Som tehotná 4 mesiace po pôrode

sheena95
5. júl 2015

Ahoj baby zistila som som ze som tehotna 4 mesiace po porode som s toho zufala neviem ci robiť aj manžel je v soku chcem si to nechať všetci sú proti tomu ze to bude riziko tak skoro po sebe , ja viem že je to riziko ale keď som si kukla co je ten potrat tak ma depka chytila s toho poplakala som si keď som videla že je to malý človek je tu niaka taká co sa jej to stalo . Som smutna vôbec sa netesim bojím sa ze oboriem moje deti o detstvo keď príde ďalšie nikomu sme to nepovedali lebo to by sme len pocuvali .

mijo53
5. júl 2015

poznám prípad, kde sa dievčatko narodilo v januári a chlapec v decembri v tom istom roku

sviezost
5. júl 2015

Tak je to dost skoro.Treba sa popitat ginekologa ja som cakala 3 ked mal sin 8mesiacov a ginekolog nebol nsdseny ale dopadlo to vsetko bez problemov.Drzim palce.

sheena95
autor
5. júl 2015

@sviezost ved so sa pytala povedal že uvidíme ako bude na tom môj stav a výsledky citim sa dobre ale obavam sa ci to moje telo zvladne . Dakujem

sheena95
autor
5. júl 2015

@mijo53 no moje bude budúci rok

zumasi
5. júl 2015

nam sa narodili dvojicky ked mal starsi necele 2 roky. Bolo to narocne, teraz maju dvojky uz rok, ale je to cim dalej tym lepsie a su uzasni, vsetci traja. Casto som na zaciatku rozmyslala ake by to bolo jednoduche mat stale len jedno dieta (druhe tehu sme neplanovali a este k tomu boli dvaja...), ale cim dalej tym som stastnejsia ze ich mame. Neviem si predstavit ake musi mat zena vycitky po potrete, hlavne ak s tym nie je uplne stotoznena, co ty nie si. Na ostatnych sa mozes vykaslat, rozhodni sa podla seba, ale podla mna rozhodnutie pre zivot nikdy nebudes lutovat tak ako rozhodnutie proti zivotu 🙂 A poznam tiez rodiny ktore mali deti po roku, zvladli to. Vsetko sa da zvladnut, aj ked to nie je jednouche 🙂 Drzim palce!

meluela
5. júl 2015

@sheena95 ahoj, tvoje deticky a celu rodinku to len obohati ked budu viaceri, o to sa nemusis bat.Kedze je to tak kratko po porode, tak ani vypadok tvojho prijmu nebude taky velky, posledne dve pojdu mozno naraz do skolky. urcite to nebude lahke ... financne, zvladat vychovu atd., ale dufam ze ti tu aj napise mamicka so 4 detmi ze sa to da a ze to moze byt aj krasne.
Zdravotne riziko ak si rodila spontanne (nie cisarsky) by to nemalo byt o moc vacsie, ak si rodila cisarskym tak to uz vedia lekari nejako odsledovat ci je jazva v poriadku. A odporucam vazne rozmyslat nad sterilizaciou po porode ak by ste uz nechceli aj 5te.
Drzim palce 😉

ukulela
5. júl 2015

@sheena95 riziko by bolo, keby si bola po cisarskom anemala dobre zahojenu jazvu na maternici, ale aj tak sa da porodit.
porad sa s lekarom a neboj sa, dve tak vekovo blizke deti sa budu spolu hravat, jedno sa bude ucit od druheho - da sa to.

emita
5. júl 2015

@sheena95 nepisala si 30. juna ze cakate tretie? Ci som zle pochopila? 🙂

juditienka
5. júl 2015

Milá, veľa sily Ti prajem, viem že to nie je jednoduché, ja by som si to bábo nechala, ver, že každý život prichádza zhora.
moja švagriná má 4 deti, všetky cisarskym, a tiež prvé sa narodilov januári druhé v decembri,
sesternica ma zase už tri deti a brali sa pred tromi rokmi

sheena95
autor
5. júl 2015

@zumasi no keby to to boli dvpjocky by som odpadla fakt 5 deti to by bolo strašne , nechcem vziať niekomu život co za našu neschopnosť nemôže radšej budem niest nasledky ako celý život mať výčitky ze som zabila svoje dieťa a byt vrahyňou. No tak ste museli mať veselo teda . Dakujem

barboritta
5. júl 2015

@sheena95 tak ako teda, keď nikto o tom nevie, kto ťa odhovaral? No veď je to vec teba a tvojho manžela. Nik nemá právo sa miešať do vašej rodinky, aj keby ste čakali desiate.určite si dieťatko nechaj, ľutovala by si to. No a pokiaľ si rodila normálne tak problémy vôbec mať nemusíš. Ja som otehotnela 8 mesiacov po cisárovi a všetko v pohode. Koľko žien otehotnie ešte v 600 nedeli.
.uvidíš aká budú dobrá partia 😉 a skoro by som zabudla, gratulujem

niniki
5. júl 2015

@sheena95 možno to na začiatku budeš mať ťažké, ale deti ti budu spoločne vyrastať neboj sa toho a určite si to nechaj, asi to tak malo byť keď sa tak stalo...hlavne ak kojíš tak by si mala prestať, lebo ťa to bude viac vysilovať...neodporuca sa otehotniet vtedy, ak si pred tym isla cisarskym, lebo ak hej mohla by sa ti rozist jazva a zvnutra by sa ti to mohlo potrhat..aspon tak viem...

