Dnes sa prvýkrát stretnem s rodičmi môjho priateľa. Mám niečo priniesť?

18. máj 2022

Ahojte
Dnes sa prvý krát stretnem s rodičmi môjho priateľa. Býva ešte u nich a doteraz sme buď mali program alebo bola som tam keď neboli doma.
Tentokrát však ideme k nemu a budú doma. Nebude to nič oficialne, že by ma pozvali na obed alebo tak. Jednoducho len ideme k nemu a budú tam aj oni a tak teda nás predstaví priateľ.
Patrí sa i v tomto prípade priniesť niečo? Nechcem ísť s prázdnou rukou ale nechcem ani to aby im bolo trápne, že ja som priniesla niečo a oni neprichystali pohostenie (veď ani nemusia, pravdepodobne budeme v izbe pozerať seriál s priateľom)
Rozmýšľam , že jeho otec nepije tak by som mu priniesla čokoládu a mamine kvety?

deginko
18. máj 2022

Určite by som priniesla,aj keď to nie je oficiálna návšteva s pohostením...ale bude to zoznámenie s jeho rodičmi

rebeca89
18. máj 2022

Ja by som upiekla koláč a priniesla na ochutnávku ,len tak akože mimochodom- že som dnes piekla 😉 Myslím, že lepšie ako niečo kupované,je to osobnejšie.

zdenkastanka
18. máj 2022

@h2 tak jasne ze kdesi na ulici pri nahodnom stretnuti nenosim so sebou vzdy cokoladu, dezert ze keby nahodou som stretla niekoho z jeho rodiny a zoznamujem sa🤭je ine ked ide priamo k nim za tymto ucelom...

zdenkastanka
18. máj 2022

@laurita285 a co taka "slovenska" zdvorilost, ucta k rodicom... aj ked nie k vlastnym.hm?🤷‍♀️ved nikto to od nej neocakava ale je to mile a potesi neocakavane...

autor
18. máj 2022

Vôbec nejde o to , že ich chcem podplatiť, načo? Skôr je to o tom, že mi záleží na tom aby sme mali dobrý vzťah a nejde tu ani o to, že im dám veľký dar. Prinesiem čokoládku iba aby si navečer dali. Pointa je tam, že idem k ním a myslím na nich, chcem ich potešiť.

danica2711
18. máj 2022

a neporadil by ti v tomto najlepšie priateľ? Spýtala si sa ho?

autor
18. máj 2022

@danica2711 Jasné , že som sa spýtala. No povedal, nech si nerobím starosti. Horko ťažko som z neho teda dostala , že piť nepijú ale mama ľúbi čokoládu.

autor
18. máj 2022

Len neviem či nebude blbé priniesť niečo sladké a dať to iba jednému z ních. Je to pre oboch ale chápete

zdenkastanka
18. máj 2022

Tak zober merci napr.to nie je len pre jedneho😉alebo nieco v tom štýle ..

autor
18. máj 2022

@zdenkastanka to je super napad este ked najdem take to velke balenie, kazdy si vyberie co lubi😊

zdenkastanka
18. máj 2022

Spoluziacka na strednej davala to obrovske merci frajerovym rodicom na vianoce napr 😉ale myslim ze kludne postaci aj to mensie, samozrejme je to uz na tebe a aj podla tvojho rozpoctu .

tykat
18. máj 2022

Alebo kup marlenku. Ku kave

bennn
18. máj 2022

Nič by som nebral. Nebudem hrať falošného oného a strkať sa niekomu do zadku a plytvať peniazmi. Nie. Priviedol si teba, pre seba, nie preto aby si dávala darčeky. A nie ani slušnosť to nie je. Je to úplne plytvanie a podliezanie. Ak vieš, čo majú radi, tak niečo kúp, ak máš takú mentalitu, ale nie len aby bolo.

Ale keď chceš urobiť dojem, tak sa môžeš pekne obliecť, nech povedia, že si dobre vybral. :D

elenita
19. máj 2022

Tak ako dopadla navsteva? 😊

autor
19. máj 2022

Zobrala som merci a ferrerro, potešili sa a bolo to super😊 Aj odozvy čo som počula od priatela😁

zdenkastanka
19. máj 2022

Tak super, drzim palce.

janka1011
19. máj 2022

No určite by som nenosila nič, ideš tam za priateľom, nie si pozvaná na oslavu či obed, bolo by mi aj trápne niečo nosiť, no a ako tu zaznelo že kvet to už je od veci fakt. Určite bude vhodnejšia príležitosť na to, aby si niečo priniesla.