Dôvody prečo nemám priateľa

verkaveverka
6. jún 2021

1. Neviem si predstaviť s niekym žiť kvôli prirodzeným potrebám môjho tela (prdenie, grganie, veľká potreba). Možno sa budete smiať, ale mne je to fakt tak trápne a predstava, že by ma niekto pri tom počul tak desivá, že radšej žijem sama. Vôbec neviem a netuším, ako to zvládajú iní, ale ja už keď som len vonku s nejakým chlapom, tak ma nafukuje ako zvyčajne nikdy a potom len tŕpnem, aby mi nič náhodou neušlo. A keď už ma konečne privezie domov a som konečne sama, tak to zo mňa ide aj zo 5-15x. Navyše mam fakt citlivý a hlučný žalúdok.
2. Neviem si predstaviť, že by som sa musela spovedať vždy, že kam idem, s kým a koľko tam budem.
3. Veľa chlapov sa snaží ženy dirigovať alebo očakáva, že iba žena má robiť domáce práce. Ja si po sebe rada spracem, ale nechcem stále pratať aj po niekom ďalšom.
4. Nechcem deti a väčšinou ich muži chcú.
5. Nie som monogamná. Alebo čo ja viem, možno by som bola, kebyže mi chlap sadne v sexe a aj v iných oblastiach.
6. Väčšina mužov za to spolužitie jednoducho nestojí..

Ani neviem prečo to tu píšem. Mam 25, chodím na rande, aj na sexstretka, maju o mňa aj vážny záujem, ale ja si to podvedome sama odhanam, lebo si to neviem predstaviť pre tie dôvody spomenuté hore. A predsa by som chcela niekoho vedľa mňa, s kým by som zaspavala, bolo mi s ním dobre.. Asi chcem počuť len pohľad niekoho iného, čo sa týka tých mojich dôvodov a ako napr. bod č. 1 zvládate vy. Fakt ma to trápi. Pre niekoho to môže byť blbosť, ale pre mňa je to vážny dôvod.

zuzuliennka1
7. jún 2021

jediny dovod - ty na vztah este nie si zrela…. stacila mi prva veta a kedze netusis ako to robia ini a nie, nikto podla mna vo vztahu pred sebou negrga a neprdi - tak dalej ani nemusim citat.. vsetko sa totiz da aj diskretne, v sukromi…. ked to mozno raz pochopis - vtedy budes zrela na vztah a mozno nejaky mat aj budes
ale teda zvysok: 2. v normalnom zdravom vztahu sa nikto nikomu nespoveda, som s mojim muzom dokopy uz vyse 10r, nikdy som sa mu “nespovedala”, ale povedala som vzdy, kam idem, aby sa o mna nebal (ked ani toto nechapes, nie si absolutne na vztah zrela)
3. nikto ma nediriguje a v zdravom vztahu su dve rovnocenne osoby
4. opat ukazka nezrelosti
5. no comment…
upravila by som nazov tvojej temy na: dovody preco nie som zrela na vztah a priatela (ukazkove dovody)

darina77
7. jún 2021

@verkaveverka ja žijem asi na inej planéte ale za 14 rokov manželstva som si nikdy neprdla pred ním. Ani doma u nás to nebolo bežné, neviem si predstaviť prdnúť pred otcom, mamou, alebo aj pred bratom. Idem na wc, do kupélne, do izby a hotovo.

0silvia0
7. jún 2021

@oli18
@darina77 už tu takáto prdiaca a grgajúca téma bola a všetky ženy, ktoré doma grgajú a prdia pred mužmi to považovali za vyšší level vzťahu. A tie, ktoré utekajú na wc boli považované za citlivky, fajnovky.

panelacikova
7. jún 2021

@verkaveverka potom nevieš, o akú srandu prichádzaš 😀

mamamasama
7. jún 2021

tiez som bola taka 😂 potom bol pri porode a ked zvladol to, tak jeden obcasny prdik a grg je fakt v pohode 😂

nominativ
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
7. jún 2021

@verkaveverka tak ked mas taketo nazory, tak radsej ziadnemu slusnemu chlapovi nedavaj nadeje, hlavne nie tomu, ktory sa nechce nikdy rozviest. pretoze vo vztahu a manzelstve ide o lasku, vzajomne dobro, ktore dava jeden druhemu, naplnanie tuzob toho druheho, obeta. a ty stale tocis iba o sebe, co ty chces, co ta nudi. vo vztahu nie je problem prdenie, ale sebectvo a nedostatok lasky.

sissy27
7. jún 2021

@oli18
@0silvia0
@darina77 baby, som rada, že nie som jediná "divná" 😀 raz som bola účastná podobnej diskusie tu na mk, a bola som pomaly za klamárku, že my také doma nerobíme 😀 no nie, nerobíme. Teda nehovorím, že sa nestane, že "ujde", stane sa, nikto z toho drámu nerobí. Ale aby sme sa doma pretekali, kto dá väčšiu delovku a mali to ako zábavku, tak to nie. To že som s niekým dlho ešte neznamená, že ho môžem obťažovať takýmito vecami. Jasné, že sme sa už videli / zažili kadejako, aj v nepríjemných situáciách, ale nevidím dôvod strácať v tomto smere zábrany. Pre mňa by to znamenalo, že si ma chlap váži menej ako cudziu ženu niekde na verejnosti - jej pod nos neprdne, lebo sa to nepatrí, tak prečo by mal mne? A takisto ja, mám voči nemu nejakú úctu. A tiež teda nás nikoho ešte nerozdrapilo 😀

leskovael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tessa04
7. jún 2021

@verkaveverka Ja som si spomenula na starkú mojej kamarátky, keď sa išla vydávať, tak jej starká hovorí, že prosím ťa, hlavne pred ním neprď 😀 No, starká v tom mala jasno 😀 keď som si prečítala tie tvoje dôvody, ok, sú tvoje, je to tvoj život, tvoja vec. Podľa mňa ak máš normálneho partnera, tak prežije aj prdnutie, nebude ťa spovedať kam ideš, s domácimi prácami pomôže. Problém by mohli byť deti, ak si si istá, že ich nechceš, treba pohľadať aj rovnako zmýšľajúceho muža, lebo na tom by to mohlo celé padnúť. Ale poznám aj páry, ktoré deti nemajú, nechcú - z rôznych osobných dôvodov a žijú si spokojne..

kiwi3
7. jún 2021

@verkaveverka podla mna si dost nevyzreta, na to, ze mas 25 rokov. ale tak dobre, este mas aj 10 dalsich na to, aby si si nasla normalneho partnera, pripadne si to aj rozmyslela s detmi. asi by som to na tvojom mieste riesila aj s pychologom, zjavne mas rozne traumy z detstva.

kkovacovak
7. jún 2021

@oli18 čo má práca s nejakým vzťahom? Veď s partnerom sa jedná o intímny vzťah. To si naozaj myslíš že ľudia čo prdia pred partnerom tak prídu len tak do roboty alebo reštaurácie a tam spustia? 😄 Veď to sú jablká a hrušky. A pri pôrode keď je aj muž a žena sa pokaka tak sa má chúďa prepadnúť od hanby? Alebo keď má brušnú virozu alebo zápchu v tehotenstve a je doslova šťastná za každý prd tak to má zadržať? Neviem to mi príde čudné. 🤷‍♀️

sisa_s
7. jún 2021

Vedela som, ze si pamatam autorku s jej divnymi nazormi, velmi sa angazovala v teme potratu, takze tejto teme sa ani necudujem 🙄

janulik2008
7. jún 2021

K bodu 2. Moji rodičia sú spolu 27 rokov a mama sa nikdy nespoveda kam ide 😀 ked ide na akciu z roboty max jej oco povie ze ci jej ma nechat kluce v dverach keby sa netrafila nahodou 🤣🤣🤣
Ps mama jazdi vylucne autom a nepije vtedy takze sa podpichuju 😀😀😀

kkovacovak
7. jún 2021

@sisa_s čo je na tom že autorka nechce mať deti? Za to hneď niekoho odsudzovať netreba. Nie každý je materinský typ hlavne keď evidentne nemala dobre detstvo. Dieťa nezaručí šťastnejší život. Vyťahovať tu jej staré konverzácie je trošku zvláštne.

stanulienkat
7. jún 2021

To je v poriadku. To je tvoja osobná vec a nechápem, prečo máš potrebu to sem vešať a oboznamovať nas s tým. Zariaď si život podľa seba.

nikyball
7. jún 2021

1. sme spolu niekolko rokov a tieto veci pred sebou nerobime. ani u nasich sme nikdy takto nefungovali. je to nechutne
2. spovedat sa nespovedame len si vzdy povieme kedy a kam ideme. zaroven sme aj kamosi , nieco ako ked kolegom spomeniem kam planujem ist cez vikend.
3. domace prace mame rozdelene
4.ak vies ze nechces deti , hladaj si chlapa, ktorý ich tiez nechce, alebo uz nejake ma
5. aj v tomto si musis najst rovnake
6. ak si vo vsetkom sadnete , tak potom to za to stoji

sissy27
7. jún 2021

@kkovacovak no ja to vnímam tak, že "stane sa" - ok. Sme ľudia. Ale to, že chlap videl ako žene pri pôrode povolili zvierače, alebo pri zdravotných problémoch, ešte neznamená, že od toho momentu to bude doma bežná vec a už si netreba ani dvere na záchode zatvoriť.
Každý to má samozrejme inak, niekomu to problém nerobí či už pred členmi rodiny alebo aj na verejnosti, niekto si proste tieto veci nechá pre seba. Ani jedno nie je správne alebo nesprávne, dôležité je nájsť partnera / partnerku, ktorý to vníma rovnako. Ja by som burana, ktorý si doma usiera ako keby to bol vrcholový šport, proste nezniesla rovnako ako neumyté zuby, trenky so "škrkátkom", špinavé nechty atď. Ale sú ženy, ktoré si na takéto veci u chlapa nepotrpia (a u seba vlastne tiež nie).

kkovacovak
7. jún 2021

@sissy27 tak nikto nehovorí že si musia dvaja robiť doma sútaže v prdení a že je to každodenná záležitosť. Dvere doma osobne na záchode tiež zatvárame. To že si niekto doma prdne neznamená že je hneď buran ktorý sa neumýva. Deťom je to tiež prirodzené a neviem si predstaviť že by som to dieťaťu doma zakazovala. V tehotenstve bol prd najlepší zvuk ktorý som za deň počula lebo som mala extrémne bolesti a bolo to vykúpenie a neviem si predstaviť že by som sa za to ospravedlňovala. Ale súhlasím...keď máte rovnako zmýšľajúceho partnera tak nie je čo riešiť. Ak to obom vyhovuje tak alebo tak a sú spokojní tak je to v poriadku.

verkaveverka
autor
7. jún 2021

@sisa_s Je to moja vec, mať deti nie je povinnosť. Podivné je stalkovať tu niekoho.

verkaveverka
autor
7. jún 2021

@nikyball ďakujem za príspevok, len ma zaujíma ten bod č. 1, že ako to zvládaš, že ťa nepočuje alebo čo robíš keď mas vetry, žalúdočné kŕče, hnačku a pod. Mate na záchode nejaké protizvukove dvere? 😁

verkaveverka
autor
7. jún 2021

@janulik2008 očividne majú super vzťah 🙂

nikyball
7. jún 2021

@verkaveverka mame uplne normalne dvere :D ja neviem co teda jedavas, ked mas taketo problemy

verkaveverka
autor
7. jún 2021

@sissy27 Veď samozrejme, že v škole a práci som to riešila tak, ze som išla na záchod, tam nič nebolo počuť. Ale mňa to najviac chytá ráno a večer a kde inde si môže človek pokojne ulavit bez nepríjemného pocitu, ak nie doma? No a potom, čo ak je cez záchodove dvere všetko počuť? Nie každý prdí potichu a málo 😁

sissy27
7. jún 2021

@verkaveverka akože ty máš z toho úplnú obsesiu 🙄 za 40+ rokov svojej existencie som nezažila nikoho, kto by takto riešil svoje prdy. ak je to u teba fakt také neúnosné, tak si nájdi buď nejakého uvoľneného priateľa, ktorý s tým nebude mať problém, alebo naozaj rieš svoje trávenie s odborníkom. kľudne to môže byť prejav nejakej potravinovej intolerancie alebo ochorenia.

0silvia0
7. jún 2021

@verkaveverka bola si u lekára? Hlasné a hojné prdy takto riešiť, to je až čudné. Nikdy som toto neriešila a nestrieľam ako z dela. Ja si ani neuvedomujem, že takúto činnosť občas vykonám, čiže to je fakt minimálne. Nič, čo stojí za toľké riešenia, takže si treba upraviť asi stravu.

janetinka27
7. jún 2021

@verkaveverka su ludia, ktori v rodine nezazili lasku, pozornost, pohladenie. podla toho, co si napisala o svojich rodicoch a vztahu k nim, mozno patris k ludom, na ktorych sa nedostatok nehy takto podpisal. bezni ludia tomu nemusia rozumiet a sudia ta, tvoj postoj, tvoju tvrdost, ale v skutocnosti za to podla vsetkeho nemozes.
nedavno som citala clanok o dievcati, ktore nedokazalo ani pohladit svoje tehotenske brusko. ale aj toto sa podarilo s pomocou prekonat, pochopila, ze aj ona je hodna lasky rovnako ako kazda ina ludska bytost, naucila sa mat rada samu seba a naucila sa mat rada aj inych.

zuzuliennka1
7. jún 2021

@verkaveverka ty musis mat nejaky iny problem, ze si schopna tu takto obsesivne riesit prdy 😂😂😂🙄🤦🏼‍♀️

oli18
7. jún 2021

@kkovacovak cudne mi pride prdenie pred partnerom, ked to v praci a verejnych miestach vies zdrzat. Takze nemiesam jablka s hruskami, stale je to tom istom, o vypustani vetrov.
Ak som dama, nerobim to pred manzelom. Ak som nana, tak nemam problem.
Hlavne, ze nahodene ako modelky, nalepene pazuriky a vejariky a doma si veselo pustaju telesne pachy pod nos manzelovi a detom. No fuj😂

miadi
7. jún 2021

@oli18 tak su rozne stupne. Tišan bezpachovy ze si nikto nevsimne.. tišan zakerny - je mega smrad zalezi na tom co si jedla. A hlucne mega fireworks . Tak Jasne ze si clovek tie nenapadne obcas pusti kdekolvek . Snad si nemyslis ze zeny trubia mega mordy rodine pod nos zamerne. Ja normalne ani cez den neprdim. Vacsinou asi v spanku ( a to asi prdis v noci pred muzom aj ty ked spiš. ) kazdemu obcas holubička uleti. To nie je ako to ty opisujes ze si zena veselo prdi muzovy pod nos este nohu nadvihne aby jej nevyvalilo bok.😃