Dokáže nejakým spôsobom matka akceptovať ako žijem?

alicka90
16. okt 2017

Zdravím, volám sa Alica, mám 27 rokov a pred rokom som sa rozišla po šiestich rokoch s priateľom. Od tej doby si svoj život užívam naplno, čo znamená že mám kamoša na sex a z času na čas si dám nejaké tie drogy a povedala by som, že konečne žijem. Ani počas svojho štúdia na výške som sa takto nebavila. Môj problém je matka. Je nejaký spôsob ako to vysvetliť matke tak, aby to dokázala akceptovať? Deti nechcem, frajera nechcem, mám super prácu a celkovo život, čo ma baví. Len ľudia v mojom okolí si myslia, že som sa spustila. Ako im vysvetliť, že až teraz som začala konečne žiť? Veď prácu mám a to čo si robím vo voľnom čase je predsa len moja vec. Ďakujem za vaše názory.

oskvarka
17. okt 2017

@alicka90 ak mas pocit ze sa k tebe matka a "ty druhy" neviem ako konkretne koho myslis len dufam ze nie kamaratov spravaju ako k odpadu a to sa ti moc nepaci tak neviem s kym si potom uzivas ten super life o ktorom pises.... ak mas super zivot nepotrebujes to nikomu vysvetlovat... jedine ze ty sama mas pochybnosti alebo vycitky pripadne ti vadi ake mas teraz vztahy s inymi ludmi lebo o tom je zivot o tych vztahoch..ale tak vztahy .. akekolvek su o kopmromisoch a vzajomnom pochopeni a akceptacii...

oskvarka
17. okt 2017

@alicka90
inak nieje problem byt iny ak tomu naozaj veris tak by to nemal byt pre teba ziadny problem a to pochopenie tych druhych v spolocnosti beznych "normalnych" ludi psychologicky asi nieje mozne ale asi ti ani netreba aby ta chapala suseda ktora ma rebricek priorit niekde inde... my ako rodina napriklad travime vela casu spolu venujeme sa detom a prirode, barefoot a inym pre okolie cudnym veciam ale zato niesme spravny polnohosporadi a vorkoholici a tiez niekto pozrie ze aha no to je divne ... ale ja to beriem ze to su prave ty luda na ktorych nazore mi nezalezi ... oni maju svoje priority... napr celi den makad v zahrake vsetko mat typ tom ale sa len vadit a nevraviet spolu .. to je len priklad...
btw tvojej mame sa necudujem ako keby jej to bolo jedno to by som sa skorej cudovala...

ericka_l
17. okt 2017

Podľa toho ako si to tu vypísala si aj myslím, že skôr sa snažíš samú seba presvedčiť o tom, že máš super život a nie tých ostatných. Skús sa zamyslieť nad tým či ti takto fakt vyhovuje

ebi88
17. okt 2017

A to ako toto mame chapat, ze beries drogy, uzivas si sex a mame o tom rozpravas? Ci ako?

nelinka2009
17. okt 2017

@montemotherone nie nepripusti, este viac ju to ptesvedci, ze nic lepsie nemoze robit

marlenka222
17. okt 2017

Nechapem celej problematike. Mas super zivot, pracu, drogujes,uzivas si, pri tom neberies ohlad na matku, ktorej sa tvoj styl zivota zda byt nenormalny? No moja draha, zvacsa ked matky bojuju proti detom, deti robia chyby. Asi by niktora matka nebola uplne az tak spoko keby jej dieta ficalo na drogach, neviazane si uzivalo a kaslalo na vsetko "vazne" v zivote. Zivot dospeleho cloveka nie su iba zurky, iba same juchucu a mecheche, a co sak trocha odviazat neskodi... Kde je koniec trocha a kde zacina skodi?. Mozno sa treba pozriet z ineho uhla pohladu na veci ktore su v tvojom zivote "bezne a normalne".

nelinka2009
17. okt 2017

Pozri, bud je nevyzreta a takto len matku provokuje, alebo ma s mamou tak uzasny vztah, ze si jednoducho myslela, ze sa jej aj s tymto moze zdoverit no a toto uz mama neakceptuje. Tak ci tak je to len na chvilku a zbyticne ju poucovat. Je to dospela a svojpravna zena a tvrdi, ze jej to takto vyhovuje. Sice uz to, ze to tu rieso znamena, ze s tym sama uplbe stotoznena nueje, ale ved to je len dobre. To je dalsi dojaz toho, ze o par mesiacov to bude uplne inak. Tak naco poycovat a moralixovat aj tak jej to v tejto chvili nedopne. Jej mama je skvela zena uz len c tom, ze aj v tomto obdobi mlafa mysli a aspin nespi kazdy vikend s inym... K mariske... No co dodat... Nech skusa zakazane... Ja napr na to nemam povahu a nikdy som nemala taku potrebu, ale kopec ludi z mojho okolia to vyskysalo a prezili to. Dnes su to uspesny ludia s krasnymi rodinami. Rozum na, tak snad ho vezme do hrsti aj pri skusani zakazaneho.

