Drzé správanie brata

anja27
10. máj 2021

Kocky co hovorite na takuto situaciu. Mozno ja som divna neviem ale som inak vychovana ina povaha ako moj brat. Taka situacia co sa opakuje dost casto u nas doma. Brat si dotrepe navstevu nejaku hocikoho a ked mamina uvari ani sa nespyta ci moze a pride naberie aj navsteve a robi to opakovane aj ked mamina uz vela x povedala ze ci je ona charita. Ked sa robilo alebo chcela sama povedala ze nech sa najedia ale to bolo ine. Proste on si dovedie niekoho na zahrade piju pivko a automaticky hned mu da najest. A ani nepodakuje keby aspon to. On to berie ako samozrejmost. On bol vzdy drzy aj v inych veciach ale toto je pre mna nepochopitelne. Ja som jej dcera ale ked pridem ani si sama nenaberiem proste mi to pride drze. Neviem co vy hovorite na taketo spravanie je to ok podla vas?

verkaveverka
10. máj 2021

A potom takíto zženštilí chlapi, drzí, leniví, zneužívajúci a pod. sú produktom týchto mamičiek, čo im všetko dovolia a dajú, len aby ich neopustili. Ja si myslím, že aj snívajú o tom, že ich ich synovia pretiahnu. Napr. v takej Indii je to bežné.

julliska
10. máj 2021

@anja27 ved nech zavedie mlademu panovi mesacny prispevok na stravu 300e ked sa tam chodi stravovat kadekto alebo nech pali bacovat si sam... takychto "chlapov" by som hnala ostnatou palicou

elizabet173
10. máj 2021

@skolara nevidim dovod, preco by dom mala stravovat u seba ludi, ktorych som nepozvala. By som mladeho pana rychlo presmerovala do restauracie. Inak v nedelu dobehnem na obed, aj s celou rodinou, verim, ze sa podelis 🙂 Toto je hadam nieco ine, ako ked patrocne dieta prinesie troch kamaratov a ty im pokrajas kolac

elizabet173
10. máj 2021

@julliska no ja by som to nerobila ani za tych 300, tu nejde iba o financie na nakup potravin, praca, cas, energie su kde? Mala to stopnut hned.

simca06022011
10. máj 2021

@zalka 3,5??:D

anja27
autor
10. máj 2021

@verkaveverka no niektore mozno ale moja urcite nie 😁 ta je praveze rada ked neni doma a ma klud haha. On ti bol od mala taky nejaky drzejsi ako ja s bratom. Ona aj povedala ze lutuje ze ho tvrdsie nevychovavala ale kedze bola nanho sama tak mozno aj to je chyba

anja27
autor
10. máj 2021

@elizabet173 no ide aj o ten princip. Nielen cisto financie ale aj ta robota ked robis napr knedlik s masom kapustou stravis pol dna za sporakom a potom pride niekto uplne cudzi a brat ze mu naberie. Chce sa mozno pochvalit mamine fakt dobre vari a mozno jemu tak nachystaju ked niekam ide ale co s tym ma mama akoze nechapem

0silvia0
10. máj 2021

@anja27 toto musíš nechať na mamu, je to jej syn, čo ľutuje čo neľutuje, teraz zbiera plody svojej výchovy. Môžeš jej poradiť, môžeš aj bratovi povedať svoj názor, ale upratať si vzťahy musia oni dvaja... Ako som písala, ak je mama makká, nech nevyvára vo veľkých hrncoch, aby bola ako vývarovňa pre pocestných. Keď zostane v hrnci jedna porcia, hádam to brat nebude núkať a hrnce vyškrabovať nejakému kamošovi, šak to je trapné... časom si aj brat zvykne, že hrnce prázdne, nebudem núkať... čo iné sa tu dá poradiť?

simca06022011
10. máj 2021

@anja27 no vies co teraz ma s tym zjedením všetkeho napadlo:
Ja mam chlapa co zozerie aj koňa, ja mam taký systém, že navarím, naložím tým čo majú jesť a koľko, a ak to má byť na ďalšie dni ja to HNEĎ odložim. Nakrabičkujem, hodim do chladničky, ked treba mrazničky, knedľu nampr ani nenechavam vonku, zahlasim ze to je na zajtra. Tým pádom lenivosť vyťahovať, prehadzovať, ohrievať preváži chuť jesť a ostane na ine dni. Ak by to pojedol, tak dalsie den vari... :D Musi si mamina system urobit.. inak to nepojde

