Dvojročný syn sa nevie odomňa odpútať

janii12345
4. okt 2017

Ahojte potrebovala by som poradiť mám 2 ročného syna ktorí je na mne doslova závislí stále sme spolu od narodenia som s ním prakticky sama. Manžel má prácu do pol 16 ked príde domov musí ísť ešte na fušky tak že príde až večer moja mama býva daleko od nás ale to by ani nevadilo lebo mám vodický ale robí na tri smeny a proste nemá čas bývame u svokrovcou ale svokra je tri týždne v rakúsku a ked je doma tak ju nechcem otravovať a samozrejme aj ona má svoje vybavovačky tak že som s ním sama ak náhodou by mi ho chcela svokra alebo mama postrážiť tak bez šance plače tak že sa až pozvracia s manželom ostane ale to je tiež s plačom vybavujem si svoje veci len ked ho dávam cez deň spať. Do škôlky sme ho nedali pretože nemám zaťiaľ prácu a ani by nám ho nevzali u nás berú deti až od troch rokov pokiaľ k nám prídu švagrine deti je to celkom fajn prestane si ma všímať a hrá sa s nimi ale ak náhodou mi zmiznem z dohľadu už zase plače čo mám robiť poradťe dakujem

nelinka2009
4. okt 2017

Nic... Ma dva roky neries ked bude mat 4 vsetko bude inak... Preto si doma, aby si bola s nim.

renata5
4. okt 2017

Ahoj a co cakas je este velmi maly ved ma iba teba moj 6r je na mne zavisli a to uz je skolak uzivaj si tu zavislost raz odide a tebe to bude aj chybat.

siska53
4. okt 2017

@janii12345 asi jedine postupne predlzovat casy,ked je s nim niekto iny.. Cize nie na dlho,najskor len na par minut... Postupne predlzovat..
Nasa nie je az takyto pripad,ale.je doteraz ma 5rokov,najradsej so mnou..

A to vracanie-no..mozno nasizl spsob,ako si zabezpecit maminku.

dahra
4. okt 2017

@janii12345 - však je to malé dieťa - 2 roky má len, potrebuje byť blízko mamy. Moja prostredná až teraz nastúpila do škôlky ako 4-ročná, úplne v pohode a teší sa. Inak donedávna iba na mne či pri mne visela. To chce čas, horšie by bolo, keby si písala o nejakom 20-tnikovi 🙂))))) Aj takých "maminkiných" poznám.....

janii12345
autor
4. okt 2017

@siska53 Tiež som si myslela že to zvracanie bude viac menej vydieranie len ma mrzí že práve takýto spôsob lebo potom sa zľutujem a vrátim sa

nelinka2009
4. okt 2017

@janii12345 preto taky sposob 😁😁

janii12345
autor
4. okt 2017

@dahra Dúfam že to tak bude som veľmi rada že chce byť so mnou len niekedy je toho až veľa ked sme s manželom niekde napr. v obchode a chcem si niečo vyskúšať tak to samozrejme všetci vedia že sme tam plač katastrofa chcem sa opýtať ako zvládala dcérka škôlku v 4 rokoch

nelinka2009
4. okt 2017

@janii12345 ho do kabinky vezmi so sebou nebudes ani prva ani posledna mama s dietatom v kabinje a polonaha ver mi vsetky sme tym presli niektore viackrat 😁😂

janii12345
autor
4. okt 2017

@nelinka2009 Tak sme už uvažovali s manželom že ak sa to nezlepší tak ho dáme do škôlky až 4 rokoch

nelinka2009
4. okt 2017

@janii12345 ono pockaj na tu chorobnost a zistis, ze aj ked bude v skolje prijaty bude viac doma,ako v skolke ak mas tu moznost urcite od styroch

janii12345
autor
4. okt 2017

@nelinka2009 no samozrejme že potom ho musím zobrať zo sebou ináč to ani nejde 😅

nelinka2009
4. okt 2017

@janii12345 no a keby si to urobila hned tak nebude cely obchod ani vediet, ze prave ty si ta mama co si nieco skusa... Vlastna skusenost 😁😂