libawet
17. okt 2017

@alicka90 ak si sama zarábaš, žiješ sama, čo do toho Tvoju matku a okolie? Ak týmto spôsobom života nikomu neubližuješ alebo tým nikoho neohrozuješ, tak do toho nikoho nič. Tvoja voľba, Tvoj život. Nie každá žena je nastavená na manžela a detičky, čo je OK. S tými drogami opatrne, aby si do toho časom nespadla, záleží aj, aké drogy berieš, či mäkké alebo tvrdé.

janickacrazy
17. okt 2017

Ja si myslím, že je to len prechodné obdobie, proste dievča dačo zameškalo v puberte a teraz si to vynahrádza. Tiež mám takú známu, doma ju prísne vychovávali, do 18 ani na diskotéku nepustili, potom si našla chlapca a chodila s ním 8 rokov, ten ju opustil a ona si začala "užívať". Vyhlasovala, že ona sa vydávať nechce, deti nechce, bla, bla. Nákupy, zábava, sex. Nebolo jej rady. Teraz má 40 a zúfalo sa snaží otehotnieť. Takže za mna treba sa vybúriť v puberte, je to lepšie.

tinaa64
17. okt 2017

Ja byt tvojou matkou tak ta trepen od rana do rana aby s sa spamätala..co myslis dokedy sa da takto zit???to ti absutne nevadi ze tym ako sa spravas uizujem sosobe ktora ta poroda a vychovala a dala ti všetko co ti dat mohla??vobec ta netrapi ze mpzno kvoli tebe preplace cele noci?
jedno ti poviem..karma je zdarma...vsetko sa ti jedneho dna vrati..aj to ako sa spravas...a vedz ze pride den ked bides lutovat soj zivotnu styl...pride den ked tvoja mama uz mebide na tomto svete a tebe ostanu iba oci pre plac ako si jej ublizovala svojim spravanim a dala by si hocico za to aby si mohla vratit cas...ver mi ze to tak bude..som matkou 2 deti a meviem si predstavit zeby sa moje dceri takto zacali spravat tak ako ty...vychovali ma babka s dedom..nebrala som zoadne drogy ani noc..len s mala jedneho debila na krku kvi kt.som sa s nimi hadala lebo nechceli aby som s nim bola..nechceli to preto lebo ma lubili a nechceli aby mi niekto slaz zivot..a teraz???teraz je dedo uz voac ako 3 roky mrtvy a neprejde den aby som si nevycitala to ako som sa snim hadala kvoli magorovi..co bu som teraz dala za to abu som aspon jeden den mohla byt s nim a povedat mu PREPAC ..ODPUST MI VSETKO ZLE CO SOM UROBILA...Tak zacni zit tak aby si sa ty a tvoji blizky nemuseli hanbit za tvoje spravanie a hlavne aby si neskor nemala vycitky....teraz mam skveleho muza dve krasne deticky a snazim sa robit vsetko tak aby som neskor nelutovala

ella2015
17. okt 2017

@alicka90 Ja mám o trošku viac ako Ty ale vieš, čo pre mňa znamená, že žijem? Kedykoľvek si zbaliť kufor a vyraziť niekam, byť spokojná sama so sebou, v práci a podobne. Vídať sa s ľuďmi ktorých mám rada a rada s nimi trávim čas, lebo je mi s nimi dobre a hlavne byť zdravá
Tiež som bola bez chlapa a užívala som si , z práce sme vyrážali cez víkendy po pamiatkach, mestách aj kluboch ale vždy ako ľudia a nie akoby nás práve vypustili z klietky a v tomto období vznikli pre mňa najcennejšie priateľstvá. Aj keď sa mnohým z nás životy zmenili sme v kontakte a 1-2x za rok sa stretneme niektorí ako rodičia už, ďalší ako úspešní ľudia a tešíme sa z toho čo sa z našej partie stalo a kam sme sa dostali.
Drogy potrebuješ na to aby si žila? Tak to si na tom riadne zle, k priateľovi na sex ak je len jeden nič proti nemám ale ak už aj robíš takéto veci tak sa zamysli nad tým, či je potrebné to trúbiť do sveta a zverejňovať tento model nespútaného žitia všade

maculo
17. okt 2017

@alicka90 A budeš vedieť jedného dňa takýto štýl šťastia odporučiť svojej dcére?
(...na marga toho, že ti mama nerozumie)

