Do života sa mi starajú svokrovci a rodičia

sheena95
30. jún 2015

ahoj babeny vsetko sveci k tomu ze budeme mat babo nase 3 , este cakame aj keby sme nemaly tak ma nieco hneva . Dnes som bola s mamou a povedala som jej ze som asi tehotna ze budeme mat asi tretie dieta tak skoro hu slahlo ze budeme ako cigani 3 deti mam aze ci sme normalny naco je nam tolko deti ze mam ist na potrat ze si zabijem polku zivota svokra je taka ista ako moja mama vtom to ze nas bude kazdy ohovart a vysmievat sa nam a co ich do toho potrebuejm si trochu uvolnit hlavu a popisat si s niekym normalnim , lebo neviem co si mam uz myslit mamu lubim ale nenavidim ked sa mi chce montovat do zivota je to nasa vvec s manzelom

janinah
30. jún 2015

opýtaj sa,či ona bude tvojim deťom jesť dávať....aj keby si ich mala 10 tak je to tvoja a manželova vec..takže ani to nerieš...máme tri deti,nie sme cigáni a nikdy sa nám nik ani slovkom či pohľadom nečudoval,že načo tretie / a to som ho mala po 40tke/...ľudia si voči tebe dovolia to,čo im ty dovolíš,aby si dovolili,nedaj sa a nedaj si dieťa /ak teda sa teh. potvrdí/

maickamf
30. jún 2015

@sheena95 presne tak, je to vaša vec a nevšímaj si reakcie okolia, každá sláva trvá 3dni...
keď sa dokážete postarať o 3deti, tak ich majte. nekaz si tehuľkovanie takými názormi

anti13
30. jún 2015

Je to len tvoja a mužov a vec, síce je smutné ako sa obe k tomu stavajú ale nenechala by som do toho hovoriť.

tajka1986
30. jún 2015

@sheena95 mna by toto vrcholne urazilo a nevidela by do konca zivota mna ani moje deti 😠

sheena95
autor
30. jún 2015

@janinah mas pravdu ja si nedam skakat po hlave len jednim uchom dnu a druhym dnu ale urazilo ma to a dotklo sa ma to peco by som mala zabijat cloveka

sheena95
autor
30. jún 2015

@anti13 ja si to nevsimam ale dotklo sa ma to ze poza moj chrbat nas ohovaraju a este by ohovarali

sheena95
autor
30. jún 2015

@tajka1986 ved ak sa mi doktor potvrdi a aoni mi este nieco skarede povia alebo skusia sa starat tak skoncia u mna

lucinkaboz
30. jún 2015

@sheena95 a obe chodia predpokladám v nedelu do kostola, fararovi ruky bozkavat

smatka
30. jún 2015

@sheena95 tak ser na nich.Zariad sa po svojom!

moni244
30. jún 2015

Kasli na nich, ja som videla v zoo rodinku, 3 deti, najstarsie max.6 najmladsie tak rok a zena bola znova tehotna a taka laska, pohoda z nich isla, ze az, mat viac deti je fajn, ked sa clovek na to citi

sheena95
autor
30. jún 2015

@lucinkaboz mie su pobozne

adelusha
30. jún 2015

@sheena95 reči o tom ze viac ako 2 deti majú len cigani su úplný nezmysel. V poslednej dobe si všímam plno rodín co majú aspoň 3 deti. A nie su to nijakí asociali, väčšina s ukončenou VS, zamestnaní, normálni ľudia. Aj ja mam tri deti, všetky plánovane, este pred svadbou sme sa s mm dohodli na troch deťoch a splnilo sa nám to. Nikto v okoli sa nad tým nijako nepozastavoval, pár ľudí sa spýtalo či tretie bolo plánovane, odpovedala som ze hej. V pohode, ked boli zvedaví 🙂 možno by sa dala čiastočne pochopiť reakcia tvojej mamy a svokry, keby ste mali nejaké vážne zdravotne alebo finančne problemy, ale argument ze : "budú vás ohovárať" je úplne chorý 😒

lolonka
1. júl 2015

@sheena95 ...ahoj...ja keď som ostala tehotná tretíkrát tak tiež naši mali podobné reakcie...tiež sa ma to dotklo.......a to mi naši s deťmi vôbec nepomáhajú.....tak nechápem načo sa k tomu vyjadrovali....kašli na nich....teraz našim poviem do očí, že by som prijala aj štvrté... 😕 ....nedaj si pokaziť náladu.....

moni73
1. júl 2015

toto je prazdninovy prispevok, ze? 😎

nanka3
1. júl 2015

@sheena95 ahoj, nenechaj sa znechutit.... ved ty porodis, vy s manzelom sa budete starat..... a ze 3 deti maju len cigani??? to kde nabrali? moj byvaly kolega ma 5 deti a su uzasniiii, obaja s manzelkou maju VS, cize ziadni primitivi, dolezite je, aby ste dieta chceli vy dvaja a vedeli ho zabezpecit, som nazoru, ze kazdy nech ma tolko deti, o kolko sa vie postarat..... 🙂

nair
1. júl 2015

@lucinkaboz Tvoj príspevok bol totálne odveci, neviem ako Ti vôbec niečo také v tejto súvislosti napadlo 😕 Ani názor, ani rada, proste výpovedná hodnota nula..

