Drogy a iné ženy vo vzťahu
Povedzte mi na toto nieco...
Bola som drogovo zavisla, posledne dva roky som na ambulantnej liecbe. Uzivam tabletky pre abstinujucich fetakov. Dlhodobo som cista. Fetovali sme spolu s priatelom. Ked som prestala, on fetoval dalej. Ludia sa ho pytali ci mu to nie je blbe a vzdy povedal, ze je rad, ze som cista, ale je to moja vec a zato, ze som prestala ja, nemusí aj on. Velmi tazko som to zvladala, ale neklesla som. Zacala som normalne zit, opäť študovať, chodit do prace, atd. Bez sebareflexie si odo mna casto pytal peniaze na drogy a boli chvile kedy ich predomnou aj uzival. Posledny rok trocha ubrzdil, ale zacal si pytat odo mna moje lieky a dostal skvely napad zacat si ich pichať. Stratila som vsetky emocie a mali sme pomerne chladny vztah, velmi som sa trapila, naozaj toho bolo privela. Boli dni, kedy bol super, ale to vacsinou preto, lebo sa dobre sfetoval. Take nieco ako darcek na narodeniny alebo vianoce som nevidela uz asi treti rok po sebe. Mozno preto, lebo takmer nikdy nema peniaze, kedze nema ani stálu robotu. Predstavovala som si spoločne byvanie a obcas nejaky vylet, ale to sa nikdy nestalo. Jedine, co som dostavala pri kazdom prichode bola otazka: "Das mi tabletku?" Niekedy sa zabudol aj pozdravit. Vyslovene som tuzila po chlapovi, co by sa spraval ako sa patrí. Chlapa, co by bol gentleman a vedel sa postarat o zenu. Taky ten typicky model chlapa, kludne aj s chybami, len aby ma obcas niekde zobral, aby som bola jeho "princezna".
Minuly rok som sa dozvedela, ze jeho suseda je dilerka a nasla som medzi nimi spravy, z ktorych som vycitala, ze sa stretavaju ked je sam doma. Tvrdil mi, ze s nou nikdy nic nemal, ze to bolo len o drogach, ale nasla som spravu, kde jej pisal, ze keby je sam doma, uz davno leží vedla neho. Odpustila som mu, ale nepresiel mesiac a zacal pisat mojej kamaratke, ze je strasne sexy a ze sa do nej zalubil. Bola som strasne nahnevana, ale povedala som okey, posledna sanca. Tento mesiac sa to zopakovalo s dalsou zenou. Dievcatom. Tiez fetacka. "Pridem k tebe domov a spravim ti zle velmi, uvidis 😛😜" ... zatial co ja som mala byt v robote... Rozisla som sa s nim. Po ôsmych rokoch. On mi tvrdí, ze bol hlupy a ze nikdy nic so ziadnou nemal, ze to boli len spravy. Neverim mu. Vidim v nom, ze nie je zlý clovek, niekde hlboko vo vnutri je to skvela osoba. Naozaj. Mam ho velmi rada, polozila by som mu svet k noham, ale nezda sa mi, ze si to váži. Tvrdi mi, ze im pisal preto, lebo som bola chladna, neskorsie, ze preto, lebo chcel, aby som ziarlila. Podla mna to vsak pisal preto, lebo ich chcel opreť.
Teraz byvam u rodicov a u jeho mamy mam na zahrade psika. Tu ho mat nemozem a tam tiez velmi nechcem chodit, kedze tam je aj on. Myslela som, ze to vyriesime kamaratsky, ale ako pribudaju dni, tak mi dochadza, ze on to asi nezvladne ako kamarat a bude mi robit stale tlaky, urazat ma, prosit a robit vycitky. Citim sa bezradne a zaroven strasne silná, no neviem co s tym psikom či ho tam necham a vzdam sa ho na ukor kludneho zivota alebo najdem nejaku inu moznost. Neviem vsak aku inu moznost a trha mi srdce, ze nie je pri mne s tym sladkým ňufáčikom.
