ak to nejde bez nich vyskusaj, a co oralny sex teda? Manžela potesis a ty nebudes musiet nic predstierat , mozno je aj v tom problem ze nevenuje dostatocny cas predohre a preto si k nemu vlazna, mne sa muz vzdy snazi dlho venovat a uspokojit ma raz uz takto a az potom ide na vec a vzdy to zaberie. Myslim ze tu to nevyriesis tu ti mozme povedat ako by sme to riesili my , ale rozpravat o tom musis s manzelom je to o vas dvoch

misiel
16. aug 2017

@pepo29 ahoj pepo, podla mna ti miluna777 v prvom komente najlepsie poradila. Len dodam ze ty si chlap a nikdy sa nebudes vediet vzit do zeny, a preto iste veci musis brat ako fakt. Z toho co tu pisala tvoja zena, ta miluje, v sexe ako takom nie je problem, len nema chut (a navnadzovacie techniky samozrejme neucinkuju) a tento problem vznikol v prvom tehotenstve, takze vieme co je problem a co to spustilo. Tehotenstvo je pre telo velka vec a pomeni sa v nom kadeco co dovtedy fungovalo bezproblemovo. Zena nad tym nema ziadnu moc, proste sa to udeje bez nasho vedomia ci zvolenia a len ked vidime nasledky tak sa snazime prist na to z coho to vzniklo. To ze nema chut na sex, nie je jej vina. Ako tu uz iny pisali mohol jej poklesnut hormon za to zodpovedny. Nesud ju za to, nepripominaj jej to, cim viac na nu budes tlacit tym to bude horsie. Viem ze je to pre teba tazke, ale ak to chces dat do starych kolaji co si myslim ze chces, tak by si mal skusit inu strategiu. V jej tele prevladaju ine hormony ktore sposobili aj to ze hoci kedysi milovala nadovsetko cokoladu, dnes uz ju neznasa (len ako priklad), mala rada hladkanie po chrbte, dnes uz nie. Ona nevie co miluje, na to musis prist ty, stylom pokus-omyl. zacala by som tym co mala rada,ak ju to stekli, alebo je neprijemne tak skusit inu partiu. Odporucam vecere bez sexu, len lezat na gauci v objati a pozerat film. Su typy zien ktore nemusia prilisne obskakovanie a vnucovanie sa muza (ako aj ja) cim menej sa ku mne tlaci tym viac to vo mne vzbudzuje zaujem ist k nemu a pokusat ho. Daj jej priestor nech aj ona moze byt ta co to riadi. Pisala ze jej pomahas aj s detmi aj v domacnosti, to si myslim ze v jej hlave robi velke plus, rob to tak aj nadalej. A ako iny radili jej ze sa ma pretvarovat, tak to nie, cloveka ktoreho milujeme nechceme klamat, a pretvarovanie sa, je vlastne klamstvo. Ono casom to mozno pride(pretvarka), ale je tu moznost ze ona nieje ten typ alebo to unej este neprislo. co by si mal byt rad. To ze ti povedala co mas robit (zaujem, darceky, kvetinky a pod.), je pre zenu podla mna uz take predposledne riesenie,,,, ja osobne to nenavidim ked musim muzovi tzv vsetko hovorit. Ze mi ma kupit kvety len tak, a nezabudnut na sviatky, narodeniny a pod, to by ziadna zena nemala muzovi hovorit to by mal kazdy muz automaticky robit. Na zaver dodam, ze podla vasich komentarov, tvojich aj tvojej zeny, je tam ta sanca to urovnat, ale nebude to za den ani za dva, nikde nie je napisane ze po 5 rokoch to nema vyznam, alebo ze sa to neda. Robis vela pre svoju zenu, a robis to dobre, len maj este nejaky cas pre nu pochopenie, a urcite nech zajde este raz za dr, aj kvoli homonom, popripade aj k sexuologovi, to ze jedna metoda u vas nezabrala neznamena ze nezaberie ziadna. Prajem vela stastia. nech sa vam to podari nejako urovnat.

janickacrazy
16. aug 2017

@222edit Poznám jeden manželský pár, ked sa im narodili deti, žena nemala chuť na sex, bolo to niečo ako u vás, manžel to dlhé roky trpel, stále boli manželia. Žena okolo 50tky prišla do prechodu a zrazu sa jej hormony splašili a začala mať neskutočnú chuť na sex. No nanešťasite manžel si už bez sexu zvykol a mal ju už na háku ako sa vraví. Ona chodila ako besný pes a konečne pochopila, čo mu celé tie roky robila, žiaľ neskoro.