maculo
17. okt 2017

@alicka90 Príležitostný sex a drogy sú rýchle a ľahké spôsoby ako si v tele vytvoriť príjemný pocit a dopriať si kúsok šťastia. Z čoho vyplýva, že keď to musíš
dosahovať až takýmto spôsobom tak si vnútri dosť nešťastný človek a nevieš si život užívať jednoduchšie. Po rozchode je to síce pochopiteľné (plus môže byť x inyćh
dôvodov). A nevravím, že to nemôžeš robiť.. kľudne rob čo chceš. Ale časom sa prázdnota bude len prehlbovať, lebo či sex, či drogy sú krátkodobé pôžitky a vždy sa bude cez to vracať tá pravá realita života. A ako sex tak aj drogy budeš potrebovať viac a častejšie a zo zábavky (pri ktorej si pravdepodobne hovoríš, že môžeš prestať kedy len budeš
chcieť) bude závisloť a ďalej radšej už netreba ani hovoriť.. Asi preto to tvoja mamka nebude nikdy podporovať.. Chválabohu, ma ťa rada..

olifcek
17. okt 2017

@alicka90 skus zamenit drogy za nieco ine... aby Ta neprevalcovali... asi to Tvojej mamine vadi najviac...

skus nejaky sport... mozes i 7x v tyzdni 🙂

inak pardon, necitala som to cele, len Tvoj uvodny prispevok...

silverrko
17. okt 2017

@alicka90 Ja som v tvojom veku tuzila po babetku rodine. Asi si bola nakratko a teraz to dobiehas ono ta to prejde. Bez drog by bolo super...

silverrko
17. okt 2017

aj partner samozrejme+vaz si samu seba

obsadenemeno
17. okt 2017

@alicka90 no ale pises, ze pracujes s mladymi ludmi a ze kolko toho zatajuju rodicom....ja nevidim dovod, preco by si tieto veci, tento tvoj styl zivota mala vesat mame na nos..... si dospela, pracujes, pocitam ze aj byvas sama..... ved si zi svoj zivot ako ti to vyhovuje, ale nemusis to robit tak ocividne, ze to mama vidi/donesie sa jej to. V tomto by si mala na nu brat ohlady. Je to predsa tvoja mama, ina generacia, ine zvyky, nazory.......
nevidim dovod, preco by to musela vediet, ak samozrejme nezijes v dedine o 100 ludoch s jedinou krcmou a uzivas si pod jej strechou.

ada309
17. okt 2017

Necitala som vsetky prispevky,mozno to tu uz odznelo...

Aj obcasne uzivanie drog je cestou do pekla... necuduj sa postoju svojho okolia... zrejme ta maju radi,porozmyslaj nad tym...

silverrko
18. okt 2017
nela1916
18. okt 2017

@alicka90 ... ja len namargo červeného diplomu. Je to čistá pravda, že si si to odmakala a vynaložila si na to veličizné úsilie. Ale... Hovoríme o minulosti. Ale život ide ďalej a stavať na činoch minulých, ktoré na dnešok nemajú dosah, je púha stagnácia. Inými slovami, tvoje héroické výkony z minulosti ti nepomôžu, ak stratíš kontrolu nad súčasnosťou.

A čo sa okolia týka, nemyslíš, že by skôr bolo pokrytecké, keby ti predstierali toleranciu a za odpad by ťa mali iba tak potichúčky? Máš veľkú výhodu, že vieš, čo si tvoje okolie o tebe myslí, ja by som takých pretvárnych "neodsudzovačov" teda nechcela. Už teraz je len otázka, čo s nimi. 😀

lujza123
26. okt 2017

@alicka90 a naco o svojom zivote vykladas mamičke? Vsak pridem na navstevu, pochvalim jedlo, vypocujem si kde bola u doktora dam si kafe a idem domov... Ano mami, vecere travim doma a sledujem telenovelu, nie mami, priatela nemam.... Ako uprimnost je fajn ale o niektorych veciach proste rodicia vediet nemusia...alebo nemusia vediet vsetko..
Aj tak je to prechodne - po rozchodove obdobie slobody, uplne normalne, zi, cestuj, spoznavaj ludi, uzivaj si a nielen ruka hore ale aj kadernicku, kurzy, masaze...

0silvia0
26. okt 2017

@lujza123 ono išlo asi v tejto diskusii pochváliť sa usadeným "tetkám" na MK aký ona žije úžasný slobodný neviazaný život. Ak by bol taký slobodný, tak nemusí mamičke vykladať čo ako a s kým a žije si nezávisle od rodičov. No nezatlieskalo sa jej tu priveľmi, tak doma asi musí ohurovať aspoň mamičku 🤐

vejula
26. okt 2017

@alicka90 tak myslím, že ak tvoja mama a blízki spozorovali, že sa chovaš ako odtrhnutá z reťaze, tak to nebude len občasne zapalenie jointa. Mnohí z tých čo poznam si ho sem tam zapalia a mnohí maju obdobia, že maju kamarata či kamaratku na sex a rodičia o ničom nevedia, lebo žiju normalne.... Tak jedine že tvoje správania prešlo za čiaru alebo ešte žiješ s rodičmi... v 27 rokoch 😨