Dvojročný synovec mi v dome všetko ničí

1. júl 2021

Baby ako by ste riešili toto...mám problém s dvojročným synovcom. Ide o to, že keď k nám príde švagriná s malým na návštevu, všetko v dome mi ničí. Viem a chápem, že je to dieťa, ale upratovať po ňom dve hodiny po ich odchode ma nebaví. Ale to by som ešte prekusla, problém je, že mi v dome ničí veci. Keď mám výzdobu, napríklad na Vianoce stromček, tak nám ho zlikvidoval, sklenené gule rozbil - neboli lacné, výzdobu potrhal..a to ešte neboli Vianoce, takže na Štedrý večer sme mali mŕtvolu namiesto stromčeka. To isté na Veľkú noc. Ja už sa bojím niečo do domu kupovať, lebo všetko zničí alebo si vezme domov. Muž povedal švagrinej, že teda takto nie, ona malého vyhresila , ale o chvíľu to robil zase a švagriná sa ešte smiala, že ako sa "hrá". Mám ich už plné zuby.

tulipanicek
2. júl 2021

Ja keď sme niekde inde ako doma, dávam minimálne 3x väčší pozor na to, aby dcérka niečo neurobila. Ani doma ale nedovoľujem take veci ako popisuješ, robiť.
Btw, mame známych s ktorými dajme tomu mame podobným problém a keď mu mama nepovie že niečo nemá robiť, ja sa toho nestitim a bez okolkov poviem nech niečo nerobí.

ave_eva
2. júl 2021

Mám tiež dieťa,ale keď niekde ideme doslova ju stopujeme,len aby nič nerozbila,nepokazila a pod....takže to treba riešiť so švagrinou, ona si vychováva dieťa....aby mi dieťa ničilo veci a ešte aby sa ona na tom smiala???? V žiadnom prípade

danulicek
2. júl 2021

No neviem, viaceré tu píšete o tom, že by autorka mala posunúť svoje hranice. Ale ruku na srdce - Vám doma deti ničia veci a nechávate ich s tým, že ste úplne výrovnané v hladine alfa? Ak nie, prečo by to mali robit na návšteve? Autorka bude posúvať svoje hranice, keď bude mať vlastné deti, prečo by mala vo vlastnom byte kvôli svojmu synovcov... i ked u každého je ten posun iný, mat deti neznamená nutne akceptovat všetko, čo robí. Nikdy som nič pred svojimi deťmi neschovávala, ale vysvetľovala som, čo sa smie a čo nie. Pochopili. Samozrejme, boli aj nejaké náhodne straty, ale nie s tým, aby som sa smiala, že “to su deti, zvykni si”. Mne - a to som matka dvoch deti - napríklad tiež vadí, keď dieťa mojej známej rozlieva cielene vodu po stole - normalne chyti pohár s kávou/vodou a vylieva na seba, na stol, na gauč alebo hádže všetko na zem rad radom od hračiek až po ovládač. Jej mama v tom problém nevidi, lebo “je to dieťa a ona to nechape”. Dokonca ešte mi povedala, ze majú taku poistku, ze mi skody budú môcť preplatiť, ak nam nahodou hodi do televízora nieco🙈 Aj moji mali dva roky, aj moji vyleju ešte aj teraz. A vedeli spraviť aj na návšteve nejaku galibu, ale je rozdiel, ak sa stane a rodič zakročí, pripadne si dáva na dieťa pozor a je rozdiel, ak nerieši… cize ja by som to prebrala priamo s mamou dieťaťa a ak v tom nevidi aj tak problém, minimalizovala stretnutia, ako sa len dá.

jankapepe
2. júl 2021

A ty vrátane manžela neviete povedať malému dieťaťu: nie!? To fakt si neustrazis dom pred zdemolovanim? Sú dve možnosti.
Buď to všetko len preháňas alebo fakt dieťa je v cudzom dome generál aj v prítomnosti troch dospelých, potom je to vaša chyba

nickpick
2. júl 2021

prestante kupovat synovcovi ci svagrinej darceky na sviatky, Vianoce atd. ak sa bude cudovat, staci vyhlasit, ze peniaze urcene na darceky isli na opravu ci nahradu poskodenych veci, pri najblizsej navsteve v dome svagrinej by som nenapadne zavadila o vazu, ci pokazila ovladacku od tv, mozno jej docvakne, ono situacia sa moze kludne otocit ked budete mat s partneron deti a budes mat k nim na navsteve u svagrinej rovnako benevolentny pristup ak oina k svojmu synovi, ludia velakrat pochopia ked ochutnaju vlastnu medicinu….

