Dvojročná dcérka sa stále pýta na ruky

hu3hu3
21. sep 2015

Ahojte maminky, mam 2 rocnu dcerku a posledne dva tyzdne ked ideme na prechadzku bez kocika, tak sa zacne pytat na ruky. Zastavi sa, natiahne ruky a ked ju nechcem zobrat, tak sa zacne hnevat az vrieskat a plakat, sem-tam sa uz aj bachla po hlavicke. Snazim sa ju nalakat na hojdack, auta ci preliezky co ma rada,ze je to blizko. Nic nepomaha, ostane stat a nic s nou nepohne. Topanocky som pozerala, su dobre. Predtzm behala ako strela, nemohla som ju zastavit.Poradte, prosim. Dakujem

kuriatkomm
21. sep 2015

Toto robí aj moja ročná 🙂 tiež som na začiatku kontrolovala topánočky atď .. No skôr mám pocit,že len chce byť na rukách,pretože jej je tam dobre 🙂 tiež chodíme bez kočíka,chvíľku behá,chvíľku sa nosíme,keď chce byť na rukách,neodopieram jej to.

pribinak
21. sep 2015

Este je malicka, normalne ju zober, skus mozno nejake odrazadlo, aby ona sama bola mobilna

werka_t
21. sep 2015

Ved to je normalne

timea7
22. sep 2015

@hu3hu3 ak sa chce len potúliť, tak ju zober, popestuj a polož, deti majú v živote obdobia, keď zo potrebujú častejšie, ako inokedy, je ešte maličká. Ak by to chcela využívať na nosenie, ber so sebou kočík, alebo odrážadlo. Povedz jej, že sa pomojkáte, ale nosiť ju nebudeš, lebo je ťažká.

sense
22. sep 2015

Moja to zacala robit ako 2.5 rocna....niekedy mam pocit ze chce potulit, inokedy prkste ze sa jej len nechce...resp. ze je unavena...chvilu potulim obcas kustik odnesiem a ideme dalej...u nas ale najcastejsie pomaha ze si k nej chvilu cupnem pomojkam a ideme dal

saska.t
22. sep 2015

Sme na tom podobne, chvilku ponosim a ideme dalej, viac ma trapi, ze to zacala robit aj doma

sense
22. sep 2015

@saska.t ked to robi dom si sadnem s nou na gauc a pomojkam nenosim...ved ma 16kilo

saska.t
22. sep 2015

@sense to nepomaha chce sa normalne nosit, celkovo ma akesi ujacane obdobie takze to musime prekonat 😉mala ma len 10 kg 😂

zamilion
22. sep 2015

@hu3hu3
@saska.t
dievčatá, videli ste už prváka, čo by sa nosil na rukách? asi nie. tak sa nebojte, nebude to trvať večne a vychutnávajte si materstvo a obdobie, kým je dieťa tak prítulné.
ja vám odporúčam kúpiť si na bazáre MK nejaký ergonosič, ten vám toto nosiace obdobie uľahčí (lacnejšie sú napr. liliputi)

lenadka
22. sep 2015

Moja má 5 rokov a občas ju na prechádzke nesiem, má 18 kg, som tehotná a nevadí mi to...lebo viem, že v 8-10 rokoch sa už na ruky nevypýta, užívaj si tie malé nežné rúčky, čo sa ťa pri tom držia 😵

saska.t
22. sep 2015

@zamilion nosit v nosici sa odmieta, nosila sa od narodenia, nerobim z toho ziadnu tragediu, je to len obdobie, ktore zase prejde, aspon dufam 😂

lulistek
22. sep 2015

to zase prejde, moja tiez obcas na prechadzke ze hopa hopa ale po case to preslo.. proste len nevladze alebo vymysla.

sense
22. sep 2015

@saska.t tak to mas dobre aj moja tak ale este jej ixj posledne 4 zuby ...no mojej to stacit musi...chce sa mojkat o.k ale na gauci

betunka39
22. sep 2015

moja ma 3,5 roka a nosi sa na rukách dosť často. Aj zo školky k auto, jednoducho to potrebuje, citiť blizkosť. Niekedy ju chcem zobrať na ruky a nechce. Ale viacmenej ,rano ked ideme do kupelne, alebo večerspať, tak vtdy len na rukách. To prejde, poznám to aj pri staršich deťoch, pre mna to vobec nie je nejaký problem. To skor keby sa ti sťažovala na nožičky, ako moja občas to by som spozornela. MOja mala dlho remienky, ked bola mala, tak aj preto ju nosievam na rukách.

maaaaaaaria7
22. sep 2015

moja má tri roky a veľakrát sa pýta na ruky... no a kým vládzem, robím to rada 🙂)) /našťastie nie je veľmi ťažká 🙂/..

timea7
22. sep 2015

@lenadka ty, tehotná vláčiš päťročnú 18kg slečnu?????? Malé nežné rúčky ťa môžu objať aj posediačky, v posteli, či?