@sheena95 Pozri, my nemáme žiadne, kľudne by som menila s Tebou, a aj s viacpočetnými rodinami.. 😉 Som zo štyroch detí a vždy som chcela veľkú rodinu.. Je to snáď vec Vás dvoch ako rodičov, koľko máte detí, a detto či ste ich toľko plánovali alebo nie.. Mama a svokra asi majú pocit, že ste stále nezodpovedné deti, ktoré treba poučovať a nasmerovať.. Nedaj sa 😉

V našej spoločnosti to funguje takto:
0 detí -> kedy bude bábo?
1 dieťa -> kedy bude druhé?
2 deti -> ticho, ideálny stav..
3 deti -> neplánovali ste ho??
4 deti -> druhé pošmyknutie? to hádam nie???
5 a viac -> stovky sprostých poznámok od okolia..
atď, atď..
Proste každý musí mať práve dve deti (ideálne chlapca a dievča, tretie sa rešpektuje iba v prípade, že prvé dve boli rovnakého pohlavia)..
Dve deti sú de facto málo, je to iba "náhrada za rodičov", však vymierame, koľko je bezdetných párov, koľko ľudí je single, koľko detí sa nedožije dospelosti..?

m.i.r.i
1. júl 2015

ja by som jedine akceptovala aku taku poznamku tohto typu ak by sa o tvoje deti mala mama starat..teda v pripade, ze babka s dedkom casto supluju rodicov -- nemyslim to zle, uplne normalne -- ked su deti chore, ked su prazdniny, ked mama niekam ide...ked proste rodicia casto "vyuzivaju" aj pomoc starych rodicov lebo to sami s detmi nezvladaju .alebo ak by mali financne problemy, ledva sa drzia pri 2 detoch, rodicia musia poziciavat, neviem co..babka odisla s prace aby sa starala o vnucata..alebo take veci myslim..ak su ti stari rodicia maximalne zaagazovani v pomoci o vnucata, ked uz pri dvoch sa maju co obracat a potom pride dcera s tym, ze ide mat tretie..tak by som scasti chapala ze ta babka si to moze hodit..a pripadne by mohla zatrucovat, ze pomahajte si uz sami...ked neviete racionalne uvazovat.
Ale v situacii, ze ide len o to co povie okolie ak ine tieto veci nie su a vychovavate si deti sami, tak je to cisto vacasa vec a nemaju sa do toho co montovat..
Ono ja to vnimam tak ako ked sa stazuju mladi, ze svokra sa im miesa do zivota, pricom ziju v jej dome, varia v jej kuchyni, pripadne prispievaju minimom na najom lebo nemaju peniaze...vtedy by mali mladi drzat hubu a krok a byt vdacni za strechu nad hlavou...alebo mlady clovek co zije stale u rodicov, maminka navari, vyperie, postara sa...a on sa cuduje ze sa aj zaujima kde chodi a co robi., pripadne si rodicia daju podmienky koho strpia doma na navsteve, ake zurky atd..kym zije pod rodicovskou strechou a rodicia ho stale zivia, tak niet o com...ked sa osamostatni a bude sa zivit sam, rodicia mu nemaju co hovorit do toho ako zije, kde zije...kym sa to bytostne nedotyka ich a nechodi k nim zobronit o peniaze alebo neviem co...

katarinamarkova
1. júl 2015

@sheena95 ja len otazocku....
- byvate s manzelom a s tymi terajsimi 2 detmi vo vlastnom?
- dokazete ich uz teraz bez problemov fin. zabezpecit, bez toho, aby ste ziadali o pomoc rodicov?
- dokazete si aj strazenie vybavit, prestriedat, tak aby ste non-stop neotravovali babky?
- a dokazete toto vsetko aj ked pride to 3tie?

ak si na vsetko odpovedala ano -tak moze byt hocikomu uplne jedno ako si svoj zivot zariadite a ci budete mat 3 alebo 10 deti 🙂
ak si odpovedala nie a byvate napr. u rodicov, fin. vam musia pomahat, non-stop pomahat s detmi.....tak sa reakciam okolia vobec necudujem.