maminkadeticiek
2. júl 2021

Pri deckqch sa stane vselico a ludia ktori este nemaju deti su na tieto vefi ovela citlivejsi.Aveak vsrtko ma svoje medze.Ak sa nevie spravat nech s nim ostane doma,ja by som sa uz ozvala davno.Je ine ked dieta ide okolo stola a zachyti pohar ktory sa rozbije alebo tak,to sa proste stane.Ale toto co popisujes a svagrinin laxny pristuo je prilis a ja by som sa na jej mieste prepadla od hanby.Na tvojom mieste by som opicu prehodila na tvojho muza jej brata.Nech segre povie ze akoze dost,ze sa sprava ako kamikadze,nikto mu nie je do rozkazu,ze proste ste u vas doma,je to vas byt tak nech si ho skroti.

tncka
2. júl 2021

Svagrina nebude z tych "normalnych" 🙈ano,je to dieta,beriem ze obcas sa moze nieco vyliat na koberec alebo rozbit,ale aby sustavne demoloval nieco u niekoho na navsteve mi pride moc. Pokial mu to nezatrhne teraz ked je maly,bude to len horsie lebo bude nauceny ze moze. Razne by som dala najavo ze k nam uz nepridu a pokial mas muza co stoji pri tebe a ma dost rozumu,podpori ta. Co je vela to je moc. A nech sa zduva,ked je sprosta🤣🤣🙈

oskvarka
4. júl 2021

No deti sú dosť deštrukcne ale fakt ako odveci že sa niekto smeje... moje deti sú tiež akčné a aktívne a som vďačná ak návšteva radšej niektoré veci vyloží pred nimi tak aby nedočiahli lebo sú zvedaví a kadečo sa môže stať nie že by niečo úmyselne ničili ale keď sa im niečo páči chcú si to obzrieť...nemám rada ak ideme k niekomu kto čaká že dieťa tam bude ticho sedieť a jesť chrumky a viesť zdvorilý nudnú konverzáciu z dospelakmi...ale ja mám deti tri nevidím dôvod prečo by sa na jedno malé dieťa na návšteve nedalo dohliadnuť...ja tiež keď prídu malé deti poodkladam niektoré veci tak aby ich nedočiahli nemali v zornom poli a tak lebo to už poznám...tiez nejaké hračky môžu pomôcť ale niektoré deti majú dnes doma toľko že ich už všetko nudi...mi nie takže naši sa vždy radi zahrajú s inými hračkami a to mi pomáha...mala som podobný problém zo synovcami...z ich správaním na návšteve a inak ako inde vzorne deti ale u nás vyslovene úmyselne vyvádzali a to nebolí už žiadny krpci...tiež si dieťa robí modeli správania čo sa mu kde dovolí takže ja by som zasiahla neuznávam také že deťom má povedať len rodič a beda ak cudzí človek ich nejako usmerňuje...normálne by som mu aj ja rázne povedala čo áno a čo nie...u nás síce nepomohlo ale pri malom by mohlo...lebo ak si už zvykol na takúto hru...tak to bude vždy keď ku vám príde už...ak sa na Tom už raz dobre bavil...aj moje deti niekedy viac počúvaní druhého...niekedy mám pocit že si snáď myslia že ja dramatizujem niečo čo si oni myslia že tomu domácemu nevadí...alebo čo vlaku keď napríklad si syn včera vykladal nohy na okraj stola lebo sa nudil ale vytrvalo má ignoroval..teta od vedľa mu slušne tiež povedala a zrazu už nebol problém mať nohy kde je to vhodné aj pre ostatných..ja som rovno švagrovi povedala že nie som to ochotná znášať ako sa jeho decká u nás chovajú ale slušne a v dobrom ale tak veď videl to aj on...a navrhla som že budeme sa vždy len vonku hrať... A len táto drobná zmena celkom pomohla zmeniť ich návštevy a ich správanie pri nás... Teraz keď už aj občas zájdu ku nám tak sa to už celkom unormalnilo. Občas ich ešte napadne niečo zo starých dobrých časov 😂 ale už je to lepšie. Pre predstavu oni mi tu úmyselne demolovali špajzu vyhadzovali vajcia z okna a hádzali pomaranče o stenu alebo zo schodiska vnútri v dome...no skrátka neúnosné doma by mu to podľa mňa ani nenapadlo ale tým že máme špajzu pod schodami a všetko na očiach a miesi na to zvyknutý... a ja čo som mala väčšinou malé bábätko tak som nemala kedy za nimi lietať a švagor ten tiež len chod sa ospravedlniť ...alebo utri schodíky a pritom celé steny špinavé jedlo znehodnotené...a ako jasné ako povedal im nesmial sa.na Tom ...to už by som sa už vadila čo som mierumilovný clovek....a oni ako besny nic to s nimi.nerobilo ešte naše decká stiahli k sebe že sa na to pozerali a nezastavili ich...

autor
4. júl 2021

Baby ďakujem za odpovede a rady. Prečítala som si od viacerých z Vás, že by sme mali mať doma hračky pre malého. Tie samozrejme máme a máme ich naozaj dosť, takže keď príde ma z čoho vyberať, bohužiaľ problém je ten, že hračky ho rýchlo omrzia a rád, ako asi každé dieťa, snorí. Čo chápem, deti také sú, spoznávajú svet okolo seba. Problém je, že všade sa hrabe, všetko otvára, čo tiež chápem, ale po ich návšteve mám dom, akoby sa tadeto prehnalo tornádo.. v dome hlina a tráva, jedlo po zemi, všetko rozhádzané po zemi. Vyhadzuje mi oblečenie zo skríň, z kúpeľne zo skriniek vyhadzuje kozmetiku, čistiace prostriedky hádže do vane, už chcel aj do wc .. keď mu v tom bránim/bránime tak začne kričať a plakať. Včera boli u nás znovu na návšteve, malý sa hral s vysávačom a mužovi skoro zničil jeden dôležitý dokument do práce. Mne zase skoro parfum rozbil. Švagriná len sedela a napomenula ho až vtedy, keď už spôsobil škodu. Muž sa už ohradil, že je príliš benevolentná a že mu moc dovoľuje.

jana_eyre_2
4. júl 2021

Nabudúce skúste nie hodnotiť jej výchovu (že je benevolentna) ale normálne ju požiadať či zasiahne, ak vás malý nepočúva.. totiz, to hodnotenie môže zobrať smrteľne urážlivo, že "čo vy viete o detoch" ale požiadanie aby bola viac zúčastnena by ju uraziť nemuselo (samozrejme aj to môže, ale podľa mňa je to menej pravdepodobné) evidentne návštevu berie ako moznost oddychu a ani jej nejako nedopne že ona musí davat pozor stále nech je kdekoľvek a kedykoľvek..

Moje decká by si toto vzivote u cudzích nedovolili, ale zase ja som taká trocha moc ostražitá a upozorňujúca na návšteve.. čo čítam priklady od oskvarky či teba, tak to namna pôsobí trocha šokujúco.. aj umna čosi zničili decká mojich súrodencov, ale to skôr nechtiac ako starší a hlavne - sestra u nás chvíľu bývala s deťmi takže jasne že sa deťom podarilo zničiť stenu, alebo podlahu v kúpeľni, alebo poskrabali stol.. ale to boli vlastne doma, mne bolo jasné že sa tam čosi ponici.. ale pri návšteve som také chovanie nikdy nezažila..

oskvarka
4. júl 2021

@jana_eyre_2 No jasné aj ja som bola šokovaná správaním synovcov ...lebo jedno vec je dieťa zvedavé ktoré niečo omylom rozbije...moje decká napríklad sú zvedavé na iné izby v domoch kde su na návšteve ale išli by tam len keby im to bolo dovolené -opytali by sa. U nás sa bežne deti hrajú na skrývačku ale je to asi dane tým že my máme deti a tie deti návštevy hneď prevedú celým domom 😂.. alebo mám také šťastie len na samé akčné zaujímavé návštevy. Ja som s mojimi akčnými deťmi na navsteve dosť v strehu ale teda našťastie nemám skúsenosti že by sa pravidelne stavali nejaké rozbité a zdemolované veci ... Ak sa niečo podarí pokaziť väčšinou len decke hračky u návštevy. A ešte keramické magnetky na chladničke niekedy... 😂 Ale to tak raz za čas nie pravidelne ale to je niečo čo moje deti veľmi priťahuje.

oskvarka
4. júl 2021

Ak máte hračky a nemáte deti teda nemáte niektoré veci poriesime ešte v dome neprístupné tak je podľa mňa namieste naozaj to sieťkou stopnúť a vysvetliť mu hranice že teda do kúpeľne sa chodiť nebude len s mamou ak je to treba...nie za účelom hry. Len ako písali baby ak si švagriná chodí ku vám oddýchnuť tak potom za drobcom musí behať niekto iný lebo v jeho silách to ešte nieje aby si hranice určoval sám...

jankapepe
4. júl 2021

Áno muž má pravdu, plus ty ako pani domu tiež nemáš čo dovoliť otvárať skrinky a hrať sa z vysávačom .....

unicornlady
5. júl 2021

Ja si len neviem predstaviť, že ste tam traja dospelí a jedno dieťa a necháte ho, aby vám demoloval dom?
Súhlasím, že švagrina si asi u vás chce oddýchnuť, a nechce sa jej za malým stále behať. Človek to na jednej strane aj chápe.
Potom teda ty a priateľ musíte určiť hranice. Do kúpeľne nepustiť, do spálne už tobôž nie. Cenné či rozbitné veci dať čo najvyššie.
Ktovie, čo všetko dovolí doma deťom. Možno nie toľko, a práve preto je malý zdivenejší u vás. Lebo zrazu cíti slobodu.

Inak, keď máte doma. Teraz v lete dajte von nejaké nádobky s vodou a nech si bárs aj prelieva. Nech ho povyzlieka a nebudú ani veci mokré. Vnútri nemusí ani byť.

ladyvi
5. júl 2021

Tak ja som pochopila, ze 2 rocne dieta, rozbilo vianocnu gulu a nicilo velkonocnu vyzdobu. Predstavujem si to tak,ze zbadal zajacikov, farebne cacky macky a uz sa po tom zacal tahat, lebo to bolo lakave. Ako pre vsetky deti. Nas tiez rozbil vianocne gule, ale nerozumiem ako vam mohol sposobit to, ze vas vianocny stromcek vyschol.
Verim, ze ti robi nervy. Ale nepripada mi, zeby napachal nejake velke skody. Chlapci maju velku davku energie. Je to bratova sestra. Chodi k vam asi raz za cas. Tak malemu z Pepca kup 2-3 auticka, dinosaurov, aby mal nejake hracky u vas. A prihovorit sa malemu, ze toto sa nesmie brat, hento sa nesmie brat, po gauci sa neskace a pod. Nemusis to nechat na svagrinu. Normalne malemu urci pravidla ty, ked su u vas doma. Nebranim svagrinu, ale ona bude ten taky typ, pride sadne, vykeca sa a odide, zatial co dieta spravi spust😂. Neviem , ci ju zmenis. My po sebe na navstevach upratujeme. Nehovorim, ze umyvam riad, ale po detoch pospratavame.

autor
5. júl 2021

@ladyvi No ten stromček nevyschol, on ho úplne zdemoloval, polámal vetvičky, takže vyzeral hrozne. Mne je jasné, že dieťa keď vidí stromček a na ňom lesklé ozdoby plus žiarovky, že to deti priťahuje. Ale aby sa naň vešal a všetko z neho strhával, no mala zakročiť jeho mama. Skrátka ich návšteva je pre mňa jeden veľký stres a to sem nepíšem všetko, takže škody nám robí, bohužiaľ.
To upratovanie mi až tak nevadí, ale tie zničené veci a pritom švagriná zakročí až keď niečo hodí na zem a rozbije to. Malý ju vôbec nepočúva.

autor
5. júl 2021

Samozrejme aj ja mu poviem, že toto nie, s týmto sa nehrá, ale on nepočúva a keď už mu niečo vezmem z ruky, tak kričí a plače. A byť u neho každú sekundu a strážiť ho je veľmi únavné.

