Dlhy ex priateľa a peniaze na mojom účte

majuska4401
2. máj 2016

Ahojte.chcem sa poradit v chulostivej veci a neviem na co mam pravo v tomto a ci vobec nieco zmozem.totizto mala som partnera snim dieta ale rozisli sme sa lebo bol gambler robil problemy a dlhy vsade kam chodil.neboli sme nastastie zosobaseny...uz davnejsie ho vykopli z jednej prace.ma uz novu ale tam poslal inspekciu do starej prace aby mu vyplatili poslednu vyplatu..aj ked aj tam narobil kopec dlhov nakobiec ich poslali ale na moj ucet.on ucet nema.ziada ma ich cez jeho matku aby som ich jej preposlala no vsak ja som napisala ze mu za ne povyplacam dlhy ktore narobil tu u mojich znamich kedze mu pozicali na zaklade toho ze poznaju mna vratit sa im samozrejme on neumluva a ja jeho dlhy splacat nebudem z mojich a tych co mi posiela kazdy mesiac 50 eur na malu.ked som to ale napisala zacala sa mi jeho mama vyhrazat ze to su jeho peniaze a ze ked nechcem problemy tak do zajtra ich chce mat na ucte xe on si potrebuje poplatit svoje veci.pritom som napisala ze mi aj porodne cele odfrkol ked sa mala narodila.doteraz neviem kam vtedy sme este boli spolu ale urcite na automaty a to je 800 eur jemu tolko prisla tiez vyplata..ale ani to ju nezaujimalo ze ked neposlem bude to riesit inak..viem ze ona stym nic nezmoze ale moze mi nieco on prihliadajuc na tie fakty co som napisala??myslim sudne..dakujem krasne za vsetky rady

guinevre
3. máj 2016

@majuska4401 Hahah, tak tu ta este nahovaraju niektore aby si kradla, parada. Su to tvoje peniaze? Nie su, tak mu ich vrat. To, ze mu tvoja rodina poziciavala peniaze je ich problem, to nevedeli, ze je gambler?? Tvoje porodne on odfrkol, ako? Ked si mu ich dala, tak si mohla tusit, ze ich odfrkne, ked si uz vedela o nom dost.

sense
3. máj 2016

@majusqa77 super rada veru to by bolo asi najrozumnejsie riesenie poslat ich odosielatelovi a nemat s tym ziadne starosti a odkazan mamicke gamblera nech si i h ide tam pTat

alaguema
3. máj 2016

@natalym nie, nezažila. Ľudia, ktorí mu požičali peniaze si to majú riešiť s ním. Ona nemá žiadnu zodpovednosť za dlhy de facto cudzieho človeka. Len či je to všetko naozaj tak...Najprv píše, že si chce peniaze nechať, aby povyplácala jeho dlhy, potom, keď jej baby napísali, že na to nemá právo, píše, že si vlastne chce nechať čo je dlžný jej, lebo pôrodné jej prehral...A to ako? On nemá účet v banke, pôrodné bolo na jej účte, tak mu tie prachy asi musela dať.

bratislavcankanm
3. máj 2016

@majuska4401 trochu nechapem...peniaze prisli tebe, lebo on nema ucet.... a teraz on, ako pises "...do zajtra ich chce mat na ucte xe on si potrebuje poplatit ..." Tak ma alebo nema ucet ? Na koho ucet to mas poslat, snad na ucet jeho mamy, na jeho ?

Z toho co ti tu baby radia - mne sa najviac paci rada, poslat peniaze nazad.

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majuska4401
autor
3. máj 2016

Tak slecny niektore ste tu fakt ozaj ze mudre.stym co si necham som mala na mysli splatky 3 ktore som musela zaplatit znamemu ktory zobral prenho pozicku..preco?lebo mna pozna on sa vyparil.takisto sa mi nepriamo vyhraza.kedze mam dieta nemienim s hanbou chodot vonku ale takisto nemienim platit zanho z mojich.ta posledna vyplata mu prisla na moj ucet preto ..lebo mu chodila stale na moj.a kedze aj pytal byvaleho zamestnavatela aby mu poslal na jeho mamy ucet ..aj tak poslal na moj podla mna z pomsty .pretoze tiez nema pekneho slovka na neho..preco som bola snim??boze dievcata mi nehovorte ze ste sa ani jedna v zivote v nicom nepopalili..nie nebolo tomu tak nic nerobil kym sme dieta nemali..bol to ukazkovy chlap..pozorny ..milujuci..vasnivy..nezny..proste chlap na jednotku s hviezdou..ked som otehotnela zacali mi byt divne veci tak som si ho pomaly prekukla eleho aj jeho minulost .vsetko som sa podozvedala v priebehu tehotenstva lenze dieta za to nemoze milujem ju najviac na svete a nedam si ju za nic..dieta sme neplanovali..aspon ja nie..cim viac tym viac si myslim ze unho planovane bolo aby som ho potom vsetkom nenechala ked uz budeme mat spolu dieta..no umna to neobstalo..nie nechcem si nechat cele pebiaze len som tym chcela povedat..ze porodne atd.stym spojene tiez neboli jeho aj ked som mu ich tkz.''pozicala'' viem ze ich neuvidim..urobim to tak ze pockam kym sa mi ozve on..nebudem to riesit cez jeho mamu ako 5 rocna..dakujem za rady baby