mariejenka
10. máj 2021

@anja27 mne aj celkovo pride blbé aj od tých kamarátov,ze prídu na dvor, sedia v altánku alebo kde a nechajú si doniesť od neho porciu obedu!! Možno nevedia ze jedia jedlo od jeho mamy, ale tak určite sa rozprávajú ze ,kto varil a tak...mne vy to bolo bkbe vyjedat,ale asi ma brat takych kamošov čo sú radi ze niekde dostanú kus žvanc,rovnaki vychcanci...mamke daj toto prečítať, lebo ponúknut koláčik,nieco na pitie o k raz za cas, ale aby mne dospelý syn vynasal z hrncov stravu, v mojom riade,a este neumyl,nepodakoval, nepoprosil...frajera jeho sa prisla najesť,ked maju vlastné bývanie, dziiiis krajs🤣🤣🤣 nikdaj!!
Ja mam dvoch malych synov,ale uz teraz sa tesim na den,ked jedneho po druhom vysackujeme na internát,nech sa chlapci obiju vo svete sami, doma maju vzdy miesto ale v dospelosti, uz nech su samostatni.

anja27
autor
10. máj 2021

@mariejenka 😁😁😁 dam jej precitat aspon sa zasmeje a snad mozno aj pochopi ze si musi urcit hranice. Aj ked je prajna aby to niekto nevyuzival..no nie je im to blbe vsak zadarmo sa dpbre najedia ked niekto ponukne neodmietnu. Mozno u nich doma to inak funguje neviem ako to maju

0silvia0
10. máj 2021

@mariejenka veru, tiez nechapem ako sa moze takto chodit po kamosoch napchavat😵

mariejenka
10. máj 2021

@anja27 prajna je pekné byt, ale už musí odhadnúť tu hranicu,kedy to ľudia zneužijú,...ja tiež v robote som bola taka ze pomohla som, a bolo to ..joj prosim ta , urobíš za mna to,to,to..nestiham, aj ja hej... až kym som nevymakal dotyčnú fajčiť vonku,a s jej robotu v rukách...a moje klapky padli...odvtedy si davam extra pozor na to, komu pomozem,
Jasne u vas je to rodinný vzťah,ale predsa...

mnamko
10. máj 2021

@anja27 oni ziju spolu s mamou? Ak ano nech viac prispieva na stravu

anja27
autor
10. máj 2021

@mariejenka no to poznam aj ja som tiez taka blba obcas. Takze co sa cudujem na mamke asi to mam po nej. Veru su ludia ktori to hned vyuziju. V praci sa lutuju kolko toho maju nakoniec zistis ze to je uplne opacne ako pises 🙂

elizabet173
10. máj 2021

@anja27 veď to som práve písala, prečo by mu mala robiť vývarovňu? Je to ale na tvojej mame, čo s tým urobí. Skús jej aj ty začať nosiť každý druhý deň niekoho na jedlo aspoň dva týždne, možno sa rozhýbe. Inak sa divím aj tým ľuďom, ktorých doprace, to ako len tak prídu, sadnú si za stôl a napakujú sa?

elizabet173
10. máj 2021

@anja27 inak dá sa aj tak, že uvarí presne - iba na obed, večere prežijú aj studené jeden mesiac. Viem, že je to o držku robiť tri rezne, ale myslím, že by sa mladý nestačil diviť.

monka105
10. máj 2021

V prvom rade by mi vadilo, že stále živím svojho 33-ročného syna 😄😄 ale toto je vec, ktorú si musí vyriešiť s bratom tvoja mama. Áno, je to z jeho strany drzosť, aj zo strany jeho návštev, predpokladám v rovnakom veku, keď sa ku vám prídu bez hanby najesť, ale keď mu tvoja mama na to nič nepovie, zbytočne sa tým ty zaoberáš.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zenazaba
10. máj 2021

Ked ma bracho oddelenu cast domu, predpokladam, ze tam ma aj vlastnu kuchynu/spajzku. Tak nech sa mama zdvihne a navstivi bratovu kuchynu. Bez slova si otvori chladnicku, zobere hoc chleba s maslom, sadne ku stolu, zje a bez slova odide. A toto treba robit denne. Alebo to sprav ty. Zober daku kamosku a pohosti ju niecim z jeho chladnicky.

lujza123
11. máj 2021

@anja27 ako si vychovas tak máš. Máš svoju mamu rada, ale to si ona sama tak synčeka vychovala. Akurát problém je ze malé decko prevychovas rýchlo, dospelého capa nie.
Podľa mna bratovi ani nejako nedochádza co robí zle, cely život mu mamka vyvara, cely život je zvyknutý prísť a najest sa u nej, cely život je zvyknutý že sa o neho niekto stará. Mamina im (bratovi aj frajerke) podľa mňa sama stále ponúka obedy, do očí nepovie nič a jediný komu sa sťažuje si ty.