lenadka
22. sep 2015

@timea7 vôbec mi to nerobí problém, nie som chorá, iba tehotná a som hlavne na to zvyknutá, nenosím ju predsa kilometre 🙂

timea7
22. sep 2015

@lenadka no 18kg je veľa aj pre ženu netehotnú, v práci napr. také bremená dvíhať žena nemôže a na základe niečoho to bolo zrejme určené a to nehovorím o tehotnej, ale je to tvoje rozhodnutie, ak sa chce nosiť päťročná slečna, nosiť, nie popestovať - písala si, že ju nosíš na prechádzke, tak sorry, ale to je už rozmaznanosť, kľudne mi môžeš vynadať, za tým si stojím.

tajka1986
22. sep 2015

@lenadka aby si nebola potom chora ked uz nebudes tehotna 😖 ale ved tvoje dieta a tvoje zdravie

andulam
22. sep 2015

och a mne minule prislo smutno,ked som si predstavila,ze raz dcerka dospeje do takeho veku,ze sa uz nebude nosit na rukach 🙂 ja som taka rada,ked sa mi vypyta na ruky🙂

bluff
22. sep 2015

A moja sa uz nepyta, a ked by sa aj tak ju neodnesiem. 😢

lenadka
23. sep 2015

@timea7 ty máš dieťa? Lebo je dosť možné, že ked ho budeš mať, budeš ho nosiť aj ked bude mať takú váhu a nebude musieť mať ani 5 rokov, mám známu čo má dieťa 1,5 roka a váži 16 kg 🙂. Je to čisto moja vec či ju nosím alebo nie, či ju rozmaznávam alebo nie....robím to tak ako to cítim, aj staršiu som nosila dlho tiež som bola tehotná ked ona mala 4,5 a približne takú váhu, no ako sa narodilo bábo ostala vedľa, nosilo sa menšie, takže si to ešte chvíľu užívame ja aj ona.
Máme rodinný dom, ja fúrikujem burinu, alebo zeleninu v bedničkách nosím, okopávam a aj drevo pomáham mužovi ukladať, nie som žiadna cintľavka, niekto je zvyknutý pracovať, dvíhať bremená, okrem toho aj v práci sa nanosím, oproti tomu je malá ľahunká.

timea7
23. sep 2015

@lenadka možno sa cítiš ako hrdinka, keď tehotná vláčiš 18 kg päťročnú slečnu, keď vláčiš fúriky. Ja som o vymodlené a dlho očakávané dieťa prišla, ale neprispela som k tomu svojím neuváženým chovaním. Je to samozrejme tvoje rozhodnutie sa správať tak, ako sa správaš, iba ma zaráža, že to považuješ za úplne normálne. A dieťa mám, už dospelé, skôr unesie ono mňa, ja jeho určite nie. Materstvo som si s ním užívala, mojkali sme sa často, ale aby som ho vláčila v jeho piatich rokoch?! Veď láska sa dá prejaviť aj inak, ako nosením na rukách, ide to aj k dieťaťu, ku ktorému si musíš stúpiť na špičky, aby si mu dala pusu. Ešte ti napíšem, že ani ja som nebola žiadna cintľavka, čo sú choroby našťastie neviem, tiež som bývala a bývam v rodinnom dome s veľkou záhradou, dokonca v čase, keď som potratila sme sa do nového domu sťahovali, takže fyzická práca mi nebola cudzia, no stalo sa. Napriek tomu, že som nerobila nič také, čo by som ako tehotná nemala. Môžeš mi napísať - no vidíš, aj tak si o dieťa prišla. Áno prišla, ale svedomie mám čisté, nijako som k tomu neprispela. A môj muž by mi ani nedovolil také niečo robiť.

lenadka
23. sep 2015

@timea7 neviem akým právom ma poúčaš, som dospelá žena, svojprávna a áno považujem to za normálne, skôr sa mi zdá prehnané aby som v čase keď ešte ani nemám ani bruško a dieťa vo mne je cca 5 cm veľké /údaj z minulého týždňa/ a ja nemám žiadne problémy správala sa ako chorá. Jasné že v 20 týždni nebudem fúrikovať ani vláčiť ťažké bremená, ale teraz vôbec nevidím dôvod prečo sa hrať na inú. Vynosila som dve deti a správala som sa vždy rovnako a nič sa nestalo, lebo pre mňa je to normálne.

rubinka
23. sep 2015

@lenadka - priznám sa že ja ked som bola tehotná tak som malu dvihala len minimálne a to mala 2,5 roka ked sa malý narodil ale mne to fakt nerobilo dobre, brucho mi tvrdlo od 4. mesiaca. Ja ťa odsudzovať nebudem, len ja som sa fakt balá, ja nie som bohvieaký silák 😀

timea7
23. sep 2015

@lenadka ja ťa nepoúčam, nepoznám ťa, je mi v podstate jedno, ako žiješ. A prečo si dávať pozor práve na začiatku tehotenstva? Možno preto, lebo počas prvých mesiacov býva najviac problémov a v týchto mesiacoch najčastejšie žena o dieťa môže prísť. Veď sa spýtaj svojho lekára, či ti schváli vláčenie 18 kg dcéry, ak máš pocit, že tu píšem totálne somariny.