cuculiatko88
3. máj 2016

@majuska4401 len aby ti neprestal platit aj to malo co ti plati ked mu tie peniaze nedas ,drzim palce ja by som mu urcite nedala vsetko,nechala by som si aspon tych 800 co boli pre malu a on ich minul

alaguema
3. máj 2016

@majuska4401 no, čo ti poviem. Robíš jednu hlúposť za druhou. To, že si vyplatila jeho dlhy, je jedna z nich. Vyplatila si ich, lebo "nebudeš chodiť s hanbou" a on ti tie peniaze nemusí dať, pretože si to urobila dobrovoľne a bez akéhokoľvek zdrapu papiera, ktorý by niečo hovoril o tom, že platíš jeho dlhy, že je to vlastne pôžička, ktorú ti má vrátiť. Takže vymáhať to nevieš. Na tvojom mieste by som tie peniaze poslala späť, v žiadnom prípade by som mu ich nedávala osobne bez potvrdenia, že si peniaze odovzdala a nič ale absolútne nič, žiadne jeho ďalšie dlhy by som už neplatila a každého odkázala na dotyčného pána dokonalého, z ktorého bol "zrazu" hajzel. Kontakt máš, treba posunúť ďalej, vysvetliť, že spolu nie ste a ty nemáš nič spoločné s jeho dlhmi. Pokiaľ teda skutočne nemáš. Peniaze čím skôr pošli späť. Nie sú tvoje, aj keď ty máš ten pocit, nie je to tak a s takým exotom by som sa neťahala kvôli 800eurám. Prajem viac šťastie pri výbere partnera do budúcna.

moonlight1210
3. máj 2016

@majuska4401
vrat tie peniaze na ucet odkial prisli. VSETKY.
nech si to riesi on a jeho zamestnavatel. mali mu dat hotovost, ak on nema ucet. aj tak sa vyplaty vyplacaju, cez pokladnu.

tahas sa s certom za prsty.
nerob kraviny.
nemas tych problemov aj tak dost?

sibalka21
3. máj 2016

nemusis sa nicoho bat, povyplacaj tie dlhy a povec mu ze ked chce nech ta da na sud :D nic ti nemoze a ani by nic nemohol..... vobec to neber do uvahy nech sa jeho matka aj na hlavu postavi :D

sasa1310
3. máj 2016

@majuska4401 no nemáš na to právo si ich nechať a vyplácať z toho jeho dlhy.

charity
3. máj 2016

@majuska4401 Moze ist z Tvojej strany o nezakonne obohatenie. Si povinna mu tie peniaze poslat. Ine dlhy si narokuj sudne. Do jeho dlhov voci inym Ta nic nie je.

timea7
3. máj 2016

@majuska4401 peniaze by som určite expriateľovi vrátila, jeho dlhy ty nemáš čo splácať, aj keď chápem, že je nepríjemné stretať ľudí, od ktorých si napožičiaval. To, že použil tvoje peniaze pre seba je nehnevaj sa, aj tvoja nezodpovednosť, vedela si predsa aký je, prečo si si tie nedala poslať na svoj účet a on mohol s nimi manipulovať? Že ti platí len 50 eur mesačne je hrozné aj smutné zároveň, ale takéhoto otca si svojmu dieťaťu vybrala ty. Nepredpokladám, že by to riešil súdne a keby aj, pri pružnosti súdov na SK.....ale môže sa do toho obuť jeho mama, lebo ak robil dlhy kadiaľ chodil, tak tá suma, ktorú máš na účte ty a patrí jemu, je dosť zaujímavá. On môže ľahko dokázať, že ti tie peniaze na účet prišli, môžeš aj ty dokázať, že on použil neoprávnene tie tvoje?

sasa1310
3. máj 2016

@timea7 mne nejde do hlavy ako môže nejaký zamestnávateľ poslať výplatu hocikomu.

girlie_konik
3. máj 2016

@majuska4401 Mas dokaz o tom, ze ti je dlzny? Ak ano, mozem si to s tymi peniazmi na tvojom ucte zapocitat.
Inak mu ich vrat

timea7
3. máj 2016

@sasa1310 prečo? Veď udá zamestnávateľovi číslo účtu, zamestnávateľ nerieši, kto je majiteľom účtu.

liaka
3. máj 2016

@moonlight1210 Dobry napad. Vrat ich zamestnavatelovi. Nech si ide tam osobne alebo da poslat inam.
@majuska4401

danielka7
3. máj 2016

ahoj,ja len tolko,ako sa to tu spomínalo.Pošli peniaze späť na účet firmy a nech si on založí svoj vlastný účet.Ak má exekútora na krku,stiahne si to z jeho nového účtu on sám.