zuzuliennka1
5. júl 2021

@euie och, toto si mega vystihla : vacsinu casu len sutazis ci ty predbehnes deti s poriadkom, kym oni robia neporiadok 😅

a autorke: ale teda neobhajujem svagrinu, ja som synovi, ked mal 2r, tiez musela behat za zadkom, aj na navsteve, aby niekde nieco nerozbil, navstevy ze “sadnem si a popijam kavicku” mi narodenim syna skoncili, je to tak…
o tom si musite pokecat vy dve a slusne ju upozorni, nech si dieta strazi a ty tiez skus trosku prisposobit vasu domacnost. moja mama tiez “upratuje” ked sa chystame na navstevu - vsetko zdola ide vyssie, aby na to syn nedosiahol, syn je akcne dieta, takze donedavna sme nemali ani kuchynsky stol a stolicky, aby tam nevyliezal

codal
5. júl 2021

Je malý, to ano, že rozbije jednu kuličku na stromě se stane, každý rok holky jednu nebo dvě za Vánoce zničí,ale zničit jich tolik, aniž by švagrová jakkoliv zasáhla je prostě špatně a já bych ji to při každé příležitosti, kdy malý začne u vás něco dělat, řekla. Řekla bych ji: " Jani, řekni mu prosím něco, ničí mi stromeček." Klidně několikrát za sebou, aby si uvědomila, že ho má usměrnit. A když to neudělala, tak bych jí řekla, ať jde pryč, že nechceš mít zničený celý byt. Buď asertivní.

zuzuliennka1
5. júl 2021

ano, kazdu sekundu strazit dieta je unavne - to my matky velmi dobre pozname, viem sa vzit aj do koze svagrinej, ze na navsteve chce trochu vypnut, zmenila prostredie, konecne trochu iny rytmus,..
tak jej skus trosku vyjst v ustrety aj ty tym, ze ked k vam pridu, trochu upraces v style - co sa da znicit a kam dieta dosiahne - to zrusis…
a dajte vy dve spolu rec….
vsetky deti su akcne a vsetky sme museli z nasich domacnosti spravit “pevnosti” ked sa nam narodili deti, ale preto, ze deti su , ake su, urcite matky nebudu sediet len doma na zadku, kym dieta nebude mat 6

taga
5. júl 2021

@monka105 s 2 rocnym dietatom dospelacku rec o niceni veci 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

taga
5. júl 2021

To dieta ma 2 roky, on nerozumie, ze nieco nici, jeho ocami len objavuje svet. Nerobi umyselne zle, on este nema kapacitu pochopit, zs sklenena gula je draha, ze je to ozdoba, ktorej sa nechytame, lebo sa moze rozbit. On vidi nieco, co je v dosahu a automaticky to chce ohmatat, vyskusat co to robi.. takze 1. treba sa vykaslat na prehnane upozornovanie a vysvetlovanie, pretoze to dieta tomu nerozumie, ty plytvas svojou energiou a este z toho budes nervozna, ze 'neposlucha' a on nervozny ze 'nic nemoze a stale ho niekto napomina'
2. Vobec nie je trapne poschovavat si veci pred navstevou, je to priam ziaduce. Normalne co je vzacne, drahe, dat niekam, kde nedociahne. Su deti, ktore sa prehraju s jednou babikou, su deti, ktore zaujima vsetko nove. Takze nech ma v dosahu len veci, ktore moze mat. Idealne, keby si mu pred oci vedela pripravit par hraciek, aby sa prehral
3. Na dieta davat stale pozor. Ale nie v zmysle kricat, hadzat 'dospelacke reci' ale ked vidim, ze berie do ruk sklenenu gulu, len kratko vysvetlit, s tymto sa nehrame, toto je ozdobka a nenechat dieta brat taku vec. Nasmerovat ho na predmet alebo hru, ktora je pre neho vhodna. Ked to nerobi jeho mama je to od nej blbe, lebo by mala.
Ako píšu baby, parkrat jej povedat, ked znici drahu vec, ze si prosite tolko a tolko eur a začne na neho davat pozor.

kittykat22
5. júl 2021

svagrina je arogantna a maly je spratek. A je jedno ze ma 2 roky. Nikdy by som dietatu nedovolila aby rozbijal gule na navsteve a trhal vyzdobu alebo likvidoval domacnost. Ved to je super neslusne. Ak ma matka "haha" postoj k tomu, co robi jej syn, tak to sa nezmeni. Problem nie je v dietati ale v matke. Snaz sa natrepat k nim a ked raz za cas pridu tak sprav schovavacku 🙈😅 ako je to trapne, ale lepsie ako nechat si rozbit veci ktore vlastnis

monka105
5. júl 2021

@taga ja neviem, čo ste taká pohoršená. Ja si s krstným synom vždy sadnem, keď robí niečo, čo nemá a normálne v kľude, vážnym tónom mu vysvetlím, prečo to robiť nemá, malý je rozumný a pochopí. Dospelácku reč som myslela tak, že sa treba s dieťaťom baviť narovinu, nie štýlom, že dieťaťu síce poviete, že to nesmie robiť, ale zároveň nevysvetlíte prečo, prípadne si vymýšľate úplne absurdné odôvodnenia, čo sa stane, keď neposlúchne. Deti nie sú sprosté.