sense
1. júl 2015

Moja sestern8ca mala za 4.roky tri deti a neziju jak cigani

bonaqa2013
1. júl 2015

@sheena95 ak s nimi nebývaš pod jednou strechou tak ti môže byť ukradnuté kto si čo myslí na tému koľko máš detí. My máme 4 deti a normálne žijeme.
niektorí ľudia sú veľmi netolerantní a hlúpi. asi pred mesiacom sa ma jeden chlap v obchode opýtal, že prečo robím taký nákup, vyjadril sa že prečo toľko toho hrabem. moja odpoveď - máme 4 deti je sobota ráno tak už aj na nedeľu kupujem. jeho odpoveď ma odrovnala. Tak si s mužom urobte ešte zo 2 deti a tie budú na predaj. hneď vedľa stála moja mama a nechcela veriť vlastným ušiam čo to ten baran trepe. doma mi otec povedal, že prečo som toho chlapa neposlal rovno do riti.... Niekedy je človek zbytočne slušný 😝

bonaqa2013
1. júl 2015

@katarinamarkova bývame vo svojom novom dome, máme auto - starý Golf 15r., a 4 deti. Síce nepoznáme zahr. dovolenky , ale poznám viacerých čo nechodia.... Je to vec názoru.

katarinamarkova
1. júl 2015

@bonaqa2013 aj ja mam 3 deti, byvam vo vlastnom.....niekedy aj 4te spravime, ked sa bude chciet. 🙂
to je uplne jedno kolko ma clovek deti ci 1 ci 10. ide o to, ci sa vie o ne postarat.
ten moj prvy prispevok hovoril skor o tom, ze sa bohuzial velmi casto stava, ze si niekto spravi 1 dieta....byva u rodicov, do roboty nehrozi, od mamicky furt nieco pyta....potom spravi aj druhe a pyta od mamicky este viac......
tak v takomto pripade sa nikdy necudujem, ked ta rodina trochu dost frfle na tehotensky stav.

🙂 s tym obchodom 🙂
minule som kupovala v l...i deckam pecivo - ich oblubene - mali poslednych 6 kuskov, lebo tam aj tak nikdy vela vylozene z jedneho druhu nemaju.....tak som brala 5ks, lebo ja, manzel, 3deti = 5ks
a taka pani za mnou, ze ci som nenazrana, ze to je pre vsetkych, nie len pre mna.
otocila som sa na nu - no tetuska asi 3x sirsia ako ja 🙂 ,, myslite, ze kus na osobu je nenazranost? sa pozrite na svoj pupok, to vy by ste mali drzat dietu,,
( je sice pravda, ze v tej chvili som mala na nakupe len 1 dieta, mozno jej nedoslo, ze nas je doma viac, ale to bolo prve co ma ako matku-tigricu chraniacu jedlo pre svoje deti napadlo 🙂 )

bielavila
2. júl 2015

3 deti maju cigani? no ja neviem ja som z 3 deti a teda zili sme si nadprimerne,mali sme vsetko co sme chceli... ja osobne chcem 4 deti a planujem, ze si budeme zit skvely dokonaly plny zivot..na mamu a svokru sa vyser..akoze nic v zlom, ale pizdy riadne su to...dietatko je radost a ak ho chcete tak co riesis?.ja nechapem zeny nemate vlstny rozum a instnkt? na svete neni nikto mimo mna a mojho muza co mi bude do takych veci kafrat...

lucinkaboz
5. júl 2015

@bonaqa2013 niekedy mam pocit ze na zahranicne dovolenky v spare,nalozeny rizkami a pol domom sa chodi...lebo chodia ostatní,krásne dovolenky,bez stresu a u vody mozu byt aj na slovensku....

lucinkaboz
5. júl 2015

@nair rada? prečo by som mala davat radu? vypovedna hodnota je absolutne trena..ak si nepochopila,alebo sa prežehnavas...tak smelo do toho.Inak ...nachadzame sa v diskusii, alebo v Poradni??? Si v realite?

petra7777
5. júl 2015

@bielavila Ak si niekto plánuje, že bude žiť skvelý....dokonalý...život....je načase si sňať ružové okuliare 🙂

bielavila
5. júl 2015

@petra7777 ja si uz neplanujem ja si uz zijem dokonaly zivot... Ako si urobis tak mas, ja ho mam a bude este lepsi😘

petra7777
5. júl 2015

@bielavila Veď ja ti to želám 🙂 To ma len tak napadlo, ako si žienky "plánujú" veľkú rodinu...kopec detí....potom ich chytajú depky, lebo sa im nedarí otehonieť.....no a potom vznikajú niektoré diskusie, ako napríklad...."Čo robiť? "....."Ako ďalej?" ......."Máme 5 detí a manžel ma opustil" .....to by som mohla pokračovať do Vianoc ☹

katuska123456789
6. júl 2015

@janinah no pekne si to napísala ja čakaám aká bude reakcia ked moja mama sa dozvie že bude 3 a to už mám tiež po 40 a dvoch veľkých chalanov 😀

zuzmor002
7. júl 2015

Tak koľké vlastne čakáte? nejako sa do toho zamotávaš https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/som-tehotna-4-mesiace-po-porode/