Neuc ho, ze odchadzas a uz vobec nie, ze kvoli pkacu sa vratis jeceste maly neboj peide cas... So mnou bola mala u zubara ked mi blombovali zub mi sedela na kolenach a vsetci to prezili

janii12345
autor
4. okt 2017

@nelinka2009 mám aj ked by som chcela aby bol čo najviac s deťmi pretože vidím že ich má rád ale zase nechcem ho tak stresovať ved do 20 snád bude samostatní 😝🙂

zuzka38
4. okt 2017

@janii12345 dvojrocne deti sa este od maminy neodputavaju, potrebuje ta.. deti sa odputavaju s rozdielom hore dole od troch rokov.. takze ma este kooopu casu 🙂

jankapo
4. okt 2017

jani, mam takmer 2,5 rocnu dcerku, ma 2 bratov, manzel je slusne doma (niekedy odcestovany, niekedy viac doma), mame aj babky okolo, ale mala stale mamkin cecok...ked idem na chvilu z domu place, (potom sa ukludni vraj), ked som doma, nikto ju nemoze obliect, uspat ani nahodou...uz vcera mi praskli nervy, aspon z casu na cas by som rada vecer sa zasila ale ne, kym nespi a nevyjdem po spickach z izby tak nic nemozem ☹ takisto bude revat az kym ju nezacne napinat, vcera mi bolo jedno, nech ovracia pol izby, taka som z toho bola na prasky....fajn, ja s nou budem, ale aspon obcas by som po celom dni chcela vypnut kedy ja chcem, nie ked ona chce 😀 ideme teraz s muzom na vikend sami prec...to bude nervov...☹ snad sa odosobnim no...to ma drzi nad vodou, ze pokial ma nevidi, je spokojna aj s babkou...tak hadam to zvladnu. s chalanmi sme taky problem nemali, ti boli snad aj radi ze ma chvilu nevidia 😀 😀 😀

janii12345
autor
4. okt 2017

No ja som sa musela objednať k zubárke o 7 ráno teda som šla pretože mám zubárku 20km daleko ráno o pol 7 a ked som sa vrátila o asi pol 9 tak mi svokra povedala že spí ešte škoda lebo som chcela vedieť čo bude robiť ked nebudem pri nemu ja ráno

siska53
4. okt 2017

@janii12345 ved to..ze sa vratis..on zistil,ked sa dovraca,mama sa vrati..
Nasu tiez vzdy na zaciatku sk.roka a neskr vzdy v pondelky napina. Obe deti mali tendencie sa dovracat,no noc,utreli sme,prezliekli a museli do skolky.. Neboli chori a ja doma len tak ostat nemozem.. Kebyze je na mne,tak pokojne az do 5-5,5r..si ichn necham a to teda nie su az tak zavisli a ani neboli v tom veku 2r. Bolo to v udrzatelnej miere.

janii12345
autor
4. okt 2017

@jankapo mňa najviac vie naštvať že aj ked s manželom sedíme spolu v obývačke vždy ťahá len mna aby som sa s ním hrala a ked mu poviem že pôjde teraz s tebou tatko tak proste plač nervy nejde o to že by som s ním nechcela ísť ale chcem aby ked je tato doma nech aj on sa s ním hrá a venuje sa mu chápem že je po celom dni unavení ale pol hodinka by ho nezabila myslím si že aj preto je malí takí cicek

nelinka2009
4. okt 2017

@janii12345 som toto tu vcera riesila a v inej tene a si predstav ze vsetky ostatne deti sa zavesia ba tatov ked pride domiv a uz mamu nwchcu, len tie nase su taketo 😁😂

janii12345
autor
4. okt 2017

@nelinka2009 on sa poteší že tato prišiel domov ale tak 5 min hej potom mama no a samozrejme tata si chce oddýchnuť tak nezájem 😅

kacena4
4. okt 2017

prepac ale pises ako keby si mala dieta na pritaz ☹ ja vsetko vybavujem s detmi a mam ich uz 15r. doma... aj 3deti idu so mnou k zubarke aj v ambulancii su so mnou aspon vidia ze to nie je ziadny strasiak a ked raz budu potrebovat osetrit nebude to pre nich stres... chodime von na ihrisko, na prechadzky, na nakupy, na kavu do kaviarni.... proste vsetko robim s detmi a tiez mi rodina nepomaha. mozno by si potrebovala precitat zopar knih o vyvoji dietata ze toto obdobie je normalne ze dieta je naviazane na cloveka s ktorym je najcastejie a preto je odporucany vek na skolku cca 3r. lebo je najschopnejsie odlucenia a navyknutia si na kolektiv deti... takze zvykajte si nan uz teraz a od buduceho roku moze kludne do skolky a ty vklude do prace. a nezabudaj dieta nie je hracka ci pes, ktore mozes niekam odlozit a vratit sa pon ked mas nan cas 🙂 prave v tomto obdobi chce byt s tebou, o 10 rokov uz bude chciet byt s kamaratmi/kami a bude nim plieskat puberta 🙂
drzim palceky