Mama by mala byť raznejsia. Buďto mat úplne oddelené kuchyne, alebo keď sa teda chcú stravovať dokopy zaviesť rozpočet a služby, kedy kto navarí pre všetkých.

Pri podobných incidentoch ponúkania jej jedla byť trochu iniciatívna. Ako naozaj by stačilo prísť za nimi na terasu, spýtať sa ci chutilo a vypýtať si 3,50 za menu. Taka hanba pre bracha aj návštevu že by tam druhý krát nejedli. Alebo nabehnúť večer k bratovi do bytu a začať si pred nim brat hocijaké predmety (knihy, CD, elektroniku)... Véd ty mne obed, ja tebe veci

A myslím ze tento vás rodinný problémik by mal byť trochu varovaním pre všetky mamičky ktoré stále chystajú desiaty svojim druhostupniarom ci letia domov z práce aby stihly navarit večeru pre stredoškolaka.

Prehnana starostlivosť deťom skodi

elizabet173
11. máj 2021

@nikolka1986 to vôbec nie je o tom, koľko návšteva zožerie, ale ide o princíp. Tu ani nejde o návštevu, ale o to, že synáčik považuje sa samozrejmé, že má u mamičky vývarovňu zdarma, jeho priateľka tiež a ešte vláči na stravu k nej aj svoje návštevy. Mama pri tom u nich v živote nedostala ani kávu a koláč. Ale je to jej chyba a hlúposť.

eeffka
11. máj 2021

@anja27 toto je problem iba tvojej mamy, mne keby toto dospele dieta toto spravilo tak by som mu rovno vysvetlila, ze 1x OK, 2x uz ma dviha a 3x ho vyhodim z kuchyne, ma svoj byt? nech sa paci si uvarit a ponukat navstevy zo svojho. a ked sa mu nepaci nech si najde lepsiu frajerku. Poznam take rodiny co idu "okolo na navstevu" zrovna na obed a my sme mali na chate pre nase deti, ze ci im nenalozime, no nie nenalozim, ja mam pre decko a seba. Nakoniec isli velmi rychlo "uz musia ist", ked som sa pytala domacich, ze to co bolo, tak ze oni maju taku nedelnu turistiku ( 55r a 35r)

mandarinka555
11. máj 2021

@anja27 Daj nám potom vedieť, či si mama urobila so synom porádeček ....

elizabet173
11. máj 2021

@eeffka aj u nás bola taká návšteva, ešte aj so štyrmi deťmi, dva krát. Tretí krát keď sa spýtali, či môžu prísť, tak som povedala nie. Bolo mi fuk, čo si myslia, ani ich netrápilo, čo si myslím ja, keď sa dovalili v čase obeda neohlásení. Tretí krát sa síce ohlásili, ale nemala som náladu vykrmovať ich famíliu. Našli si inú obeť, moju tetu, ale tá ich už tiež zrušila. Oni ma nikdy nepozvali k sebe ani na kávu, keď som bola v ich meste viac krát na školení. A bolo vymaľované.

eeffka
11. máj 2021

@elizabet173 ved toto nepochopim, mne ak sa nahodou stalo ze moje decko niekde na neplanovanej navsteve pytalo jest tak som sa citila trapne, aj ked som bola u kamosky a nie ze 2+4 🙂 tak to je uz sila. Tiez nemam problem dat ak mam 🙂 ak sa pride neplanovane ku nam, ku nim.... ale nie ze vyzierky

elizabet173
11. máj 2021

@eeffka tak u detí to beriem inak, najmä v predškolskom veku, na ulici sme mali takých rovnakých ako môj syn viacerých. To som zase považovala za normálne, že ak sa u nás na terase hrali, tak som im ponúkla koláč, chlieb s nátierkou alebo misku ovocia a niečo na pitie. To sú deti a oni si nepýtali, tak isto to bolo ponúknuté môjmu synovi, keď sa hral u susedov, ale to trvalo chvíľu, možno troje letné prázdniny, keď takto putovali s legom po terasách. Ale toto mi presne pripadalo ako vyžierky prísť v čase obeda, navyše sme ešte pri tom poslednom raze maľovali....poodťahovaný nábytok, výbuch v celom dome, ja navarené aj na ďalší deň, veď to bolo treba dať cez víkend do poriadku - to pojedli, takže mi bolo jasné, že sú u nás naposledy.