danielka7
3. máj 2016

@charity ona nie je povinná jemu poslať peniaze ani dávať do ruky,ale vrátiť ich späť odosielateľovi.

matulinuska
3. máj 2016

@majuska4401 ahoj, sestra bola v podobnej situacii ale nie pre dlhy svojho partnera. Napisem to v skratke. Jeden vecer ju vyhodil z domu a ona isla ku nam. Medzitym na jej ucet prisla jeho vyplata kedze on ucet na seba nemal vedeny. Z uctu boli 2 karty, t.j. 1 jej a 2.jeho. Predtym nez ju vyhodil z domu jej stihol vziat kluce. Nakolko sa sestra nemala dostat ako domov (byvali v podnajme cize ziadne listy vlastnictva ani nic podobne aby sa tam dostala nemala) tak mu zrusila kartu od uctu aby sa k svojim peniazom nemohol dostat a tym padom sa vlastne dostat do bytu. On ten chumaj na nu zavolal policajtov, ze mu zadrziava jeho majetok - medzitym si vybavil nejaky papier z roboty, kde boli udaje o vyplateni mzdy. Nakoniec policajti prisli pre moju sestru ako pre kriminalnika, vzali ju domov, za ich asistencie sa vystahovala z bytu kedze on ju tam nechcel pustit a spravili jej doprovod k bankomatu. Ak by to nespravila, tak by to policia vyhodnotila ako trestny cin nakolko peniaze presahovali sumu tusim je to 230€ cize ako kradez. Neriskuj, mas male dieta toto ti zato nestoji

natalym
3. máj 2016

@alaguema vidno, že si nezažila. Na Tvojom mieste by som ani neradila. 😉

sense
3. máj 2016

@sasa1310 zamestnavatel pisle peniaze na ucet kt.mu ty ako zamestnanec das k dispizicii

simca06022011
3. máj 2016

Jeho mamy by som sa spytala, ci je synacik nesvojpravny... ak nieco chce nech sa ti ozve sam. Nie si povinna posielat peniaze jej na ucet na zaklade jej telefonatu, ked tak ich ako mylnu platbu vies poslat spat odosielatelovi. Ja ked tak, by som ich dala jemu (ak nema ucet tak v hotovosti, s podpisanym dokaldom) s tym, ze ak sa sprava takto zodpovedne ku vyplacaniu dlhov, dala by som si podpisat ako kolko a kedy co splati, ak ti dlzi konkretne peniaze za nieco...

k sudeniu.. no neviem, podla mna netreba navrh na sud, nestaci mu zbehnut si na policiu a ohlasit kradez? Peniaze su to jeho a toto je obohacovanie sa, zadrziavas mu jeho majetok. Ale to je do pravneho poradenstva otazka, ja sa v takych veciach az tak dobre nevyznam 🙂

alaguema
3. máj 2016

@natalym nemusím zažiť, aby som vedela, že cudziu výplatu by som si nenechala. Sorry, ale u mňa je to obyčajná krádež.

majuska4401
autor
3. máj 2016

Ďakujem baby už sa to vyriešilo..pre tie ktore su mudrejsie ako je svet a nikto ich neziadal o radu ked stym nemaju skusenost taku zlu ako ja len prajem aby sa im to tiez nestalo.az potom budete vediet ake to je zial aj tale veci sa stavaju..stat sa to moze hocikomu tak sa nerobte ze ste pojedli vsetku mudrost sveta lebo sa vam postastilo a nasli ste si zodpovedneho chlapa...a tym ostatnym dakujem krasne za rady a podporu..ja len tolko k tomu ☺

timea7
3. máj 2016

@simca06022011 ja mám tiež pocit, že netreba súd, nám boli dlžní peniaze za nájom a nemusel byť súd. Tam je to jednoduché - mal dať, nedal, nemá ako dokázať, že dal. Ale možno sa odvtedy zákony zmenili, je to asi päť rokov.

natalym
3. máj 2016

@alaguema Ty si fakt úplne mimo. Otočíš to iným smerom, len aby si nemusela povedať, že mám pravdu. Ona asi o tom vedela, resp. súhlasila, že si nechá poslať výplatu na jej účet a on to asi zamestnávateľovi nahlásil, či?
A keby Ti chýbali peniaze a prišla by Ti na účet výplata jedného debila čo Ti je dlžný tak tomu sakra ver, že budeš zvažovať či nechať alebo poslať nazad alebo čo.

natalym
3. máj 2016

@timea7 A základe čoho bol teda vydaný platobný rozkaz ? Či ako ste tie peniaze vymohli?

natalym
3. máj 2016

@majuska4401 Každý chlap je zodpovedný, ale nikdy nevieš dokedy. Presne tak, držím palce.

maria1989
3. máj 2016

@natalym ale no tak. Z právneho hľadiska nemáš pravdu, len z morálneho 🙂 Hovado je to.