sheena95
autor
5. júl 2015

@meluela no mala som tazky porod ale spontánne museli mi celý krcok zasivat . No rozmyslala som o tom ze si dam podviazat vajecniky po tom to dietati to som povedala aj manzelovi . Ma to svoje vyhody a nevyhody len nechcem trvať v nemocnici na rizikovom. No finančné ako tak by nam to vyslo si myslím viem koľko nas stojia deti nase . No rodina to budú hadky typujem ze sa chytim s mamou a svokrou to bude hádka ako ich poznam .

zumasi
5. júl 2015

@sheena95 myslim ze tie "nasledky" nakoniec nebudu take zle 🙂 prajem naozaj vela sily a zdravia, vsetko zvladnete 🙂

cecilia68
5. júl 2015

@sheena95 Ja som otehotnela druhý krát mesiac po pôrode a neumrela som, tu som....Deti zdravé, ja detto 🙂

sheena95
autor
5. júl 2015

@ukulela to dufam spontánne ale ťažký porod preto sa bojím to to pôjdem cisárskom už nezvladnem rodiť ani psychický ani fyzický . Bojím sa ze sa neudrzi babo vo mne a budem na rizikovom vies ak mi je strašne a nemam skym sa o to podelit manzela mam v robote mimo slovenska a nemam pri sebe oporu

eri28
5. júl 2015

@sheena95 kamoska ma tri a po tretom si chceli dat pauzu aspon este rok kym pride stvrte.Doktor povedal, ze sa nemusi chranit, ze neotehotnie ze ma vysoky prolatkin.A ona ostala tehotna a dvojicky caka.Tiez sa mi stazovala odradovala som ju od potratu.Nesla.Povedala som to muzovi a on povedal, ze len tak hovorila, lebo ma vela deti a ludia budu aj tak ohovarat.Neviem.Nechapem preco si neriesila po porode ochranu.Teraz to uz nevyriesis, tes sa aj ked sa mi to lahko pise.Drz sa.

barboritta
5. júl 2015

@sheena95 to myslíš vážne že by ťa nútili zabiť ich ďalšie vnúča? 😢

sheena95
autor
5. júl 2015

@emita co a to kde si citala ja som napisala 4 mesiace po porode a cakam budúci rok porod

majusik11
5. júl 2015

aj ja mam deti tesne po sebe a aj ked to bolo narocne ked boli maličké, teraz si to užívam. Veľa sa spolu hrajú a sú ako dvojičky. Nebolo to plánované a tiež som bola z toho na začiatku zdrtená, tak ako ty ale neskôr sa už začneš tešiť uvidíš. Z odstupom času sledujem že to čo sa mi stalo bolo vlastne super a milujem moje deti najviac na svete..nebanujem ani jedno a neviem si bez nich predstavit život..ver mi že ani ty si bez nich nebudeš vedieť ho predstaviť aj bez toho štvrtého ktoré sa ti narodí..držím ti palce 🙂 🙂 🙂 😉

eri28
5. júl 2015

@sheena95 a este vyser sa na rodinu.Moja mama tiez nebola nikdy happy ked som bola tehu.Ty a tvoj muz ste rodicia, ostatny nech sa staraju o teba na chleba ti asi nedaju tak co ich do toho.Podla mna velka rodina je to najkrajsie co matku moze naplnit ked je v manzelstve.

sheena95
autor
5. júl 2015

@juditienka som rada že je viacej žien co sa im to stalo že nie som sama . Viem ze niekto s hora chce aby som mala deti dával mi mi znamenie ako pri 3 mojich tak aj pri tom to . Dakujem 😉

emita
5. júl 2015

@sheena95 v nazve temy je 4 dieta. Cize tretie?

sheena95
autor
5. júl 2015

@barboritta je to naša vec len sa nechcem hadat budú ohovarat rozmyslala som ze sa odstahujeme ďalej od každého predame dom a kupime si iný ďalej to bude najlepšie budem to tajiť dlho iba na Vianoce dostanu pod stromček foto zaramovanu so sona a asi ich sibne aspoň ze nebudeme snimi vtedy 😉 dakujem dufam že bude všetko poriadku do konca tehotenstva

sheena95
autor
5. júl 2015

@niniki no to viem aj ja rodila som spontánne . Chcem si to nechať ved je moje . No bude mať kamosa alebo kamusku len je to som u mňa strašný sok aj pre manzela ale viem ze snim môžem počítať on je pre mňa všetkým a môžem sa na neho spoľahnúť ved mi to slubil v kostole

sheena95
autor
5. júl 2015

@zumasi dakujem veľmi pekne 🙂

sheena95
autor
5. júl 2015

@cecilia68 a nemala si tazkosti a nebola si na rizikovom ???

sheena95
autor
5. júl 2015

@eri28 ja viem ľahko sa píše ale ťažko sa rozprava o tom , chcela som sa chrániť mala som zle výsledky tak doktor povedal že mam prísť o mesiac no prišla som ale tehotna heh no som som mu povedala že pán doktor to je vaša vina ja som vám povedal že môj muž je neschopný ale to robí naschvál ze mi máte dat ochranu sa mi iba smial , no dakujem

eri28
5. júl 2015

@sheena95 tak zmen doktora idiot.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre