Emočná nevera

adorana
17. sep 2021

Ahojte všetci,
potrebovala by som poradiť. Sme s priateľom 16 rokov, máme spolu syna, je to môj druhý vzťah, prvý skončil rozvodom po 15 rokoch.
Minulý rok bol na liečení v kúpeľoch a začal si cez messenger písať s pani čo tam bola s ním v partii, šteklivé a dráždivé správy. Keď som mu na to prišla, bola to náhoda, prvá jeho reakcia bola, že či neviem čo je to sranda. Potom keď zistil, že mi strašne ublížil, okamžite prišiel z liečenia domov, že ma ľúbi a nikdy v živote by ma nepodviedol.
A tento rok si cez našu dovolenku pozval k nám kolegu s kolegyňou na víkend, sú kolegovia cca 4 roky. Bola veľmi nadšená, strašne sa jej páčilo. Po víkende si začal s kolegyňou volať z domou aj písať sms.
To všetko robil predomňou, dával mi to čítať. Potom sme boli u nej doma na káve, pozvala nás. Medzi tým dala výpoveď a stále uvažovala, že sa vráti naspäť, občas chodí k priateľovi do práce, len tak pozrieť ostatných. Keď nás pozvala na kávu druhý krát, mne sa nedalo, tak som povedala priateľovi nech ide sám, strašne sme sa pohádali a nakoniec som išla. Keď som tam bola začala mi blikať kontrolka, že niečo nie je v poriadku, ženská intuícia. Potom som si pozrela sms v priateľovom telefóne a skorom som umrela od úžasu. Jedným slovom ona mu písala, že sa jej páči a v jednej sms mu poslala svoju fotku v spodnom prádle. Jeho reakcia, juj ale dráždiš, ak budeš pokračovať vodopády a tak. AA ona, že nedráždi a tak.
va krát do týždňa spolu volajú cca 30 minút , keď nie som doma a všetky sms čo si píšu maže.
Pred piatimi rokmi ma požiadal o ruku, ja som veľmi nechcela, že načo je nám papier, keď sme spolu šťastný. Tento víkend sme boli u známych na guláši a začal to riešiť pred nimi, že si ho nechcem zobrať.
Potreboval ab ys om poradiť čo s tým, som dosť silná žena, ale už je to na mňa
priveľa píše si s inou a zároveň ma žiada o ruku....

lindusss2016
17. sep 2021

@acrobaleno
@anita6666 no ja by som sa tym tiez nechvalila 🤷‍♀️ zena muza potrebuje a muz zenu tiez, to je rovnovaha. Ked zena musi dlhodobo vsetko zvladat sama, pripadne na nu kopec muzskych povinnosti nabitych muzskou energiou, cize zo zeny sa stava chlap. Viem to, sama som na tom tak bola. Az ked som si priznala, ze muza potrebujem, moj zivot sa dal do poriadku. Myslim, ze to vnutri musi pocitovat kazda zena tak, ked si to neprizna, hovori za nu ego, ale nie jej dusa. A kazda, ktora robi matrac, aj tak v kutiku duse dufa, ze tento s nou uz konecne zostane...

adorana
autor
17. sep 2021

@allie458 Ďakujem za radu, zdá sa mi to rozumné

sisa_s
17. sep 2021

@anita6666 mne je ta aj luto...ze v kazdej podobnej diskusii nadavas na chlapov, vyzdvihujes svojich zenatych milencov atd...takze si na smiech nam, zenam, ktore maju doma milujucich partnerov a ako nas presviedcas, ze ten nas urcite beha za nejakou 👏

luccija
17. sep 2021

@adorana toto je len zlomok toho čo vieš .....prečo to robí možno ani sám nevie.Nevydávala by som sa...

panelacikova
17. sep 2021

@adorana ahoj, a koľko má ten tvoj muž rokov? a povedala si mu normálnym spôsobom, že ako by sa mu páčilo, keby to bolo naopak? keby ty si bola tá, čo posiela cudzím mužom fotky v spodnom prádle a oni by ochkali, ako ich dráždiš? opýtaj sa ho, či by sa mu to páčilo alebo by mu to vadilo?

panelacikova
17. sep 2021

@sisa_s presne. ona nevie nič iné, len ponižovať mužov. akoby boli všetci na jedno kopyto. no ale nie sú. len ona sama zrejme natrafila vždy na idiota. a tak sa teraz odbavuje tým, že zvádza ženatých chlapov a tým si dokazuje, že sú všetci na jedno kopyto. ak vôbec je toto pravda... možno ide o nešťastnú zatrpknutú škaredú ženu, ktorú opustili chlapi, lebo dokopy nič v živote nedokázala...

lindusss2016
17. sep 2021

@adorana si zena, ktora si uz nieco prezila a verim, ze nie si odkazana na falosnu lasku nejakeho frajera a poznas svoju hodnotu. Jeho vypisovacky ti ocividne prekazaju, spytaj sa samej seba, ci ti to stoji za to, co ti inak tento uzasny muz ponuka 🤷‍♀️

beatta7
17. sep 2021

no povedzme si tak, ktorej zene by take vypisovacky nevadili. chlap, ktory svoju zienku miluje a ma oci len pre nu, toto podla mna proste nespravi. sama vies, ze mu uz aby nebudes moct nikdy na plno verit, tak si poloz otazku, ci ti takato falosna pretvarka vyhovuje

derdia
17. sep 2021

@adorana moja jendoducho tvoj chlap, je 50 rocny nadrzany chrapun... A bodka. Nic viac nic menej. A keby mu roztiahla nihy, tak by chudak siel, lebo chudacik by sa neovladol... A vies ze to nie je jeho chyba😂😂😂😂

liusa82
17. sep 2021

@derdia Presne.Ešte aj povedia že muž je lovec a pomaly má mať na to aj právo že šak nič sa nedeje.Odrezala by som mu ho ako stará čubirková