cervenaruza123
5. júl 2021

Aj my take pozname. Kazdy rodic ma inu vychovu a niektori vychovavaju v style "je to dieta" a vobec neriesia, ked to dieta nieco znici. Ze znici, to je samozrejme, ale ked ho rodic nevedie tym smerom, ze nicit nema, tak bude nicit vzdy viac a viac. Takze to riesime tak, ze ked ma prist taketo dieta, vlastne skryvame vela veci a snazime sa potom ist skor vonku, ak sa da alebo chodit radsej castejsie my tam. Takisto ratame s tym, ze hocijaky darcek dietatu kupime, za chvilu je rozbity, zniceny, cize nekupujeme nic extra drahe alebo minimalne s tym ratame, aby nam to nebolo luto. Dieta sa snazim zaujat niecim mimo veci, co moze poskodit a casto uz pred navstevou pripravim nejaky kutik s vecami, co dufam, ze ho zaujmu, pripadne sa dietatu aj venujem dost vela casu pocas navstevy (ze aka som mila a pritom sa len snazim, nech nam neznici byt 😀 ). Alebo pripravim nejaku aktivitu a uz sme vdaka tomu mali par kludnych, bezproblemovych navstev, aj ked samozrejme pre mna je narocnejsie nieco vymysliet a udrzat dieta zaujate ako len sadnut a uzivat si navstevu. Snazime sa ale respektovat vychovu inych, takze im do toho prilis nekecame a hladame sposob, aby bol "vlk syty aj ovca cela". Pravdou je, ze take deti su niekedy trochu frustrovane tym, ze sa im nikto nevenuje a nedokazu same upriamit svoju pozornost na nieco, pripadne tuzia po pozornosti rodica a nevedia ako si ju pritiahnut, tak vystrajaju, tym si pozornost rodicia zabezpecia. Casto (ak je tu taka pricina) ak sa s takym dietatom pohras, venujes sa mu priamo, vymyslis aktivitu, ktoru robis s nim a mu pomahas, tak sa ciastocne upokoji a je cele nadsene.

taga
5. júl 2021

@monka105 ja viem, ze deti nie su sproste. Ja si ziadne dovody nevymyslam. Zaroven vsak neocakavam, ze 2 rocne dieta ma chapanie dospeleho cloveka. A pohorsena tiez nie som 👍

monka105
5. júl 2021

@taga myslela som, že moje vysvetlenie Vám pomohlo. Zjavne nie. Nikde som nenapísala, že očakávam, že dieťa má chápenie dospelého človeka. Ale nebudem predsa dieťaťu hovoriť: ,,Nerob to, lebo príde bubák Ferko a zoberie ti všetky hračky.” Radšej mu narovinu poviem aj dôvod, prečo nechcem, aby to či ono robilo.

rubinka
5. júl 2021

Tak skrikni na decko ty nechápem dala si si poničit kopec veci pred tvojimi očami?

vevesh
5. júl 2021

Co sa mne overilo u deti znamych, ktore nam demolovali byt. JA som to dieta pokarhala a rozpravala sa s nim. Ale u vas, synovec je este dost maly, takze by som svagrinej rovno povedala, ze ju mas velmi rada a este radsej ju u vas vidis, ale pokial ma tak male dieta, ktore demoluje VAS byt, tak nech nesedi na zadku a strazi si dieta alebo nech vam to zaplati, co maly pokazil. A ked sa jej nepaci ani jedna moznost, tak nech zvazi navstevy az do takeho veku dietata, v ktorom vam nezdemoluje byt. Vsetky varianty som uplatnila v praxi, kedze urciti ludia si bud veci nevazia, alebo si chodia na navstevy oddychut (a je im jedno aj keby svet padal), alebo neschopni usmernit dieta...
PS- aj moje demolovali, ked boli mali, ale vzdy som skodu financne /darom nahradila, kedz su to stale deti a nehody sa stavaju....

taga
5. júl 2021

@monka105 aha, aj ja som myslela, ze moje vysvetlenie pomohlo. Zjavne nie. Ja niekde spominam bubaka Fera?? V zivote som si taku kravinu nevymyslala pred detmi 🤦‍♀️