pepo29
16. aug 2017

@misiel dakujem za pekny koment aby som to len troska doplnil lebo to mi neda sa nevyjadrit co sa tyka sviatky vzdy si spomeniem a daco kupim na tajnasa kvety som vela krat kupil aby som ju prekvapil gynekologovi ked niekto povie ze pan doktor nemam takz chut na sex ako kedysi a ona ju nema ziadnu to ma fakt dokaze vytocit a kopa inych veci ja aby som bol milucky zlatucky a ked uz po dlhsej dobe mam fakt taku chut ze skrabem stenu a ona mi povie ja nemam tak co mam akoze robit? 😞 A co sa tyka oralu ja take veci velmi mozem ale aj to jej vadi a ked nema chut jej vadi vsetko a to som studoval clanky a skusal veci za to obdobie ale ja vazne uz silu nato stracam uplne som iba clovek a pri akom takom zdravom rozume ma drzia deti! Keby vas stale niekto od seba odkopaval a stale mu vadilo hoci co len to ze sa jej chytim niekedy je vazne hrozne a ani milovanie nechcem tipu ja sa spravim a hotovo ja mam zo vsetkeho najradsej ked sa krasne vasnivo spontane pomilujeme a uzijeme si to obaja ani v tomto niesom sebec ze ja a hotovo a ajtak je zle takze ja som v koncoch a aj z okolia poradili ludia mojej zene co robit a nikdy nic nepodnikla takze asi tak to je z mojej strany tak vsetko 😢 poznam chlapov co im zena neda mesiac a je u inej v posteli ja taky niesom namiesto toho radsej trpim ako uplny hlupak 😢 cele zle

mishicca
16. aug 2017

@222edit ja tiez :D

janickacrazy
16. aug 2017

@pepo29 Ja by som na tvojom mieste sa skúsila odsťahovať tak na 2-3mesiace od ženy s tým, že si to proste necháte obaja uležať v tých hlavách, čo vlastne chcete. Ona si možno uvedomí, že jej chýbaš. Ak nie, tak potom jedine rozvod.

veroni91
16. aug 2017

@222edit
@pepo29
Z vasich prispevkov je vidno ze sa milujete a ze trpite tym ze vo vztahu nemate to co potrebujete. Viete, ked vo vztahu dlhsie nekomunikujete, tak sa to nakopi a je to iba horsie a horsie. Ale vy sa mate radi, tak skuste zabudnut na vsetko a zacat od znova.

222edit - tie myslienky ktore mas, ohladom toho ze by si si nieco spravila nie su normalne. Mala som ich aj ja, je to priznak vaznej depresie. Je to choroba ktoru treba riesit ako kazdu inu, lebo to neprejde "len tak". Ja som si na stasie dala povedat a isla som k psychiatricke, brala som lieky a neviem si to vynachvalit, aku zmenu to spravilo pre mna a pre moj vztah z mojim manzelom. Ja som sa uzatvarala do seba a nic co on spravil nebolo pre mna dost dobre, ale potom som prisla ze to bolo tou depresiou. Ten pocit bezmocnosti a neskutocneho smutku si schopna prekonat, len potrebujes tu spravnu podporu 🙂

Pepo29 - vidim ako ta tato situacia rani, neviem si ani predstavit ako sa citis, ale skus tomu dat este sancu. Ako tvoja zena napisala, ona ta miluje a potrebuje podporu. Skus jej dat trochu casu kedy jej budes davat lasku a nebudes ocakavat sex. Prid dnes domov a daj jej pusu a objatie, zajtra sprav to iste, a tak dalej kazdy den. A stavim sa, ze coskoro sa vasa situacia zmeni a ked si zase najdete spolocnu rec, ked ona bude citit od teba aj lasku a nie len tuzbu po sexe, tak bude aj vela vela sexu.

Velmi vam obom drzim palce a verim ze to zvladnete.

cecilia68
16. aug 2017

@unicornlady Máš pocit, že nadržaný chlap bude len tak "ležkať" v tvojom objatí? Nedá ona, dá iná :( Chlapi ináč premýšľajú, ako ženy...a dokonca aj s niečim iným, ako my 🙂

beton
16. aug 2017

@222edit
Nechcem jatrit stare rany, ale mne to zavana postabortivnym syndrómom.... asi by som sa spojila s psychológom/psychiatrom, ktory je v obraze.... vela stastia.
@pepo29