jankapo
4. okt 2017

@janii12345 u nas TOTO iste...manzel nestastny a ja este viac....mierne sa to ale zlepsuje vekom...tento tyzden sla dobrovolne bez placu s nim sama von a ja som ostala doma pratat....!!! to bola balada...inak sa ako tak dalo s bratmi ju ukecat...alebo proste plakala furt ked zistila ze ja s nimi nejdem...no tazke na mna to je lebo na jednej strane az mi je to luto ze ma tak velmi chce a ja ju obcas nie 😀 ☹ a zas, chalani ma nepotrebovali a tiez ma to stvalo...no nic mi neni dobre 😀 😀 😀

nyusika
4. okt 2017

@kacena4
vobec to tak @janii12345 nepise, preboha, ved citaj poriadne.
praveze sa citlivo pyta na skusenosti inych mamiciek
mozno je nacase po 15 rokoch byt aj v inom, ako detskom kolektive 🙂

janii12345
autor
4. okt 2017

@kacena4 Samozrejme že sa ho nechcem zbaviť ja ho len chcem naučiť tomu že sa proste vrátim aby to pochopil ja nečakám že odídem a on nebude plakať ale nie takto hystericky a dobre do zubárky nepoviem nič ale čo ho mám vziať zo sebou napr. na gyndu alebo ja neviem čo ak zostanem v nemocnici preto chcem aby bol samostatnejší resp. aby vedel byť aj s niekým iným ako so mnou ja mám švagrinu ta má tri deti tak isto ako ja bola s nimi od narodenia až po 3 roky ale či mali rok dva toto nerobili čo moj syn a to viem lebo býva od nás 200 m ja len dúfam v to že ho to prejde🙂

beton
4. okt 2017

@janii12345 ked ma len dva roky, tak sa tes, ze je to normalne dieta. Myslela som, ze ma 20, ked takato otazka :o)) Nieco na zamyslenie: Na koho ma byt naviazane, ked nie na mamu? Skôr vtedy by som to riesila...Vsetko prejde.

nyusika
4. okt 2017

@janii12345
neries ju 🙂
ja si myslim, ze je uplne zbytocne (pokial mas moznost nerobit to) vlacit deti po lekaroch, naco ?
maleho mas este naozaj malickeho, ale je dobre, ze uvazujes, ako ho pomalicky ucit samostatnosti.je to len a len pre jeho dobro 🙂

jankapo
4. okt 2017

@kacena4 tak bud rada, ze nemas potrebu byt sama....to nie je nieco comu sa da nejak naucit...bud to potrebujes alebo nie...ja potrebujem byt aj obcas sama a nie je to snaha dietata sa zbavit, odlozit alebo ze ho menej lubim ako ty svoje decka...stacilo by mi aby raz do tyzdna uspal svoje dieta aj manzel..aby sa pohrala chvilu s bratmi a ja som mohla rychlo navarit a ist s nou von...bavime sa o 2-2,5 rocnych detoch, co si myslim ze je normalne aby vydrzalo s inym clenom rodiny kym si mama vybavi lekara...o nic ine nam nejde 😉

nelinka2009
4. okt 2017

@janii12345 mala,so mnou svladla gyndu a maly v,13 mes ostal s tatom doma bola,som v nemocnici obaja to prezili aj tata ale tata na navstevach menil farby od sedozelenej po fialovu 😁😂.

siska53
4. okt 2017

@janii12345 tak ano,zvacsa sa deti tahaju za otcom,no nasa krpata tiez len so mnou, s nim nechce byt,da sz povedat,vobec.. Ona.nechce ani,aby ju odvadzal do skolky.
Tiez si myslim,ze je to len obdobie,casom prejde a budeme radi,kedas vezmu na milost a nebudu prevracat oci,ze jeeezis,uz dosla/dosiel domov.

@kacena4 nie vsade mozes ale zobrat.dieta so sebou. A nie kazde dieta je kludne,ze kde ho das,tam ho najdes a ja napr.samo dieta v cakarni nenecham. Radsej si k nim niekoho zabezpecim - vsak ma ocka,aj babky ci dedkov,ktori tiez chcu a maju pravo byt s nim. Samozrejme nielzn v case,kedy ja potrebujem ist prec.
A aj mama potrebuje trosku oddych,zrelaxovat sa. Viem,ako mi dobilo energiu to,ze som chodievala cvicit aj sama,kvoli svojej chrbtici,ktora to nutne potrebovala a tam deti ist tedz nemohli.
Samozrejme aj deti vedia dobit energiu, no chrbticu ti nenapravia,svaly nespevnia.

janii12345
autor
4. okt 2017

@jankapo no mne ho chcel svokor ako vziať na prechádzku aby som si mohla doma porobiť všetko bolo okey kým nezistil že kočík tlačí dedo potom bol koniec prešli sa po ulici s revom že som ho počula do izby a vrátili sa spať 😅