7lenka11
17. sep 2021

my sme toto isté riešili s mojím mužom dvakrát za posledný rok.. tiež to boli jeho kolegyne... dosť to našim vzťahom otriaslo, lebo som bola dovtedy presvedčená, že máme harmonický a bezproblémový vzťah, mňa jeho správanie strašne sklamalo.. no keď som zistila, že správy premazáva, zatajuje, vypisuje kolegyniam nevhodným tónom, tak som ho napriamo konfrontovala a bolo doma veľmi dusno... chybu si uznal a ospravedlnil sa... keď videl, že som jednou nohou von z nášho vzťahu a domácnosti, zmenil správanie o 180 stupňov.. na druhej strane vie, že ak sa toto opäť zopakuje, je to konečná v našom vzťahu, lebo je nenechám zo seba robiť hlupaňu.. zatiaľ si dáva veľký pozor, aj čo som počula z jeho blízkeho pracovného okolia.. my sme sa o tom hlavne otvorene porozprávali, nechala som tomu čas, ako sa bude ďalej správať a uvidíme.. ale keby v tom pokračoval, vo vzťahu by som zrejme neostala, lebo mne takéto veci extrémne vadia.. takisto sa mi občas fyzicky zapáči iný muž, aj mám v okolí veľa šarmantných kolegov, ale viem, čo sa patrí a kde sú hranice a to isté požadujem aj od svojho muža

slniecko_12
17. sep 2021

@adorana no podla mna to robi naschval..mozno sa citi nedoceneny, lebo si ho nechces zobrat

adorana
autor
17. sep 2021

@7lenka11
On aj pri tom prvom ulete si nechcel uznať vinu, stále tvrdil, že to bolo nevinné a nikdy v živote my nechcel ublížiť. Sľúbil že sa to nezopakuje a bum. Som strašne sklamaná. A vám to teraz klape?

vilma7
17. sep 2021

@adorana ja si myslím, že si len potrebuje dokázať, že na to má... chytá ho druhá puberta, alebo mu možno k jeho egu nepridalo tvoje odmietnutie ponuky na sobáš a potrebuje sa niekde dobiť.

Dôležité je, či by bol ochotný zájsť aj ďalej a riskovať vzťah, alebo by to ostalo len pri písaní. Skončiť len preto, že ty to chceš, s tým neskončí. Musel by to chcieť on a chlapi väčšinou za tým nevidia nič hrozné!!!

ivana11155
18. sep 2021

@adorana žiada ta o ruku, ale podvádzať ťa bude aj tak. Preňho je to len taka náplasť na situáciu a ide sa ďalej...

ysseba
18. sep 2021

@anita6666 Ja zas nechápem slepice čo si nedokážu nájsť vlastného "kohúta" a len zobú zrno čo im zvýši po manželkách. Ale tak chápem - niektorým stačí aj málo.

nika185
18. sep 2021

@ysseba nevieš? no preto si nenájdu toho svojho,lebo ich nikto poriadny nechce a tak priahnú po zenáčoch, ktorý si nevážia svoje manželky,tak ako ani žiadne ženy, sú to chuderky, ktoré týmto mužom slúžia len ako madrac, slušný chlap by sa s takou ženou nezaplietol, by ho nezaujímala, ale ako sa vravi,,vrana len k vrane sadá,, dotyčná si nájde len takého aká ona sama je. Tieto ženy sú nuly, ktoré treba len ľutovať, ničiť a rozbíjať vzťahy je totižto ich koníček.

slovakboy
18. sep 2021

@adorana miluje ťa. Akurát je to kurevnik. Ak nie reálne tak v mysli. Prestane keď bude citovo trpieť. Vždy príde k tebe. Muži oddeľujú sex od citov a to čo prežíva s inou pri písaní si SMS nie je to iste čo prežíva s tebou. Vzťah s tebou je laska tamto je len jeho nezodpovednosť.

7lenka11
19. sep 2021

@adorana u nas to bolo nejako podobne.. po prvej afere este zo mna urobil hysterka, ze robim z komara somara.. no nedavno mi na dovolenke povedal, ze som naozaj mala v mnohych veciach pravdu a moj hnev bol opravneny... nebolo to prijemne obdobie, chvilu trvalo, kym sme sa vratili do starych kolaji.. niekolko dni, mozno aj tyzdnov, bolo citit doma napatie a nepohodu.. dnes fungujeme normalne, vratili sme sa do starych kolaji, no ja som ostala ostrazitejsia a viac si vsimam jeho spravanie.. na druhej strane viem, ze ho nemozem mat 24 hodin pod kontrolou a nechcem si privadzat zbytocny stres do zivota, takze po nicom nepatram, nezistujem si, nekontrolujem ho.. no ak sa ku mne cokolvek podobne dostanem, je to - ako som pisala - konecna

adorana
autor
20. sep 2021

Ďakujem vám všetkým za vaše názory a rady, veľmi mi pomohli.
Už som ho konfrontovala, najprv zapieral, potom sa priznal, že sám nevie prečo to robí. A stále dookola len neviem a neviem a ako ma má rád a nikdy v živote by ma nepodviedol, Potom sľúbil, že si to s ňou vybaví a sám si zablokoval jej telefóne číslo. Ja som mu povedala, že ešte raz a konečná....

mikitilik29
15. dec 2022

@adorana veď také písanie je len krôčik od toho aby sa s ňou vyspal. Ja by som to určite netolerovala také správanie svojmu priateľovi. Nepochopím niektoré ženy ako ste vy napríklad.