Cítim to tak, ze som spravila dobre, ked si to teraz citam, tak mi tento pribeh pride ako tragikomedia a este väčšmi preto, lebo som kopu vecí vynechala, takze to je len taka skratena verzia. A akú mám na vás otázku? Konkretne žiadnu, len by som chcela vidieť reakcie na tento pribeh.
popros dakych kamosov ci by ti neubytovali psika, kym zozenies ubytko, kde psika mozes mat
Žasnem nad radami typu "kašli na psa". Zviera nie je vec. Keď si nejaké zaobstarám, musím rátať s tým, že mám za neho zodpovednosť a je odo mňa plne závislé. Prečo by nemohol bývať s tebou u tvojich rodičov? Asi ste v byte a nechce sa ti venčiť alebo kde je problém? Neviem či študuješ alebo pracuješ, ale vždy je možnosť vlastného bývania. Si predsa dospelá, konečne už vyzerá, že si dostala aj rozum, tak sa postaraj o seba aj o psa. V skutočnosti ti nechýba a nemáš ho naozaj rada. Ja by som nedokázala takto nechať u niekoho psa. Myslím, že si s dvoma narkomanmi zažil dosť pekla, stresu a ktovie čoho ešte. Si mu dlžná konečne lepší a dobrý život.
ak ti na havkovi zalezi vezmi si ho a proste do doriesis, ak si ho teda nebudes moct nehcat, podla mna mu najdes lepsi domov ako bude mat tam kde je teraz. no sprav to rychlo aby si sa ex proste co najskor zbavila. on sa asi tazko zmeni a velka skoda by bola, ak by si zas padla tam, kde si bola. fakt si toho dokazala vela
Prosím ťa, aj keď ťa nepoznám, NIKDY VIAC SA S TÝMTO ČLOVEKOM NEDÁVAJ DOKOPY. Vymaž ho zo svojho života, ty máš naviac!!!! Už len to, že si silná a zvládla si sa vzdať drog, z teba robí silného človeka, silnejšieho ako si myslíš!!!! A ak si zvládla toto, vyškrtnúť zo života jeho už pre teba bude malina. Váž si samu seba, nenechaj sa obalamutiť niekým, kto si počas tvojej abstinencie pred tebou pichal drogy!!! Taký človek nikdy nebude pozerať na teba, IBA NA SEBA A SVOJE POTREBY!!! A preto ti radim ja a aj všetci ostatní tu, ruky od neho preč a už NIKDY VIAC sa s ním nedaj dokopy. Aj keby ti nasľuboval hory-doly; takýto človek sa nezmení.
@cistykvietok Nebývam vo svojom byte, nemozem si sem doniest psa. Preto riesim nejaky priestor, kde by mohla byt a zaroven kazdy den so mnou. Chapem, ze su ludia ktorym sa pes nechce vencit, ale toto naozaj nie je moj pripad. Psa som si vzdy brala skoro vsade so sebou, vytiahla som ju z utulku a odvtedy jej nic nechybalo. Mozno si ma predstavuješ ako dotrhanj fetku a mozno som tak kedysi aj vyzerala, ale psa som krmila kvalitnymi granulami, mala vela pohybu, samozrejme ockovanie, odcervenia a celkovo je to moja princezna, laska. Zatial je u neho na zahrade, lebo ju jednoducho nemam kde dat. Vies zufala hlava premysla aj nad zufalymi moznostami a medzi to patrilo aj nechat ju u neho na zahrade. V prvom rade, ale spravim vsetko preto, aby bola so mnou. Nechcem ju tam nechat, ostala by do konca zivota na tesco granuliach, cestovine, zatvorena na zahrade. Na prechadzku by s nou isto nesiel. Pochybujem, zeby ju zaockoval alebo odcervil. V stredu mam ist prekonzultovat moznost umiestnit ju v areáli s ďalšími dvoma psikmi. Dufam mi to vyjde, je to posledna vec, co mi chýba k tomu, aby som bola kompletne spokojna.
Na vzťah nestačí len toľko, že je niekto kdesi hlboko vo svojom vnútri dobrý človek. Pre vzťah treba reálne aj niečo robiť. Pracovať na ňom. Tento tvoj expriateľ, ale o to akosi vôbec nemá záujem. Nezmení sa. Jediné, čo by sa mu možno podarilo, je stiahnuť ťa opäť späť do toho bahna. Píšeš, že si nám tu opísala len časť zo svojho života. Reálne toho zlého bolo teda asi omnoho viac. Ak chceš žiť normálny život, na túto cestu sa už prosím nevracaj.

Klobúk dole že si to zvládla a ešte aj takto, že ťa stále provokoval 👏👏👏👏
Máš absolútnu pravdu, zaslúžiš si LEPŠIE...
Veeelmi ti držím prsty