oldman50plus
16. aug 2017

Z vlastnej skúsenosti viem že "mojkanie" podstatne zvyšuje utrpenie muža. Pokiaľ je hoci malá, ale reálna šanca na sex tak to muž je ochotný riskovať a pretrpieť.
Pokiaľ je tá šanca len v teoretickej rovine tak pre chlapa je podstatne menej mučivé "držať sa na dištanc".
Môj názor je že 2-4 krát týždenne sa premôcť na 5 minút (určite viac netreba) a urobiť mužovi dobre manuálne alebo orálne je podstatne menšie utrpenie ako pre muža žiť dlhodobo bez sexu.
Mám staršieho kolegu ktorý žiaľ má erektilnú dysfunkciu takého stupňa že žiadne medikamenty už nepomáhajú. Jeho o hodne mladšia žena je s terajším sexuálnym životom dokonca ešte spokojnejšia ako predtým (vyvrcholenie aj predtým dosahovala hlavne mimo koitu) a jemu to absolútne nevadí, miluje ju, tých pár hodín týždenne berie ako spoločne trávený čas a hoci je mu veľmi ľúto že pre neho osobne sa táto kapitola v živote už skončila, má radosť že jej môže urobiť dobre.

222edit
autor
16. aug 2017

@beton ja mam s milovanim problem ako som zostala tehotna pri dcerke a to ze sme prisli o babo stym som uz vyrovnana,mame chlapceka zdraveho tak postabortivnym syndromom netrpim urcite......

cecilia68
16. aug 2017

@222edit Vy dvaja sa len točíte dookola, ani jeden nechce aspoň kúsok ustúpiť a o kompromise nemôže byť ani reči. Nechcem stáť na jeho strane, ale stále si melieš svoje, ty nemáš chuť nikdy, ale on je tvoj manžel a čo má robiť? Nechcem byť zlým prorokom, ale utečie ti a pri prvej príležitosti ťa podvedie, aj keby neviem ako ťa miloval 😢

beton
16. aug 2017

@222edit tak pisala si, ze po case sa to po prvom porode o nieco zlepsilo. To sa vsak po druhom a tretom tehotenstve nestalo.... z toho som vychadzala. My piseme tipy, napady na zamyslenie pre Teba, Ty sa rozhodujes a nesies následky. Zelam, nech sa date cim skor do poriadku. Bolo by skoda jednej peknej rodiny.

le4
16. aug 2017

@222edit tiez si myslim, ze mas min.mierne depresie. trpela som nimi aj ja a mala som niekedy pocit, ze mm ma nelubi, ale bolo to z velkej casti sposobene depresiou. Co som si uvedomila az neskor. Mozno to vnimas tak, ze kvoli nemu si nestastna. no Tvoj muz nedokaze naplnit kazdu Tvoju emocionalnu potrebu. Chodis medzi ludi? Stretavas sa dostatocne casto s dobrymi kamaratkami?
Preco mas odpor k fyzickym prejavom lasky, zabudla si, ze su prejavom lasky? Skus pochopit Tvojho muza. On chce jednoduchu vec. Milovanie z lasky. Ale on uz nerozumie tomu, co chces Ty. Po com tuzis? Nepokusas sa podvedome o taky ten test neskonalej lasky, ze kam az je ochotny zajst? Mala si v detstve istotu u rodicov?

Uz len z (bio)logickeho principu nemozes ocakavat, ze muz nebude tuzit po milovani, ked sa mojkate. Predstav si, ze si velmi hladna a niekto da pred Teba oblubene jedlo a vzapati ho vezme. Nebud tvrdohlava, snaz sa ho pochopit. Pretoze je fakt ako ten, co tri dni nejedol... ak Ti mam napisat moj uprimny nazor na vec, Ty ho trapis viac, ako on Teba. mozno sa mylim, ale mam pocit, ze Ty sa netrapis az tak kvoli nemu, ale kvoli depresiam. V tom Ti on moze pomoct, ale manzelstvo nie je na depresiu vseliek...

janulka1802
17. aug 2017

Som žena ale toto by som nevydržala 5 rokov fakt obdivuhodný chlap

mysicka36
17. aug 2017

Ono zladiť to kedy sa chce mužovi a kedy žene je už niekedy problém. Mne sa chce večer keď deti spia a je klud. To ale mm už drieme pri TV. On zase oblubuje ranné rozcvičky 🙂 tak to musíme prestriedať aby bola spokojnosť.
V tomto prípade mám skôr pocit, že manželke vadí muž asi fyzicky. Ak keď to by asi nemala záujem o pritúlenie sa. No neviem, ale ak si žena myslí, že bude rovnako rýchlo vzrušená ako muž tak je to naivné. Hlavne v tomto prípade. Držím vám palce, lebo obaja pôsobíte, že sa snažíte. Ale kebyže som muž, už by som si našla bokovku. To hovorím narovinu a divím sa, že pepo ešte nemal.